Başlangıç / Online işler / Acil durumlarda para kazanabileceğiniz yerler

Acil durumlarda para kazanabileceğiniz yerler

Ne zaman olacağını asla bilemezsin acil durum Tek yapmanız gereken paraya sahip olmak ya da sadece ihtiyacınız olan parayı elde etmek için çaba sarf etmenizdir. Acil durumunuzun niteliğinden bağımsız olarak, size maddi olarak yardım edecek bir kişi yoksa, ihtiyacınız olan parayı almak için başka yerler aramanız gerekecektir.

İhtiyacınız olan parayı kazanabileceğiniz birçok yer var. Hizmetlerinizi sunar, bir şeyler satar ya da kendinize söyleyin, paraya ihtiyacım olduğunda yaratıcı yollar olmalı.

Neyse ki, bugün paraya ihtiyacınız varsa, bir çok seçenek var.

# 1. Eşyaları sat

Evinizin yakınında, artık gerekmeyen veya artık gerekmeyen bazı öğelere sahip olmalısınız. Bu eşyaları çevrimiçi olarak satabilir veya bir bahçe satışı yapabilirsiniz. Sadece biraz para kazanmakla kalmaz, evinizdeki karmaşayı da ortadan kaldırabilirsiniz.

Acil bir durumda nakit alın

İyi bir başlangıç ​​garajınızda. Çoğu insan, sadece toz toplamak için yıllarca kullanmadıkları daha büyük eşyalara sahiptir.

Bu eşyaları tanımlayın ve satılıkları listelemek için Craigslist'e gidin. Craigslist'e benzeyen Facebook Marketplace'i de denemek isteyebilirsiniz.

# 2. İş tuhaf işler

Paraya ihtiyaç duyduğunuzda, çimleri biçmek, kar küremek, köpek koşmak, bebek bakıcılığı ve işlerini yürütmek gibi çocukların gerçekleştirdiği çeşitli aktiviteleri düşünün. Bunu yapamamanızın hiçbir nedeni yok – ihtiyacınız olan "ekipmana" sahipseniz.

Kayıt olmak ve daha küçük siparişlere yanıt vermek için kullanabileceğiniz birkaç çevrimiçi uygulama vardır. Ayrıca Craigslist ve TaskRabbit gibi web sitelerini de deneyebilirsiniz.

Diğer bir ipucu, topluluğunuzdaki Facebook gruplarını aramak. Bu gruplar içinde üyeler sürekli hizmet ve yardım ararlar. Zanaatkardan yaşlı bakımı üzerine bebek bakıcılığına kadar hepsi orada. Grup yöneticisi izin veriyorsa, verebileceğiniz hizmetleri göndermek isteyebilirsiniz.

3.. Hayırsever kuruluşlara ulaşmak

Kaya ile zor bir yer arasında (örneğin, Katolik yardım kuruluşları, Kurtuluş Ordusu) arasında ihtiyaç duyabileceğiniz finansal yardımı sağlamanıza yardımcı olacak birçok kar amacı gütmeyen kuruluş vardır.

Dini kuruluşların çoğu, dini ilişkilerinden bağımsız olarak yardım sunar. Ayrıca, sıkıntı çeken sakinlere yardım sağlayan bazı yerel topluluklar da var.

Ne yazık ki, sizden bu tür bir destek almak için çok zaman, çaba ve belgeler gerekiyor. Bu nedenle, almanız haftalar veya aylar sürebilir.

# 4. Borç al

Hepimiz çok zor durumdaydık ve bazen hızlı paraya ihtiyacınız olduğunda çevrimiçi bir kredi en iyi seçenek. Bir borç verene gitmek zorunda kalırsan uzun vadede meydan okurcasına daha fazla ödeyeceksin.

Acil paraya ihtiyacım var

Size borç para vermeye istekli bir aile üyeniz varsa, bu daha ucuz bir seçenek olabilir. Ancak, bazı insanlar bu lüks olmayabilir. Yalnızca geri ödeyebileceğiniz kredileri almayı unutmayın.

Kısa vadeli borç verenden borç alırsanız, yıllık yüzde 3.000 veya daha fazla bir oran görürseniz şaşırmayın. Bu senin son umudun olmalı.

# 5. CD'ler, tahviller veya hisse senetleri satmak

Bu, yatırım araçlarınızı kullanmak için ideal olmaktan uzak olsa da, sıkıntılı durumdayken bu şekilde nakit ödeme alabilirsiniz.

Bunu yapmadan önce, özellikle emeklilik için saklanmış olan yatırımlar için vergi ödemek zorunda kalacağınızı anlamanız önemlidir. Kural olarak, bugün bankanın bürosundan veya yatırım komisyoncusu tarafından nakit olarak gidemezsiniz.

Bir 401K'ya sahipseniz ve bu gerçekten acil bir durumsa, 401K'ınızdan bir kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Bu kredi türünün anlaşılması daha kolaydır çünkü kendi paranızla desteklenen güvenli bir kredidir.

# 6. Kredi kartı avansı al

Yalnızca az miktarda paraya ihtiyacınız varsa ve kredi kartlarınız kullanılmadıysa, kredi kartlarınızdan birinden avans almak kötü bir seçenek değildir. Tabii ki bunun için yüksek bir faiz oranı ödemek için istekli olmak zorunda.

Ayrıca, bir ödemeyi kaçırırsanız daha fazla faiz ödeyebileceğinizi veya hesabınızı kapatabileceğinizi bilmek de önemlidir. Bu nedenle, bu rotayı yalnızca krediyi geri ödeyebileceğinizden eminseniz emin olmalısınız.

# 7 Rehin dükkanından borç alın

Yerel rehin dükkanınızdan soru sormadan kredi alabilirsiniz. Ancak, bu rotayı seçerseniz, öğenin yalnızca bir kısmını alacağınızı anlamanız önemlidir.

Gökyüzü yüksek faiz oranları da var ve eğer onlara ödeme yapmazsanız veya borcu geri ödemezseniz, vaat ettiğiniz tüm eşyaları kaybedersiniz.

Acele nakit artırmak

Bu rotadaki en iyi şey, eşyalarını geri almak istersen, yapabiliyor olman. Mallarınızı bir rehin dükkanına getirirseniz, onları satmak ya da borç almak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Satış bu. Rehin dükkanı, eşyayı kar elde etme işinde tekrar satacaktır.

Bu, ürünü sizden aldıklarında, ancak çok daha düşük bir fiyatta, genellikle değerin yarısı anlamına gelir. Krediyi tercih ederseniz, mallar için önceden daha fazla para alacaksınız ancak sonunda malları geri almak için faiz ödeyeceksiniz.

Son düşünceler – aceleyle para toplamak

Acil durumlar herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Bu nedenle, acil bir yedekleme fonu oluşturmak önemlidir. Ancak, çoğumuz maaştan maaş çekine kadar yaşıyoruz ve bu seçeneğe sahip değiliz.

Bir çıkmazda sıkışırsanız, devam etmeden önce geri adım atmanız ve tüm seçeneklerinizi analiz etmeniz önemlidir. Bu şekilde, siz ve aileniz için en iyi seçeneği bulacaksınız.

Acil bir durumda para alın

incelemesi: 5.0/ 5. 1 oydan.