Başlangıç / Online işler / Anneler, emekliler ve daha fazlası için fikirler

Anneler, emekliler ve daha fazlası için fikirler

Hobiler eğlenceli olmalı. Ve çoğu durumda, bir hobiyi para kazanma hobisine dönüştürmek kesinlikle eğlence seviyesini artırabilir.

Bu sayfada para kazanmak için kullanabileceğiniz 65 farklı hobiler bulacaksınız.

Her hobi aşağıdaki kategorilere ayrılmıştır:

Bir şeyle ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için önerilen kaynakları okuyun.

Ödeyen Top 10 Hobiler

Bu listedeki tüm hobiler biraz ödeme yapma potansiyeline sahiptir – en azından katılım maliyetlerini karşılayacak kadar – ve daha uzmanlaşmış olanlardan bazıları (grafik tasarım gibi) yüksek kazançlı işlere dönüştürülebilir. Buna rağmen, aşağıda listelenen 10 hobi en iyi seçeneğinizdir. Hemen hemen herkes ek bir paranın adil bir kısmını kazanmak için bu seçeneklerden bir veya daha fazlasını kullanabilir (nispeten kısa sürede).

1. Anketlere katılmak

Telefonunuzda anket yapabilir, TV seyredebilir veya podcast dinleyebilirseniz, anketler kapalı kalma sürenizi artırmanıza yardımcı olur. Anketler çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biridir. Onlardan zengin olmazlar, ancak her ay biraz daha fazla harçlık kazanabilirsin.

Bu da oldukça kolay.

Saygın bir web sitesine giriş yapmanız yeterli; anket hazır olduğunda size haber verilecek. En iyi anket sitelerini sıraladığımızda, Survey Junkie gerçekten öne çıkanlardan biriydi.

Anketi beğendi

 • Survey Junkie, 8.6 / 10 ve 10.000 yorumdan oluşan en iyi TrustPilot anket sitesidir.
 • Gelen kutunuzu doldurmazlar ve size spam e-postalar göndermezler.
 • Site, sektördeki en yüksek ödemelerin bir kısmını sunmaktadır.
 • Birçok anket, müzik dinlemek ve derecelendirmek gibi eğlenceli ve benzersizdir.
 • PayPal ile nakit ödeme

Anket Junkie ile para kazanmak için buraya tıklayın,

2. Bloglama

Blog oluşturma, "kendi serüveninizi seçin" işletmelerinden biridir. Bu listedeki herhangi bir hobiyi hemen hemen seçebilir ve blog yazarak para kazanabilirsiniz. Her ne kadar blogcular belli nişlerde diğerlerinden daha iyi performans gösteriyorlar.

Başlangıç ​​maliyetleri inanılmaz derecede düşük (ayda 3 doların altında) ve potansiyel yüksek. Örnek olarak, bu blogu başkalarına CFP® olarak öğrendiklerimi göstermek için başlattım. Bu blogu tam gün çalıştırmak için sadece bir yıl sonra işimden vazgeçeceğimi çok az biliyordum.

Kendi blogunuza başlamanın doğru olup olmadığından emin değil misiniz?

Yedi günlük ücretsiz bir e-posta kursum var: Öyleyse ilk 1 bin dolarlık blogunuzu yapın, Blogunuzu teknik açıdan pazarlamaya nasıl doğru bir şekilde başlatacağınızla ilgili her şeyi öğreneceksiniz.

Aşağıdakileri bekleyebilirsiniz:

 • 1. gün: Neden bir blog başlatmalısınız (ya da değil)?
 • 2. gün: Ne hakkında blog yazacağınıza nasıl karar verilir?
 • 3. gün: Blog başlatmanın son derece basit bir rehberi
 • 4. gün: Bu, blogunuzu önemli olan karlı bir blog yapar
 • 5. Gün: En iyi trafik ipuçlarım
 • 6. gün: Mümkün olan en kısa sürede maksimum sonuç elde edin
 • 7. gün: Güvenilir Ücretsiz Blog Kaynakları

Doğrudan gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için aşağıdan oturum açmanız yeterlidir:

3. Yaz

Blog oluşturmak istemiyorsanız hobinizle ilgili diğer yayınlar için yazmayı düşünmelisiniz. Bloglamaya benzer şekilde, bu listedeki herhangi bir hobiyi seçebilir ve bunun hakkında yazarak para kazanabilirsiniz.

Seyahat etmeyi seviyorsanız, bir seyahat yazarı olmayı düşünün. Yemek yapmayı seviyorum? En sevdiğiniz tarifleri kullanabilecek yiyecek blogları var. Serbest yazma başarısı için hangi hobilerinizden hangisinin daha iyi olduğundan emin değil misiniz?

Gina Horkey'in 200 serbest yazım listesinin ücretsiz bir kopyasını indirin.

4. Düzenle

Yazmayı ve dilbilgisini hassaslaştırmayı seviyor musunuz? O zaman editör olarak sağlam para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda, yazılı içerikte bir patlama oldu. Her zamankinden daha fazla web sitesi ve blog var. Amazon ile artık yazarlar kitaplarının hem fiziksel hem de dijital baskılarını kendileri yayınlayabiliyorlar.

Ancak, yazan herkes bir ses ve stil ustası değildir – birçok yazar ve yazar bunu bilir. Sonuç olarak, serbest editoryal hizmetler için büyük bir talep var. Müşteriler, blog yayınlarından gelecekteki en çok satanlara kadar her türlü projede size yardımcı olmak için size ödeme yapacaklardır.

Ne tür bir iş yaptığınız müşteriye bağlıdır. Bazıları sadece belgeyi gözden geçirmenizi ve dilbilgisi, noktalama işaretleri ve cümle yapısı sorunlarını çözmenizi istiyor. Diğerleri sizden danışman olarak hareket etmenizi, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını onlara bildirir ve nesirlerini yönlendirir.

Müşterileri bulmak için en iyi yerlerden ikisi Fiverr ve UpWork. Fiverr'de bir profil oluşturup sabit fiyatlarla hizmet veriyorsunuz. Örneğin, 1000 kelimeyi işlemek için 50 ABD Doları talep edebilirsiniz. Sonra müşteriler size gelir.

Tersine, UpWork'ta da aynı şekilde çalışır. Müşteriler, sıralayabileceğiniz ve sağlayabileceğiniz işleri yayınlar. UpWork genellikle biraz daha iyi öder, ancak yeni başladığınızda müşterileri derecelendirmek daha zordur. Bu Fiverr'i yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Fiverr hakkında daha fazla bilgi edinin,

5. Okuma

Düzenleme becerisine sahip olduğunuzdan emin değilseniz, prova okuma kitapları, makaleler, bloglar ve daha pek çok konuda iyi para kazanabilirsiniz. İster inanın ister inanmayın, bu küçük hobi ile gün boyu para kazanabilirsiniz. Proofread Anywhere blogunu yöneten Caitlin Pyle, bir yıllık yarı zamanlı prova okumasında 43.000 $ 'ın üzerinde para kazandı.

Bir prova okuyucusu olarak, işiniz basitçe teknik hatalar yapmaktır. B. Fark etmek ve düzeltmek için TPYOS.

Ve yukarıdaki cümle içindeki hatayı keşfettiyseniz, bu size uygun olabilir.

Eğer ilgileniyorsanız, Caitlin "Serbest Çalışmaya Başlamak için İhtiyacınız Olan Becerileri Öğrenme" başlıklı günlük ücretsiz bir web semineri düzenleyecektir.

6. fotoğraf çekmek

Fotoğraf sevginizi karlı bir hobiye dönüştürmenin birkaç yolu var. Telefonunuzla fotoğraf çekerek para kazanmanın en iyi yedi yolunu içeren bir liste hazırladım. Ancak fotoğraf çekmek, eğlenmenin ve para kazanmanın en iyi yoludur.

Düzenleme girişinde not ettiğim içerik patlamasını hatırlıyor musunuz? Tüm içerik fotoğraf gerektirir – ve yayıncılar giderek onları bulmak için fotoğraf sitelerine yöneliyorlar. Aslında, en hızlı büyüyen çevrimiçi nişlerden biri.

Technavio'ya göre, yıllık fotoğraf satışları 2020 yılına kadar 4 milyar doları aşacak. Bir kameranın arkasında durmayı seviyorsanız (akıllı telefonunuzun arkasında bile olsa), bir parçasını alabilirsiniz.

Satılan her görüntü için genellikle 20 ila 50 kuruş kazanırlar. Yani bu bir hacimli iş – amaç, her biri yinelenen bir komisyon akışı üreten yüzlerce harika fotoğrafa sahip olmak.

Aynı görüntüyü tekrar tekrar satabildiğiniz için, fotoğrafçılık mükemmel bir pasif gelir kaynağıdır. Yapılmış olan iş için para almaya devam edecekler.

Fotoğrafçılığı öğrenmenin ve becerilerinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri Yaratıcı yaşamGünlük ücretsiz kurslar sunmaktadır.

Creative Live'ın çevrimiçi kursları ücretsizdir. Videoları daha sonra tekrar izlemek isterseniz, küçük bir ücret ödemeniz gerekir. (Örneğin, sınırsız erişim için görüntülerin fiyatı yalnızca 29 ABD dolarıdır.)

Creative Live hakkında daha fazla bilgi edinmek ve zaman çizelgesini görüntülemek için buraya tıklayın.

7. Sosyal medyada zaman harcayın

Sosyal medyada çok zaman geçiriyor musunuz? Diğer kişilerin sosyal medya hesaplarını yönetmek için size ödeme yapılabilir (ve iyi ödenebilir).

Şirketler müşterileri için açlıktan ölüyor. Ve şimdi, yeni müşterileri ve müşterileri çekmenin en iyi yollarından biri sosyal medya aracılığıyla.

İyi sosyal medya yöneticileri kolayca ayda 2,000 ila 4,000 dolar ve müşteri getirebilir. Başarılı bir şekilde ücretli sosyal medya kampanyaları yayınlama konusunda deneyimli üst düzey yöneticiler, müşteri başına 10.000 ABD dolarının üzerinde talepte bulunabilir – ve bazen kazandıkları kazancı kesebilir.

Temel prensiplere bağlıysanız, sosyal medyayı yönetmek, evden tam zamanlı çalışmanın en hızlı yollarından biridir.

Facebook Side Hustle kursu size ücretli Facebook kampanyalarını ödemeyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğretir (ve aynı konseptlerin birçoğunu Twitter ve Instagram'da kullanabilirsiniz).

Kursun kurucusu Bobby Hoyt, fazladan para kazanmanın yollarını arayan bir marka direktörüydü. Böylece yerel işletmeler için Facebook reklamları yayınlamaya başladı. Günlük işinde çalışmaktan daha fazla para kazanması çok uzun sürmedi.

Kursun bir bekleme listesi vardır ve yılda sadece birkaç kez açılır. Daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edin ve adınızı listeye yerleştirin. Bobby'den çok şey öğrendim ve eminim öğreneceksin.

8. çalışmak

Egzersiz yapmak ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak ister misiniz? Yoksa daha sağlıklı yaşamak için ek motivasyona mı ihtiyacınız var? İster inanın ister inanmayın, HealthyWage ile gerçekten kilo vermek için ödeme yapılabilir.

İşte nasıl çalıştığının kısa bir özeti:

 • HealthyWage Ödül Hesaplayıcı ile başlayın ve ne kadar kilo vermek istediğinizi, ne zaman kaybetmek istediğinizi ve her ay ne kadar harcamak istediğinizi girin.
 • Girişinize dayanarak, HealthyWage Ödül Hesaplayıcı ne kadar kazanabileceğinizi belirler.
 • Kaydolduktan sonra, zorlu bir videoyla mücadeleye başlayın.

Sorun başka bir videoyla bitiyor.

Fırsatları Ne kadar kazanabileceğinizi görmek için buraya tıklayın.

9. Köpeklerle takılmak

Köpekleri seviyorsanız, köpeğinizi onarabilir ve aynı zamanda iyi para kazanabilirsiniz. Rover, köpekler için Uber'e benziyor – evlerine geldiğinizde evcil hayvanlara ödeme yapıyor ve tüylü yoldaşlarını dışarıya taşımak ve görevlerini yerine getirmek için dışarı çıkarıyorsunuz.

Rover'in köpek gezdiricileri, yoğun nüfuslu bir bölgedeyseniz biraz daha fazla kazanmanıza rağmen, ortalama olarak saatte 15 dolar kazanıyor. Bu durumda, köpek sayısını iki katına çıkarabilir veya üçe katlayabilir ve aynı anda birkaç köpekle yürüyebilirsiniz.

Rover ile çalıştırma hakkında daha fazla bilgi edinin,

10. Dünyayı dolaş

Seyahat Hacking – ücretsiz ya da hemen hemen hiçbir şey için bedava seyahat için kredi kartı ödülleri kullanma sanatı olarak da bilinir – inanılmaz eğlencelidir. Tabii ki, bu herkes için değil: birine sahip olmak zorundasın İyi kredi puanı ve her ay tam olarak kredi kartı faturanızı ödeyebilirsiniz.

Yıllar önce seyahat etmekte isteksizdim. Karmaşık gibiydi ve kredi itibarımı etkileme potansiyeli vardı. Ama Chicago'dan Buenos Aires'e iki birinci sınıf bilet rezervasyonu yaptığımda, sadece kredi kartına başvurmak için çok etkilendim.

Ve zamanla korkularımın asılsız olduğunu fark ettim.

Ücretsiz yolculuklar için kredi kartı puanları kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki beş günlük e-posta serisine kaydolun ve yeni başlayanlar için en iyi kredi kartı seyahat kredisine genel bakışımı görün.

Çift kanepede video oyunları oynarken

Eğlence hobileri: izlemek, oynamak ve kazanmak

Sağduyu, eğlence için para vermemiz gerektiğini söylüyor, ama bazen tam tersi. Cebinize ekstra para koyarken sizi öldürecek komik hobiler bulmak zor değil.

11. Akıllı telefonunuzdaki oyunları oynayın

bkz: Swagbucks

Swagbucks, en sevdiğiniz cep telefonu oyunlarından bazılarını satın alarak puan kazanmanızı sağlayan bir uygulama. Öfkeli kuşlar ve servet Başlık. Bu puanlar, Amazon ve Walmart gibi büyük perakendecilerde hediye kartları için kullanılabilir. Bu hobi ile zenginleşmeyeceksiniz, ancak boş zamanlarınızda oyun oynar ve burada ve burada hobinizde biraz vakit geçirmenin tadını çıkarırsanız Klanların Çatışması Bağımlılık, ayrıca yol boyunca puan kazanabilirsiniz. Oynamak için ödediğiniz diğer siteler Mistplay ve InboxDollars.

12. Rekabetçi video oyunu

bkz: Video oyunları oynamak için nasıl ödeme yapılır

Büyüyüp benim gibi oynarsan delice görünebilir Süper Mario Kardeşler ve ördek avı Orijinal NES'te, ancak profesyonel rekabetçi video oyunları – sadece esports olarak bilinir – milyar dolarlık bir endüstridir (büyüyor). Bugün, binlerce izleyiciye büyük para ödülü için savaşan milyonlarca dolar değerinde profesyonel esport ekibi var. En popüler rekabetçi oyunlardan bazıları Efsaneler ligi. Görev çağrısı ve İleri TakipAyrıca, ücretsiz oyunlar için para ödülü turnuvaları bulabilirsiniz. Fortnite, Aslında, ana ödül Fortnite Dünya Şampiyonu 3 milyon dolar nakit olarak.

13. Hediye kartları için Texas Hold'em'i ücretsiz oynayın

bkz: Dünya Tavern Pokeri. Dünya Ücretsiz Poker

World Series of Poker'i TV'de izlemeyi ve arkadaşlarınızla Texas Hold'em oynamayı seviyorsanız, bölgenizde% 100 ücretsiz turnuva aramalısınız. Bu para pencereden atılan bir şans oyunu değil. Aksine, restoranlar ve barlar genellikle kazananlar için gerçek ödüller (genellikle hediye kartları) bulunan ücretsiz turnuvalara ev sahipliği yapar. Onlar için, müşterileri kapıya sokmanın ve yiyecek ve içecek satmanın başka bir yolu. Becerilerinizi sınava koymak, yeni arkadaşlar edinmek ve bazı ücretsiz yiyecek veya ürünleri toplamak için eğlenceli bir yol.

14. Nadir oyunları toplayın, takas edin ve satın

bkz: Troll ve Kurbağa

80'lerin çocuğuysanız, buna takıntılı olabilirsiniz Zindanlar büyümek. 90'lı çocuklar için olabilirdi sihirli: Toplantı veya Pokémon Kartlar. Birçok insanın farketmediği şey, bu oyunların her birinin hala var olduğu ve her birinin eski ve yeni baskı için aktif bir oyuncu tabanı ve büyük bir koleksiyoncu piyasası olduğu. Aslında, en değerli Pokemon kartın tahmini değeri 90.000 dolar. Troll & Toad, işlem kartlarını ve oyunlarını nakit olarak ödeyen birçok çevrimiçi perakendeciden sadece biri. Bunları ayrıca Amazon, eBay ve TcgPlayer.com adreslerinde satın alıp satabilirsiniz.

15. Rastgele Videoların İzlenmesi

bkz: Swagbucks

Herkes rekabetçi değil. Bazı insanlar için para kazanmak amacıyla oynamak, eğlenceden çok strese benziyor. TV izlemek ve film izlemek gibi pasif eğlence hobileriyle daha fazla ilgileniyorsanız, swagbucks'a bakın: Mobil oyunlar için ödediğiniz şirket ayrıca reklamlar ve reklam filmleri gibi rastgele videolar izlemenizi de sağlar. İzlediğiniz her video için, hediye kartları için ödenebilecek puanlar alırsınız.

16. Fragmanı izle

bkz: Gelen Kutusu dolar

Swagbucks gibi, InboxDollars da videoları izlemen için sana para ödüyor. InboxDollars'ın avantajlarından biri, reklamların ve reklamların yanı sıra film fragmanlarını izlemek için para alma fırsatınız olmasıdır. Sadece siteye katılmak için 5 $ 'lık üyelik bonusu da var.

Bir resim çizim kadın

Görsel Sanatlar Hobileri: fotoğrafçılık, video ve tasarım

Yaratıcı kariyeri, grafik sanatçılar, fotoğrafçılar, videografçılar ve illüstratörler piyasadaki en çok aranan kişilerden bazıları olduğu için görsel sanatlarda karlı bir yarı zamanlı işin (hatta tam zamanlı bir kariyerin) önünü açabilir. Eğer iyiyseniz, genellikle saatte en az 50 $ kazanırsınız. Eğer harikasanız, çok daha fazla kazanabilirsiniz. Ve yeteneklerinizi ne kadar çok yönlü kullanabildiğinize şaşıracaksınız. (Sadece logolar oluşturulmaz …)

17. grafik tasarım

bkz: Yaratıcı Ücretsiz Grafik Tasarım Kursu Yaşıyor

Grafik tasarım ile iyi para kazanmak için neredeyse aptalca pek çok yolu vardır. Web geliştirme şirketleri projeleri için grafik oluşturmak için serbest çalışanlar kullanır ve her yıl çevrimiçi olan milyonlarca yeni web sitesi sayesinde nitelikli tasarımcılara olan ihtiyaç artmaktadır. Bununla birlikte, tasarımcılara olan talebin artmasının en büyük itici gücü sosyal medya olabilir: işletmeler umutsuzca, okurların dikkatini çeken çekici Infographics, grafikler ve diğer görsel unsurlar yaratabilecek insanlara ihtiyaç duyar.

18. Tişört tasarımı

bkz: İki erkek, Amazon'larda yirmili yaşlarında 150.000 $ 'lık bir tişört üretti.

Grafik tasarım becerilerinizi para kazanma hobisine nasıl dönüştüreceğinizden emin değilseniz, bir işletme veya bağımsız bir işletme için yapabileceğiniz Tişört tasarımlarını tasarlamanız gerekir. Amazon'dan TeeSpring ve Merch gibi web siteleri talep üzerine Tişört baskısı sunar. Tek yapmanız gereken tasarımlarınızı yüklemek ve pazarlamak. sen o değilsin imalat Tişörtler, müşterilere stok satın almak veya nakliye yapmak. T-shirt tasarımı ile para kazanmanın en iyi yolu güncel olayları takip etmek ve süper hızlı ve konuyla ilgili tasarımlar üretmektir. Bunun bir örneği RotoWear'ın "Air Arya" gömleğidir. Taht Oyunları,

19. Videografi

bkz: Serbest film yapımcısı olarak geçim yolu nasıl?

İnternet, web sitelerinde ve sosyal medyadaki videolarda hiç olmadığı kadar önemli bir rol oynadığı için “ilk önce video” ortamına giderek daha fazla gelişiyor. Ancak, daha önce amatör bir reklam filmi, bir YouTube klibi veya canlı yayın gördüyseniz, şirketlerin profesyonel görünümlü (ve son derece sağlam) bir video paketi sunabilecek yetenekli videograflar için neden katı ödüller ödemeye hazır olduklarını bilirsiniz. Yerde iş bulabilirsiniz, ancak Fiverr ve UpWork gibi sitelerde binlerce iş ilanı da var. Stok videolarını satabileceğiniz gibi stok videolarını da satabilirsiniz.

20. Kontrol uçağı

bkz: Drone girişimcileri, maliyetler düşüp para yükseldiğinde uçağa biniyor

Videografide ilginç ve hızla büyüyen bir niş uçak malzemesidir. Bu eğilimin en büyük itici gücü, emlak listelerinin bir parçası olarak hava fotoğrafçılığını artan bir şekilde kullanan emlakçıların talebidir. Dronlar aynı zamanda değerli stok videolarını çekmek için de mükemmeldir, çünkü ulaşılması zor yerlere kaydedebilir ve eğer varsa az sayıda insanın kaydettiği benzersiz bakış açıları yakalayabilir.

21. Videoları düzenle

bkz: Serbest çalışan bir video editörü olarak evden çalışmak için 12 ipucu

Gelirinizi kameraman olarak desteklemenin harika bir yolu, dünyanın her yerindeki müşterilere uygulanabilecek serbest video düzenleme hizmetleri sunmaktır. Eğer bir ustaysan Son kesim. gala ve Etkilerden SonraVideolarınızı herkese açık kullanım için hazırlarsanız, insanlar size iyi para ödeyeceklerdir – çekimi bir araya getirip yeniden düzenlerken, başlıklar eklerken, ışığı ve rengi ayarladığınızda ya da özel efektler eklediğinizde olun. Bilginizi yenilemeniz gerekirse, Creative Live fiyat sayfasını okuyun.

22. Çizim karikatürleri

bkz: Bir Karikatürcü Olarak Nasıl Para Kazanılır

Nathan Pyle çok uzun zaman önce başarılı fakat büyük oranda bilinmeyen bir illüstratördü. Bugün, son derece popüler olan internet çizgi romanı sayesinde, yaklaşık 700.000 Instagram takipçisi olan bir internet hissi Garip gezegen, Şöhret kazanmasına yardım eden panellerden biri:

freinds

Pyle şimdi bir tane var Garip gezegen Bir dizi malın yanı sıra yolda kitap. Aslında, Internet çizgi romanlarıyla altını çizen uzun bir illüstratör tarihi – belki de en meşhurları Yulaf ezmesi Matthew Inman tarafından, Instagram ve Reddit gibi platformlar çalışmanızı paylaşmak ve havaya uçurmak için mükemmeldir.

23. Her şeyi çizin!

bkz: Fiverr'deki örnek kategori

Çizimin ara sokakta olup olmadığından emin değilseniz, üzülmeyin – İnternetin büyüsü, hemen hemen her şeyi çizmeniz için size ödeme yapılmasını sağlar. Örneğin, Fiverr'deki en popüler gösterilerden bazıları, çocuk kitaplarının gösterimi ve elle çizilmiş aile fotoğraflarının üretimi içindir. Ancak müşterilere ayrıca “benzersiz bir botanik suluboya çizimi yaratacağım” ve “Tuhaf bir illüstrasyon yaratacağım” gibi ödevler için ödeme yapılır. Yani çizim yeteneğine sahipseniz, Fiverr için para kazanabilirsiniz.

kadın yoga öğretmeni

Hobileri öğretmek: Bilginizi paylaşın

Eğitim, fazladan zaman harcamanın doyurucu bir yolu olabilir, ancak ek bir gelir kaynağı da olabilir. Yerel bir okulda temsil etmek harika bir seçenektir, ancak öğretmenlik mutlaka geleneksel sınıfın yolunu izlemiyor. Belirli bir hobi veya konu hakkında bilgi sahibiyseniz veya bilgili iseniz, sizden İnternet üzerinden öğrenmek isteyen düşünen kişilerle kolayca bağlantı kurabilirsiniz.

24. Dünyanın her yerinden gelen çocuklar için özel ders

bkz: En iyi çevrimiçi özel ders işleri

Dünyanın dört bir yanındaki aileler çocuklarının İngilizce dilini öğrenmelerine yardımcı olmak için istekli ve ana dilini konuşanlar için iyi para ödemeye hazırlar. VIPKid, öğretmenleri ve öğrencileri birbirine bağlayan çevrimiçi bir özel ders şirketidir. Ortalama fiyatlar saatte 14 ile 22 arasındadır. Konser bazı büyük faydalar sunuyor: öğrenciler size geliyor (bu nedenle müşteri takibi gerekli değil) ve tüm ders materyalleri sağlanıyor. Ayrıca, her yerden çalışabilirsiniz. Ancak, bazı öğretim deneyiminin yanı sıra, uygulamak için lisans derecesine (herhangi bir alanda bu olabilir). (Koçluk veya Pazar okulu gibi gayri resmi deneyimler bu gereksinimi karşılamak için genellikle yeterlidir.)

25. Bir kurs oluşturun

bkz: 5 ayda 58.150 $: Adım adım bir yaşam tarzı şirketi nasıl kurulur (e-postalar, araçlar, her şey)

Başkaları için bilgilendirici ve değerli bir çevrimiçi kurs oluşturmak için dünyaca ünlü bir uzman olmak zorunda değilsiniz. Udemy gibi platformlar sıradan insanların bilgi ve deneyimlerini paylaşarak para kazanmalarına izin verir. Belirli bir sektörde birkaç yıl çalıştıysanız, içgörülerinizden yararlanmak için zorla girmek isteyenler olabilir. Ancak, kursunuzun profesyonel meselelere odaklanması gerekmez. Teresa Greenway, mayalı ekmek pişirme konusunda Udemy bir kurs yaptı ve ilk iki yılda 86.000 dolar kazandı.

26. Bir yaşam koçu olun

bkz: Bir Yaşam Koçu olarak nasıl para kazanılır: 3 başarılı antrenör sırlarını açıklar

Herkesin yaşamında zorluklar ve zorluklar vardır, ancak herkes bu engelleri destekleyici ve sistematik bir şekilde aşmalarına yardımcı olabilecek mentorlara erişemez. Bu sebeple, birçok kişi yaşam danışmanlarına yönelmektedir – kişisel ve mesleki konularda dürüst değerlendirmelerde bulunan objektif üçüncü taraflar (ve iyileştirme için araçlar ve öneriler). İnsanların eğiticilere yaklaştığı zaman bir örnek, yeni bir işe başlamaya ya da serbest bir kariyere devam etmeye çalışıyor. Daha geleneksel bir kariyer yolundan sapmak zor olabilir ve koçlar rehberlik ve çok ihtiyaç duyulan bir bakış açısı sağlayabilir.

27. Bir spor antrenörü olun

bkz: İş fikri: spor koçluğu

Özel spor koçluğu kazançlı bir iştir. Daha az deneyimli ve tanınmış antrenörler genellikle saatte 30 dolar veya 40 dolar ile başlar ve en iyi antrenörler genellikle seans başına 100 ila 200 dolar kazanır. En iyi bölüm, bu fırsatı yakalamanızdır; seçtiğiniz sporu yüksek seviyede yapmamış olsanız bile, birçok sporda (golf ve futbol gibi), antrenör sertifikasyon kursları sunan yönetici organları vardır. Diğerleri (beyzbol ve basketbol gibi) öğrenilebilecek ileri video analiz tekniklerini kullanır.

28. Bir yoga öğretmeni olun

bkz: 3 kişiye, yoga öğretmenin gerçekte nasıl bir şey olduğunu sorduk. İşte söyledikleri

Denizkızı pozunda ustalaşırsanız ve King Dove germek gibi hissetmiyorsa, yoga dersleri vermeyi düşünmelisiniz. Bir stüdyoya bile ihtiyacınız yok – halka açık bir alanda (park gibi) ders verebilir ve insanların şehirdeki olayları bulmasını sağlayan bir uygulama olan MeetUp'da reklam verebilirsiniz. Daha yapılandırılmış bir şey tercih ederseniz, spor salonları ve stüdyolar genellikle yedek ve yarı zamanlı öğretmenler işe alır.

29. Kişisel antrenör ol

bkz: Kişisel antrenör olarak geçimini sağlamak için 6 basit kural

Instagram'ın en popüler kullanımlarından biri, sağlık kazanımlarını göstermektir. Neden hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmuyorsunuz? Spor salonundaki kişilerin tavsiye almak için her zaman size geldiğini görürseniz, kişisel bir antrenör olarak bir yan işe başlamalısınız. Sertifika yasaları eyaletten eyalete değişir. Ancak, genellikle bir spor salonunda çalışırken kimlik bilgilerine ihtiyacınız olur. Çoğunlukla resmi bir lisans olmadan özel bir öğretmen olarak çalışmakta özgürsünüz.

İki podcast

30. Bir YouTube kanalı başlatın

bkz: YouTube'da nasıl para kazanılır (bunu yapan üç kişiye göre)

YouTube, seçeneklerin bir hazinesidir, çünkü bloglama gibi, akla gelebilecek hemen her konuda bir YouTube kanalı oluşturabilirsiniz. Popüler bir tür, hobinizle ilgili öğeler hakkında basitçe konuşan ürün incelemeleridir. Örneğin, yogayı seviyorsanız, farklı paspaslar ve taşlar deneyebilirsiniz. Basketbol oynamaktan hoşlanıyorsanız, spor ayakkabı incelemeleri için büyük bir kitle var. Hatta bazı yaratıcılar, yıllarca milyonlarca dolarlık bir para kazanıyorlar, ayrıca kendi videolarımı açtıkları oyuncakları izliyorlar. Hepsinden iyisi, YouTube tüm işleri sizin için yapar. Reklamlar videolarınıza otomatik olarak eklenir. Yani sadece kaydetmeniz ve yüklemeniz gerekiyor.

31. Ayakta duran komedi

bkz: Sen komik misin Bu Evde Tutulan komedyen yılda 1 milyon dolar kazanıyor

YouTube'da iyi çalışan başka bir içerik türü komedidir. Stand-up, parodiler ve skeçler sitede çok işe yaradı, ancak tek sınır yaratıcılığınızdır: giriş engelleri oldukça düşüktür ve farklı türden videoları denemenizi ve komik sesinizi bulmanızı sağlar. Komedilerinizi çevrimdışı oynamaya karar verirseniz, yerel kulüplerde rezervasyon yapmayı düşündüğünüzden daha kolaydır (insanları güldürdüğünüz sürece).

32. Podcasting

bkz: Podcasting ile Para Kazanmak ve Kişisel Markanızı Yaratmak

Sahnede ya da ekranda bir bardak çay gibi görünmüyorsa, ama hala coşkulu bir taraftar kitlesinin dikkatini çekiyorsanız, şansınız yaver gitmez: podcast popülaritesinde mutlak bir patlama yaşarsınız. Herhangi bir konuda bir podcast başlatabilirsiniz ve başlamak için çok pahalı bir donanıma yatırım yapmanız gerekmez. Akıllı telefonunuzu bile kullanabilirsiniz (iPhone için Backpack Studio uygulamasına bakın). Hobiniz için başka hangi podcast'lerin olduğunu görmek için birkaç dakikanızı ayırın ve ardından benzersiz bir yer bulmaya çalışın.

33. DJ olun

bkz: Bir erkek DJ olarak 50.000 $ 'ı nasıl kazandı?

Hepimizin cebinde, şimdiye kadar bir dokunuşla kaydedilen hemen her şarkıyı çalabilecek bir cihaz var. Es gibt jedoch immer noch einen Markt für professionell kuratierte Wiedergabelisten, mit denen die Leute von den Beinen auf die Tanzfläche steigen können. Das ist jedoch schwieriger als früher (dank der oben genannten Smartphones), und gute DJs sind überraschend schwer zu finden. Das heißt, wenn Sie sich einen guten Ruf erarbeiten, können Sie solides Geld verdienen und bei Hochzeiten, privaten Feiern, Firmenveranstaltungen oder an anderen Orten, die eine Atmosphäre und einen Takt brauchen, gebucht bleiben.

34. Busking

Sehen: 10 Busking-Tipps, mit denen Sie Geld verdienen

Auf den Straßen der Stadt Musik zu machen, was als Straßenmusik bezeichnet wird, kann eine unterhaltsame Art sein, Trinkgeld zu verdienen. Es ist auch eine großartige Möglichkeit, Ihre Fähigkeiten als Musiker zu verbessern: Es ist schwierig, die Aufmerksamkeit der Menschen auf sich zu ziehen, wenn sie sich von Punkt A nach Punkt B begeben, genauso wie es schwierig ist, sich auf die Geräusche der Stadt zu konzentrieren (und in Einklang zu bleiben) um dich herum. Busking ist im Allgemeinen legal, aber die Gesetze, die die Praxis betreffen, variieren von Stadt zu Stadt. Daher sollten Sie die Regeln auffrischen, bevor Sie auf den Bürgersteig fahren.

Frau, die Innenarchitektur tut

Stil-Hobbys: Helfen Sie Menschen, Orten und Ereignissen, fabelhaft auszusehen

Manchmal erkennen wir nicht einmal, dass unsere Hobbys als Hobbys qualifiziert sind – geschweige denn, dass wir mit ihnen möglicherweise Geld verdienen können. Für viele Leute sind Stil-Hobbys wahrscheinlich genau das Richtige. Wenn Sie auf saisonale Mode, Promi-Trends und Instagram-Influencer achten, haben Sie wahrscheinlich einen guten Geschmack und wertvolle Einsichten in den Stil.

35. Stylist

Sehen: Lieben Sie Mode UND möchten Sie von zu Hause aus arbeiten? Sie könnten ein Online-Stylist sein

Wenn Sie diesen Abschnitt lesen, genießen Sie wahrscheinlich das Einkaufen. Das gilt jedoch nicht für alle. Für manche Menschen ist es schon anstrengend, über T.J.Maxx oder Nordstrom Rack zu jagen. Hier kommt Stich Fix ins Spiel: Es handelt sich um einen Online-Lieferservice für Kleidung, bei dem Stylisten anhand der Antworten auf eine Reihe von Fragen (und eines äußerst geheimen Algorithmus) Kleidung für Kunden aussuchen. Stich Fix-Stylisten arbeiten von zu Hause aus und können bis zu 20 US-Dollar pro Stunde verdienen. Allerdings muss man in einer von wenigen Städten leben, um Qualität zu erreichen.

36. Innenarchitektur

Sehen: Wie man als Innenarchitekt mehr Geld verdient

Kommentieren die Leute immer, wie gut Ihr Zuhause aussieht? Haben Sie die Kunst des Feng Shui bis zu einer Wissenschaft? Dann können Sie gerne als unabhängiger Innenarchitekt arbeiten und Kunden bei der Auswahl von Möbeln, Dekorationen und Farbschemata für ihre Arbeits- und Wohnräume helfen.

37. Maskenbildner

Sehen: Werden Sie ein Braut Make-up Artist: Verdienen Sie zusätzliches Einkommen

In den meisten Staaten ist für die Arbeit als Maskenbildner in einem Salon eine Kosmetiklizenz erforderlich, deren Erwerb einige hundert Stunden dauern kann. Es gibt jedoch eine Reihe anderer (und wahrscheinlich lukrativerer) Möglichkeiten, Ihre Liebe zum Make-up in einen Nebenjob zu verwandeln, bei dem kein Zertifikat erforderlich ist. Sie können als Freiberufler für lokale Veranstaltungen wie Hochzeiten und Fotoshootings arbeiten. Sie können mit lokalen Theatergruppen und Theaterhäusern zusammenarbeiten. und Sie können einen YouTube-Kanal mit Demos, Anleitungen und Produktbewertungen starten. Tatsächlich gehören Beauty-Videos zu den beliebtesten (und umsatzstärksten) Inhalten von YouTube.

38. Parteiplaner

Sehen: So arbeiten Sie von zu Hause aus als Veranstaltungsplaner

Nutzen Sie Ihre Liebe zum Organisieren und Ihren großartigen Stilsinn, um zusätzliches Geld zu verdienen. Die Leute engagieren Veranstaltungsplaner für alle Arten von besonderen Anlässen, wie zB Feste, Promotionen, Hochzeiten und Jubiläen. Noch lukrativere Nischen im Planungsbereich sind Firmen-, Privat- und Werbeveranstaltungen, die Unternehmen und Organisationen für Werbe- und Spendenzwecke nutzen. Sie zahlen viel Geld für Leute, die wissen, wie man eine Veranstaltung zusammenstellt, die die Teilnehmer lieben und die (am wichtigsten) auf Instagram großartig aussieht. Darüber hinaus können Sie diese Arbeit mit Influencer- und Affiliate-Marketing kombinieren, da Marken Sie für die Verwendung ihrer Produkte bei hochkarätigen Veranstaltungen bezahlen.

Tischlerin

DIY Hobbys: Dinge bauen und reparieren

Wenn Sie sich im Geräteschuppen auskennen, gibt es mehr als nur ein paar Möglichkeiten, dafür bezahlt zu werden, dass Sie an lustigen DIY-Projekten arbeiten. Was an den Hobbys in der folgenden Liste besonders gut ist, ist ihr Vorteil. Um sie gut zu machen, sind echte Fähigkeiten erforderlich, was selten vorkommt. Das bedeutet, dass die Chance auf enorme Gewinne besteht, da die Leute bereit sind, für qualitativ hochwertige Arbeit, die Liebe zum Detail zeigt, den höchsten Preis zu zahlen.

39. Holzbearbeitung

Sehen: Reich werden mit Zimmerei

Wenn Sie Tischler sind, wissen Sie bereits, dass dies sowohl ein Handwerk als auch eine Kunst ist. Jedes Projekt ist einzigartig und jeder Kunde hat andere Wünsche und Bedürfnisse. Große Tischler sind immer schwieriger zu finden. That means if you’re someone who puts thought and care into every notch and bevel — and who can bring the client’s vision to life — you can earn a significant premium for your work. Of course, carpentry isn’t the only way to make money from woodworking. Etsy is a great place to sell unique, hand-crafted items: you’ll find everything from homemade wooden toys to hand-painted wooden duck decoys on the site.

40. Home repair and remodel

See: Five Keys to Making Your Remodeling Business More Profitable

If you’re interested in putting your carpentry and woodworking skills to use on a larger scale, there’s big money to be made in home repair and remodeling. The key here is to think of yourself as a business rather than as a handyman. If you consider yourself a woodworking hobbyist, your inclination might be to offer your services on an ad hoc basis at an hourly rate. A better approach is to offer flat-fee estimates that take into account both the amount of time you’ll spend on a project and der Wert of your completed work. Think of it like this: if your rate is $25 per hour and a project takes 20 hours to complete, you’ll earn $500. But if your work adds $5,000 in value, your client is getting the better end of the deal.

41. House flipping

See: How to Flip a House for Profit

If you have both woodworking skills and a hefty chunk of available funds, you might find house flipping to be an exceptionally profitable hobby. Simply put, house flipping is the process of buying a piece of property (for cash) with the express intent of selling it for more than you paid as quickly as possible. Usually, doing so requires rehabbing or updating the property to make it more appealing to buyers. There are large companies that engage in house flipping on an industrial scale, but they have to hire contractors to do the remodeling (which is expensive). If you’re an individual who can do that remodeling work yourself, you have more profit potential and can seize opportunities that might not make sense financially for the bigger players.

42. Fixing, restoring and customizing cars

See: How to Flip Classic Cars for Profit

Better with nuts and bolts than hammers and nails? There’s tons of money to be made working on cars — and you don’t have to limit yourself to routine repairs and maintenance. There’s a huge market for rehabilitated custom cars, many of which have deteriorated over time, becoming rusty or dry-rotted from sitting in a garage (or worse yet, a driveway) for decades. It’s not difficult to find old cars for almost no money on sites like Craigslist and Facebook Marketplace. But, if that seems like a more involved project than you’re looking for, keep in mind that people will also pay good money to have customizations done to their current vehicle — whether that’s an upgraded stereo or video system, cosmetic tweaks like a new paint job, or technical tweaks (like hacking the computer settings on a hybrid car to get the absolute best MPG).

Couple Looking at Art

Personal Finance Hobbies: Grow Your Net Worth

I might be biased — considering the fact that I run a personal finance blog — but I think growing your net worth is one of the most rewarding hobbies out there. I enjoy looking for ways to make more money, save more money, and optimize my investments. Part of the reason why is because I know that improving my finances increases my freedom and allows me to spend more time and energy on other things matter to me.

43. Optimize your finances

See: How to Get Rich Quick — The Not-So-Secret Formula

Optimizing your finances can be a fun game. On the other hand, it can also be a chore. Often, the difference between the two is whether or not you’re chalking up small wins. One example of a small win is determining that you can increase your 401(k) contribution by 1% this week. The next week, it might be increasing the principal payment on your mortgage by $10. If you’re on a tight budget, it’s not always easy to find these small wins. But when you do, acting on them can have profound long-term impacts on your financial health. And even if your budget isn’t quite so tight, trimming some of the fat and redirecting more funds to savings and investment can dramatically increase the speed at which your net worth grows.

44. Invest in the market

See: How to Invest $50 in the Stock Market — A Beginners Guide to Investing Like a Pro

A hobby I’ve had since my early 20s is investing in the stock market. I take no more than 10% of my net worth and place it in individual stocks. Sometimes it’s worked out and other times it hasn’t, so it’s important that you limit this to a very small proportion of your overall investment activity. Another good tip comes from the billionaire investor Tom Steyer, who says his number one investing rule is “don’t be greedy.” His strategy is to focus on limiting risk and taking small but consistent gains, which he can then reinvest to take advantage of the compounding effect. If you only have a little bit of money to invest, platforms like Betterment and Robinhood allow you to trade for free, so that your gains aren’t gobbled up by commissions.

45. Invest in artwork

See: How to Invest in Art — the Everyday Person’s Guide

If you’re not sure picking stocks sounds like a fun hobby, another interesting investment option is artwork. It’s an area that used to be out of reach to most regular people, with top-tier works starting out at about $2 million a piece. If you could swing that investment, you’d reap big rewards: since 2000, blue chip-art has outperformed the S&P 500 by over 250%. Thankfully, you no longer need $2 million to start — companies like Masterworks allow you to invest in art for as little as $1,000.

46. Get free money

See: How to Get Free Money Now — 30 Legit Ideas

There are a surprisingly large number of legitimate ways to get free money… definitely enough to make a hobby out of. I’ve run down 30 of the best ideas in the article linked above, but one worth highlighting here is Acorns’ Found Money section. Acorns is a microinvesting app that allows you to “round up” your purchases to the nearest dollar and automatically invest your “spare change” into mutual funds. But the company also offers “Found Money,” which gives you money-saving, cash-back shopping opportunities and rewards for trying out certain websites and services. There are a number of offers that will pay you without even buying anything. For example, at the time of this writing you can score $5 each for getting free insurance quotes from John Hancock, Haven Life, Esurance and Liberty Mutual. That’s $20 for just a couple of minutes of work.

Learn more about Acorns here.

Man Preparing Food

Food and Drink Hobbies: Grow Your Garden and Share Your Culinary Chops

There’s greater demand than ever for healthy, locally-sourced food. And it’s hard to get more local than your neighbor’s garden! You might be surprised to learn just how much people are willing to pay for your fresh fruits and veggies. Similarly, people are increasingly looking for ways to skip the fast-food drive-through and opt for more wholesome meals. Unfortunately, not everyone has the time to prepare a nutritious dinner. So, if you know your way around a kitchen, there’s tons of opportunities to make extra money with your love of cooking.

47. Sell home-grown produce

See: Making Money from Your Vegetable Patch

People are hungry for local produce. Industrial growing techniques, paired with the time it takes to ship produce from the farm to the supermarket, results in less flavorful options. Plus, many consumers are wary of industrial pesticides and chemicals. You don’t need a farm to set up a stand at a farmer’s market — customers will love the small scale of your business. You can also sell to local restaurants; one good approach is to focus on growing uncommon things that they might not need large amounts of, like radishes and microgreens. If you choose the right “crops” and learn how to grow them well, you can become a businesses’ regular supplier of that particular item.

48. Start a supper club

See: How to Make Money with a Supper Club

Supper clubs (sometimes called dinner clubs) have exploded in popularity over recent years. Here’s the premise: you prepare a home-cooked meal in your own kitchen — usually enough to feed six to 12 people — and then serve guests in your home. The people you serve can be friends and family, and you can encourage them to invite people they know to future meals. But you can also advertise your meals on MeetUp, a popular networking and local events site. Using MeetUp gives you the chance to screen potential guests, and also provides a way to keep in touch with your clientele and advertise your upcoming suppers. Technically, in most states, you’re not allowed to charge for these meals because you’d effectively be operating an unlicensed restaurant. So most of the time, supper clubs are run on a donation/tip basis.

49. Offer cooking classes

See: How to Start a Cooking Class Business

Not sure you want to deal with serving people in your home? Consider offering cooking classes. As with a supper club, you can start with friends and family or advertise on MeetUp. The difference is, you don’t have to worry about restaurant licensing or health department inspections (because you’re not actually selling food). Plus, people will jump at the chance to save money by learning from you, as commercial cooking classes are pahalı — sometimes hundreds of dollars per session. Some tips for what to teach include basic cooking principles and concepts (what does it actually mean to saute, what constitutes “a pinch” of salt, etc.) and family specialties (did you grandma from Poland make pierogi, or does your grandpa from Germany have a mouth-watering schnitzel batter recipe?).

50. Catering

See: What You Need to Know Before Starting a Catering Business

Another great option if you love to cook is catering. You can specialize in anything from the type of food (organic, BBQ, etc.) to the type of event (weddings, birthday parties, etc.), and it’s not hard to find clients — everyone from churches to local businesses uses caterers to provide food at their events. Also, a spinoff of traditional catering that you might want to consider is running a meal prep and delivery service. People want to eat healthier, but they’re busy. As such, you can prepare a week’s worth of pre-portioned meals — either ready to cook or ready to eat — and deliver them right to your clients’ doorstep.

51. Run a bed and breakfast

See: Make Money by Running Your Own Bed and Breakfast on Airbnb

Another option that ties into your love for cooking is running a bed and breakfast. Airbnb lets you make money by renting out a room in your home, and you’re not required to offer your guests food to do so. However, you can make significantly more money on a per-night basis by adding food service into your offer. Plus, it’ll help you score great ratings as your guests will love waking up to a hot cup of coffee and a delicious breakfast.

Woman Shopping

Believe it or not, your shopping addiction can actually be a surprisingly profitable hobby. There are numerous legit sites and apps that will pay you solid cash-back rates when you shop online or in-store, but the list below also outlines a few of the best ways to transform your shopping trip in a money-maker.

52. Flipping

See: Learn How One Couple Made Six-Figures Shopping at Yard Sales, Flea Markets and Thrift Shops

Last year, Robert and Melissa Stephenson made over $130K “flipping” items they bought at garage sales, flea markets and thrift stores. The trick is, you have to know what has resale value (and what doesn’t). Robert and Melissa became so successful at knowing what to buy (and where to find good deals) that they started a website called Flea Market Flipper to help others learn their system. They now offer a free five-day email course that’s absolutely worth checking out if you love bargain hunting.

53. Find rare books

See: Make Money As a Used Book Hunter

One great niche within flipping is rare book hunting. Most people don’t realize that a single book can be worth hundreds of dollars. One type of book that has value are old books, which may be hard to find because most of the copies have been lost or damaged. But you can also make good money on newer books, as many editions are printed in limited numbers and don’t become popular until a few years after their release. Often, that increased demand isn’t quite enough for the publisher to justify a reprint, which drives up the price for the existing copies.

54. Secret shopping

See: Confessions of a Mystery Shopper: How I Made $14K

Secret shopping — sometimes referred to as mystery shopping — can be a fun way to make money ve get free goods and services. Companies hire secret shoppers in order to collect data on their products and customer service. For example, you might be asked to visit a restaurant and order a specific item, and then write a brief description about how it tasted and how you were treated by the waitstaff. There’s a common misconception that secret shopping is a myth or a scam, and that such opportunities don’t aslında exist. That’s absolutely false: there are numerous companies that offer secret shopping gigs (such as Market Force Research), and while you certainly won’t get rich it’s not a bad way to make a few extra bucks.

55. Buy and sell sneakers

See: Read How One Man Makes $10k per Month Flipping Sneakers

The aftermarket sneaker industry is estimated to be around $1 billion, and it’s easier than you might think to snag a piece of that action. A couple of years ago, Nike moved away from in-stone shoe releases; today, the most in-demand drops occur via the Nike app. Sneakerheads have traditionally used eBay to sell their kicks, but in recent years services like GOAT have introduced tools and features specialized to the market. For example, when you sell shoes on GOAT, you have to send them to the company for authentication; GOAT then ships them to the buyer on your behalf. Often, hot styles sell on GOAT for $200 or $300 over retail just minutes after they’re sold out of regular channels like Nike.com.

Beekeeper" srcset="https://kazandiranisler.net/wp-content/uploads/2019/08/1565212605_454_Anneler-emekliler-ve-daha-fazlasi-icin-fikirler.jpg 1600w, https://www.thewaystowealth.com/wp-content/uploads/2019/07/Beekeeper-220x147.jpg 220w, https://www.thewaystowealth.com/wp-content/uploads/2019/07/Beekeeper-720x481.jpg 720w, https://www.thewaystowealth.com/wp-content/uploads/2019/07/Beekeeper-768x513.jpg 768w, https://www.thewaystowealth.com/wp-content/uploads/2019/07/Beekeeper-1079x720.jpg 1079w, https://www.thewaystowealth.com/wp-content/uploads/2019/07/Beekeeper-1080x721.jpg 1080w" sizes="(max-width: 1600px) 100vw, 1600px"/></h2>
<h2 id=10 Random Hobbies That Pay Surprisingly Well

The 10 hobbies on this list don’t fit perfectly into the categories above, but each offers notable perks.

56. Buying booze

See: How I Got Free Beer & Made $5,000/Month by Auditing Liquor Stores

If you’ve ever worked at a grocery store or restaurant, you probably know that there are undercover auditors who try to buy alcohol products without an ID. These undercover agents are known as alcohol compliance auditors. But there are two important things you may değil have known about these auditors: they’re usually freelancers, and (most of the time) they get to keep the alcohol they buy.

57. Biking around your city

See: What’s It Like Being a Bike Courier With Postmates?

Postmates is a food delivery service that hires freelance bike couriers. If you enjoy bicycling for exercise, it can be a great way to see new parts of your city while making solid money on the side. Here’s how it works: after signing up, you’ll download the Postmates Courier app to your smartphone. Then, when you’re ready to make a delivery, just press a button to go online — you’ll get a ping (usually within minutes) asking you to accept or decline a delivery from a particular restaurant. If you accept, all you have to do is head to the location, pick up the food, and take it to the customer’s door. You’ll get paid a flat fee, plus 100% of the tips the customer adds on to the order total. From a hobbyist’s perspective, there are some key perks: you can log on whenever you want to (there are no schedules or time requirements), and you can get paid instantly for a small fee.

Learn more and sign up to be a Postmates courier.

58. Beekeeping

See: Retired and Beekeeping: One Couple Explains How To Sell Honey Using the Honor System

People love local honey, and beekeeping is easier than you might think. After all, the bees do almost all of the labor. Small-batch local honey brings in big bucks at farmers’ markets, and you’ll be doing your community an environmental service since bees are crucial for pollination and the maintenance of biodiversity. This is especially important since bee populations have been dwindling in recent years, due in part to the proliferation of industrial pesticides.

59. Fixing computers and networks

See: Side Hustle Series: I’m an IT Freelancer

If you enjoy working with technology, many individuals and small businesses will pay you for your help. You can specialize in anything from installing Wi-Fi networks to computer repair to home automation systems. Keep in mind that you don’t need to have a computer science degree or a decade in the IT industry; what seems simple and intuitive to you sounds like a foreign language to people who aren’t as tech savvy. If you’re good at what you do, you can bring in upwards of $50 or more per hour with this hobby.

60. Painting murals

See: Who Paints Those Amazing Murals in Your City? It Could be You

Murals are becoming an increasingly popular way for property owners to spruce up their buildings, and they provide talented artists with a way to both make extra income and showcase their work. Of course, many businesses might not realize how much they’d benefit from hosting a mural (it brings attention and publicity… and hopefully, new customers), so there’s a little bit of sales involved in this process. A good approach to finding clients is to look for walls that would both benefit from a mural, and for which such artwork makes sense in the context of the building and the community. Before you approach the property owner, take the time to create a couple of sketches showcasing examples that might fit.

61. Making jewelry

See: How I Made 2,000 Jewelry Sales on Etsy

You’ve probably already heard of Etsy, but just in case you haven’t: it’s the world’s largest online marketplace for hand-crafted items. One of the most popular product types on the site is jewelry. You can sell almost any type of jewelry or fashion accessory you can imagine, made out of almost any material you can imagine. And you can make good money, too — this blogger claims to have made $170,000 in three years of selling on the site. What’s great about Etsy compared to eBay is that customers are looking specifically for unique, non-commercial items. Since the audience is more focused on this type of item, conversion rates and prices both tend to be higher.

62. Sewing

See: How to Make Money in the Sewing Business

Hand-sewn items are another popular product type on Etsy. These can be hand-made clothes, custom-made clothes sewn to perfectly fit the client’s body measurements, and even clothing for pets and dolls. If you love sewing but selling online isn’t your thing, consider charging your friends and family for doing alterations. Often, people don’t even realize how much better their clothes look after being tailored compared to how they look off the rack; if you can convince a couple people you know to give it a try, you can use the before-and-after photos to show off your work and gain new clients.

63. Translation

See: Earn Money While Learning a Foreign Language

There are so many ways to make good money with translation that it’s impossible to list them all here. A quick scan of Fiverr and UpWork will reveal hundreds of freelance opportunities for you to jump on, but you can also put your language skills to work in a variety of other scenarios. Local businesses sometimes export their products to foreign countries and need packaging and publicity materials translated. Attorneys often need documents translated to or from English, and you usually don’t need any formal legal education to do that type of work. Think your language is too obscure to be in demand? Denk nochmal. Tons of people speak Spanish, but fewer speak Ukrainian. That makes the latter far more value.

64. Tour guide

See: Become a Local Tour Guide: Four Websites That Connect You With Tourists

You don’t need to work for a tour company to become a tour guide. If you’ve ever been to a major tourist destination like Berlin, you know what I’m talking about: locals walk around key landmarks with signs that say things like “free tour starting in 10 minutes.” At the end of the tour they’ll mention that they work for tips. Of course, you don’t need to go the sign route: you can also use MeetUp and the sites listed in the resource above to connect with visitors. If you know a lot about the history of your town and are able to talk about it in an engaging and entertaining way, you can bring in great tips — since people aren’t paying a company, they’re more likely to pay you better than they otherwise would have.

65. Umpire

See: How to Make Money as a Part-Time Baseball Umpire

If you’ve ever been to a Little League baseball game, you might have been surprised to find an umpire in uniform who actually knew what he or she was doing. That’s because, believe it or not, most youth baseball umpires are paid rather than volunteers. Little League umps can make $25 to $50 per game, while high school umps can make $50 to $100 per game. There’s usually a certification and testing process involved, but if you love the game this is a great way to get on the field while also putting some money in the bank. And it’s not just a valid idea for baseball fans; almost every sport utilizes freelance referees.

Hobbies That Make Money: Summary

I hope you’ve found this list of money making hobbies to be helpful. Just remember: hobbies don’t need to pay in order to be worthwhile.

In fact, sometimes the joy of a hobby is that it has nothing to do with money or work — it provides a little bit of solace from the stress and pressure of the daily grind. If you think trying to make money with your hobby might make it less enjoyable, then I would advise you not to try and monetize it. Finances are important, but so is balance. There’s a lot more to life than money.

But if you’re looking for a way to make extra money and you’re not sure what to do, or if you need to up your income but don’t want to give up your free time or quit your hobby (for instance, by taking on a side hustle or a regular part-time job), then figuring out how to monetize it makes sense. You’ll get to keep doing what you love while also improving your financial outlook.
Source link

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Travel Hacks

Was Para Kaybı – Hemen Durdurulması Gereken 8 İpucu.

Para kaybı: Hemen durdurma konusunda 8 ipucu. Kabul et, sen de biliyorsun! Maliyetler hakkında düşünmediğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir