Başlangıç / Online işler / Böylece sanal asistan olursunuz ve saatte 15 ile 50 dolar arasında kazanıyorsunuz

Böylece sanal asistan olursunuz ve saatte 15 ile 50 dolar arasında kazanıyorsunuz

Nasıl sanal asistan olabileceğini merak ediyor musun? Bu rehber, bu kazançlı kariyer hakkında bilmeniz gereken her şeyi size gösterecektir.
Evden veya dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla geliriniz, daha fazla özgürlük ve iş sahibi olsaydınız, olur mu? Sanal asistanın senin için yapabileceği şey bu.

Bunu başarmak için istisnai bir beceri gerekmez. Muhtemelen zaten başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Ancak, gerçek para kazanma fırsatını en iyi şekilde nasıl geliştireceğiniz konusunda küçük bir rehbere ihtiyacınız olabilir.

Bu kılavuz ne içindir: Verimli ve karlı bir sanal asistan olmanıza yardımcı olmak için.

Sanal asistanın ne olduğundan emin değil misiniz? Bu da yardımcı olabilir. Hangi hizmetleri sunduğunuzu ve sanal asistan olarak bir işe nasıl gireceğinizi öğrendikten sonra, başarı yolundasınız demektir. Sınırsız olasılıklarla gökyüzü sınırdır.

Sanal asistan nedir?


Sanal Asistan (kısaca VA), başka bir kişiye kararlaştırılmış bir ücret karşılığında hizmet sunan kişidir. Temelde biraz iş yapıyorsun ve sana para ödüyorlar.

Başka bir iş gibi gelebilir, ama çok farklı. Sanal yardım sağladığınızda, hangi görevleri yaptığınız ve ne zaman yaptığınız tamamen size bağlıdır.

Aileniz, okulunuz veya diğer yükümlülükleriniz için kendi çalışma saatlerinizi belirlemek oldukça mümkündür.

Hepsinden iyisi, özel bir eğitim veya sertifikasyona ihtiyacınız yoktur. Sanal asistan için gerekenler basit. Şirketlerin aradığı yeteneklere ve bu göreve adanmış olduğunuz sürece başarılı olabilirsiniz.

Çoğu VA serbest çalışandır. "Freelancer" terimi genellikle sanal asistanlar söz konusu olduğunda kullanılır.

Serbest çalışıyorsanız, başka bir şirketin iş arkadaşı olmak yerine kendiniz için çalışıyorsunuz demektir.

Kendi işinizi kurma fikri sizi şaşırtmasın. Evet, faturalandırmayı yönetiyor, ödemeleri topluyor, vergileri ödüyorsunuz ve müşterileriniz için tek müşteri destek kaynağısınız.

Ama düşündüğün kadar karmaşık değil. Doğru araçlara ve sistemlere sahip olmak çok büyük bir yardım olabilir.

Masanıza zincirlenip 9'dan 5'e kadar düzenli bir iş çıkarmanız daha iyi olur.

Sanal asistan hangi hizmetleri sunar?


Daha iyi bir soru olabilir, "Bir VA hangi hizmetleri sunuyor?". Sanal asistan olmak için evrensel bir çözüm yok.

Sanal sekreter gibi genel görevler vermekten muhasebe veya sosyal medya yönetiminde uzmanlaşmaya kadar, sanal asistanların kullanabileceği sayısız özellik var.

VA'lar her şeyi yapabilir. İşte şu anda kiraladıkları bazı hizmetler.

 • Sosyal Medya Asistanı
 • Blogcular için VA
 • E-Ticaret Asistanı
 • Gayrimenkul VA
 • Genel İdari VA
 • E-posta yönetimi
 • Takvim yönetimi
 • Serbest yazı
 • Düzenleme ve metin yazarlığı
 • araştırmak
 • Gerçekler incelemesi
 • müşteri hizmetleri
 • muhasebe
 • SEO
 • Uygulama Geliştirme
 • reklam metinleri

Bu, sanal asistan olarak kullanılabilecek iş türünden küçük bir seçimdir. Burada daha fazla fikir bulunabilir İlham bulmak için 50'den fazla hizmetin listesi.

Sanal asistanlar ne kadar kazanıyor?


Sanal bir asistan olarak ne kadar kazanacağınız yeteneklerinize, uzmanlığınıza ve bağlılığınıza bağlıdır. Herkesin farklı finansal hedefleri vardır ve istediğiniz kadar ya da istediğiniz kadar kazanabilirsiniz.

Borçları azaltmak veya seyahat için daha fazla zaman harcamak için fazladan paraya ihtiyacınız varsa, bunu yapabilirsiniz.

Tam gün çalışansanız, kazanma potansiyelinizin kilidini açabilir ve düşündüğünüzden daha fazla fırsat açabilirsiniz.

Düzenli işinize devam ederken bunu yapsanız bile, çevrimiçi sanal asistan olarak çalışmak, gelirinizi değiştirebilir ve size daha fazla özgürlük verebilir.

Çoğu VA, ilk lansmanda saatte 15 ile 50 dolar arasında ücret alır. Bir müşteri tabanı oluşturduktan sonra, saatte 100 dolara veya daha fazla çalışabilirsiniz.

ZipRecruiter’e göre, sanal asistanlar evden yılda 124.500 $ kazanabiliyor.

Doğru odaklama ile bu miktarı kolayca ikiye veya üçe katlayabilirsiniz.

Örneğin Gina Horkey'i ele alalım. Kursu o yarattı. Sanal asistan başarılı olana kadar 30 gün veya daha az ve süreç boyunca sizi adım adım yönlendirir.

2017'nin bir parçası için aylık ortalama 42.499 dolar gelir elde edildiğinde, Gina neden bahsettiğini bilir.

Gelirinizi artırabilirseniz hayatınızın nasıl değişeceğini hayal edebiliyor musunuz?

Ne kazanabileceğini bilmek zor. Bir şey kesin olsa da: Kazandığınız miktar size bağlı,

Sanal asistan nasıl olunur?


Evde sanal asistan olmak ister misiniz? Geleneksel 9 ila 5 iş için kesinlikle çekici bir alternatif. Şirketler, dış kaynaklı çalışanların tasarruf edebileceğini fark ettiklerinden, daha fazla sanal çalışma sağlamak için uzak bilgisayar teknolojisine güvenirler.

Şirketlerin ihtiyaç duyduğu birkaç popüler beceriyle yüksek talepte olabilirsiniz. Sanal asistan olarak sertifika almaya ihtiyacınız yok. Hiçbir deneyim hiç sorun değil.

İlk baştan itibaren kazançlı bir kariyer inşa edebilirsiniz.

Nasıl deneyimsiz bir sanal asistan olabileceğinizi merak ediyorsanız, şansınız yaver gitti. Yazma, e-posta ve planlama gibi birkaç yetenek yardımcı olabilir. Gerisi gelince? İşte yolculuğa VA olarak başlamak için gerekenler.

Şirket yapınıza karar verin


Şirketinizi her yönden yapılandırmanın en iyi yolu yoktur. Vergi, kişisel sorumluluk ve yasal korumayı etkileyebilecek önemli bir karardır. Sizin için neyin işe yaradığını bulmak için bir avukat veya muhasebeci ile konuşmak sizin yararınızadır.

Farklı yapı türleri ülkeden ülkeye değişebilir ve şunları içerebilir:

 • Tek mülkiyet veya tek tüccar– Bu en basit ve en yaygın seçenektir. Sizi işinizden ayırmaz. Bu, tüm kazanç hakkına sahip olduğunuz, ancak tüm borçlardan, kayıplardan ve yükümlülüklerden de sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.
 • ortaklık – İki veya daha fazla kişiyle işe gelirseniz, bu iyi bir seçim olabilir. Farklı bir avantaj ve dezavantajlı bir Sınırlı Ortaklık (LP) ve Sınırlı Sorumluluk Ortaklığı (LLP) arasında seçim yapabilirsiniz.
 • S-Corp – Kayıt yaptırmanız gereken bir şirket olarak, işletme lisanslarına başvurmanız ve bir yıllık rapor sunmanız gerekir. Bununla belirli bir sorumluluk korumanız vardır.
 • Sınırlı Sorumluluk Şirketi (LLC) – Bu gelirin mal sahiplerine aktarılmasına ve genellikle daha az başlangıç ​​maliyetine olanak sağlayacaktır. Ayrıca, bir işte görebileceğiniz bazı yasal korumalara da sahipsiniz.
 • diğer – Diğer bazı seçenekler S Corp, ve dahası vergilendirilen C Corp., B Corp., LLC'dir.

Yapınız daha sonra değişebilir, ancak siz ve işiniz daha fazla zaman ve para harcarsınız.

Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, ne yaptığını bilen birisiyle konuştuğunuzdan emin olun.

Müşterilerinize sunacağınız becerileri seçin

Sanal bir asistan olarak çalışmak, yeteneklerinize bağlı olarak birçok farklı anlama gelebilir.
Burası birçok insanın takıldığı bir alan. Sanal asistan olarak çalışmak istiyorsunuz, ancak müşterilerinize hangi hizmetleri sunabileceğinizi bilmiyorsunuz. İyi haber şu ki, muhtemelen çevrimiçi para kazanmak için ihtiyacınız olan becerilere zaten sahipsiniz.

Kişisel bir çevrimiçi asistan olmayı düşünürken, çoğu insan bunun tipik bir ofis işi olduğunu varsayar, örneğin:

Ve olabilir – ama aynı zamanda birçok başka görevi de içerebilir.

Rolde yeni olan biri olarak, belirli bir bölgeye sadık kalmanız yardımcı olabilir. Bir beceriye veya endüstriye odaklanmak bilginizi artırabilir.

Bir alanda uzman olarak görülüyorsanız, pazarlama ve tazminat oranları da alabilirsiniz.

İşte düşüncelerinizi çalışır duruma getirmek için bazı örnekler.

 • İdari VA – Etkinlik planlama, müşteri hizmetleri, takvim yönetimi, planlama, e-posta yönetimi, emlak danışmanlığı, toplantı tutanakları ve genel aramalar.
 • Muhasebe VA – Muhasebe, tahsilat, faturalandırma, ödemelerin tahsil edilmesi ve işlenmesi, mali tablolar ve elektronik tablolar.
 • Sosyal Medya VA – Pinterest, Facebook ve Facebook grupları, Instagram, Twitter, LinkedIn, grafik oluşturma, durum güncellemeleri ve güncellemeleri oluşturma ve planlama.
 • Pazarlama VA – Basın bültenleri, Google reklamları, Facebook reklamları, e-posta pazarlaması, metin yazarlığı, marka oluşturma, bülten tasarımı ve içerik oluşturma, satış hunileri ve web seminerleri.
 • Teknik Servis VA – Web tasarımı, programlama, CSS ve HTML kodlama, podcasting, uygulama geliştirme ve video düzenleme.
 • Bloglama VA – İçerik yönetimi, editör takvimi, düzenleme ve yeniden okuma, WordPress güncellemeleri, yorumların yönetimi, SEO ve tema fikirlerinin oluşturulması.

Bu adımı atlamak için cazip hissedebilirsiniz. Hangi işlerin mevcut olduğunu görmek ve hizmetlerinizi onlara göre ayarlamak daha iyi olmaz mıydı?

Sorun, potansiyel müşterilere değerinizi göstermenin sizin için zor olacağıdır. Enerjinizi belirli bir boşluğa koyduğunuzda, bir sonraki adıma geçmek için ivme kazanırsınız.

İlk önce, iki veya üç fikir seçin ve bu hizmetleri kullanan müşterileri arayın. Bu işe yaramazsa veya bu tür şeyleri sevmediğinize karar verirseniz, istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

İşinizi büyütmek ve dönüştürmek, serbest meslek sahibi olmanın getirdiği güçlü yönlerden biridir.

Bunu unutma Daha yüksek düzeyde bir yeterlilik gerektiren işler için genellikle daha fazlasını isteyebilirsiniz.,

Örneğin, e-posta yönetimi, planlama, müşteri hizmetleri ve genel araştırmalar göreceli olarak yetersiz niteliktedir. Muhasebe, faiz yönetimi, Facebook reklamları, web tasarımı veya uygulama geliştirme konusunda bir bilginiz varsa, bununla başlamalısınız. Gelirinizi daha hızlı arttırmanıza yardımcı olabilir.

Bir fiyatlandırma yapısı oluşturun


Bu kısmı bekliyordun, değil mi? Herkes bir VA'nın saatte ne kadar kazandığını bilmek istiyor. Fiyatların sanal asistan olarak neler yapabileceğinizi belirlemesi bu önemli bir husustur.

Ancak doğru cevap yok. Beceri ve deneyime göre değişir.

Ek olarak, farklı rollerin farklı oranları vardır.

Fiyatlandırma yapınızı oluştururken ilk adım, her saatte bir karar vermek ya da sabit bir ücret almak isteyip istemediğinize karar vermektir. Saatlik bir oranla, geleneksel bir işe benzeyen paraya zaman ayırıyorsunuz.

Bir müşteri size e-postalarını yönetme talimatı verdiğinde, onlarla ne kadar zaman geçirdiğinizi takip edersiniz. İşiniz bittiğinde, toplam saati ekleyin ve bunu saatlik ücretinizle çarpın.

Ve sonra bu tutarı müşterinize tahsil edersiniz.

Saatlik fatura hesaplamak nispeten kolaydır. Bazı şirketler bu yaklaşımı tercih ediyor, çünkü çalışanları için kullanıyorlar.

Her yerden yapabileceğiniz tatmin edici ve kazançlı bir kariyer mi istiyorsunuz? Sanal bir asistan olmak ideal bir çözüm olabilir. Sanal Asistan (kısaca VA), başka bir kişiye kararlaştırılmış bir ücret karşılığında hizmet sunan kişidir. Sanal yardım sağladığınızda, hangi görevleri yaptığınız ve ne zaman yaptığınız tamamen size bağlıdır. Aileniz, okulunuz veya diğer yükümlülükleriniz için kendi çalışma saatlerinizi belirlemek oldukça mümkündür. Sanal asistan olarak nasıl çalıştığınızı görmek için tıklayın.

Sabit bir ücret alırsanız, saatlerinizi izlemeniz gerekmez. Bunun yerine, sağladığınız hizmetler için müşterinizin ödediği sabit bir oran seçin.

Bu tür fiyatlandırma avukatlar, serbest yazarlar ve web tasarımcıları için popülerdir. Bu durumda, müşterinizin sosyal medya profilinde bu proje için tek bir sabit fiyat almak üzere on durum mesajı oluşturmayı kabul edebilirsiniz.

20 dakika veya iki saat gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, size aynı ücret ödenecektir.

Bir VA olarak, her iki seçenek de faydalı olabilir. Nasıl çalıştıklarını test etmek için farklı müşteriler ve hizmetler için farklı ücret yapılarını kullanabilirsiniz. O zaman işiniz için neyin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Zamanınızı değerli kılmak için neyin gerekli olduğunu bularak oranlarınızı belirleyerek başlayın. Serbest meslek için vergi ödemekle yükümlü olduğunuzu unutmayın.

Ayrıca sağlık sigortası veya ücretli yıllık izin, emekli aylıkları gibi sosyal yardımlara da erişimleri bulunmuyor ve ayrıca yazılım, bilgisayar ve barındırma web siteleri gibi genel masraflar da ödemek zorundalar.

Sizin için anlamlı bir ödül seçtikten sonra, kural olarak% 25 eklemelisiniz. Biraz daha yüksek bir seviye sizi işte mutlu etmenize yardımcı olabilir.

Her şeyden önce, saatte 15 ile 50 $ arasında bir ücret ödemeniz makul. Yetenekleriniz yüksek talepliyse veya nişlerinizde uzman statüsünüz varsa, saatte 100 $ veya daha fazla teklif verebilirsiniz.

Yeni bir müşteriyle çalışmayı güvenceye almak için çok az para talep etmek caziptir. Ancak, "Ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz" deyin.

Neye değer olduğunuzu yüklerseniz, güvenilirliğinizi artırabilir ve nişlerinize daha fazla saygı gösterilmesini isteyebilirsiniz.

Çevrimiçi bir varlık oluşturun


Çevrimiçi çalışırken, genellikle çevrimiçi bir kimliğiniz olması gerekir. Bu, muhtemelen bir web sitesine ve sosyal medya varlığına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu olmadan pazarlama zorlaşır.

Bir web siteniz varsa, gerçek bir insan olduğunuzu kanıtlamak için çok daha kolay olur.

Bu, yeni sanal asistan işinize başlamanın önemli bir adımı ve heyecan verici bir parçasıdır. Bu noktada fikriniz şekilleniyor.

Potansiyel müşterilerini ikna etmek sinir bozucu olabilir. Sonuçta, sizinle çalışıp çalışmamaya karar vermek çevrimiçi varlığınıza bağlıdır.

Göründüğü kadar korkutucu, bir web sitesi oluşturmak çok zor değil. WordPress en çok kullanılan platformdur ve onu oldukça kolaylaştırır. Aynı zamanda popüler. Mart 2019’dan itibaren İnternet’in% 33’ünden fazlası desteklenecek.

Web sitenizi ve sosyal profillerinizi oluştururken, önce müşterinizi koyun. Küçük bir kişilik eklemek tamam, ama fazla abartma.

Genel olarak, birincil amaç, onu profesyonel tutmaktır. Ayrıca müşterilere hitap etmesini ve navigasyonun kolay olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Çevrimiçi bir varlık, yeni müşterilerle tanışmanın mükemmel bir yoludur. Ağ kurduğunuzda, bir ilişki kurmak çok önemlidir. Potansiyel müşterilere sitenize geri bir bağlantı vererek, kendi içine bakabilir ve işletmenizin ne hakkında olduğunu görebilirsiniz.

Bu aynı zamanda yeteneklerinizi paylaşmak için mükemmel bir fırsat. Birkaç projeyi tamamladıktan sonra, müşterilerinizden web sitenizde yer alacak referansları isteyin. Bu sosyal kanıt, değerinizi iletmeye yardımcı olabilir, böylece yeni müşteriler onları diğer VA'lardan farklı kılan şeyleri görebilir.

Sanal asistan olarak iş nasıl bulunur

Kendi sanal asistan işinize başlamak, evden çalışmak için harika bir yoldur
Kendi patronunuz olmanın ve kendi işinizi kurmanın tüm konuşmalarıyla, çalışan olarak çalışmayı seçmeniz bir seçenektir. Sanal asistan pozisyonları için işe alınan ilk şirketlerden ikisi Taskmolly ve Time vb.

Başkaları için çalışmanın çok daha fazla kısıtlama içerdiğini unutmayın. Ücret genellikle o kadar iyi değildir ve çalışma saatlerinizi belirlemek için fazla özgürlüğünüz yoktur. Ancak, müşteri bulmak daha kolay olabilir.

Planlama, proje seçimi ve gelir seviyelerinde en fazla esnekliği elde etmek için, kendi çevrimiçi asistanlık işinizi kurma yoludur.

Bazı blog yazıları ve makaleleri, sizi iş bulmak için Upwork ve Fiverr gibi iş kurullarına yönlendirir. İlk müşterinizi bulmak için hızlı bir yol arıyorsanız, bu işe yarayabilir.

Sanal asistan olduğunuzda, ücretli iş bulmanın en iyi yolu hedef müşterilerinizle ağ kurmak ve ilişkiler kurmaktır.

İlk önce, zaten tanıdığınız insanlarla iletişim kurun. Blogger’ı veya çevrimiçi olarak para kazanan birisini tanıyorsanız, sizi işe alıp almadığını sorun. Olmayabilirler ama sizi olan birine havale edebilirler.

Ağ kurmak sizi önerilere yönlendirebilir. Sektörünüzdeki diğer insanlarla bağlantı kurmak için sanal asistanları ve blogcuları hedefleyen Facebook gruplarını arayın.

LinkedIn, potansiyel müşterilerin buluşabileceği başka bir yer. Örneğin, emlak sektöründe çalışmak istiyorsanız, LinkedIn'de bir emlak grubu bulabilirsiniz.

Konuşma ve yardım için değer sunmak, mümkünse, ilişkiler kurmak ve yeni müşteriler kazanmak için harika bir yoldur.

Başarılı Bir VA İşletmesi İçin Ücretsiz Araçlar

sanal asistan olmak ve evden çalışmak
Sanal asistan olmak, sadece bir müşteri bulmaktan ve işi yapmaktan daha fazlasını gerektirir. Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek anahtardır.

Başarılı bir işletmenin perde arkasına bakarsanız, performansı optimize etmek ve iş akışını kolaylaştırmak için bu araçları kullandıklarını görürsünüz. Programları ve uygulamaları kullanmak, işletmenizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine ve çalışmasına yardımcı olabilir.

Belgeler ve depolama

Google Drive – Google Drive bir dosya deposundan daha fazlasıdır. Microsoft Office yazılımına ücretsiz bir alternatiftir. Çevrimiçi dosya depolama, takvimler, kelime işlemciler, elektronik tablolar, slayt gösterisi sunumları ve daha birçok özelliğe sahiptir. Dosyaları müşterilerle paylaşmak da kolaydır.

dropbox – En popüler bulut depolama araçlarından biri olan Dropbox dosyalarınızı senkronize eder ve her şeyi tek bir yerde düzenlemenizi sağlar. Dosyaları ve tüm klasörleri istemcilerle birlikte basit bir işlem haline getirir. Dropbox Paper'ı kullanarak tasarımları birlikte beyin fırtınası yapabilir ve paylaşabilirsiniz.

Projeleri yönet

Trello – Yapılacaklar listesine görsel bir yaklaşım için, Trello cevaptır. Proje yönetimini bir esinti yapmak, inanılmaz derecede esnek ve kullanımı kolaydır. Son tarih atama, dosya ekleme ve kontrol listeleri oluşturma özelliklerden sadece bazılarıdır.

Asana – Kontrol listelerini seviyorsanız, Asana size yardımcı olabilir. Net düzen ve organizasyonel fonksiyonlar, proje yönetimi için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Zamanlama ve çağrılar için

Calendly – Randevu almak zaman alıyor. İşe yarayan bir zamana girmeden önce kaç tane e-posta gönderiyorsunuz? Calendly bu sorunu senin için çözer. Ayrıca, herkesi güncel tutmak için Google Takvim gibi diğer takvimlerle de senkronize edilir.

yakınlaştırma – Bazen bir arama yeterli değildir. Yakınlaştır ile video konferans yapma ve ekranı paylaşma seçeneğiniz vardır. Daha sonra başvurmak üzere aramaları kaydetmek de bir seçenektir.

Takip süresi ve faturalandırma

Freshbooks – Freshbook'larda, bir projeye harcanan zamanı izleyen ve ödemeleri kabul eden faturaları takip edebilirsiniz. İşinizi VA acemileri için de yönetmek uygun bir çözümdür.

QuickBooks – Herkes Quickbooks'u duydu. Giriş ve çıkışta paranızın faturalandırılması ve izlenmesi için harikadır. Vergilerinizin ödemesini çevrimiçi göndererek de basitleştirebilirsiniz.

Toggl – Projelere veya sanal asistanın belirli bir görevine ne kadar zaman harcadığınızı izlemeniz gerekiyorsa, Toggl bunu yapmak için harika bir seçenektir. Raporlama, zamanınızı tam olarak nerede harcadığınızı görmek için geliştirilmiştir.

Sosyal Medya Yönetimi

Hootsuite – İşletmenizi yönetirseniz, muhtemelen her gün sosyal kanallarınızda yayın yapmayı düşünmeyeceksiniz.
Hootsuite ile, önceden planlayabilir ve Facebook, Twitter ve Instagram'ı yönetebilirsin.

tampon – Güncel kalmak için, Buffer'ın kullanımı kolay olan açık bir düzeni vardır. Sosyal paylaşım faaliyetlerinizi önceden planlıyorsanız, günlük faaliyetlere odaklanmak yerine kolayca müşteri projelerine odaklanabilirsiniz.

Diğer araçlar

Canva – Bir VA olarak grafiklere ihtiyacınız var. Canva siz ve müşterileriniz için kolaylaştırıyor. Yeni başlayanlar için güçlü bir grafik tasarım yazılımıdır. Şablonlarla hızlıca başlayabilirsiniz.

LastPass – Her yeni bir hesap oluşturduğunuzda yeni bir şifre alacaksınız. Nasıl organize eder ve saklarsınız? LastPass yardımcı olabilir. Tüm şifrelerinizi ve kimlik bilgilerinizi saklamanın güvenli bir yoludur. Her zaman erişebilmeniz için mobil cihazınız, bilgisayarınız ve tarayıcı uzantınızla senkronize edilir.

Noisli – Evden çalışmak sessiz olabilir. Bazen arka plan gürültüsüne ihtiyaç duyarsın. Noisli ile verimliliğinizi artırmak için yağmur, beyaz gürültü ve hatta bir kafe arasında seçim yapabilirsiniz.

Sanal asistan olarak başla

Sanal asistan olmak için ne yapmam gerektiğini merak ediyorsanız, cevap sadece başlamak! Kendi patronunuz olmak birçok fayda sağlar ve düşündüğünüz kadar karmaşık değildir.

Seçimlerinizi sosyal medya, veri girişi, yazma, e-posta veya müşteri hizmetleri gibi ustalaştırabileceğiniz birkaç hizmete daraltarak müşteri tabanınıza odaklanabilirsiniz. Ne kadar şarj etmeniz gerektiğini düşünmeyin. İsterseniz bir sonraki müşteri için değiştirebileceğinizi bilerek bir ücret seçin ve işleyin.

Hatırlanması gereken en önemli şey basit tutmaktır. Süreciniz ne kadar karmaşık olursa, projelerinizi yönetmek o kadar zor olur.

Ne bekliyorsun Çevrimiçi para kazanmak, sadece arzulu bir düşünce değil. İşinize başlama ve sevdiğiniz bir hayatı yaşama zamanı.

Okumaya devam et: Bu başarı hikayelerine bir göz atın. Çevrimiçi bir işletme kurarak hayatlarını değiştiren gerçek insanlar >>

Her yerden yapabileceğiniz tatmin edici ve kazançlı bir kariyer mi istiyorsunuz? Sanal bir asistan olmak ideal bir çözüm olabilir. Sanal Asistan (kısaca VA), başka bir kişiye kararlaştırılmış bir ücret karşılığında hizmet sunan kişidir. Sanal yardım sağladığınızda, hangi görevleri yaptığınız ve ne zaman yaptığınız tamamen size bağlıdır. Aileniz, okulunuz veya diğer yükümlülükleriniz için kendi çalışma saatlerinizi belirlemek oldukça mümkündür. Sanal asistan olarak nasıl çalıştığınızı görmek için tıklayın.

Amy Beardsley

Merhaba, adım Amy Beardsley. Kendimi borç yükünden kurtaracak ve finansal bir bağımsızlık hayatı yaşayacak bir yolculuğa çıkmış bir anneyim. Bir kişisel finans uzmanı ve blog yazarı olarak, daha fazla para kazanmanın ve konfordan ödün vermeden harcamaları azaltmanın yollarını ararım.

Amy Beardsley

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir