Başlangıç / Online işler / 2019'da finansal özgürlüğü bulmak için tam çevrimiçi rehberiniz

2019'da finansal özgürlüğü bulmak için tam çevrimiçi rehberiniz

Mali bağımsızlık, son maaşınıza bağlıdır. Bu final sınavı, şimdiye kadar yaşamınız tarafından belirlenen bir gelecek açar. Bu, emeklilikte rahat bir yaşam veya ek gelir için çalışma ihtiyacı anlamına gelebilir.

Finansal bağımsızlığa ulaşmak için bir strateji stresinizi azaltır. David Ning'in yazdığı gibi US News Para{Daha az stresli olacaksın. Parasal kararların birçok insanın hayatını zorlaştırdığı bir sır değildir. Ancak, hayatınızın diğer alanlarındaki gerginliğin çoğunun dolaylı olarak fon eksikliğinden kaynaklanabileceğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. "

Daha az düşünce ile çalışmaya, yaratıcı mekanlara, aile maceralarına ve destekleyici arkadaşlara odaklanmak daha kolaydır. Tabağınızdan veya sırtınızdan bir yük çıkarabilirseniz, zevk aldığınız daha fazla şeyi başarmak için enerjiyi geri yükleyebilirsiniz. İstediğiniz şekilde çalıştığınız aşamaya geldiğinizde, ihtiyacınız olanı değil, sizin için önemli olanı yapın.

Finansal geleceğinizi planlarken anlamlı bir kişisel gelişim için çabalayabilirsiniz çünkü zamanınız var. Ancak, sürekli istihdamın garantisi yoktur. Birleşme ve satın almalar dünyasında, çoğu insan işleri sıklıkla değiştirir. Ayrıca, geçiş aşamasındaki yedek işçiler veya çalışanların, işsizliklerinin üstesinden gelmek için bir finansal planları yoksa, çok büyük finansal baskı altında oldukları durumdur. Ardından, devam ederken stressiz bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Finansal bağımsızlığınızı planlamak için hiçbir zaman erken değildir ve bu yönergeler sizi oraya götürebilir.

Çok geç olabilir

Finansal özgürlüğü bulmak için asla geç olmadığına inanamazsınız. Geç başlamak, hiç başlamamaktan iyidir. Ancak planlama ve tasarruf yapmaya ne kadar erken başlarsanız, mali özgürlüğünüz de o kadar yüksek olur.

Her şey yaşınıza, yaşınıza ve tasarruflarınızın yaşına bağlıdır. Bir fark yaratmak için, ilk işinizle para ayırmanız gerekir. Bu, ortalamanızın altında yaşayabileceğiniz veya harcamalarınızı sıkılaştırabileceğiniz anlamına gelebilir, ancak gelecekteki becerileriniz kişisel disiplininize bağlıdır. Bunun yararı, işin içine ne kadar erken karışırsan alışman.

Mali açıdan cahil olabilirler

Okulda matematik ve muhasebe öğretebilir, ancak çoğu okul finansal beceriler öğretmez. Hanehalkı bütçesi, kişisel harcamalar, tasarruf seçenekleri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız var. Yardımcı olan bir yazılım var ve pek çok banka web sitesi bütçeleme araçları sunuyor.

Ayrıca, yerel kütüphanenizde yardım bulabilir ve aşağıdaki gibi başlıkları inceleyebilirsiniz:

  • Paran ya da hayatın Vicki Robin'in komik bir başlığı var, ancak çok az yatırım tavsiyesi sunuyor. Bunu iyi yapan şey, zihinsel disiplininiz üzerinde çalışmak. Size daha iyi harcama ve alışkanlık kazandırmayı tanıtır. Finansal bağımlılığa karşı finansal bağımsızlığa olan tutumunuzu takdir etmenize yardımcı olacaktır.
  • Refah yarat ve mutlu ol Graeme Falco bin yıllık işçileri hedef alıyor. Orta yaşlara yaklaşan ya da emekli olan bin yılların, ortalamanın üstünde gelirlerinden bekledikleri finansal bağımsızlığa sahip olmadığına inanılmaktadır. Serbest meslek sahibinin gelirinden tasarruf etmek, bütün parasını işe başlama riski ve emlak kiralamanın veya eksilerinin artıları ve eksileri gibi onunla ilgili olan meseleleri ele almaktadır.
  • Akıllı yatırımcı Benjamin Graham yatırım araçları, stratejileri ve pazarları ile ilgilenir. Uzun bir okuma, aynı zamanda bir referans kitabı olarak da görev yapıyor. Aslen 1949'da yayınlanan son revize edilmiş baskı, Graham'in yatırımcıları önemli hatalardan korumak için "değer yatırım" tavsiyesini sürdürüyor. Warren Buffet kitabın üzerine yemin ediyor ve "bugüne kadar yazılmış en iyi kitap" diyor.
  • İhtiyacınız olan tek Yatırım Rehberi Andrew Tobias'la övünüyor. Bir süre önce yazılmış başka bir kitap da bin yıllarla ilgilenmek için güncellendi. Ek olarak, güncel bir web sitesine, güncel yatırım araçlarına ve nesile anlam ifade eden önerilere sahiptir. Yatırım tavsiyesine ek olarak, sigorta ve vergi gibi diğer finansal ihtiyaçlar da karşılanmaktadır.
  • Dört saatlik çalışma haftası Tim Ferriss tarafından "Escape 9-5, Anywhere Live ve Yeni Zenginlere Katıl" altyazılı. Girişimcilere, dijital göçebelere ve iş işçilerine yöneliktir. Ferris, dijital göçebe konseptini bir kariyer fırsatı olarak ortaya koydu ve dikkatini vermeye devam ediyor. Tasarruf seçeneklerinizi güçlendirmek ve zenginleştirmek için daha verimli bir yaşam tarzı anlatıyor.

Zaman eşit finansal özgürlük

Oyuncular para biriktirmez ve emekli olmazlar. Para atmanın bir anlamı yok.

Mali Atasözü – "Para kazanmanın iki yolu vardır: bunun için çalışın ve paranızın sizin için çalışmasını sağlayın." – hala geçerli. İsteğe bağlı olarak yükselen ve düşen finansal piyasaları anlama konusunda kararlıysanız, paranızın sizin için çalışmasına izin verebilirsiniz.

Yeni teknolojiler analistlerin yeni verileri takip etmelerini sağlar. Ancak varlıklı yatırımcı bile, piyasa hareketini doğru bir şekilde tahmin etmenin bir yolu olmadığını kabul edecektir. Sadece piyasada zaman geçirirseniz, istenen değerleri elde edersiniz.

İşverenini kullan

İşverenler, birkaç nedenden dolayı 401 (k) plan sunmaktadır. Onlar için bu vergi indirimi anlamına gelir. Bu tür planlar çalışanları bağlama eğilimindedir. Ve çalışanların çoğu kolaylık için teşekkür eder.

Çalışanların çoğu, işverenin idari maliyetleri, çalışanları bildirmek ve kayıt altına almak için gereken iş yükünü ödediğini ve katkılarınıza önemli bir katkıda bulunduğunun farkında değildir.

Çalışanlar işverenin teklifini kullanmamak için delice. 401 (k) planı tek tasarrufunuz olmamalı, ancak çekirdek olabilir.

Borçlarınız bile sizin için çalışabilir

Bileşik faiz mucizesi, bankalar ve finansal piyasalardaki tasarruflarınızı artırır. Ancak borç biriktirdiğinizde, bu mucize size karşı işler.

Örneğin, kredi kartlarını çoğaltır ve yalnızca minimum aylık ödemeleri ödüyorsanız, borç, yapabileceğiniz tasarrufları karşılar. Ancak, kısa vadeli acil durumlar veya dikkat etmeniz gereken uzun vadeli otomatik krediler için borç para almanız gerektiğini düşünüyorsunuz. dürüst kredi kontrolleri,

Otomatik tasarruf ve yatırım modern yoldur

Aylık% 15'lik bir kapanışa karar verirseniz, planlarınızın kaymasını engellemek için en azından bir kısmını otomatik bir hesaba aktarmanız gerekir. Finansal piyasalarda olsanız bile, yatırım fonlarına yatırım yapma kararını verme sorumluluğu sizin elinizde.

Disiplinli mevduat ve otomatik yatırım, zamanla düşük ve ortalama karları yatırmanıza yardımcı olacaktır.

Yaşam tarzında bir değişikliğe ihtiyacı var

Rahat bir ev satın almak, çocuklarınızı kolej için eğitmek ve hatta mütevazı bir emeklilik planlamak istediğinizi varsayarsak, planlamanız tarafından belirlenen hedeflere sahip olmanız gerekir. Bu hedefler çoğu Amerikalı için ancak bir planları ve bunun için zihinsel koşulları varsa elde edilebilir. Bu, yaşam tarzınızı erken ayarlamak zorunda olduğunuz anlamına gelir.

Yaşam beklentilerinizi azaltmanız, daha ucuz bir araba satın almanız ve erken tasarruf etmeye başlamanız gerekebilir. Sağlıklı kalmak, eğitmek ve aile üyelerine stratejinize eklemek demektir.

Şimdi ne biliyorsun

Finansal bağımsızlık kazanma ve inanılmaz bir zenginlik kazanma, finansal bağımsızlık kazanmanın bir yolu olmasına rağmen aynı şey değildir. Bağımsızlıkla ilgili finansal hedeflerinizi gerçekleştirmek için yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir.

Bütçenizi planlamak ve mevcut ve ümit edilen yaşam tarzınıza uyarlamak için erken öğrenmelisiniz. Bütçenizin gerektirdiği disiplini desteklemelisiniz, ancak acil harcamalar ve hayat değiştiren olaylar için yeterli esneklik oluşturmak istiyorsunuz.

Mali bağımsızlığınız finansal piyasalarla bağlantılıysa, bütçe disiplininiz, piyasaların geçici aşamalarında sabrına olan bağlılığınızla uyumlu olmalıdır.

Finansal bağımsızlık, değer sisteminizi değiştirmenizi gerektirir. Örneğin, komşularınızla veya meslektaşlarınızla rekabet etmek için para harcadığınızda sizin için tasarruf yoktur. Daha iyi bir barbekü veya daha büyük bir tekne satın almak için elinizde nakit para olsa bile, sizin için bankada daha fazla para harcayacaksınız.

Bunu nitelikli bir finansal planlayıcı olmadan yapmanıza izin verilmez. Katkıda bulunan Kevin Voight, NerdWallet“Bir finansal planlamacının avantajlarından yararlanmak için zengin olmanıza gerek yok. Finansal planlamanın evrensel amacı, para baskınızı azaltan, mevcut ihtiyaçlarınızı destekleyen ve emeklilik için bir yuva yumurtası oluşturan kesintisiz bir süreç oluşturmaktır. "

Çoğu insan işten uzaklaşmaya çalışmaz. En azından çoğu insan kendileri için eğlenceli bir şey üzerinde çalışmaktan hoşlanır. İstedikleri, başkalarına bağımlılıklarını ortadan kaldırmak. Bir işveren zamanını boşa harcarken, finansal geleceğini riske atarken ve sevmediği bir işe adadıkça, çoğu insan kendi çizgisini kontrol etmeyi tercih eder.

Herkesin büyük ve küçük finansal hedefleri vardır. Bazı örtüşme ve diğerleri gerçekçi değildir. Ancak, finansal yol haritanızı oluşturmak ve tercih edilen rotaları takip etmek için de yardıma ihtiyacınız var. Resmi bir finansal plan sizi esnek seçenekler, kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler ile sizi istediğiniz yere götürmek için gereken stratejiler ve taktiklerle test edecektir.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir