Başlangıç / Web sitesinden kazanın / Blogcular nasıl para kazanır?

Blogcular nasıl para kazanır?

Blog yapmak para kazanmak için harika bir yoldur!

Blogunuzdan küçük bir gelir akışı veya tam zamanlı bir gelir elde etmek isteyip istemediğinizden bağımsız olarak, bu tamamen mümkündür.

Blog yazmaktan hoşlandığım şey, özen ve tutarlılık gerektirdiği halde, gerçekten ne kadar kazanabileceğinizi sınırlamıyor olmasıdır.

İkizlerim bir yaşından küçükken bloglamaya başladım.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her gün fazladan fazla saatim yoktu.

Ellerim doluydu (kelimenin tam anlamıyla)! Sabah erkenden, akşamları ve ikizlerim dükkanımda kestirirken çalıştım.

Önceden tecrübesi olmayan bir birinci sınıf öğrenciydim ve başarımın denemesi ve yanılgısı oldu.

Anne, inan bana … yolculuğum başlangıçta sorunsuz gitmedi.

Fakat çok başarılı oldum ve sizin gibi diğer annelere para hakkında blog yazmayı öğrenmekten çok hoşlanıyorum.

Blog oluşturmada yeniyseniz, cevaplanmamış tüm sorularınızın dalmayı reddetmesinin nedeni olmasına izin vermeyin.

Blogcuların zevk aldıkları şeylerle nasıl para kazandıklarını paylaşmak istiyorum. Ve ben de aynı şeyi yapmanıza yardım etmek istiyorum!

En önemli ilk

Tüm bunlarda yepyeni iseniz, önce bir blog başlatmalı ve içeriği yayınlamak için hazırlamanız gerekir.

En hızlı ve en uygun maliyetli yöntem Bluehost'tur.

Şahsen, Bluehost kullanıyorum ve öğrencilerime ve hizmet tabanlı öğrencilerime tavsiye ediyorum çünkü güvenilir ve hızlı müşteri hizmeti sunuyor.

Bir Bluehost blogunu başlatmakla ilgili yazımı okuyun.

Blog nasıl çalışır?

İlk önce, yazma tutkusunun büyük olduğunu söylemeliyim, ancak bu tek başına sağlam bir gelir anlamına gelmiyor. Para bloglama yapmak istiyorsanız hatırlamak için üç şey var.

Kaliteli içerik oluşturun

Hata yapma anne. Yarışma büyük!

Her gün yüksek kaliteli, düşük kaliteli içerik yayınlayan blogcuların bir karışımı var. İçeriğinizin iki uç nokta arasında nerede durduğunu merak etmelisiniz.

Başarılı blogcular, zaten orada olanı yansıtan yayınlar oluşturmak yerine, izleyicilere bir şey verir onlar ne Evet, gerçekten istemek ve ihtiyaç,

Demek istediğim, bazı hızlı satışlar elde etmek için sulanan postaları göndermiyorlar. Uzun vadeli hedeflere ulaşmaya ve sürdürülebilir bir iş kurmaya odaklanırlar.

Konularla derinlemesine ilgilenen içerik sağlamaya çalışıyorlar.

Bir örnek paylaşmama izin verin. Diyelim ki blogunuz özel ihtiyaçları olan bir çocuğa nasıl bakacağınızı tartışıyor. İşte okuyucuları blog içeriğinize bağlamanın bazı yolları:

 • Her konuyu kapsayan daha uzun yayınları daha ayrıntılı olarak yazın
 • Adım adım talimatlar yaz
 • Blog içeriğinizi, öğrenmeyi geliştiren video eğiticileriyle genişletin
 • Okuyucularınıza etkileşim kurmak ve destek bulmak için yaratıcı yollar verin (bir Facebook grubu gibi).
 • Web sitenizde bir SSS sayfası oluşturun

Bunlar yapabileceğiniz birkaç şey, ancak istediğiniz gibi yaratabilirsiniz.

Diğer blogcular için en iyisi, sizin için çalışacağını garanti etmez. Fakat işe yarayan bir şey bulursanız, ona bağlı kalarak gelişmeye devam edebilirsiniz!

Önerilen okuma: Blogunuza Gönderme Konuları – Adım Adım Basit Adım Kılavuzu

İçeriğinizin reklamını yapın

En iyi içerik bile, eğer görmezse, izleyicileriniz için değerli değildir. Doğru içerik türünü oluşturmak, bloglardan para kazanmak için yalnızca bir önkoşuldur.

İçeriğinizi hedef kitlenize tanıtmalısınız! Blogunuzu herhangi bir sosyal medya kanalında tanıtmaya çalışmak yerine, pazarlama stratejinizi kendi hedefinize göre ayarlamanızı öneririm.

Odaklanmanız gereken sadece birkaç platformunuz varsa, 5 farklı kanalda reklam vermekten daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Daha fazla kanala sahip olmak her zaman en iyi seçenek değildir.

Benim önerim, Pinterest ile olan trafiğinizi artırmak ve markanızı ve izleyicilerinizi Facebook ile büyütmektir.

Bir izleyici

Başarılı bir blogcu aynı zamanda bir blog oluşturmak için izleyicisinin kim olduğunu bilmelidir.

Bir "izleyici", içeriğinize düzenli olarak erişen takipçileriniz, okuyucularınız veya abonelerinizdir.

Bir alıcı kişiliği kurduğunuzda, kitlenizin kim olduğunu tespit edebilirsiniz.

Bu sayıyı zaman içinde düzenli olarak artırmak istiyorsunuz. Blog işinizi büyütürken sizinle alışveriş yapma olasılığı en yüksek olan bu sadık takipçilerdir. Hepsi değil, ama yüzde biri.

Bu kitleyle ilişki kurma

Gerçekten tanıdığınızda izleyicinize bağlanma şansınız daha yüksektir. Hepsi bunun için değil mi?

Bir kitle oluşturmaz ve bir ilişki kurmazsanız gelir potansiyelinize ulaşamazsınız ile bu izleyici.

Her ilişkide olduğu gibi, ilişkinizi daha güçlü hale getirmek için beslemelisiniz. Çevrimiçi ilişkiler de aynı derecede iş gerektirir.

Bu ilişkiyi kurmanın kolay yolları şunlardır:

 • Bir e-posta listesi başlatın – bu, hedef kitlenizle yapabileceğiniz daha kişisel bir bağlantıdır ve size sorunları hakkında bilgi verecek soruları ve zorlukları size e-postayla gönderebilir.
 • İçeriğinizi Özelleştirin – Google veya SEO yerine hedef kitleniz için içerik oluşturun.
 • Şirkette dinleyin – Facebook gruplarına gidin ve mesajları ve cevapları okuyun. Hedef kitlenizin en çok neyle ilgilendiğini ve en çok yardıma ihtiyacı olduğunu öğrenin.

Blogcu olarak para kazanmanın yolları

Şimdi temelleri ele aldığımızda, bloglardan gerçekten para kazanmanın nasıl mümkün olduğuna bir bakalım. İyi bir gelir akışı elde etmek için birini, hepsini veya bu stratejilerin bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

1. Serbest blog

Ben de öyle yapıyorum!

Aslında başladığımda seçtiğim ilk bloglama yöntemiydi. Web sitemi kurdum, bir niş seçtim ve onlar için yazmak istediğim potansiyel müşterilere pazarlama yapmaya başladım.

Kısa sürede blog yazısı başına 600 $ veya daha fazla kazandım!

Bloglarını yazmaları için sizi işe alan müşterileri bulmanın birkaç yolu vardır. Zamanla, nişinizde yerleşik bir yazar ve uzman olmak için yazma becerinizi ve bilginizi geliştirmek istiyorsunuz.

Yüksek kaliteli blog çalışmaları portföyünüzü oluştururken, potansiyel müşteriler sizi güvenilir buluyor ve sizi de işe almak istiyor.

Yeni blog yazarlarından duyduğum en yaygın soru şudur: "Tüm bunlara yeniyken ilk müşterimi nasıl edinebilirim?"

Neyse ki, cevap pes etmiyor! Her yazarın bir yerden başlaması gerekiyordu.

Yazımda aradı Serbest bloglamaya nasıl başlanır (nasıl blog yazılacağını bilmiyorsanız)Blog oluşturma deneyimi olmayan serbest çalışan bir blogcu olmanın ana hatlarını çizeceğim!

2. Reklamları değiştir

Reklamları kullanmak, zaman içinde sonuçlara yol açan harika bir stratejidir. İşte reklamverenlerin reklamlarını blogunuzda gösterebilmesi için ayarlamanız gereken bazı şeyler.

 • Blogunuzda ayda en az 25.000 oturum
 • İyi bir üne
 • İyi bir blog tasarımı

Bloglarımın bazılarında reklamları kullanıyorum. Biraz zaman aldı, ancak artık her ay reklamlardan en az 1.000 dolar kazanabiliyorum.

Reklam kazancınızı artırmak için bu yayını izleyin.

3. Sponsorlu katkılar

Sponsorlu bir blog yazısı, "normal" bir blog gönderisinden farklı değildir. Ses hemen hemen aynı.

Tek fark, blogcuya sponsorlu gönderiyi oluşturmak için bir marka (sponsor) tarafından ödenmesidir.

Blogcu genellikle markanın ürün veya hizmetlerinin bir şekilde reklamını yapar. Kural olarak, blog gönderisinde markanın web sitesine en az bir bağlantı vardır.

Sponsorlu bir gönderi yayınlayan herhangi bir blogcu, blogundaki okuyucularına sponsorlu bir gönderi okuduğunu bildirmelidir.

Bloglar hala oldukça alakalı ve izleyiciyi büyütmek için harika bir yol olduğu için markalar, erişimlerini genişletmek için etkili ve önemli bir blogcu arıyorlar.

Başka bir kişinin veya şirketin ağını etkili bir şekilde kullanmak, şirketlerin marka reklamcılığına güvendikleri mükemmel bir pazarlama stratejisidir.

4. Ürün ve hizmet satmak

Hedef kitlenizi belirledikten ve onların güvenini kazandıktan sonra, kendi çıkarları ve faydaları ile ilgili ürünler ve hizmetler satmaya başlayabilirsiniz.

Sana bir örnek vereyim. Evde eğitim amaçlı bir blogunuz olduğunu varsayalım. Okuyucularınıza evde eğitim materyalleri (çalışma kitapları, çıktılar veya çocuk kitapları) sunabilirsiniz.

Temel olarak, okuyucularınızın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kullanabileceğiniz herhangi bir hizmet veya malzeme ürünü.

Bu, sokağın tepesindeyse, Çıktıların nasıl oluşturulacağını öğrenin ve sat!

Bloglama için Başarı İpuçları

Blogculuk yolculuğumun başlangıcında, blogculuk işimi olabildiğince çabuk büyütmek için birkaç faktörü göz önüne almanın ne kadar önemli olduğunu çabucak öğrendim.

Bu ipuçları basit görünebilir, ancak gerçekten anahtar! Bu ipuçlarını işletmenize uygularsanız, başarılı olursunuz. Öğrenme eğrinizi tamamlamanız yıllar alabilir!

1. Hedefler belirleyin

İlk başta, blog yazmak çok zor olabilir, hatta kafa karıştırıcı olabilir. Ama aslında kolejden geçmek gibi. Gelecek aylarda ve yıllarda işinizle ve nerede olmak istediğinizle ilgili kararlar vermek zorundasınız.

O zaman bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak belirli günlük ve haftalık hedefler belirlemek için geriye doğru çalışmalısınız. Başarınızı tesadüfe bırakırsanız, en çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

2. Tutarlı olun

Şimdiye kadarki en iyi blog planına sahip olabilirsin anne. Ama dürüst olmak gerekirse, bu tek başına yeterli değil. Her zaman harika şeyler yapmaktan ve sonra işinizi kurmaktan biraz (tutarlılıkta) yapmak daha iyidir.

Demek çok doğru. Yavaş yavaş ve yavaşça yarış kazanır!

Birden fazla hedefiniz veya daha büyük projeleriniz olması gerektiğini söylemiyorum. Ancak, görebilmek için zaman zaman bu görevleri tutarlı bir şekilde yerine getirmeye odaklandığınızdan emin olun. sonuçlar,

Örneğin, blog içeriğinizi pazarlamak ve yeni müşteriler aramak için sosyal medyayı bir araç olarak kullanmayı seçerseniz, stratejinizin sağlam olduğundan emin olun. Haftada birkaç kez gönderirseniz, istediğiniz kalitede sonuç alamayabilirsiniz.

3. Otomatikleştir

Gelir getiren bir işletme kurmak, işe yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak çocuk yetiştirmek büyük bir zorluktur.

Otomasyon bir blog yasası değildir, ancak bunu sadece tavsiye edebilirim. Demek istediğim, işinizi (ve hayatınızı!) Kolaylaştıran herhangi bir şey, değil mi?

Bu benim için bir esinti oldu. İkizlerim şimdi okulda olmasına rağmen, zamanımı olabildiğince verimli kullanmak istiyorum.

Beş yıl önce, başladığımda ikizlerime bakmak, evimi temizlemek, işlerini yürütmek ve 24 saatimi kocamla geçirmek zorunda kaldım.

Bana inanabilirsin! Çalışmalarımı blogumda ertelemek istediğim, sadece sekiz saat uyumam gereken zamanlar oldu, ve diğer zamanlarda havluyu tamamen atmak istedim.

Otomasyon bu zorlu noktalar boyunca bana yardımcı oldu. Ve sana da yardımcı olacak anne! Blog yazarlarının kolayca iş yapmasına olanak tanıyan birçok ücretsiz ve uygun fiyatlı kaynak vardır.

Ve işinizi otomatikleştirmek için en iyi araç arka rüzgardır. Geri sarma, sabitleme stratejimi otomatikleştiriyor ve bu da trafiğimin büyük bir parçası.

Yeni bir blogcu olarak para kazanmaya başlayın

Blogcu olarak para kazanmanın sayısız yolu var anne! Para kazanan binlerce blogcu var. Ve sen de yapabilirsin!

Bildiğiniz gibi, biraz zaman alır. Bu bir hafta veya bir ay içinde olmayacak. Ancak tutarlılık ve etkili bir strateji ile başarılı olacaksınız. Momentumu kaybetmeyin.

Blog oluşturma ile para kazanma nedeniniz ne olursa olsun, her gün unutmayın.

Eğer öğrenmeye devam ederseniz, çalışmaya devam ederseniz ve pes etmemeniz durumunda, sadece blog yazarlığı kazanma şansınız olur.

Sana yardım etmek için buradayım anne!

Blog sorularınızı bana bildirin. En büyük dövüşlerin neler? Başlamanıza veya çalışmaya devam etmenize engel olan şey nedir? Aşağıdaki yorumları paylaşın.

Beni aşağı tutmayı unutma!
Source link

Kontrol Ediliyor

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Yeni bir blog başlatmak ve blog trafiğini artırmak, büyük bloglar tarafından kullanılan kanıtlanmış bir sistemdir. …

Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Pinterest'in pek çok blogcuyu, Pinterest'in aynen onların nasıl patladıklarını söylediğini duyuyorsunuz. Veya blog trafiğini artıran …

Harika blog gönderileri oluşturmak için blog gönderim şablonum (yeni bir blogcu olarak)

Harika blog gönderileri oluşturmak için blog gönderim şablonum (yeni bir blogcu olarak)

Sıkışmış, bunalmış ve blogunuz için endişeleniyorsunuz. Bir çocuk bir şekerci dükkanında başladığı kadar coşkuyla bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir