Başlangıç / Online işler / Başarılı bir bit pazarı nasıl kurulur: İpuçları ve Püf Noktaları

Başarılı bir bit pazarı nasıl kurulur: İpuçları ve Püf Noktaları

Başarılı bit pazarı

Kutuları artık kullanmadığınız çöplerle dolu olduğu için arabanızı garajınıza park etmek zor mu? Birçoğumuz eski şeylerini günlük yaşam tarzımızı etkilemeyecek şekilde tutmak istiyoruz.

Ancak, garajda birkaç yıl biriken toz birikiminin ardından eski eşyalarınız artık geçmişin değerli hatıraları değildir – onların bozukluğu alanı üretken amaçlar için kullanmanızı engeller.

Bit pazarında kargaşayı paraya çevir. Evinizde sakladığınız istenmeyen ürünler, başkasının hazinesi olabilir. Elbette, onları eBay veya Craigslist’te satabilirsiniz, ancak yüzlerce ürün için yapılan yeni bir teklif zor günlere mal olabilir. Bu alıştırma, yaşamınızdaki karmaşayı ortadan kaldırmakla ilgilidir – fazla çaba göstermeden.

Bit pazarı, artık bir gün içinde ihtiyacınız olmayan her şeyden kurtulabileceğiniz bir platform sunuyor. Başarılı bir bit pazarı oluşturmak için bir plan izlemelisiniz. Tüm eşyalarını garaj yoluna atmak ve komşularınızın istediğiniz gibi dolaşmasını sağlamak o kadar kolay değil.

Bit pazarına yönelik bir plan oluşturmak için uzmanlığımızı kullanmaya karar verdik. Bu karmaşadan para kazanmanın zamanı geldi ve kim bilir – altın madeninde oturuyor olabilirsiniz.

Bit pazarınız için temel bilgiler

İşte yaklaşan bit pazarına hazırlanmak için bilmeniz gereken her şey.

1. Bir tarih belirleyin

Bit pazarının planlanmasındaki ilk adım, etkinliğinize ev sahipliği yapacak tarihi seçmektir. Bit pazarınızı bir Cumartesi günü ele almanızı tavsiye ederiz. Eğer reaksiyon tatmin edici değilse, onu pazar gününe erteleyin. Bazı insanlar Cuma günü bit pazarına sahip olmaktan hoşlanıyor, ancak çoğu insanın işte olduğu gibi yanıtın genellikle yetersiz olduğunu görüyoruz. Hafta sonu kullanmak, insanların bit pazarlarını planlarına dahil etmek için daha fazla zamanları olduğundan en iyi seçenektir.

Pazar sabahı satış yapmaktan kaçının. Birçok insan sabah kiliseye gider ya da ailesiyle zaman geçirir – ve bit pazarında gündemindeki son şey budur. Ancak, öğlen 12’den sonra, aileler öğleden sonra aktivitelerine devam ediyorlar – bu bit pazarından vazgeçmek anlamına gelebilir.

Satışınızı ılıman havalarda planlayın. Etkinliği kışın düzenlemek kötü bir fikir çünkü çoğu insan soğuk bir kış gününde evlerini terk etmek konusunda isteksiz. Bir sıcak hava dalgasının doruğa ulaştığı bir yaz gününde satış tutmak da kötü sonuçlara yol açar.

Havanın güzel olduğu ve ufukta yağmur beklenmeyeceği bir yaz veya bahar günü seçin.

2. Satış öğelerinizi düzenleyin

Evinizde dolaşın ve aylarca ihtiyaç duymadığınız her şeyi alın. Evinizdeki ve garajınızdaki özgürleştirici bir deneyimde oluşan karmaşayı ortadan kaldırın; etrafta ne kadar yalan kullandığınıza hiç şaşırmazsınız.

Tüm eşyaları doğru bir şekilde temizlediğinizden emin olun – hiç kimse eski, tozlu ürünleri satın almaktan hoşlanmaz. Eski cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve cihaz şarj cihazları gibi şeyleri arayın. Bu öğelerin maliyetini bilmiyor olabilirsiniz, ancak başka biri bunları satın alabilir.

Tüm ürünleri satışlarınıza ekleyin ve satış için sunduğunuz tüm malların bir envanter listesini oluşturun. Listenizi bir araya getirdikten sonra fiyatları liste ürünlerine ekleyin ve bitüm pazarında ana listeyi ertesi güne hazırlayın.

3. Görevliye başvurun

Senaryoyu hayal edin: Dağınıklığı evden temizlemek ve bit pazarınızı hazırlamak için saatler harcıyorsunuz. Mallarınızı ayarlamayı bitirdiğiniz gün polis, yasaları ihlal ettiğiniz konusunda sizi bilgilendirmek için evinize gelecek ve tüm eşyalarını sokaktan veya bahçenizden çıkarmalısınız. ,

Bazı eyaletlerde ve ilçelerde, bahçe satışı yapmadan önce izin almanız gerekir. Dağınıklığınızı ortadan kaldırmak ve fiyatları kabul etmek için çaba sarf etmeden önce, katipinize bit pazarınızda uyması gereken yasal gereklilikleri sorun.

Bit pazarını pazarlamak

Bunun olacağını bilmiyorsa hiç kimse bit pazarınıza gelmeyecek. Bit pazarınızın pazarlanması gereksiz bir adım gibi görünüyor. Ancak, mümkün olduğu kadar satış yapmak istiyorsanız çok önemlidir. Satışlarınızı tanıtmak ve sayısız ziyaretçiyi çekmek için kullanabileceğiniz birkaç strateji.

1. Yerel gazetelerde reklam verin

Yerel gazeteniz, pazarlama bütçenizi bu işe ayırmanın en iyi yoludur. Çevrenizdeki herkes yerel gazeteyi okur ve eğer değilse, komşunun içeriği hakkında bilgi vermesi muhtemeldir.

Kitlenizi yerel topluluğa hedefleyerek, yerel gazete pazarlama çabalarınız için harika bir platformdur. Tarih, saat ve adres içeren kısa, dört satırlık bir açıklama girin.

Çoğu yerel gazetede, İlanlar bölümünde yaklaşık 15 ABD doları tutarında reklam verebilirsiniz. Bu, toplumun nesli tükenmesi nedeniyle ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Yerel gazetelerin çoğu ücretsizdir ve bölgenizdeki hemen hemen herkesin satışınızı bildiğinden emin olabilirsiniz.

2. Online pazar

Çevrimiçi pazarlama, bölgedeki herkesi hafta sonları bahçe satışınıza getirmek için ihtiyaç duyduğunuz erişimi sağlar. Ayrıntıları, aşağıdaki bit pazarı sayfalarından bir veya daha fazlasına göndermenizi öneririz.

  • craigslist
  • Bit pazarı kaynağı
  • Yard Hopper
  • Bit pazarı Hunter
  • Bahçe satışı arama

Bu platformlarda yayınlandıktan sonra, Facebook’ta pazarlama çabalarınızın son aşamasına kaydolmanın zamanı geldi.

Bahçe satışı bir yazı oluşturun. Eski bir PS3 oyun konsolu veya TV gibi – en iyi parçaların bir fotoğrafını çekin ve bunları satan bahçenizin bir resmini çekin. Teklifi ve etkinliği ne zaman düzenlemek istediğinize dair heyecan verici bir açıklama yazın.

Bunu sayfanıza gönderin ve komşularınızı işaretleyin. Ardından, gönderinin sağ alt köşesindeki “Katkısı Geliştir” düğmesini göreceksiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda, Facebook Reklam Yöneticisi’ne yönlendirilirsiniz. Gönderiyi coğrafi konumunuzdaki insanlara yönlendirmek için bu platformu kullanın.

5 ila 10 dolar harcarsanız, bit pazarı ürününüzü yakınınızdaki herkesin haber bültenine koyabilirsiniz! Sattıkları için vahşileşmelerini beklerler.

3. işaretleri yerleştirin

Son bir pazarlama görevi olarak, bazı işaretleri bulmak için nalburdanı ziyaret edin. “Bit Pazarı” metnini, evinizin adresini ve satış tarihini ve saatini panonuza ekleyin. Başlamadan önce bölgenizdeki yerel yönetmelikleri kontrol edin. Bazı mahallelerde işaretlere izin verilmez.

Bit pazarı işareti

Bit pazarı için hazırlık

Bit pazarınız için eşyalarınızı topladıktan, envanter ettikten ve terfi ettirdikten sonra, son adımın zamanı geldi. Bit pazarı için hazırlıklarda zor iş devreye giriyor. İşte geldiği büyük güne hazır olduğunuzdan emin olmak için yapmanız gerekenler.

1. Hazırlıklar

Satıştan bir gün önce her şeyin hazır olduğundan emin olun. Alıcılara göz kulak olurken oturmak için masalara ve elbise raflarına ve sandalyelere ihtiyacınız olacak. Para ve masa kiralayarak israf etmeyin. Küçük bir yaratıcılıkla, makaleleriniz için kullanabileceğiniz bir yüzey bulacağınızdan eminiz.

Kırılgan ürünlerinizi ayrı bir masaya yerleştirin ve bir çit veya duvara yerleştirin. Bu strateji kimsenin masayı çarpmadığından ve değerli eşyalarını zemine itmediğinden emin olur.

2. Bir değişim şamandırası topla

Gün yaklaşıyor – aklınız artık ihtiyaç duymadığınız şeyleri satarak elde edebileceğiniz potansiyel kazanımları gerçekleştirmek için dolar işaretleri ile doluyor. Bununla birlikte, müşterilerinizin büyük olasılıkla değişiklik yapması gerekecektir.

Değişim envanterinin olmaması satışa mal olabilir. Satıştan bir gün önce bankayı ziyaret edin ve etkinliğiniz için 20 dolar vermelerini isteyin. Müşterileriniz için yeterli paranız olduğundan emin olun.

Bankadan bir çanta isteyin. Bu strateji, kazancınızı cebinize koymanıza ve satış sırasında bir aile üyesinin parayı vermek için eve girmesine izin verir. Bu strateji parayı elinizden uzak tutar ve birisinin sizi para için kaçırması riskini ortadan kaldırır.

Satılık 3. fiyat

Her öğeyi bir dolar işaretli bir kutuya koymak yerine bir çıkartmayla tek tek derecelendirdiğinizden emin olun. Gün boyunca insanlar eşyaları hareket ettirir ve ait olmadığı yerlere atarlar. Bir etiket sistemi ve envanter listesi olmadan, birisi sizi iyi bir anlaşma için kandırabilir.

Eşyalarını satmanın bedeli. Artık bu şeyleri istemiyorsunuz, bu nedenle amacınız evinizdeki karmaşadan kurtulmak için yüksek bir fiyat istemeniz faydasız. Pazarlık avcılarına dikkat edin ve teklif fiyatının yüzde 20’sinin altındaki teklifleri asla eğlendirmeyin.

İşlemi tamamlamadan önce envanter listenizi kontrol edin ve ürün için doğru fiyatı hesapladığınızdan emin olun. Satış sonrası, sattıklarınızı takip etmek için listenizden işaretleyin.

Bahçe satışı

Bit pazarınıza ev sahipliği yapmak için ipuçları

Büyük gün sonunda burada ve biraz para kazanmanın zamanı geldi! Gününüzü en iyi şekilde geçirdiğinizden emin olmak için bu adımları izleyin.

1. Erken başla

Kuruluma, satış başlamadan en az bir saat önce başladığınızdan emin olun. Masalarınızı ayarlayın ve sandalyenizi oturmak için gölgeli bir alana yerleştirin. Sandalyenizin üstüne, “Burada öde” yazan bir işaret koyun, çünkü bazı kişiler eşyaları için nereye ödeme yapacaklarını bilmiyor olabilirler ve ne yapacakları konusunda açık bir talimatı yoksa uzaklara gidebilirler.

Satışlarınızı sokaktan ayırt etmek zorsa, ziyaretçilerinize doğru yerde olduklarını bildirmek için bir işaret eklediğinizden emin olun.

2. Başkalarına yardım edin – ama yüzmeyin

Sandalyenizi, herkesin görebileceği şekilde ayarlayın ve arkadaşça bir gülümsemeyle selamlayın. İdeal bir dünyada, bit pazarı Walmart’ta alışveriş yapmak gibi olur. Müşteri ürününü seçer, öder ve gider. Ancak, insanlar bit pazarında daha fazla zaman geçiriyor gibi görünüyor ve siz de pazarlık yapmak zorundasınız.

10 $ istersen eski yemek sandalyesini 2 dolara bırakmana gerek yok. Size tam bedeli teklif eden biriyle birlikte gelme olasılığı vardır. Fiyatlarınızı düşürmeye başlamadan önce günün sonuna kadar bekleyin.

3. Öğleden sonra için teklifler

Öğleden sonra çizildiği gibi, kalanları elimine etmek için fiyatlandırma stratejinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Satışı Pazar gününe ertelemeyi planlamıyorsanız, kademeli bir indirim sistemi kullanmanızı öneririz. Kapanmadan üç saat önce tüm mallarınız için yüzde 25 indirim yapın. Kapanmadan bir saat önce% 50 indirim sunun.

4. Satış ve çapraz satışı teşvik etmek

Birisi size gelirse ve bir miktar yastık almak isterse, ona uygun bir yorgan sunun. PS3 konsolunu satarsanız, ünvanlarını korumaları için onlara oyun rafı sunun. Satış ve çapraz satış, çabalarınızdan daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek profesyonel satış stratejileridir.

Son düşünce – yemek artıklarınızı bağışlayın

Bit pazarını tamamladıktan sonra, tüm kazancını sayıyorsun – beklediğin kadar her şeyi yaptın mı? Satıştan sonra birçok eşya bırakma ihtimaliniz var.

Neden artıkları atmak yerine artıkları hayır kurumuna bağışlamıyorsunuz? Kesinlikle iğrenç olduğunu düşündüğünüz bu neon sarı spor yeleğinden faydalanabilecek biri olacak. Artıkları bağışlamak, topluma geri vermenin harika bir yoludur.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir