Başlangıç / Online işler / Bilmeniz gereken 11 ipucu ve püf noktaları!

Bilmeniz gereken 11 ipucu ve püf noktaları!

Herkes bugün eBay'de bir şeyler satıyor ve ondan para kazanıyor gibi görünüyor, peki bu çevrimiçi pazarı kayarak finanse etmek için ne gerekiyor?

Denemek olsun kendi çevrimiçi işinizi kurmak için Veya eBay eBay’de sadece bazı kitaplar ve DVD'ler satar, eBay’de satış yapmak biraz fazladan para kazanmak için iyi bir yoldur.

Niyetleriniz ne olursa olsun, başlamadan önce temelleri bilmek her zaman en iyisidir. Bu yüzden en önemli eBay satış ipuçlarını ve püf noktalarını bilmenize yardımcı olacak bir rehber hazırladık!

Bu sayfada olabildiğince fazla bilgi topladık, böylece okuduğunuzda kaybetmeniz gereken tüm bilgilere sahip olacaksınız. EBay'den para kazanın can!

1. eBay'de en çok nasıl para kazanılır?

Ebay para kazanın

Fotoğraf Jean Clacino Ramos – Unsplash

Satmadan önce ne sattığınızı dikkatlice düşünün

Sonunda ayrıldığınız bir çift ayakkabı olsun, kolej günlerinizden ya da yıllar öncesinden bazı eski ders kitapları eski Pokémon kart koleksiyonunuz – Bir şeyin satılmak için doğru durumda olup olmadığına karar vermek için biraz zamanınız olması önemlidir.

Elinize alabileceğiniz her şeyle para kazanmak ilginizi çekebilir, ancak hata yaparsanız mükemmel durumdasınız demektir. sonra olumsuz bir puan alırsınız, Bu temelde eBay intiharıdır ve işinizi olduğu kadar iyi olarak düşünebilirsiniz.

EBay alıcıları açıklamaya güveniyor. Satılacak makaleniz bir hata ise ve onu hala kadına veya erkeğe getirmek istiyorsanız, ayrıntılı bir açıklama oluşturun!

2. eBay'de satış yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz

Bu makaleyi benim zamanımdan daha fazla getirmeye değer ve gerçekten çabaya değer mi? Makaleyi hazırladığınızı unutmamalısınız, eBay ücretleri size gelir ve hala bir şekilde postaneye getirmeniz gerekir.

Makale böyle mi görünüyor? sanki köpek ona el koydu?

Alabilir miyim Bu makalenin durumu hakkında yalan söylemekeBay'de satmak için?

Alıcının ihtiyaç duyacağı bir şeyi kaçırmak makaleyi kullanmak (veya kullanmak)?

Eğer sen bu sorulardan birini "evet" ile yanıtladı makale muhtemelen eBay'de satmanız gerekenlerden biri değil. İstisnalar var! Bazı durumlarda öğenizi hala yedek parça olarak sunabilir veya arızalı olarak satabilirsiniz. –

Profesyonel ipucu: EBay'de ne satmak istediğinizi bilmiyorsanız, size gösteren araçları da kullanabilirsiniz. eBay'de hangi ürünler satılıyor, Ayrıca, en sık gözlenen ürünler hangisi en çok teklif veren ve yönlendirmeyi kullanan kişidir. Fikir size satmak için bir şeyler vermek ve ne vermemek.

Aynı zamanda doğru zamana da bağlıdır. – Muhtemelen, kışın çok fazla güneş gözlüğü alamayacaksınız, ilkbahara gidip deneseniz bile, o zaman şansınızı. Büyük olasılıkla daha fazla para kazanmanız muhtemeldir. biraz sabırlı ol ve doğru zaman gelene kadar bekleyin!

3. İyi bir eBay profili oluşturun,

iyi ebay yorumlar

Sen olsaydın harika olmaz mıydı sadece bir eBay hesabı aç hemen bir şeyler satmaya başlayabilir mi? Teorik olarak aynı, fakat pratikte farklı görünüyor. Alıcılar, satıcılardan gelen derecelendirmelere bakmak ister. Bu nedenle incelemeleri toplamalısınız. Olumlu eleştiriler almak için ilk önce alıcı olmanızı öneririz. Diğer eBay kullanıcıları daha sonra onları görebilir ve tanıyabilir. eBay'de olumlu bir geçmişe sahip,

Bu kolay. EBay'de, tercihen perakendecilerden sadece birkaç ucuz ürün almanız gerekir. Bunlar en otomatik olarak olumlu yorumlar verdiğinden, puanlamalar iyidir.

Pro ipucu: Bazı satıcılar değerlerinin birkaç sentin altında pul satmak istiyor. Bu o arka plan var hızlı ve kolay ve ucuz satıcı değerlendirmeleri gel eBay profillerini parlatabilir.

Bir diğer önemli adım, kullanıcı adınızın seçimidir. Bir tane olmalı İşinize uygun bir ad seçin ve güven, kaisausderkiste0815 "YourHandyteileShop" için olduğu gibi bir Handyteileshop için daha az uygundur.

İsminizin bir çeşidi veya satmak istediğiniz şeylerin türüyle ilgili bir isim gibi basit ve profesyonel bir şey seçmenizi tavsiye ederiz.

4. Bir eBay satıcısıysanız maliyeti öğrenin.

Başlamadan önce Para kazanmak Öncelikle bir makalenin tam olarak ne kadar olduğunu bulmanız gerekir. satmanın maliyeti ne kadar, Tabii ki, iyi bir kar elde edersiniz, ancak eBay'de satış yapmak için aklınızda bulundurmanız gereken çok fazla ek maliyet vardır.

Ebay Almanya'da ölmek zorunda kalacaktı 2 ana kategoride satıcı ücretleri, İlk olarak, özel satıcılar için ücret tablosu var özel satıcıve diğeri için profesyonel satıcılar,

Çoğu kategoride yapabilirsiniz % 10 komisyon hesaplamaeBay arabuluculuk için alır.

Satış PayPal üzerinden gerçekleştirilirse, işlem başına bir 35 kuruş artı bir ödeme daha yaparsınız satışların yüzde ücreti, Paypal ile aylık ne kadar satış yaptığınıza bağlı olarak, farklı ücretler uygulanır. 2000 € 'ya kadar ciro ile% 2,49 güvenebilirsiniz. 5001 € 'luk cirodan başlayarak% 1.99 ve aylık 100.000 €' dan fazla ciro% 1.49 'dur.

EBay'de ne kadar satış yaptığınıza bağlı olarak, KDV için bütçe ayırmanız gerekebilir. Vergi danışmanı ile başlamadan önce kendinizi bilgilendirin.

5. Öğem için ne kadar isteyebilirim?

Makalemin değeri

Fotoğraf Kyle Simmons – Unsplash

İle eBay hakkında bilgi edinmek için Gelişmiş eBay araması size gösteren güzel bir araç geçen sefer satıldı, Sadece eBay'de ne satmak istediğinizi arayın ve mallarınız için alabileceğiniz fiyatlara hızlı bir genel bakış için "Satılan ürünler" kutusunu işaretleyin.

Ayrıca, bunu yaptığından emin olmalısın. Posta ücretini doğru hesaplaAksi takdirde, sonuçta ortaya çıkan nakliye masraflarıyla para ödeyebilirsiniz. Küçük eşyalar satar mısın? onları mektupla gönderebilirsin, Paketler için farklı nakliye servis sağlayıcılarından birkaç teklif almalı ve burada size en uygun olanı aramalısınız.

Lütfen unutmayın yüksek nakliye maliyetleri bazı alıcıları korkutuyor olabilir, bu yüzden mümkün olduğunca düşük bir maliyet, ancak nakliye masraflarından vazgeçip ücretsiz teslimat teklif ediyoruz.

6. Pazarlık avcılarını çekmek için açık artırmaları azaltın.

Pazarlık avcısı ebay

Fotoğraf Josh Rocklage – Unsplash

Bir teklif etmek cazip gelebilir yüksek başlangıç ​​fiyatına başlamakAncak, ürününüzü eBay'de satıp bu açık artırmayı ayarlarsanız, Başlangıç ​​fiyatı 1 € olarak ayarlandı, Sonunda daha iyi bir nihai fiyat elde edeceksiniz.

Düşük bir başlangıç ​​fiyatı, potansiyel alıcıların dikkatini çekecek ve böylece ürün açık artırmanın son gününe ulaştığında rekabeti teşvik edecektir.

Lütfen bunu düşünün Hile her zaman işe yaramaz, Bir niş ürünü ise, sadece hevesli sonra Koleksiyonerler arıyor makalenizi sabit bir fiyatla teklif etmeli ve satılana kadar biraz sabır getirmelisiniz.

Birine katılabilirsin Açık artırma aynı zamanda minimum bir fiyat belirledi Ürününüzün ucuza satılmayacağından endişeleniyorsanız. Ancak, bu da yine ücretler olacak.

7. eBay'de sattıklarınızın iyi fotoğraflarını çekin.

Satmak istediğiniz ürünün iyi bir fotoğrafı iyi bir fiyat alma şansını arttırdı. Görüntüler kendilerinden daha iyi bir görüntü elde edebilirlerse, alışveriş yapanlar çok daha fazlasını sunarlar.

Fotoğraflar ebay auction

Fotoğraf Tiago Muraro – Unsplash

Sattığınız öğeye ek parçalar varsa, bir de fotoğrafını çekmelisiniz. Aksesuar veya orijinal ambalajı olsun, her şey satış fotoğraflarında görünmelidir!

İyi fotoğraflar çekmek için olağanüstü bir kameraya ihtiyacınız yok, ancak bir tane varsa ve yakın çekimler Wonder içinde yapılan otomatik netlemeyi kullanıyorsanız, makro modunu kullanın.

Doğal gün ışığı her zaman en iyi seçenekMümkün olan en net görüntüleri elde etmek için, doğal olarak karanlık bir odadayken görünür bir fark yaratabilirsiniz. Işık kaynağınızın gölgelenmediğinden emin olun.

Makale sunumunuza aynı anda 12 fotoğrafın ücretsiz olarak yüklenebileceğini unutmayın!

Daha fazla fotoğraf getirmek istiyorsanız, bunları gösteremez ve makale açıklamasında araçları kullanamazsınız.

8. Doğru zamanlama her şeydir!

Hemen başlamadan ve öğenizi eBay'e göndermeden önce biraz zaman ayırmalı ve açık artırmaya ne zaman başlayacağınızı düşünmelisiniz.

Genel olarak, Pazar akşamı bir açık artırma sona erdirmek için en iyi zaman, Bu, çoğu sıradan müşterinin göz attığı zaman olduğunu kanıtladı. Bu nedenle, pazar akşamı sona eren açık artırmalar en yüksek miktarlar,

Ayrıca, maksimum 10 günlük açık artırmayı da seçerseniz, Perşembe akşamı yazı ayarlamaksimum potansiyel alıcı sayısına ulaşmak için.

Daha önce belirtildiği gibi, eBay'de tematik veya mevsimlik bir ürün satıyorsanız, çevrimiçi hale getirmek için doğru zamanın ne zaman geldiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Bu durumda Ekim, Cadılar Bayramı kostümünü çevrimiçi sipariş etmek için mükemmel bir zamandır.

9. Makale açıklamanız için zaman ayırın.

Şimdi istediğiniz bölüme: çekici bir açıklama yazın, ürününüzü eBay'de satın. Zaman ayırmanız önemlidir, çünkü iyi bir açıklama gerçekten bunu yapabilir Satış ile satış yapmama arasındaki fark,

eBay size kalkma fırsatı verir İlanınızın başlığında 55 karakter Ayrıca, en iyi şekilde yararlanın. Mümkün olduğu kadar çok önemli detayları getirin. Komik onay işaretlerinden veya burada bulunmayan özel karakterlerden kaçının. Boşlukları kullanın ve önemli bilgileri getirin: makale adı, boyutu, durumu (yeni, çok iyi), renk vb.

İyi bir eBay ürün açıklaması için 11 altın kural

1. Tamamen büyük harfli sözcüklerin veya gülen yüzlerin ve simgelerin aşırı kullanılmasından kaçının. Profesyonelce görünüyor ve dikkat çekmek için yalvardığınız izlenimini veriyor.

2. Şeytanın kutsal suyu gibi yazım hatalarından kaçının!

Yazım hatası, herhangi bir eBay listesinin doğal düşmanıdır, Makalelerinizin bulunmasını önlerler.

Sadece büro hataları olan makalelerin aranması konusunda uzmanlaşmış arama motorları bile var – Makaleler başka türlü uygulanabilir olmadığından, neredeyse hiçbir kural ve profesyonel pazarlık avcısı yok!

3. Açıklamayı doğru, anlamlı ve doğru yapın. En önemli işlevleri ve özellikleri vurgulayın,

4. Aşırı ol sorun veya kusurlara karşı dürüst, Bu noktada ne kadar dürüst olursanız, o kadar inandırıcı olacaksınız, çünkü neye sahip olduğunuzu biliyorsunuz. Bunu unutma Alıcılar paralarını geri alır Eğer eşya başka bir durumda ise olabilir. Dürüstlük gerçekten burada en iyi stratejidir.

5. Mümkünse, belirtmelisiniz Bir makalenin ne sıklıkla kullanıldığı, Örneğin. "Pantolon sadece bir kez giyildi" veya "Lastikler 5000 km sürdü". Bazen bir ürünün neden satıldığı söylenemez! – Pantolon sadece bir kez giyildi, fakat ne yazık ki uymuyor ve şimdi satılacak.

6. Makaleleriniz çok olacak Orijinal ambalaj ve talimatlara sahipseniz daha yüksek fiyat, Eğer atmadıysanız, lütfen araştırın ve açıklamanızda işaret edin.

7. Orijinal ambalaj ve talimatlara sahipseniz, ürününüz çok daha pahalı olacaktır. Eğer atmadıysanız, lütfen araştırın ve açıklamanızda işaret edin.

8. Potansiyel alıcıları soru sormaya ve kullanmaya teşvik edin.

9. Hepinizin sizin olduğundan emin olun Teslimat şartları listelenmiştir, sunduğunuz ödeme yöntemleri de dahil olmak üzere, nakliye de para iadesi.

10. Sende olduğundan emin ol Makaleleri doğru kategoride ayarlayın. Bunu yapmazsanız, iyi bir satış şansı çok yüksektir. Hemen emin değilseniz, o zaman benzer öğeler arıyorum ve hangi kategoride işe alındıklarını görün.

11. Pek çok benzer ürün satıyorsanız, açıklamanızı da yazıp alıcınıza dikkat çekersiniz.

10. Bir ödeme seçeneği olarak Paypal'ı teklif edin.

Biz sadece PayPal ile ödeme kabul etmenizi öneririz – Can sıkıcı ücretlere rağmen, Paypal'ı teklif etmelisin. Alıcılar paypal ile ödeme yapmayı çok seviyorlar çünkü kendilerini güvende hissediyorlar ve bir kaç tıklama ile ödeme yapılabiliyorlar.

11. Satış tamamlandığında işin yapılmayacağını unutmayın.

Henüz rahatlayamazsın! Satış tamamlandıktan sonra, sen kendin almalısın. Alıcılar en kısa zamanda bir onay e-postası gönderebilir faturada. EBay Seller Cockpit e tıklamak için kendiniz yazmak zorunda değilsiniz ve işiniz bitti.

Ayrıca alıcılarınıza başka bir e-posta göndermelisiniz, Ödemeyi aldıktan ve öğeyi ne zaman göndereceğinizi onlara söyleyin., Olmak olmak olmak, olmak olmak olmak olmak.

Sahip olduğunuzdan emin olun. ayrıca mümkün olan en kısa sürede satılan ürünler ve "kurgu zamanı" ifadenizle aşırı hırslı olunmasına dikkat edin. Öğeyi göndermek için 2 güne ihtiyacınız olduğunu tahmin ediyorsanız, ancak alıcı daha sonra alacak, olumsuz bir geri bildirim alabilirsiniz veya alıcı eBay ile irtibata geçebilir.

Her şeyi yaptıktan sonra Alıcınıza mükemmel bir puan vermeyi unutmayın, Bu, her şey sorunsuz bir şekilde olumluya gittiğinde en fazlasını sağlar.

HER ZAMAN sevkiyat kanıtını saklayın!

Sattığınız her ürünü, posta yoluyla veya sigortalı paket teslimatı yoluyla göndermelisiniz. Bir mektup veya gönderim şeklinde bir şey gönderirseniz, en azından posta ücretinin bir kanıtı. Ne yazık ki, eBay'de de kara koyunlar var.

Bu senin de ilgini çekebilir:
Source link

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir