Başlangıç / Satış Ortaklığı / 4 Ticari bir otel yatırımı hakkında bilinmeye değer

4 Ticari bir otel yatırımı hakkında bilinmeye değer

Neden gayrimenkul yatırım yapmıyorsunuz? Bir otel, özellikle popüler bir bölgede ise, çok değerli bir satın alma olabilir. Kendi benzersiz zorluklarını da beraberinde getiriyor, bu yüzden hazırlıklı olmak istiyorsun.

Bu çok faydalı kılavuzun kanıtladığı gibi, birçok Satılık oteller, Bir sonraki ticari yatırımınızı ararken bu çok zor görünebilir, ancak bir otel satın almak ve başarı için sağlam bir plan yapmak için doğru kriterleri kullanıyorsanız, bu girişim diğer şirketler kadar başarılı olabilir.

İleride yatanlara hazır olun. Bir otele yatırım yaparken karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar:

1. iş planı

Bir otel yatırımı, ticari alanda yaptığınız en büyük satın alım olabilir. Bu devralımın birçok, hareketli parçası var ve iş dünyasındaki rolünüze bağlı olarak, fon almak için çok ayrıntılı bir iş planı oluşturmanız gerekebilir.

İyi bir iş planı Nihai hedefinize götüren tüm küçük parçalar da dahil olmak üzere para kazanma stratejinizi ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Diğer yatırımcıları bir araya getirirseniz ve / veya bankadan kredi talebinde bulunursanız bu plana ihtiyacınız vardır.

Projedeki ortaklarla ilgiliyseniz ve iş planı hazırlandıysa, sermayenizi artırmadan önce dikkatlice okuyun. Yazarın iddia ettiği numaraları haklı çıkardığından emin olun.

2. Kredi

Kendi sermayeniz ve korunmak için iyi bir iş planınızla, bir sonraki adım kredinizi güvence altına alacak birini bulmak. Bir otel büyük bir satın alma ve bir miktar borç vermeye istekli geleneksel bir borç veren bulmak zor olabilir. Yeterince sermayesi olan ulusal veya uluslararası bankalara başvurunuz.

Ayrıca otel satıcısından, potansiyel müşterilerin bir kısmını finanse etmesini isteyebilirsiniz. Birçok eski otel sahibi, otel satıldıktan sonra para kazanmak için eşitlik yüzdesine veya yüksek faiz oranına karşı destek kullanmayı sever.

Finansal desteğinizi nereden alırsanız alın, işletmeden gelen nakit akışının tüm işletme giderlerinizi ve kredinizi karşılamak için yeterli olduğundan emin olun. Numaralar satın almadan önce kağıt üzerinde görünmüyorsa, onları takip etmek için zaman ayırmamalısınız.

3. Yatırım ekibiniz

Bazı emlak yatırımları tek kişilik işlerdir, ancak otel satın almak bunlardan biri değildir. Süreç boyunca size rehberlik edecek deneyimli ve tam donanımlı bir ekibe ihtiyacınız var.

İşte satın alımınıza eklemeniz gereken bazı takım üyeleri:

  • uzman
  • muhasebeci
  • Borç veren veya komisyoncu
  • Gayrimenkul Ajanlar
  • Mimar, mühendis ve / veya müteahhit
  • Gayrimenkul avukat
  • Pazarlama danışmanı
  • Müdür ve otel personeli

Baştan sona başarılı bir işletme sağlamak için ekibinizin üyelerini dikkatlice inceleyin.

4. Yer ve misafir demografisi

Bir otel satın almayı düşündüğünüzde, satın almadan önce emlak piyasasını iyice incelemek ne demektir. Düşündüğünüz pazarın bir otel alabileceğinden, ister inşa ediyor olun ister mevcut bir tane satın alın.

Ayrıca konuk demografisini de dikkate almak istersiniz. Genelde tatilcileri veya iş seyahatinde olanları çekiyor musunuz? Mevcut bir bina satın alırken müşteriyi aynı tutmayı veya başka bir pazar açmayı mı planlıyorsunuz?

Zorunda kalabilirsin Mevcut pazarlama planınızı ayarlayın veya mülkünüzü topluluğunuzun ihtiyaçlarına uygun şekilde güncelleyin. Bu maliyetler başlangıçta absorbe edilmeli ve tatmin edici bir kitleye ulaşılması için gerekirse düzeltilmelidir.

Bir otel satın aldığınızda bu sorunlar ortaya çıkar ve zaman içinde cevap almak istersiniz. Özenli hazırlığınızla, işinizi büyük karlar elde etmenizi ve kötü bir yatırımı kaybetmekten kaçınmanızı sağlayacak harika bir yatırım için tamamlamaya hazırsınız.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Acemi Bağlı Ortaklık Pazarlama: Bu Gelir Nasıl Yaratılır?

Acemiler için satış ortaklığından para kazanma

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeni misiniz? Ana blog yazarı olmak, blogunuz için gelir elde etmenin en …

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir