Başlangıç / Online işler / 5 evden çalışma (ve bunun üstesinden gelme)

5 evden çalışma (ve bunun üstesinden gelme)


Evden çalışmanın esnekliğini seviyorum. Çocukları okula bırakıp saat 9'da başlamadan öğretmenlerle konuşabileceğimi bilmek harika.

Çocukları hastalandıklarında eve getirebildiğim ve onlara bakmak için zaman kaybetmediğim için gerçekten minnettarım. Ev işini yürütmemin sebebi bu.

Hepimiz biliyoruz ki, evden çalışmanın çok büyük faydalar getirdiği – ancak zorluklar da var.

Evden çalışmak için 5 zorluk

Bugün evden çalışma konusunda bazı gerçekleri paylaşmak istiyorum.

Atılım yapmadan önce, evden çalışmanın artılarını ve eksilerini tartmalısınız. Kesinlikle annemin evinden bir eser olan tüm güller ve tek boynuzlu atlar değildir.

1. yalnızlık

İtiraf etmeliyim ki, bir ofiste çalışmayı severdim. Harika bir ekibim vardı ve işte çok eğlendim. Ofisteki yoğun bir günün ardından sık sık bir şeyler içmeye başladık. Oğlum varken bu ortamdan çıkmak benim için çok zordu.

Beni neredeyse depresyona sokacak kadar uzağa gideceğim (yeni bir mumya olduğum gerçeğiyle birlikte) ve hala şirket ofisindeki günlerimi en iyi günlerim olarak görüyorum. Hayat (bu komik mi?).

çözüm: Bana gerçekten yardım eden şey kabilemi çevrimiçi olarak bulmak. Blogcular, dijital pazarlamacılar ve çevrimiçi çalışan diğer ebeveynler için birçok Facebook grubundayım.

Bu gruplar benim için bir yaşam çizgisiydi ve işi anlayan insanlarla gerçek bağlantılar kurmamı sağladı.

Benden sadece bir bölümünü yaşayan bir blogcu arkadaşı ve blogcuların en iyilerinden biri Tanzanya'da yaşıyor (ama yeterince komik, aslında Yeni Zelanda'da doğdu – küçük dünya, değil mi?).

2. Evde olmak


Haha, ne düşündüğünü biliyorum. Bu çılgın kadın evde çalışmak hakkında yazıyor, ancak işteki zorluklarından biri evde olmak – komployu kaybetti.

Bitirmeme izin ver. Küçük evimi seviyorum. Ancak gün geçtikçe aynı yerde olmak sıkıcı olabilir. Çevrimiçi işlerimi genişletmeye çok saplantılı olduğum için, okuldan çalışmaya ve sandalyemi saat 2: 15'de bıraktıktan hemen sonra mutfak masasında oturuyorum.

çözüm: Haftada en az bir gün evden uzaklaşmalıyım. İşbirliği yapan bir üyelik ödeyemiyorum ama güneşli, rüzgârsız bir günde kütüphane, kafe veya park bile mükemmel çalışıyor.

Zaman zaman kullandığım Christchurch'te (yakınlarda olup olmadığına bakın) ücretsiz bir çalışma alanına sahip olduğumuz için şanslıyız. Diğer çalışanlarla çevriliyken işe odaklanmayı çok daha kolay buluyorum.

3. İnsanlar yeni geliyor

Bazı insanlar evden çalışmanın hiç çalışmadığı anlamına gelir. Bu insanlar genellikle gün boyunca bir bardak çay içmek için kapıyı çalarlar.

Bir çözümüm yok, ancak belirli günlerin çalışma günlerim olduğunu ve bu zamanlarda sohbetler için uygun olmadığımı tekrarlamak isterim.

Arabamı köşeye park etmeyi düşündüm, bu yüzden kimse evde olduğumu göremedi, ama bu çok sert görünüyor.

Net sınırlar koymak (ya da sevdiklerinizle birlikte bir çalışma programı bırakmak bile), çalışmanız gereken zamanı vermek için gereklidir – özellikle de bırakma ve toparlanma arasında sınırlı bir sürede bir imparatorluk kurmaya çalışıyorsanız.

4. dikkat dağıtıcı


Eğer türden bir dağıtıcıysanız, evden çalışma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Ofis işlerimde biraz dikkatim dağıldı, ancak işleri hep yaptım. Artık kendim için çalışıyorum, işte kalabilir ve bitirebilirim çünkü gelirim buna bağlı.

çözüm: Öğle yemeği hazırlarken çocuklar için öğle yemeği hazırlamayı severim, bu yüzden öğle yemeğinde ne yiyeceğimi düşünmek için 30 dakika harcamam.

Dikkatim dağıldığında, kendime merhamet veriyorum çünkü çok çalışıyorum, ancak şu anda sınırlı zamanımın kesinlikle farkındayım.

5. Asla kapatma

Evden çalışırken (özellikle serbest meslek sahibiyseniz) çalışmayı asla bırakmazsınız.

Akşam yemeğinizi hazırlarken her zaman yanıt verebileceğiniz başka bir e-posta ya da izleyebileceğiniz bir web semineri vardır.

İşinize saplantılı olmanın kötü bir şey olduğunu sanmıyorum, ancak kendime bakmam gereken zamanlar oldu. Çocukları görmezden gelebilirim, böylece son bir resmi yükleyebilirim.

Ya da bir projeyi bitirirken onu iPad'in önüne koyarım. Tamam değil

Çocuklar okuldan eve geldiğinde ve hafta sonları daha az olduğunda çalışmamaya çalışıyorum.

Daha az çalışmanın büyümemi yavaşlattığını biliyorum, ancak çocuklar hızlı büyüyor ve bu zamanı hatırlamak istiyorum.

Umarım sizi evden veya iş fikrinden izlemekten vazgeçmedim. Kesinlikle denemeye değer, ancak evden çalışmanın, arzuladığınız özgürlüğü sağlamadığını unutmayın.

Ancak bir çevrimiçi işletmeden gelen uzun pasif gelir oyunu kesinlikle savaşmaya değer ve ben bunu dünya için değiştirmeyeceğim.

Evden mi çalışıyorsunuz Hangi zorlukları paylaşmak istersiniz?

Beğendim mi Sonrası için sabitle

Emma

Selam, ben Emma. Oğlum doğduğunda 2012 yılında finansal özgürlük kazanmaya başladım. O zamandan beri borçlarım geri ödendi, para biriktirdim ve çevrimiçi ve pasif gelir akışları oluşturdum. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Emma

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir