Başlangıç / Evden Para Kazanma / Bir araba için nasıl tasarruf edersiniz (düşündüğünüzden daha hızlı)

Bir araba için nasıl tasarruf edersiniz (düşündüğünüzden daha hızlı)

Bazen para biriktirmeye çalışan insanlar kuruşlu ve palavra olabilirler. Çeyrek diş macunu biriktirmek için kupon kestiler, ancak gereksiz banka masrafları için yılda yüzlerce dolar ödemeyi düşünmüyorlar.

Küçük alımlarda nasıl tasarruf edeceğinizi bilmek kesinlikle daha heyecanlı bir yaşam tarzının bir parçası olabilir, ancak çok Bir araba deposu gibi bir şey için yeterince kupon.

Bu nedenle, daha büyük kişisel finansman hedefleri için bütçenizin üç ana alanında nasıl dikkatli olunacağını bilmeniz gerekir: Konut, eğitim ve ulaştırma.

Bu yazıda taşımacılığa odaklanacağım ve bir sonraki aracınıza nasıl tasarruf edeceğinizi düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde göstereceğim.

Bir araba için ne kadar tasarruf edeceğinizi belirleyin

Bir araba için tasarruf etmeyi düşünüyorsanız, önce ne kadar tasarruf etmek istediğinizi düşünmelisiniz. Sürecin bu aşamasında, akılda tutulması gereken çok önemli bir kural vardır:

Yeni bir araç için harcamanız gereken miktar değil Hak kazandığınız kredi miktarına bağlıdır.

Tüm borç verenler kabul edilebilir bir varsayılan orana sahiptir. Bu, borç verenin, borç alanların% X'inin ödemeyi durdurduğu zaman hala para kazandığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, bir tüketici olarak, kabul edilebilir başarısızlık oranınız% 0 olmalıdır. Kayıpları yazma veya mahsup etme lüksüne sahip değilsiniz. Ödeyebileceğinizden daha fazla satın aldığınız için bir araç kredisi kullanmazsanız, kredi notunuzu tahrip eder ve yıllarca finansal sıkıntıya neden olur.

Bir arabaya ne kadar harcama yapmalısınız?

Yeterince kişisel finans makalesi okursanız, şu konuyu fark edeceksiniz: Genel kurallar.

Belli bir soru için, belirli sayıları içeren kesin cevaplar yok gibi görünüyor – belirli finansal durumunuz için doğru cevabı bulmanıza yardımcı olacak kurallar. Bu sinir bozucu olabilir, ancak gereklidir. Kişisel koşullarınız sadece benzersiz değil, aynı zamanda değerleriniz ve finansal hedefleriniz için de geçerlidir.

Bir araba için ne kadar para harcamanız gerektiğine gelince, izleyebileceğiniz üç kural vardır. Özelleştirilmiş bir cevap almak için kendi numaralarınızı girebilirsiniz.

% 10 kuralı: Toplam nakliye masrafları (aylık araç ödemesi, araç sigortası, benzin ve düzenli bakım, örneğin yağ değişimi) harcanan maaşınızın% 10'undan az olmalıdır.

Ramsey'nin kuralı: Dave Ramsey, tüm araçlarınızın toplam değerinin yıllık gelirinizin yarısını geçmemesini önerir. Ramsey'in önerileri gibi, bu da düşük gelirli hanelere göre daha uygun ve düşük gelirli ya da yüksek gelirli hanelere göre daha uygulanabilir.

50/30/20 kuralı: Bu genel bir bütçeleme kuralıdır. Gelirinizin% 50'si alt sıraya, isteğe bağlı harcamalarda% 30 ve tasarruf / yatırımda% 20'ye düşüyor. Bu kurala göre, nakliye masrafları% 50'ye uymalıdır.

İşte her üç için de çalışan bir örnek.

Alınacak geliriniz ayda 5.000 dolar ise:

  • Tüm ulaşım masraflarında harcayabileceğiniz azami miktar, ayda 500 dolardan az olmalıdır.
  • Araban 30.000 doların altına mal olmalı.
  • Temel ihtiyaçlarınız için 2500 dolar harcamanız gerekir, bu nedenle ulaşım masraflarınız konut, yiyecek ve kamu hizmetleri gibi şeylerle rekabet eder. Genel olarak, konut payı% 30'dan fazla olmamalıdır, bu da diğer 500 USD'yi ayda bir bırakır. önemli harcamalar – nakliye dahil.

Ayrıca bakınız: 6 Bilmeniz gereken kişisel finansal oranlar

Peşinat için tasarruf için nakit ödeme yapın

Kişisel finans dünyasındaki borcun genellikle kötü bir kelime olarak görüldüğünü biliyorum, ancak tüm borçlar kötü değil – buna araç kredisi borcu dahildir.

760'ın üzerindeki kredi puanıyla, kredinizdeki en düşük faiz oranını elde edersiniz. 760 veya daha yüksek bir puana sahipseniz, peşinat yapmanız ve paranın geri kalanını ödünç almanız gerekir. Bu mutlaka kişisel bir finansal hata değildir.

Ancak, puanınız o kadar yüksek değilse ve bir araba satın almak için acele edemiyorsanız, kredi puanınızı arttırmanın birçok yolu vardır, bu nedenle vadede iyi bir faiz oranı elde edersiniz.

Eğer sen Hangi 20.4.10: İşte bir araba finansmanı için başka bir yararlı kural.

  • En az% 20 depozito yatırın.
  • Kredinin süresi dört yılı geçmemelidir (toplam getiriyi sınırlamak için).
  • Aylık toplam nakliye masrafları net gelirinizin% 10'unu geçmemelidir.

Yine de, şahsen nakit olarak ödeme yapmayı tercih ediyorum, çünkü karşılayabildiğim kadar dürüstüm. Eğer bir araba bütçem dışındaysa, ancak aylık ödeme yapıyorum … hey, ayda 30 dolar daha fazla gibi görünmüyor.

Ancak dört yıllık bir kredinin üzerinde, bu ek 30 dolar, bütçemi 1.440 dolar aşmaktadır! Bütçemin, kredi için ödediğim faizi içermesi gerektiğini söylememe gerek yok (sadece otomobilin maliyeti değil), bu yüzden param için daha az araba alıyorum.

Bir araba için nereye tasarruf

Sadece bir araba için nasıl tasarruf edeceğinizi bilmek değil, aynı zamanda nereden Birine kaydetmek için. Araba satın almak kısa vadeli bir amaçtır – beş yıl veya daha kısa sürede elde etmek istediğiniz bir şey – Bu para yüksek riskli veya değişkenliği yüksek bir şeye yatırılmamalıdır. Beş yıl bu paranın borsadaki normal iniş ve çıkışların üstesinden gelmesi için yeterli zaman değildir.

Ancak bu parayı çek hesabınıza bırakırsanız, harcamak isteyebilirsiniz. Tasarruf hesabınızda tutarsanız, neredeyse hiç faiz almazsınız. Bu durumda, kurallara gerek yoktur – somut cevap, yüksek verimli bir tasarruf hesabıdır.

Yüksek verimli tasarruf hesabı ve otomatik para çekme işlemleri kullanın

Yüksek verimli bir tasarruf hesabı ararken, çevrimiçi bankaların genellikle yatan hasta bankalarından daha iyi faiz oranlarına sahip olduğunu göreceksiniz. Aramanıza aşağıdan başlayabilirsiniz:

Yukarıda açıklanan kurallardan birini kullandığınızdan, bütçenizi biliyorsunuzdur. Sonra zaman çizelgenizi ayarlamanız gerekir. Kaç ay içinde araba almayı düşünüyorsun? Bu iki sayıyı bölün ve bu sizin aylık tasarruf hedefinizdir.

Örneğin, 12 ayda 30.000 dolar değerinde bir araba almak istediğinizi varsayalım. Bu durumda, 6.000 $ peşinatta en az% 20 tasarruf etmek istersiniz. Buradan, ayda biriktirmeniz gereken tutarı almak için 6.000 $ 12'yi bölün. Bu örnekte, 500 dolar.

Bir araba için birikimden emekliliğin planlanmasına kadar her mali hedef bir zaman çizelgesine sahip olmalıdır. Bir olmadan, doğru yolda olup olmadığınızı veya rotayı değiştirmeniz gerekip gerekmediğini yargılayamazsınız.

Ardından, aylık toplam bütçenize bakın. Her ay ihtiyacınız olan miktar bütçenize zaten dahil mi, yoksa bulmanız mı gerekiyor? İkincisi doğruysa, iyi haber, harcamaları kısmanın ve gelirleri artırmanın birçok yolu olduğu.

Çek hesabınızda bu fazladan paranız olduğunda, tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak için hemen yüksek verimli tasarruf hesabınıza taşımak istersiniz.

Kendiniz yapabilirsiniz, ancak finansal hedeflerinize ulaşmak mutlak bir tutarlılık gerektirir. Ve ne yazık ki, hayat genellikle en iyi niyetlerimizin önünde duruyor. Bu süreci takip edip edemediğinizden emin değilseniz, size yardımcı olabilecek bazı otomasyon araçları var.

Yükseltme # 1: Meraklarınızı meşe palamudu ile tamamlayın

Meşe palamudu bir otomatik ek uygulaması. Banka veya kredi kartınızı Meşe Palamudu hesabınıza bağlayın. Kartla her aldığınızda, tutar 0.25 $, 0.50 $ veya 1 $ 'a yuvarlanır (tutarı siz belirlersiniz). 5 Dolara ulaştıktan sonra para otomatik olarak yatırım portföyünüze eklenir.

Bu makalede, fonların kısa vadeli tasarruf hedefiniz için yatırılmaması gerektiğini söylememe rağmen, Acorns ile yatırım yapmak istediğinizi seçebilirsiniz. Seçeneklerden biri, değerinde büyük dalgalanmaları önlemek için tasarlanmış% 80 bono varlık tahsisine sahip "muhafazakar" bir portföydür.

Meşe Palamudu hesabınızdan para çekmek için herhangi bir maliyet ya da minimum yoktur. Bu nedenle, hesabınızda iyi bir miktar varsa ve son ödeme tarihiniz yaklaşıyorsa, parayı daha sonra değil, daha yüksek verim tasarruflarınıza çekmenizi öneririm.

Meşe palamudu için buradan kaydolun.

2 Numarayı Arttırın: Çeklerden tasarruflara kolayca para aktarın

Rakam tasarrufunuzu otomatikleştiren bir uygulama. Gelirinizi, harcama ve harcama alışkanlıklarınızı analiz etmek ve ardından kontrol hesabınıza ne kadar paranın güvenli bir şekilde ayrılabileceğini belirlemek için bir algoritma kullanır. Bu miktar haftada birkaç kez otomatik olarak haneli tasarruf hesabınıza aktarılır.

Rakam gibi bir dizi harika özellik sunar: Örneğin, belirli tasarruf amaçlarını ve programlarını tanımlama yeteneği.

Rakam hakkında daha fazla bilgi için, hizmetin detaylı incelemesine bakın.

Bir araba anahtarları tutan kadın

Mevcut arabanız için maksimum değer

Yeni bir araba satın almak için para biriktirmeyi düşünüyorsanız, yeni bir araba satmak muhtemelen en son düşündüğünüz şeydir. Fakat bu gün gelecek ve o geldiğinde, servetiniz için mümkün olan en iyi fiyatı elde etmek isteyeceksiniz.

Umarım bu gün gelecekte çok uzaktadır. Akıllıca arabalara para harcayan insanlar uzun süre kendilerine ait. Amacınız arabanızı geri ödememek ve sonra hemen yeni bir tane almak olmamalıdır. Aksine, bütçenizin önemli bir parçası olan ulaşım için para tasarrufu hakkında olmalı. Bu durumda, yatırım için daha fazla para (veya sizin için önemli olan diğer şeyler) kalır.

Bu nedenle düzenli bakım planlayın. Özel olarak satış yaptığınızda (bir bayiye satış yapmak yerine), maksimum değeri elde edersiniz. Alıcının, aracın uygun şekilde bakımının yapıldığını ispatlayabilmesi için kullanılmış bir araba için prim ödemesi. Bununla birlikte, bütçenize bakım dahil etmezseniz, acil olmayan onarımların başka bir şeye para harcadığınızda atladığınız ilk şeylerden biri olması muhtemeldir. Aracınız mükemmel çalışıyorsa, çok acil görünmüyor.

Eski arabanızı satmak için zamanınız yoksa (telefon görüşmeleri, test sürüşleri vb.) Evden çıkmayı deneyin. Aile, arkadaşlar ve meslektaşlar gibi kişilerin arabanızı sattığınızı bilmelerini sağlayın.

Ağınızda hiç müşteri yoksa, satıcıdan satıcıya birkaç bin dolar arasında değişebilecek bir takas teklifini kabul etmeden önce durumunuzu yerine getirmelisiniz. Bir araba alırken araba satıcısından alacağınız kadar satın almalısınız.

Bir araba için nasıl tasarruf edilir: Özet

Bu yazıda evinizin, aracınızın ve eğitiminizin maliyetini kontrol etmek, mali durumunuz üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ödevini yap, kurallara uy ve pişman olmayacağına karar ver.
Source link

Kontrol Ediliyor

Thodex-Thodex Nedir-Thodex Kayıt ol -Thodex borsası kayıt-Thodex üye ol

THODEX Kripto Para Nedir?Eski adı Koineks olan Thodex Kripto Para Borsası, kullanıcıların sistemde listelenen mevcut …

Evden başarıyla çalışmak için ihtiyacınız olan 5 temel araç

Evden başarıyla çalışmak için ihtiyacınız olan 5 temel araç

Eminim evden çalışmanın ne kadar harika olduğunu duymuşsunuzdur – ne yapmak istediğinizi, ne zaman isterseniz …

8 Challenges to Working From Home With Small Children

Evden çalışmak için 8 zorluk (küçük çocuklarla)

Evden çalışmayı seviyorum. Günümü istediğim gibi tasarlama özgürlüğüne sahibim. Bütün gün ter giyebilirim, bütün gün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir