Başlangıç / Satış Ortaklığı / Başarılı Bir Affiliate Pazarlama Web Sitesi Oluşturmanın İpuçları

Başarılı Bir Affiliate Pazarlama Web Sitesi Oluşturmanın İpuçları

Başarılı Bir Affiliate Pazarlama Web Sitesi Oluşturmanın İpuçları

Bağlı kuruluş pazarlaması söz konusu olduğunda, birinin web sitesini oluşturmak en iyi ve en iyi uygulamalardan biridir. Ancak, kendi web sitenizi işletmek ve kendi çevrimiçi işinizi yapmak, iş başlangıcında çok zor ve göz korkutucu olabilir. İşte, iştirakçi pazarlama işinizi daha üst bir seviyeye yükseltmek için yıllar içinde öğrendiğim birkaç ipucu ve yöntem.

Güzel bir web sitesi oluşturmak zaman alıyor

Hiç hatalı biçimlendirilmiş bir web sitesinde arama yapmayı denedin mi? Navigasyon sinir bozucu ve zor olabilir. Bu bir kabus olabilir! Günümüzde, internet kullanıcıları gezinmesi kolay olan net tasarımları tercih ediyorlar. Web siteniz için mükemmel tasarımı bulmak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Tasarım yalnızca kitlenizin içeriğinizi nasıl değerlendirdiğini değil, markanızın bir bütün olarak nasıl algılandığını da etkileyebilir.

Web tasarımında yeniyseniz, bu ipucu daha sonra sizi biraz hayal kırıklığına uğratır. Kelimenin tam anlamıyla, ücretsiz ve profesyonel arasından seçim yapabileceğiniz binlerce WordPress teması var. Zaman ayırın Bunu yeterince strese sokamam, zaman ayırın. Bazı üçüncü taraf görüşlerini alın. Arkadaşlarına bir bakmalarını söyle. Kullanılabilirliği ve estetiği yargılamak için bu fırsatı değerlendirmek istiyorlar. Tüm WordPress tasarımları aynı değildir.

Eklentilerden yararlanın, ancak çılgına dönmeyin

Eklentiler sitenize yepyeni bir katman ekleyebilir. İnternetin ilk günlerinde, eklentiler bu kadar hızlı bir şekilde kullanıma sunulmadan önce, web siteleri ve bloglar çoğunlukla fotoğraf ve kopya içeren basit web siteleriydi. Daha ayrıntılı bir şey istiyorsanız, CSS ve HTML programlamayı öğrenmeniz gerekiyordu. İnan bana, saatler sürdü ve kodda yalnızca birini kaçırdıysanız, doğru bir şekilde yapmaya çalışarak haftalarca hayal kırıklığına uğradınız. Bugün bir düğmeye basarak birçok işlevi ekleyebilirsiniz. Web siteniz için düşünebileceğiniz hemen hemen her şey için eklentiler var.

Okuyucularınızla bağlantı kurmak, gönderilerinizi planlamak, tartışma forumu oluşturmak ve daha fazlası için yazılımı kullanabilirsiniz. Sitenizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak seçenekler de vardır. Örneğin, spam yorumlarını filtrelemek, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve diğer işlemleri yapmak için bir eklenti alabilirsiniz. SEO’nuzla ilgili yardım almak için eklentileri kullanabilir ve web sitenizi sosyal medyada paylaşmak için eklentileri bile kullanabilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir şey olsa da, birçok eklentileri, kullanımı kolay olsa da, bir web sitesini yavaşlatabilir. Unutma, her şey okuyucularınızın deneyimine bağlı. Siteniz yüklenemeyecek kadar yavaşsa, başka bir daha hızlı siteye yönlendirilecektir.

Bir yedekleme sistemi kurun

Yeni site sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri içeriklerini güvence altına almamak. Siteniz uzak bir sunucuda barındırılıyor olabilir, ancak bu tamamen korumalı olduğu anlamına gelmez. Bellek sürücüleri zarar görür, dosyalar kaybolur ve kötü amaçlı yazılım saldırıları dosyalarınıza zarar verebilir. Asla çok dikkatli olamazsın.

Bütün bu zor işlerin kaybolmasını önlemek için bir yedekleme planına ihtiyacınız var. Birçok barındırma sağlayıcısı, dosyalarınızın güvenliğini sağlamak için yedekleme hizmetleri sunar. Aşağıda kullandığım ve önerdiğim tek platform bunu benim için düzenli olarak yapıyor. Ancak, web sitenizi düzenli aralıklarla yedeklemelisiniz, böylece kötü bir şey olursa kolayca geri yükleyebilirsiniz. Web siteniz sizin sermayenizdir, bu yüzden sadece proaktif olmak mantıklıdır.

İyi ekipman ve hizmetlere yatırım yapın

Bağlı kuruluş pazarlama yolunda bir noktada, ekipmanınızı yükseltmek istersiniz. İlk başladığınızda, tüketici cihazlarını kullanmak sorun değil. Ancak daha başarılı hale geldikçe, daha profesyonel ürünler her şeyi değiştirebilir.

İş yükünüzü kaldırabilecek güçlü bir bilgisayar en önemli şeydir. Fotoğrafçılığınız için yüksek kaliteli bir kameraya yatırım yapmayı düşünün. Grafik oluştururken, işinizi zengin özellikli yazılım içeren bir grafik tablette yapabilirsiniz. Bir ekipman parçasını yükseltmek kadar basit bir şey, daha olumlu bir iş akışı ve daha çekici bir web sitesi ile sonuçlanabilir.

Genişlemeye başladığınızda, bu yatırımları yaptığınız için minnettar olacaksınız. Yakın zamanda bunu bir bağlı kuruluş pazarlama arkadaşı tarafından hatırlatmıştım. Kısa bir süre önce YouTube dünyasına girdi ancak dizüstü bilgisayarını web sitesinin içeriğini, resimlerini ve YouTube videolarını işlemek için kullanamadı. Ekipmanı başarısız olduğunda, canlı davlumbazı birkaç gün düştü. Zaman ayırın ve en kısa sürede iyi ekipmana yatırım yapın. Geleceğinize yapılan bir yatırımdır. Ek bir bonus olarak, ekipmanlarınızı vergi öderken işletme gideri olarak kullanabilirsiniz.

Görev bildirimi oluştur

İlk blog gönderinizi yazmadan önce, web sitenizi nereye göndermek istediğinize dair genel bir fikriniz olmalıdır. Bir misyon ifadesi oluşturmak mutlak bir gereklilik değildir, ancak büyük bir fark yaratabilir. Sonuçta, bir marka ya da en azından nişinizde otorite olmak isteyeceksiniz. En iyi şirketlerden bazılarına bir göz atın. Hepsi nasıl çalıştıklarını belirlemek için misyon ifadeleri kullanıyorlar. Aynı şey bağlı kuruluş pazarlama web siteniz ile de yapılabilir.

Web sitenizde kalabileceğiniz ortak bir tema olmalıdır. Bir görev ifadesi, yaratıcılığınızı teşvik eden ve sizi doğru yönde yönlendiren bir yol haritası gibi olmalıdır. Bir misyon ifadesi ayrıca, ne tür içerik oluşturmak istediğinizi, hangi yetki ve markayı belirlemek istediğinizi ve web sitenizi nasıl çalıştırmak istediğinizi belirlemenize yardımcı olur. Bunu öğrendikten sonra, izleyicilerinizin istediği şeyi sunan bir web sitesi oluştururken bu ilkeleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yumurtanızı başka sepetlere koyun Tüm olasılıkları keşfedin

Web sitenizden pasif gelir elde etmenin ve çevrimiçi para kazanmanın birçok yolu vardır. Google AdSense veya Satış Ortaklığı’na razı olmak zorunda değilsiniz. Siz ve okuyucularınız için hangisinin doğru olduğunu bulmak için farklı yollar keşfedin. Para kazanmanın diğer yolları arasında ürün satmak, sponsorlu yayınlar oluşturmak, YouTube videolarını izlemek ve bir inceleme sitesi oluşturmak sayılabilir. Bir hobi konusunda uzmanlaşmış. Örneğin, bir üye sayfası oluşturun. Hatta çevrimiçi olarak pasif gelir elde etmek için cennetin gerçekte limiti olduğu bir kombinasyon bile. Hatta eğitim kursları oluşturabilir veya kendi e-kitaplarınızı yazabilirsiniz.

Her şeyi bir seferde denemeyin

Web sitenizden nasıl para kazanacağınıza gelince, size verebileceğim en büyük ipuçlarından biri, abartmamaktır. Artık gelir elde etmek harika olsa da, satış alanlarıyla sürekli olarak bombalayarak izleyicinizi kullanma riskini almak istemezsiniz. Günün sonunda, insanlar içerik ve bilgi için web sitelerini ziyaret eder. Görev beyanını ve sesini hatırla. Gelir fırsatlarının web sitenizin orijinal amacını gölgelemesine izin vermeyin. Hedef kitlenizin nedenine sadık olun.

Bir yılan yağı satıcısı olmayın

Kendi ürününüzü satmaya karar verirseniz veya bağlı kuruluş pazarlaması yaparsanız yapabileceğiniz en iyi şey dürüst olmaktır. Bir web sitesinin başarısında güven büyük bir rol oynar. Güvenilirlik kazanmak zaman alır. Ancak, zaman kaybetmeden kaybolabileceğini daima unutmayın. Önceden hareket etmek önemlidir ve okuyucularınızı asla kâr veya satış amacıyla yanlış yönlendirmeyin. Bir şeyi öneriyorsanız, bu ürünü neden önerdiğinizi dürüstçe söyleyin. Araştırma, gerekirse karşılaştırma yapmayı deneyin. Okuyucunuzu ürün veya hizmet hakkında bilgilendirin. İçeriğinizi okuyorlar çünkü bir problemleri var. Bu sorunun çözümü siz olun.

Hedef kitlenizi aklınızda bulundurun

Başarılı bağlı kuruluş pazarlama web sitelerinde ortak bir nokta vardır. Hepsi, okuyucularının ilgisini çeken ürünler ve hizmetler önermektedir. Öncelikle, izleyicilerinizin ihtiyaçlarını ve isteklerini düşünün ve dikkatle önerdiğiniz ürünleri seçin. Ardından, bir satın alımdan neden yararlanabileceğinizi bildiren bilgilendirici bir makale oluşturun. Ya da bir aldatmaca ya da kötü bir ürünse, ondan uzak durmanın neden yararlı olduğunu bilmelerini sağlayın.

nihayet

Kendi bağlı kuruluş pazarlama web sitenize sahip olmak çok faydalı ve kazançlı bir deneyim olabilir. Dinlemeye istekli bir kitlenin olduğu noktaya gelmek çok zaman alıyor ve çok çalışıyor, ama buna değer. Fark edilme olasılığınızı artırmak için bu ipuçlarını izleyin. Bazı bağlılık, büyük temel ve öğrenmeye istekli, sadık bir takip inşa edebilir ve sevdikleri harika içerik oluşturmaya devam edebilirsiniz. Peki ne bekliyorsun? başlayın !!

Bağlı kuruluş pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ve geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız, sizi bağlı kuruluş pazarlaması için en iyi çevrimiçi eğitim platformlarından birine katılmaya davet ediyoruz. Sadece bağlı kuruluş pazarlama hakkında her şeyi öğrenecek, aynı zamanda en iyi web sitesi üreticileri ve web barındırma sağlayıcılarından birini bulacaksınız!

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Acemi Bağlı Ortaklık Pazarlama: Bu Gelir Nasıl Yaratılır?

Acemiler için satış ortaklığından para kazanma

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeni misiniz? Ana blog yazarı olmak, blogunuz için gelir elde etmenin en …

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir