Başlangıç / Evden Para Kazanma / Bugün daha fazla tasarruf etmenin 100'den fazla yolu

Bugün daha fazla tasarruf etmenin 100'den fazla yolu

Tasarruf etmeyi öğrenmek, bütçenizi iyileştirmenin en hızlı yoludur.

Para yönetimi, geliriniz ve harcamalarınız arasındaki farkı olabildiğince kapatmakla ilgilidir. Boşluğu artırmanın iki yolu:

 1. Daha fazla para kazanmak
 2. Daha fazla para kazanmak

Uzun vadeli finansal sağlığınız her ikisini de yapabilmenize bağlı olsa da, kısa vadede kazanmaktan tasarruf etmek daha kolaydır.

Fakat stratejilere bakmadan önce bir göz atalım.

Bu makalenin tamamını okuyarak, para tasarrufu için 100'den fazla strateji keşfedeceksiniz. Ve ben kelimenin tam anlamıyla birkaç kuruş biriktiren hackleri severim (bkz. Örneğin Strateji 3), Üç ana harcama kategorisine girmediğiniz sürece bunların hiçbiri önemli değildir: barınma, ulaşım ve eğitim.

50/30/20 bütçe formülü, makul bir ölçeğin gelirinizin% 50'sini ihtiyaçlara ve% 30'unu harcadığını belirtirken, diğer% 20'sinin finansal amaçlar için kullanıldığını (acil durum fonu, emeklilik, kolej tasarrufu vb.) Kullanıldığını belirtir. .).

50/30/20 bütçe sadece bir kılavuz olsa da, sabit maliyetleri eklemek ve gelirinizin% 50'sinden fazlasını oluşturup oluşturmadıklarını görmek çok aydınlatıcı olabilir. Ayrıca, bütçenizdeki maliyetleri düşürmeye odaklanmanız gereken yeri de söyler.

Sonuçta, para biriktirmenin 100'den fazla yolu var.

En azından ilk 20 fikri oku. Her ipucu şu anda yapabileceğiniz bir şeydir ve yılda 250 dolardan tasarruf etmenizi sağlar. Sonra bütçe kategorisine göre sıralanmış daha fazla fikir var.

Bu hızla para kazandırır

# 1 – Bankalara gereğinden fazla para vermeyin

Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından bir araştırma "Borçlular ipotekleri yeniden finanse etmedikleri için milyarlarca feragat etti."gösterdi ki İpoteğe sahip hanelerin yaklaşık% 20'si kendilerini karlı bir şekilde yeniden finanse edebilirdi, ancak,

İpoteğiniz en büyük harcamalarınızdan biri olduğundan, bu% 20 oranının bir parçası olmadığınızdan emin olmak istersiniz.

İyi haber şu ki, 2019 yazındaki faiz oranları tarihi düşük. Şu anda refinansman ve önemli miktarda para tasarrufu imkanı var.

Geleneksel kural, faiz oranınızı en az% 1 oranında düşürebilirseniz yeniden finanse etmeyi düşünmeniz gerektiğidir.

Hak kazandığınız faiz oranını belirlemek için LendingTree'deki ipotek iade aracını kullanın. LendingTree ile sadece birkaç dakika içinde en iyi borç verenlerden beşe kadar farklı teklifi karşılaştırabilirsiniz.

# 2 – para kazanmak için sıkıcı sır

Bugün, konut, ulaşım ve eğitimden (ve diğer bir dizi masraftan) tasarruf etmek için başka neler yapabilirsiniz?

Çok basit: kredi notunuzu iyileştirin.

Aşağıdaki tablo en çok satan New York Times'dan alınmıştır Sana zengin olmayı öğreteceğim, yüksek kredi notu sayesinde bir kişinin bir kredinin ömrü boyunca ipoteğinden ne kadar tasarruf edebileceğini (yaklaşık 200.000 $ 'lık ipoteğe yaklaşık 70.000 $) gösterir.

Farklı kredi puanıyla ipotek oranlarını karşılaştırın

Unutma, bu sadece senin ipoteğin. Yüksek kredi puanı, araba kredisi, ev ve araba sigortası, eğitim kredisi ve hatta mobil faturanızdan tasarruf etmenizi sağlar! Dolayısıyla, kredibilitesinizin gücünü hafife almayın.

Kredi notunuzu iyileştirmenin en iyi yolu nedir? Bu senin finansal durumuna bağlı. Neyse ki, Kredi Susam anlamanıza yardımcı olabilir.

Credit Susam "Credit Report Card", kişisel finansal danışmanınız (ücretsiz) gibi davranır. Credit Susam'a kaydolduğunuzda, puanınızı ve kredi geçmişinizi göreceksiniz. Ardından Credit Susam, puanınızı artırmak için size özel ipuçları sunar.

Bir masaüstü bilgisayarda ya da 100.000'den fazla yönlendirmesi olan 4.8 / 5 dereceli bir mobil uygulama aracılığıyla kaydolabilirsiniz. Uygulama hem iPhone'lar hem de Android cihazlar için kullanılabilir.

# 3 – Favori mağazaların için ÜCRETSİZ hediye kartları kazan (bu favori bir okuyucu!)

Çevrimiçi alışverişlerinizde% 20'ye kadar nakit iadesi almanız iyi olmaz mıydı? Bu aslında mümkün Swagbucks.

Swagbucks, çevrimiçi alışverişlerde% 20'ye varan oranda para kazanmanızı sağlayan bir geri ödeme sitesidir. Nasıl? Swagbucks, bir perakendecinin web sitesine yönlendirme için bir başvuru ücreti alır. Bu ücret daha sonra aranızda paylaşılacaktır. Artık bir kuruş ödemiyorsun. Tek yapmanız gereken Swagbucks'ta aramaya başlamak ve her zamanki gibi favori çevrimiçi mağazalarınızı satın almak.

Ayrıca var Bu bağlantıyı kullanırsanız, 10 $ kayıt bonusu alacaksınız,

Swagbucks, şimdi 300 milyon dolarlık primler ve Better Business Bureau'dan "A" notu ödemiştir. Muhtemelen çevrimiçi olduğu şekilde satın alıyorsunuz. Öyleyse neden bedava para kazanmıyorsun? Swagbucks ile para kazanmak için buraya tıklayın.

bağlı: Swagbucks ile hızlı bir şekilde 50 $ kazanabilirsiniz

# 4 – Fikrini paylaşarak ücretsiz hediye kartları kazan

Amazon gibi popüler perakendeciler için fikrinizi paylaşarak ücretsiz hediye kartları kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Telefonunuzda zaman harcamak yerine anketleri doldurarak bu zamanı üretken hale getirin. O zaman bütçenizi etkilemeden kendiniz için bir şeyler satın alabilirsiniz.

İşte nasıl çalışır: Bir anket sayfasına ücretsiz kaydolun ve anket mevcut olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Örneğin, yakın zamanda aldığım bir anket:

Bütün teklifler o kadar iyi değil. Ama her şimdi ve sonra böyle bir şey var.

Fikrinizi paylaşarak daha fazla para kazanmak istiyorsanız, Survey Junkie'yi ziyaret edin.

5 milyondan fazla üyesi olan Survey Junkie, dünyanın en büyük anket sitelerinden biri. Ayrıca anket şirketleri arasında en yüksek derece olan TrustPilot için 8.9 / 10 derecesine sahiptir. Kayıt olmak ve başlamak çok kolaydır (telefon numarası gerekmez). Hızlı bir profil anketi doldurmanız yeterlidir; e-postayla anket fırsatlarını alırsınız.

# 5 – Bir fiyat düşerse geri ödeme al

Paribus size izin veren ücretsiz bir web sitesi ve akıllı telefon uygulaması Bilmediğiniz fiyat indirimleri için paranızı geri alın!

Basitçe söylemek gerekirse, satın alımlarınızı izlemenize gerek kalmadan, paranızın sonundaki fiyat ayarlamaları gibi.

Nasıl çalışır:

 • Paribus'a giriş yapınArdından, e-posta adresinizi, Paribus Fiş Bulucu'nun son alımları tanıması için bağlayın.
 • Yazılım daha sonra geri ödeme başvurusunda bulunup bulunmadığını kontrol eder.
 • Para iadesi almaya hak kazandığınızda Paribus, bir fiyat ayar talebi göndermenize yardımcı olacaktır.

Paribus ile ilgili güzel şey, geri ödemenin% 100'ünü saklamanız.

İşte daha fazla bilgi edinmek için kısa bir video:

Fırsatları

Paribus için buraya kayıt olun,

# 6 – Kredi transferi kredi kartına geç

Derecelendirme kuruluşu Experian'a göre, ortalama bir Amerikalı yaklaşık 7.000 dolarlık kredi kartı borcuna sahip. Kredi kartı borcunuz varsa,% 0 bakiyesi olan bir transfer kartına havale yapabilirsiniz.

Konsepte yeniyseniz, şu adımları izleyin:

Diyelim ki yılda 750 dolar olan 5.000 dolarlık kredi kartı borcuna% 15 faiz ödüyorsunuz. Borçlarınızın mevcut kartlarınızda birikmesine izin vermeye devam etmek yerine, borçlarınızı belli bir süre için% 0 faiz ödeyen bir karta aktarabilirsiniz.

Ardından tanıtım oranı% 0'da bitmeden önce tüm kredi kartı bakiyesini geri çekmek istiyorsunuz.,

% 3'lük bir transfer ücreti ödemenize rağmen (toplamda 5.000 ABD Doları borç için 150 ABD Doları), özel tarife süresi dolmadan bakiyenizi yatırabilirseniz, 600 ABD Doları tasarruf edersiniz.

Bugün piyasadaki en popüler kredi transfer kartlarımdan biri Wells Fargo Platinum Visa kartı. Kartın küçük bir transfer ücreti var (% 3 veya en az 5 $) ve ilk 18 ay boyunca faizsizdir.

Bu harita hakkında daha fazla bilgi edinin,

# 7 – Ücretsiz, yüksek verimli bir çek hesabı bulun

Bir çalışma, ortalama bir insanın her yıl banka masrafları için 329 dolar ödediğini tespit etti.

Geçen yıl banka ücretlerinden 1 dolardan fazla ödeme yaptıysanız, yeni banka tekliflerinden bazılarını incelemenizi şiddetle tavsiye ederim. Yalnızca ücretlerden tasarruf etmekle kalmaz, bazı bankalar da kaydolma bonusu ve daha yüksek faiz oranları sunar. Bir seçenek, ücretsiz çek ve tasarruf hesapları sunan Chime Bank'tır (detaylı incelememi okuyun). Chime iyi bir seçimdir, ancak başka birçok harika seçenek de var.

Genel faiz oranları şu anda düşük olsa da, bankaların müşterilerine sunduğu yüksek faiz oranlarından bazılarını merak ediyorsunuz. Kısa süre önce yeni bir bankayı çevrimiçi aradığımda, Tasarruf hesaplarında ulusal ortalamanın 22 katı ödeme yapan bir banka buldum! Pahalı banka ücretlerinden kaçınırken tasarruf oranınızı artırmak istiyorsanız, az risk ve eforla para biriktirebilirsiniz.

Daha iyi bir banka aramaya başlayın:

# 8 – Çevrimiçi satın aldığınız her şey için para kazanın

Çevrimiçi alışveriş yaparken, bir geri ödeme sitesi kullandığınızdan emin olun. Cashback sitelerine katılmak ücretsizdir ve çevrimiçi alışverişlerinizde% 20'ye kadar kazanmanıza olanak tanır.

Nasıl? Linkleri üzerinden satın almak için başvuru ücretini sizlerle paylaşıyorsunuz. Artık bir kuruş ödemezsiniz, ancak yine de satın alacağınız bir şey için para kazanırsınız.

Şimdi onlarca geri ödeme sitesi var. Birçoğunu denedim. Üstte swagbucks duydunuz, ancak kayda değer bir başka taraf Rakuten.

Neden her ikisi için de kayıt olmalısınız? Teklif edilen geri ödeme yüzdesi, alışveriş yaptığınız yere göre değişir. Örneğin, Swagbucks, Amazon'da% 10'a varan para iadesi sunarken, Rakuten% 5'e varan teklifler sunmaktadır. Ancak eBay'de Rakuten% 6'ya varan nakit ödeme yaparken, swagbucks yalnızca% 1 teklif sunuyor. Bu nedenle, geri ödemenizi en üst seviyeye çıkarmak için çevrimiçi alışveriş yapmadan önce her iki noktayı da kontrol ettiğinizden emin olun.

İnternetten alışveriş yaparsanız, bu eşsiz bir fırsat. Rakuten veya Swagbucks'tan satın almak için gereken birkaç saniye daha mantıklı.

# 9 – günlük alışveriş için Ibotta uygulamasını kullanın

Cashback sitelerinde tekrar çevrimiçi para kazanabilseniz de, Ibotta uygulaması markette tekrar para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Nasıl çalışır:

 1. Uygulamayı buradan indirin
 2. Hangi öğelerin geri ödeme yapabileceğini görmek için mağazaya gitmeden önce uygulamaya göz atın
 3. Eve döndüğünde, eşyaları tara ve makbuzunun fotoğrafını çek
 4. Nakit dakikalar içinde hesabınıza yatırılacak

Ibotta'nın güzel yanı, yumurta, süt, ekmek, yoğurt ve diğer ev zımbaları gibi muhtemelen satın almış olduğunuz çok sayıda ürün için para iadesi. Bunlar en sevdiğiniz markaların herhangi birinden gelebilir.

İşe bağlı olarak markalı ürünler için daha büyük nakit geri dönüş teklifleri de var. Katılan perakendeciler arasında Walmart, Target, Costco ve çoğu ülke market bulunmaktadır.

Ibotta şimdi 370 milyon $ 'dan fazla ödül ödedi ve App Store’daki 500.000’in üzerinde yorumuyla 4.8 / 5 puan alan The Wealth’in en iyi para kazanma uygulamaları listesinde kolayca yer alıyor.

Uygulamayı bir süredir kullanıyorum ve iyi harcanması gereken 30 saniyenin zaman olduğunu düşünüyorum.

Ibotta, cömert bir Kayıt Bonusu (10 $) ve PayPal veya Venmo hesabınıza ödenen ilk 20 doları kazanmanın kolay bir yolunu sunar.

Buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz,

bağlı: Zenginliklere Giden Yol – Ibotta ile Kazanma Rehberi

# 10 – Yeni bir ev ve araba sigortası al

Sigorta oranları sürekli artıyor, bu yüzden mümkün olan en düşük tarifeyi elde etmek iyi bir fikirdir.

Ek olarak, işletmeler arası oranlar önemli ölçüde değişmektedir – bazen% 50 kadar. Bu nedenle, daha iyi bir anlaşma yapıp yapamayacağınızı görmek için yılda en az bir kez fiyatlarınızı gözden geçirmeniz akıllıca olacaktır.

Şu anda teklifleri karşılaştırmanın en iyi yolu Gabi Sigorta'dır. Gabi'nin dolduracak formu yok. Sigorta hesabınızı bağlayın (veya bir PDF gönderin) ve ehliyet numarasını girin.

Hesabınız bağlandığında, Gabi:

 • Mevcut araba ve / veya ev sigortası planınızı analiz edin ve yeni sigorta teminatının aynı veya daha iyi olduğundan emin olun
 • Aynı teminat için 20 farklı ulusal ve yerel sigorta şirketinden teklif alın
 • Daha düşük bir fiyat bulursanız, değiştirme konusunda yardım (telefonunuzun her yerinde)
 • Çoğu durumda, Gabi size teklifleri sadece iki dakika veya daha kısa sürede gönderir.

Gabi teknolojisini kullanarak, ortalama bir müşteri, ev ve araba sigortası için 865 dolar tasarruf sağlıyor. Ek olarak, Gabi, bir müşteri olur olmaz sigortanızı otomatik olarak satın alır, çünkü yazılımları tasarruf politikanızı izler.

Gabi Sigorta'da şimdi ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün,

# 11 – Bir chatbotun faturalarınızı pazarlamasını sağlayın

Aylık faturalarınızı görüşürseniz, yılda yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcileri için 30 dakikadan fazla beklemek zorunda kalırsanız, çabaya değip değmeyeceğini merak edebilirsiniz.

Neyse ki bunlar var Ürün müdürü. Trim, internet, kablolu ve mobil faturalarınızı pazarlayan bir chatbot.

Tek yapmanız gereken kaydolmak, hesaplarınızı bağlamak (Comcast, Time Warner ve çoğu büyük sağlayıcı ile çalışır) ve Trim gerisini halleder.

Ancak, Trim sadece faturalarınızı takas etmez. Ayrıca kablo veya internet kesintisi olursa size para kazandırır. Trim'i bir yılı aşkın bir süredir kullanıyorum ve bunu üç kez yaptım.

Trim, son kez bana faturamda 30 dolar kazandırdı (% 25 alıyorlar).

Comcast dengesini kes

Trim için buradan kaydolun.

bağlı: Mali Yönetici İnceleme Trim

# 12 – Ücretsiz para ile yatırım yapın

Farkında olmadan her ay daha fazla para kazanmak iyi olmaz mıydı? Popüler Meşe Palamudu uygulaması bu konuda size yardımcı olabilir.

Meşe palamudu bir sonraki dolar için alımlarınızı tamamlar. O zaman otomatik olarak bu parayı sizin için yatırır.

Örneğin, 17.20 dolara satın aldığınızı varsayalım. Meşe palamudu yatırım için 80 kuruş kenara koyun.

Meşe palamudu hakkında özel olan şey, başlamak için yatırım yapma hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek olmamasıdır. Sadece ayarlanması kolay birkaç seçenek yapılandırarak Acorns'a finansal hedeflerinizi söyleyin. Ardından, Meşe Palamudu ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş bir portföyde yatırım yapar.

Ama meşe palamutlarındaki en sevdiğim özellik "Para Bulundu, "

Found Money ile belirli perakendecilerden alışveriş yaparken (Walmart, Airbnb, Lyft, Nike ve diğerleri gibi) Acorns hesabınıza yatırım yapmak için para kazanabilirsiniz.

Örneğin, Walmart'a 100 dolar harcadığınızı varsayalım. Meşe palamudu 100 $ (bazı perakendeciler için% 10 kadar olabilir) bir yüzdesi ekler ve otomatik olarak yatırır.

Bulunan parayı kullanarak ve nakit yatırım yaparak, farketmeden kolayca güzel bir portföy oluşturabilirsiniz.

4.7 / 5 derece, App Store'da 321.000'den fazla yorum ve 4 milyondan fazla kullanıcıyla Acorns en yüksek puan alan otomatik kaydetme uygulaması.

bağlı: Hızlı kazanç için en iyi 18 pasif gelir uygulaması

# 13 – 401 (k) 'nizin bir soygun olup olmadığını kontrol edin. (Bunu tanımanın kolay bir yolu var.)

401'iniz var mı? 401 (k) ücretinde ne kadar ödediğinizi öğrenmek için şok olabilirsiniz. Bu örneği doğrudan ABD Çalışma Bakanlığı'ndan alın:

"Emekliliğe kadar 35 yaşında bir çalışan olduğunuzu ve 401.000 dolar cari hesap bakiyesi olduğunu varsayalım. Hesabınızdaki YG’niz önümüzdeki 35 yıl boyunca ortalama yüzde 7’dir ve ücretler ve giderler ortalama YG’nizi yüzde 0,5 oranında düşürürse, emeklilik hesabınız hesabınıza başka bir katkı yapmasanız bile 227,000 ABD dolarına yükselecektir , Bununla birlikte, yüzde 1,5'lik ücret ve harcamalarla bakiyeniz yalnızca 163.000 ABD Doları'na yükselecek. Harç ve giderlerdeki% 1'lik fark, emeklilik hesabı bakiyenizi% 28 azaltacaktır. "

401 (k) ücretlerinizi minimize etmek emekliliğinizi optimize etmenin en akıllı yollarından biridir.

Nereden başlar 401 (k) 'nizdeki gereksiz gizli ücretleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olan ücretsiz bir araç olan Blooom ile başlayın.

Tek yapmanız gereken Blooom'u emeklilik hesabınıza bağlamak. O zaman Blooom tam olarak ne kadar ödediğinizi öğrenmenize yardımcı olur.

Blooom daha sonra yatırımınızı optimize etmenize yardımcı olabilecek çok uygun fiyatlı bir 401 (k) yönetim hizmeti sunar.

bkz: Blooom Review ⁠ – 30 saniye içinde emekli olup olmadığını görmek için ücretsiz bir araç

# 14 – Kendine finansal hedefler koy

Tasarruf ihtiyacınızı arttırmaya gelince, hiçbir şey akıllı finansal hedefler belirlemekten daha önemli bir etkiye sahip değildir. Hem bireylerin hem de çiftlerin tasarruf hedefleri belirlemelerine yardımcı olacak finansal hedefler belirlemek için bir çalışma kitabı yazdım. Finansal hayatınızda netlik kazanmak için aşamalı bir süreçtir. Ücretsiz erişim için aşağıdan oturum açın.

# 14 – Öğrenci borcunuzu yeniden finanse edin

Öğrenci krediniz var mı? O zaman sen kaçınıyorum Bu seçeneği gözden kaçırmak istiyorum. Bu bir strateji size binlerce dolar kazandırabilir.

Öğrenci kredilerinin yeniden finansmanı tam olarak nedir?

Yeniden finanse ettiğinizde mevcut öğrenci kredilerinizi yeni, tek bir krediye dönüştürürsünüz. Amaç, şu anda ödediğinizden daha düşük bir faiz oranı elde etmektir. Bu düşük faiz oranı, kredinin geri ödeme süresini azaltarak ve / veya aylık ödemelerinizi azaltarak tasarruf sağlar.

Yeniden finanse ederek paradan tasarruf edip edemeyeceğinizi görmenin en kolay yolu LendKey'i kontrol etmektir.

LendKey ile çok sayıda denetlenen borç verenden kişiselleştirilmiş kredi tekliflerini dakikalar içinde görebilirsiniz. Yeniden finanse edilmiş bir müşterinin ortalama tasarrufunun 16.000 $ 'dan fazla olması etkileyicidir!

Tekliflerin LendKey ile gösterilmesi kredi itibarınızı etkilemez. Ayrıca servis ücreti, ön ödeme ücreti yok ve kaynak ücreti yok.

bağlı: Lendkey'den öğrenci kredilerinin yeniden finanse edilmesinin gözden geçirilmesi

# 15 – Kütüphanenizi kullanın ve bu Google Chrome uzantısını indirin

Halk kütüphaneleri, verimli okumak, özgürce okumak gibi hobileri yerine getirir.

Ve işte Kindle kullanıcıları için başka bir ipucu: Google Chrome için ücretsiz kütüphane uzantısını edinin.

Amazon'da kitap ararsanız, uzantı satın aldığınız kitabın yerel kütüphanenizde bir e-kitap, kibar veya sesli kitap (ücretsiz) olarak indirilip indirilemeyeceğini belirtir.

Kindle'ınız yoksa, ücretsiz Kindle akıllı telefonunu veya tablet uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

# 16 – Veriminizi yüksek verim borcunu ödemek için kullanın

Bankada hem yüksek verim borcunuz hem de nakit paranız varsa, bu borçları tahsil etmeyi ciddiye almalısınız. bugün!

Anlıyorum Nakit parayla kendini güvende hissediyorsun. Ancak bu duygu çok pahalıdır ve tam olarak sizi borçta tutan şey olabilir.

Örneğin, yıllık% 16 faiz oranıyla 10.000 ABD Doları nakit ve 8.000 ABD Doları kredi kartı borcundan tasarruf ettiğinizi varsayalım. Tasarruflarınızı kredi kartı borcunuzu ödemek için kullandıysanız, yalnızca 2.000 $ nakit alırsınız. Ancak, zaten ilk yılda 1,280 dolar tasarruf sağlıyorsunuz.

Evet, elinizde sadece 2 bin dolar nakit para olduğu doğru. Ama sen irade Acil bir durumda, bu yeni ödenmiş kredi hattını açtınız mı? (Not: Bunun bir yan etkisi, kredi notunuzun artmasıdır, böylece başka bir yerden tasarruf edebilirsiniz.)

Genel bir kural olarak, yüksek verim borcunuz varsa, en fazla 1.000 $ veya 2.000 $ nakit tutabilirsiniz. Sonra kalan her şey bu borçları ödemek için kullanılmalıdır.

Tecrübelerime göre, bir hedefe bağlı olmayan para israf! Bir amaca kontrol ettiğiniz her dolara verin.

# 17 – İndirilebilirinizi arttırın

Yeni sigortaya başvurduktan sonra, indiriminizi artırarak ne kadar tasarruf edeceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Ortalama olarak, ev sahipleri her yedi yılda bir talepte bulunurlar.

Matematik oldukça basit. Ev sigortanız için indirilebilecek miktarı artırarak, 7 kattan fazla tasarruf ederseniz, daha iyi durumda olursunuz.

Örneğin, 1000 TL'lik bir indirimden 2.000 TL'lik bir indirimden geçerseniz, ayda 142 dolardan fazla tasarruf edersiniz.

Ortalama araba sigortası iddialarının sıklığı her 18 yılda birdir. Bu yüzden, artış sizi 18X'in üzerinde kurtaracağı sürece, geçişi yapın.

# 18 – Ev ve araba sigortanızın sınırlarını kontrol edin

Ev içeriğim sigortasını incelerken, "içeriğimin" 280.000 dolara sigortalı olduğunu fark ettim.

İçeriği evinizdeki her şey, çatıdan çıkıp binayı baş aşağı çevirirseniz düşecek. Mobilya, ev aletleri, giyim, teknoloji gibi şeyleri düşünün – anladınız.

Çok fazla mal sahibi olmadığımdan, 280.000 dolarlık bir limit aşırı sigortalı olduğum anlamına geliyordu. Sınırı 150.000 dolara düşürdüm ve yılda 250 dolardan fazla tasarruf ettim.

# 19 – Aylık giderlerinizi kurala göre hesaplayın 184

Ayda 100 $ tasarruf ederseniz ve yıllık% 8 getiri sağlayan bir şeye yatırım yaparsanız, 10 yılda 18,444 ABD dolarına sahip olacaksınız.

Böylece kuralı belirleyebiliriz: 10 yıllık bir süre içinde fiili masrafı elde etmek için aylık harcamalarınızın her birini 184 ile çarpın.

Kablo? Ayda 100 $ 'a, 10 yıldan fazla bir süre size 18.400 Dolardan fazlaya mal olur!

Aylık yemek masraflarınızı ayda 200 $ düşürür müsünüz? Bu durumda, aynı 10 yıllık dönemde 36.800 $ tasarruf edeceksiniz!

Giderlerinizi gözden geçirin ve bu kuralı uygulayın. Bütçenizdeki her satır öğesi için kendinize sorun: "Bu, uzun vadeli maliyete değer mi?"

# 20 – Sürüşünüzü sınırlayın

İşletme ve işletme maliyetleri göz önüne alındığında, sürüş sırasındaki ortalama mil maliyeti korkutucu derecede yüksektir.

Yıllık mil 10.000 15.000 20,000
Küçük sedan 57.4 kuruş 43.9 kuruş 36.9 kuruş
Orta sedan 75.8 kuruş 57.4 kuruş 47.8 kuruş
Büyük sedan 93.1 kuruş 69.9 kuruş 58.0 kuruş

Nakliye maliyetlerinizi minimize etmek, genel maliyetlerinizi düşürmek için önemlidir. Haftada 100 mil gidip geliyorsanız (bu günde sadece 20 mil), haftada 57 $ veya ayda 208 $ harcayın! Kural 184'ü uygularsak, her 10 yılda bir 38.272 dolar.

Nakliye maliyetlerinizi düşürmek için bazı ipuçları:

 • Eve daha yakın çalışın
 • Varsa toplu taşıma araçlarını kullanın
 • Çalışmak için carpool
 • Toplu ayak işleri
 • Şehirde bisiklet
 • Kilometresi düşük bir araba alın

Kamu hizmetlerinde para tasarrufu nasıl yapılır

Faturaları olan dosyalar

Faturalar gerekli bir kötülüktür. Ancak bu, çok fazla ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Aylık faturalarınızı düşürmek için 10 basit ipucu.

Ayrıca bakınız: Yardımcı programlarınızı azaltmanın 15 kolay yolu

# 21 – Gaz ve elektrik faturalarınızı görüşün

ABD eyaletlerinin yaklaşık yarısında, gaz ve / veya elektrik tedarikçinizi seçebilirsiniz. Kalite farkı olmadığından (hepsi aynı şebekede), mevcut tedarikçilerinizin en ucuz olduğundan emin olmalısınız.

Güneş panelleri maliyeti olmadan yenilenebilir enerji kullanmak istiyorsanız, Arcadia Power'a geçmelisiniz.

Ayrıca internete ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

# 22 – Trim'in faturalarınızı pazarlamasını sağlayın

Kablolu ve mobil faturalarınızı düşürmek söz konusu olduğunda, Trim'den daha kolay bir yol yoktur (bakınız # 9). Trim'in amacı sadece Yolları bul senin için sakla ama aslında Kendinizi bu paradan tasarruf edin – çaba göstermeden.

Trim'in robotunun üstesinden gelebilecek bazı görev örnekleri şunlardır:

 • Mobil, internet ve kablo faturalarını görüşün
 • Kullanılmayan abonelikleri iptal et
 • Fiyat indirimleri için geri para alın
 • Daha iyi araba sigortası bulun

Tek yapmanız gereken kayıt olmak ve hesabınıza katılmak. Trim gerisini halleder.

Trim için kayıt olun,

# 23 – Programlanabilir bir termostat alın

Uygun maliyetli programlanabilir termostatlar yaklaşık 30 $ 'a mal olur. Doğru kullanıldığında, ısıtma ve soğutma maliyetlerinizin% 10 veya daha fazlasından tasarruf edersiniz. Bir tane satın almadan önce, indirimler için yerel enerji sağlayıcınıza danışın.

# 24 – LED ışıkları kullanın

LED ampuller hızlı bir şekilde ödeyebilecek başka küçük bir yatırımdır. Yerel mağazaların yeni ampul satın alımlarında indirim yapıp yapmadığını öğrenmek için EnergyStar'ı arayın.

# 25 – Evinizdeki sıcaklık değişikliklerini en aza indirin

Bir evi daha sıcak veya daha soğuk hale getirmek, tutarlı bir sıcaklığı korumaktan daha maliyetlidir. Bunun nedeni, ısıtma veya soğutma ünitenizin, istenen hava sıcaklığını evinize pompalamak için termostatınızı ayarlarken fazladan çalışmak zorunda kalmasıdır. Çok fazla elektrik tüketiyor ve bu da para getiriyor.

Ayrıca iç ve dış sıcaklık arasındaki farkı en aza indirmeye çalışın. Termostatı kışın indirin. Yaz aylarında biraz daha yükseğe çıkın. Bu, cihazınızın daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

# 26 – Düşük akışlı duş başlıklarını takın

Düşük akışlı duş başlıklarının takılması kolaydır ve su tüketimini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca, su ısıtıcınızın güç tüketimini azaltarak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Düşük akışlı duş başlıkları kullanmıyorsanız, kelimenin tam anlamıyla paranın drenaja nasıl aktığını izleyin.

# 27 – Tüm kapılarınıza hava koruması ekle

Kapılarınızı mühürlemek, faturalarınızı önemli ölçüde azaltabilen uygun maliyetli bir projeye örnektir. Bu aynı zamanda basit, para kazandıran bir saldırıdır, çünkü manuel beceri gerektirmez ve zamanınızın sadece birkaç saatini almanız gerekir.

# 28 – Şofbeninizdeki sıcaklığı düşürün

EPA'ya göre, şofbeninizin sıcaklığını maksimum 120 dereceye düşürerek yılda% 6 ila 10 tasarruf yapabilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa, bu aynı zamanda cilt hasarını önlemek için iyi bir güvenlik önlemidir.

# 29 – Mobil servis sağlayıcısını değiştir

Amerika Birleşik Devletleri'nde şu anda iyi hizmet sunan bir düzineden fazla kaliteli mobil servis sağlayıcı var. Son zamanlarda, ayda 12 dolardan başlayan Xfinity Mobile'a geçtik. İki telefon için ayda 24 dolar ödüyoruz. Daha önce, iki telli hat için ayda yaklaşık 40 ABD doları ödedik (yine de diğer taşıyıcılara kıyasla), Wireless Wireless'taydık.

# 30 – Dizeyi kes

Bu para tasarrufu ipucu her zamankinden daha kolay. Netflix, Hulu ve YouTube tüm şaşırtıcı orijinal içeriği üretir (ve en sevdiğiniz programları ve diğer geliştiricilerin filmlerini sunar) ve her biri ayda yaklaşık 10 ABD Doları tutarındadır. Ayrıca, indie filmleri, yabancı filmleri ve bulunması zor klasikleri seven bir film hayranıysanız, Netflix yine de, herhangi bir akış hizmetinde bulunmayan muazzam bir içerik koleksiyonuna sahip ayrı bir posta başına DVD hizmeti sunar.

Burada listelenen tüm hizmetler için 50 dolardan daha düşük bir ücret karşılığında kaydolabilirsiniz. Das ist wahrscheinlich die Hälfte von dem, was Sie derzeit für Kabel bezahlen. Warum sollten Sie mehr als 100 US-Dollar für einen Kabelservice bezahlen, mit dem Sie hauptsächlich auf Kanäle zugreifen können, die Sie nicht einmal sehen? Natürlich befürworte ich ein sparsames Leben, und das bedeutet teilweise, dass Sie kein Geld für Dinge ausgeben sollten, die Sie nicht benötigen. Melden Sie sich daher nur für die Dienste an, die Sie regelmäßig nutzen werden. Wenden Sie bei der Auswahl die Regel 184 (siehe Nr. 19) an, um die langfristigen Kosten zu berechnen und zu entscheiden, ob sie sich lohnen.

So sparen Sie Geld bei Lebensmitteln

Kaufendes gesundes Lebensmittel der jungen Frau

Essen ist ein großartiger Ort, um sich wirklich auf Kostensenkungen zu konzentrieren. Im Laufe Ihres Lebens wird ein großer Prozentsatz Ihres Einkommens für Sie und Ihre Familie verwendet. Diese Tatsache macht Lebensmittelkosten etwas, das Sie ständig zu reduzieren versuchen sollten. Hier sind 10 schnelle Möglichkeiten, um Geld für Lebensmittel zu sparen.

Siehe auch: Zehn beste Möglichkeiten, um Ihre Rechnung zu halbieren

# 31 – Benutze Ibotta

Die Ibotta-App ist eine der einfachsten Möglichkeiten, um Geld für Lebensmittel zu sparen. Bevor Sie einkaufen, scannen Sie die App nach Cashback-Angeboten. Lösen Sie sie dann ein, indem Sie die Belege fotografieren. In weniger als 48 Stunden zahlt Ibotta Geld auf Ihr Konto ein (manchmal dauert es nur ein paar Minuten).

Über diesen Link erhalten Sie einen Willkommensbonus von 10 US-Dollar, nachdem Sie die App einmal verwendet haben.

# 32 – Für die Verwendung von Gutscheinen bezahlt werden

Eine weitere praktische App zum Sparen von Lebensmitteln ist MyPoints. Bei MyPoints wird bezahlt, dass Sie Gutscheine ausschneiden und verwenden. Sie sparen also im Geschäft Geld, und MyPoints zahlt Ihnen einen Punkt für das Drucken des Gutscheins und 10 Punkte für das Einlösen. Wenn Sie genug Punkte gesammelt haben, können Sie diese gegen Geschenkkarten und andere tolle Belohnungen eintauschen.

Klicken Sie hier, um sich anzumelden.

# 33 – Im richtigen Geschäft einkaufen

Vergleichen Sie die Preise Ihrer am häufigsten gekauften Artikel in den verschiedenen Geschäften in Ihrer Nähe. Der Unterschied beträgt oft 20% oder mehr.

# 34 – Kennen Sie Ihre Kosten pro Mahlzeit

Berechnen Sie ungefähr die Kosten pro Mahlzeit für alles, was Sie zubereiten. Wenn Ihr Lebensmittelbudget 500 US-Dollar pro Monat beträgt und Ihre Mahlzeiten jeweils 7,50 US-Dollar kosten, geben Sie am Ende 675 US-Dollar pro Monat für Lebensmittel aus. Bei einer effektiven Budgetierung geht es um mehr als nur um die Aufteilung Ihres Einkommens. Es erfordert ein wenig Verständnis für Ihre Ausgaben auf Mikroebene. Wenn Sie wissen, dass die Mathematik nicht funktioniert, wie im obigen Beispiel, können Sie Anpassungen vornehmen, die Sie davon abhalten, in anderen Bereichen Ihres Lebens Opfer zu bringen oder unnötige Kreditkartenschulden zu übernehmen.

# 35 – Kaufen Sie bei Costco ein, ohne den jährlichen Mitgliedsbeitrag zu bezahlen

Wussten Sie, dass Sie in Großhandelsclubs wie Costco und Sam's Club einkaufen können, ohne einen Mitgliedsbeitrag zu zahlen? Verwenden Sie einfach Instacart.

Instacart ist der beste Lieferservice für Lebensmittel. Der Jahresplan beginnt bei nur 99 US-Dollar pro Jahr. Sie bieten auch eine kostenlose zweiwöchige Testversion an, damit Sie den Service testen können.

Ich weiß, was Sie denken: Was bringt es, wenn Sie bei einer Costco-Mitgliedschaft Geld sparen, wenn Sie sich nur umdrehen und es stattdessen für eine Instacart-Mitgliedschaft ausgeben? Erstens sind, wie oben bereits erwähnt, die Fahrkosten überraschend hoch.

Noch wichtiger ist jedoch, dass Services wie Instacart Ihnen die Zeit ersparen, in den Laden zu fahren, einzukaufen, in der Schlange zu stehen und nach Hause zu fahren. In dieser Zeit können Sie nebenbei arbeiten, Umfragen ausfüllen, um zusätzliches Geld zu verdienen, oder am besten mit Freunden und Familie abhängen.

Ein weiterer großartiger Lieferservice für Lebensmittel ist Imperfect Produce, der kosmetisch „unreine“ Früchte und Gemüse direkt zu Ihnen nach Hause bringt (bis zu 30% günstiger als im Laden). Meine Familie nutzt den Service und liebt es.

# 36 – Drop Rewards herunterladen

Die Drop Rewards-App ist eine der einfachsten Quellen für passives Einkommen. Laden Sie die App herunter, wählen Sie zwei Geschäfte aus, in denen Sie Geld verdienen möchten, und verknüpfen Sie dann eine Kredit- oder Debitkarte. Das ist es.

Jedes Mal, wenn Sie in einem der von Ihnen ausgewählten Geschäfte einkaufen, erhalten Sie Punkte, die Sie gegen Geschenkkarten einlösen können.

bağlı: So erhalten Sie kostenloses Geld

# 37 – Holen Sie sich eine Cash-Back-Einkaufskarte

Die Verwendung der richtigen Kreditkarte ist ein weiterer einfacher Weg, um Geld für Lebensmittel zu sparen. Eine beliebte Karte ist die Blue Cash Everyday Card von American Express.

Mit der Karte erhalten Sie 3% Cashback in Lebensmittelgeschäften und können bis zu 6.000 US-Dollar pro Jahr ausgeben. Es gibt keine jährliche Gebühr. Außerdem erhalten Sie ein Kontoauszugsguthaben von 150 US-Dollar, nachdem Sie in den ersten drei Monaten 1.000 US-Dollar ausgegeben haben.

Wenn Sie 3% Cashback auf 6.000 USD plus 150 USD Kontoauszugsguthaben verdienen, haben Sie mit der Blue Cash Everyday Card von American Express bereits nach dem ersten Jahr 330 USD Vorsprung.

Erfahren Sie mehr über diese und andere Top-Cashback-Karten.

# 38 – Lass dich dafür bezahlen, in ein Geschäft zu gehen

Mit einem Rating von 4,7 / 5 und über 37.000 Bewertungen im App Store hat Shopkick ganz einfach unsere Liste der besten Cash-Back-Apps für Lebensmittel erstellt.

Shopkick bezahlt Sie dafür, einfach in ein Geschäft zu gehen. Dann können Sie mehr „Tritte“ verdienen, um Barcodes zu scannen und einen Kauf zu tätigen. Lösen Sie Ihre Tricks für Geschenkkarten bei beliebten Einzelhändlern wie Amazon, Starbucks und Walmart ein.

# 39 – Holen Sie sich "unvollkommene" Produkte geliefert

Meine fünfköpfige Familie hat einen neuen Lieferservice für Lebensmittel namens Imperfect Produce geliebt. Lebensmittel-Lieferservices sparen in der Regel kein Geld. Schließlich zahlen Sie nicht nur für das Essen, sondern auch für die Lieferung. Imperfect Produce ist jedoch ein bisschen anders.

Imperfect Produce ist auf die Lieferung von Lebensmitteln spezialisiert, die nicht den Kosmetikstandards von Lebensmittelgeschäften entsprechen. Dies reduziert nicht nur die Lebensmittelverschwendung erheblich, sondern spart Ihnen auch bis zu 30% der Produktionskosten.

Meiner Erfahrung nach ist das Produkt sowieso nicht so "unvollkommen". Eigentlich sieht der Großteil gut aus. Und was am wichtigsten ist: Da das Lebensmittelgeschäft übersprungen wird, ist es frisch und schmeckt hervorragend.

Verwenden Sie diesen Link, um einen exklusiven Rabatt von 20% zu erhalten, wenn Sie sich anmelden.

# 40 – Join $ 5 Mahlzeit Plan

Deciding what to eat plays a large role in your total food bill. If you struggle with budget-friendly meal planning, join $5 Meal Plan, where you get shopping lists and meals that are under $5 to feed an entire family.

How to Save Money on Financial Services Fees (a Silent Killer…)

Financial service fees are a silent killer. One study found the average person pays over $155,000 in banking and investment fees over their lifetime. In reality, that number is a lot bigger because not only are you paying a fee, you’re losing out on the interest your investment would have earned over the years.

Learning how to manage your money and investments in order to maximize returns net of expenses and taxes is vital. Here are 10 tips for avoiding the often hidden fees from financial institutions.

#41 – Find a no-fee bank

Eliminating banking fees took the top spot on this list for a reason: it’s incredibly easy to accomplish. Search for a better bank today with Fiona.

#42 – Eliminate credit card interest

The average U.S. household pays over $1,000 in credit card interest every year. You simply cannot get ahead financially if you’re paying a high interest rate on your debt. While approaches like the debt snowball do work, to pay off credit card debt even faster, sign up for Digit.

After you sign up for Digit and link your accounts, the service automatically moves money from your checking account into your credit card debt reduction goal, based on what you can afford.

#43 – Roll over old 401(k)s

401(k)s are known for their high fees. That’s why you’ll want to transfer any old 401(k)s you have sitting around into a personal account, where fees are much lower.

Two lost-cost providers worth checking out are Vanguard and Betterment. Vanguard is ideal for the more experienced investor, while Betterment is ideal for those who want to be hands-off.

See: Betterment vs Vanguard: A Financial Planner’s Comparison

#44 – Use insurance the right way

Use insurance to protect yourself from financial catastrophe.

Buying term life insurance makes sense when your family relies on your income. Cell phone insurance doesn’t – that’s what an emergency fund is for.

Also, make sure you have the Richtige Art of insurance. For example, Health IQ offers a type of life insurance that may help health-conscious people save money. There are often products tailored to people specifically in your situation.

#45 – Invest for free (or close to it)

Financial service firms know that consumers like us are getting smarter. So, while some are still charging high fees, other investment providers are lowering them.

If you’re looking to start investing, one firm worth checking out is M1 Finance.

M1 Finance made news in late 2018 when they switched to a no-fee model. That’s right – if you invest your money with M1 Finance, you will pay no fees.

See: M1 Finance Review | Is It Legit? (And What’s the Catch…)

#46 – Learn to spot hidden fees

One of the problems with investment fees is that they’re often hidden from you. Fortunately, there are two free tools that can help:

 • Blooom ⁠— The 401(k) robo-adviser Blooom has a free 401(k) analysis tool that identifies any fees associated with your account
 • Personal Capital ⁠— This free financial app offers an investment fee analyzer that identifies hidden fees across your investment accounts. (They also give you a free $20 gift card for signing up and linking one investment account.)

#47 – Use the right type of investment account

401(k), 403(b), Roth IRA, traditional IRA, and taxable account; these are just a few of the options you have when it comes to opening an investment account. Choosing the right one is an important decision.

As a general rule, invest in your 401(k) up to your employer match first. Then, move on to maximizing your IRA contribution (either traditional or Roth). If you have more to invest, max out your 401(k) contribution. Last, without any tax-deferred savings available, open up a taxable account. Remember, the goal of investing is to have the highest return after both taxes and fees,

#48 – Avoid overdraft fees

One of the worst fees banks charge is for an overdraft. A single overdraft fee (also known as an insufficient funds fee), can range from $15 to $40 per occurrence, depending on your bank. And it’s important to remember that any additional purchases that bill out of your account while your balance is negative will also incur overdraft fees. This can turn an unfortunate situation into a financial nightmare overnight.

Two smart ways to avoid these fees are to:

 • Opt-out of overdraft protection, Most banks allow you to opt-out of overdraft protection. This means purchases will be declined if you don’t have the funds in your account necessary to pay for the purchase.
 • Set up minimum balance alerts, Use a free budgeting tool such as Mint or Personal Capital that will give you phone and/or email notifications if your balance reaches a certain threshold.

#49 – Pay for financial advice by the hour

Paying for financial advice is a great decision for some people. But if you go this route, my recommendation is to pay for advice by the hour. Ideally, you want to find a fee-only Certified Financial Planner™. With this strategy, you’ll know exactly what you’re paying for, and you’ll be able to compare the cost to the value you receive.

#50 – Don’t wait!

One of the biggest investment costs is opportunity cost. The longer it takes you to start investing, the less time there is for your investments to grow. Likewise, the sooner you start, the less you have to save each month. That’s why it’s crucial to start investing as early as possible. And with great options like Acorns, which rounds up your purchases and invests your spare change, there’s no reason not to.

How to Save Money on Taxes

Filing online taxes before deadline

Taxes may take up to a third of your income over your lifetime. Understanding how to minimize your tax burden – even by a few percent – can mean the difference between ending up broke and enjoying an early retirement.

#51 – Compare your refund

It’s not a bad idea to compare your tax refund on more than one tax prep website. H&R Block is a good place to start, as is TurboTax. Keep in mind, if there’s a difference, that’s a sign that you should double check the data you entered.

#52 – College 529 plans

If you plan to pay for your kids’ college, start setting aside money in a College 529 plan. Even $50 per month, starting when they’re born, can really add up.

529 plans also have very flexible transfer options. For example, if one of your kids decides to skip college and make avant-garde French-language films instead, you can easily transfer that money over to one of your other children’s accounts. After you do, sit down and take a deep breath. The world needs artists just as much as it needs engineers and financial planners!

#53 – Track your donations

Whenever you drop something off at Goodwill, ask for a receipt. The value of what you donate is tax deductible.

#54 – Energy credits

Check for local, state, or federal programs that offer rebates and tax credits for energy-efficient home improvements.

#55 – Tax-loss harvest

If you have losses in a taxable investment account, take advantage of tax-loss harvesting to reduce your tax bill in the future.

#56 – Max out your tax-deferred accounts

Take full advantage of tax-deferred accounts like 401(k)s, 403(b)s, and IRAs. If you’re saving money for retirement, max out these accounts before investing on your own.

#57 – Don’t hold debt

Very rarely does it make sense to hold on to debt for a tax deduction. A good rule to follow is that if you’re going to spend more money paying off the deduction than the deduction is worth, don’t do it.

#58 – Use your FSA

FSAs are an undervalued employer benefit. If your employer has one, sign up and use it.

#59 – Know your available tax deductions

The IRS has a long list of deductions. They’re worth reading through once. If you qualify for a deduction, take advantage of it.

#60 – Know your contribution deadlines

When investing in an IRA, remember that you have up until you file your taxes the following year to make a contribution for the previous year.

For example, if you file your taxes on April 10th of 2019, you could allocate your contribution towards 2018. As such, you would save on your tax bill.

How to Save Money on Entertainment

group of happy young people dancing and spraying at the beach on beautiful summer sunset

Learning how to live frugally and save money doesn’t mean you’re signing up for a life of self-deprivation. You don’t have to spend a lot of money to live life to the fullest.

Here are some tips for living large on a small budget.

#61 – Use Seated for reservations

One great new app is Seated, which gives you up to 30 percent back on your restaurant bill in the form of gift cards for Amazon, Starbucks, Lyft, and more. All you have to do is snap a picture of your receipt to get the rewards.

The app has a 4.8/5 rating and 7,750+ reviews in the App Store, and no bank account connection is required.

You’ll also get $5 when you use this link to sign up.

#62 – Make money from your hobbies

Some of the most fulfilling hobbies can actually help you make money. If you enjoy making arts and crafts, sell them on Etsy. If you like learning new languages, consider becoming a translator. Like to read? Become a proofreader.

Verbunden: 65 Hobbies That Can Make You Money Today

#63 – Study happiness

“Wealth consists not in having great possessions, but in having few wants.” – Epictetus

One of the best ways to spend your time is learning the science behind happiness. The natural result is often a decrease in wants, which makes it so much easier to save money.

#64 – Invest in entertainment

Invest in entertainment with long-term value. Board games can entertain the family for hundreds of hours, and some only cost about the same as a single movie ticket.

#65 – Take advantage of free entry days at museums

Most museums in the U.S.’s biggest cities offer a limited number of free days throughout the year. Plan your visit in advance to take advantage of these times. And if you happen to be taking a trip to the nation’s capital, keep in mind that all 19 DC-area Smithsonian museums – including the National Zoo – are completely free every day.

#66 – Enjoy nature

Getting out into nature has always been one of the cheapest entertainment options available. Studies show it’s good for you, too. Plan a hike, a picnic, or a bike ride. This will also help you disconnect from both technology and work, which is important for recharging your batteries.

#67 – Be the event planner

If your friends or family consistently plan events that don’t fit within your budget, become the planner. Be the one to organize a hike, a picnic, or a potluck instead of dining out or going to a bar.

#68 – Know the deals

Visit an attraction during non-peak times. For example, AMC movie theaters offer $5 tickets on Tuesdays. Compare that to as much or $15 or more on Friday nights.

#69 – Use your public library’s free digital resources

Most local libraries now offer a digital library as well as physical books. Digital library offerings often include streaming movies, e-books, downloadable music, and more.

#70 – Pay attention to the calendar of events

Sign up for your town’s calendar of events and email alerts. Having free events scheduled on your calendar can prevent you from making poor financial decisions when you’re bored.

How to Save Money on Kids

Family vacation on Myrdal lake (Myrdalsvatnet), Folgefonna National Park, Norway

As a father of two, I understand kids can get expensive. But that doesn’t mean you can’t be smart about your spending. Here are 10 smart ways to save money on family-related expenses.

#71 – Earn free gift cards and save them for holiday spending

Many readers of The Ways to Wealth aim to earn $20 to $30 every month in gift cards. Then, at the end of the year, they use those gift cards for holiday spending (which helps them stay out of debt).

If you’re not interested in earning gift cards, you can still set aside $20 or so per month in a separate savings account.

Verbunden: How to Earn Free Amazon Gift Cards (20+ Fast Ways)

#72 – Buy term life insurance

For the majority of people, a term life insurance policy is perfectly sufficient for protecting their family’s financial future. Avoid expensive “whole life” policies that often come with a costly monthly expense.

With term life policies, there are no gimmicks or bells and whistles. They simply offer protection against financial catastrophe. They’re also super cheap compared to other types of insurance (no-kidding; I pay $12.25 a month for my wife’s $250K policy, which is cheaper than many cell phone insurance plans). Your rate will vary by age and health, but most people are surprised by how affordable term life insurance is.

You can get a free life insurance quote from A++ Rated Haven Life Insurance, which offers low-cost plans without medical underwriting. It only takes about two minutes to get a quote.

#73 – Trade babysitting nights

Instead of paying for a babysitter, trade nights with a neighbor who has kids the same age.

#74 – Make use of hand-me-downs

Parents are usually in a rush to get rid of all their baby stuff. Take advantage and take what you can. Even if you’re not sure you’ll use it, you can always donate it yourself at a later date.

#75 – Carpool

Carpool with neighbors and friends as much as possible. If necessary, buy a second-hand car seat that you can share with your carpool circle.

#76 – Use the library

Most libraries now offer video games, DVDs, music, puzzles, and tablets with educational games – in addition to a wide variety of books. In order to attract new customers, many libraries have even started loaning out things you’d never expect, like lawnmowers and tools for DIY house repairs.

#77 – Be proactive with your kids’ hobbies

Encourage your kids to take part in frugal hobbies and activities. Think soccer, baseball, acting, choir, camping, gardening, bike rides, painting, and swimming. Basically, anything besides horseback riding.

#78 – Have a Friday night default meal

At the end of a long week, planning and cooking a meal may be the last thing you want to do. Instead of making a last-minute decision to order takeout, have a default Friday meal the whole family enjoys. We do pizza almost every Friday night. It’s easy to make from scratch, the ingredients are simple and cheap, and there’s not too much cleanup. It has also become a valued tradition and a source of quality family time.

#79 – Make snacks in bulk

Buying prepared snacks – like granola bars, bags of trail mix and individual yogurts – can be very costly, especially if you have more than one kid. Many of the healthier snack bars on the shelves today cost over $1 each, and the cheaper options contain lots of sugar and additives that you wouldn’t want to feed your children.

An easy alternative is to batch cook your own snacks at home. Recipes for easy-to-make homemade granola bars, trail mix, and healthy desserts are just a Google search away. And just like with our family pizza nights, this can be a great source of family “together” time as you teach your kids how to work in the kitchen.

#80 – Use credit card rewards for travel

Family vacations are expensive – especially if you’re flying to your destination. We’ve been able to save thousands of dollars by traveling with credit card rewards.

Verbunden: Best Family Vacation Ideas & How to Take Them for Free

How to Save Money at Work

Car keys in a lock

Job-related expenses add up fast. Lunches, the cost of commuting, and professional clothes are among the costliest culprits. Here are 10 ways to limit the amount of money your job is costing you.

#81 – Work from home

You want your commute to be as short as possible – preferably, zero miles. One strategy is to look for work as close as possible to your home. The other is to consider a work-at-home job. There are more options than ever to work from home in 2019.

See: 33 Legit Online Jobs Where You Can Earn over $40,000 Working from Home

#82 – Bring your lunch

Bringing your lunch to work can save you thousands of dollars over the course of the year, compared to the cost of eating out every day. This also makes it a lot easier to eat healthy, which can save money on healthcare costs down the road.

#83 – Check the traffic before you leave

Shaving a few minutes off your commute on a daily basis can add up over the year. Get in the habit of checking the traffic on an app like Waze before you commute to and from work.

#84 – Fill up your tank with the cheapest gas possible

Download Gas Buddy, which allows you to find the gas station with the cheapest gas in your area.

#85 – Simplify your wardrobe

Establish a simple wardrobe full of items that you can mix and match with ease. The idea is to maximize the number of combinations you can wear with the least amount of clothing. Whenever you buy something new, make sure it’s compatible with what you already own. It’s like getting three or four outfits for the price of one.

#86 – Review your employee benefits package

Read through your employee benefits package, or sit down with your HR adviser to make sure you’re taking advantage of all the benefits available. Many larger companies now offer perks like gym membership reimbursements, educational opportunities, and employee referral bonuses.

#87 – Negotiate a semi-remote work arrangement

If you don’t want to work from home full-time, consider a semi-remote work arrangement. At first, try working from home just one day a week. This alone saves you 20% per year on your commuting expenses.

#88 – Deduct qualified expenses

You don’t have to be a business owner to deduct qualified business expenses on your taxes. The most common missed deduction for employees is educational expenses.

#89 – Bike to work

If possible, try biking to work. If you work too far away, consider biking to the nearest public transportation station.

#90 – Find a fulfilling job

The best way to leave work is fulfilled. This way, you’re coming home in a good mood and can use your evenings productively – whether that means cooking a homemade meal, taking part in money-making hobbies, or just spending some quality time chilling with your spouse or partner.

How to Save Money on Travel

Father and Daughter Playing Together at the Beach at Sunset. Happy Fun Smiling Lifestyle

Beyond the above-mentioned credit card rewards, there are dozens of smart hacks that you can use to save money when traveling. Here are my favorites.

See Also: 7 Easy Tricks to Save Money on Travel

#91 – Use reward sites to book your travel

Reward sites like Rakuten and Swagbucks offer up to 10% cash back on travel purchases. Rakuten has Travel Thursdays, which feature weekly deals and extra cash back on popular travel sites like Priceline, Hotels.com, and more.

Verbunden: Read our In-Depth Rakuten Review

#92 – Take advantage of Priceline Express Deals

Priceline Express Deals consistently offer some of the cheapest hotel rates available online. In this post on hotel hacks, learn a three-step strategy for getting the best price.

#93 – Stay in an Airbnb

For families, staying in an Airbnb is often cheaper than a hotel. Plus, you get the option of your own kitchen, as well as a separate room to relax in when the kids are sleeping. Click here to get $40 off of your first stay.

#94 – Use the Seated app

Make your dining reservations with the above-mentioned Seated app, which gives you up to 30 percent of your check back in the form of gift cards.

#95 – Visit the local grocery store

Plan on going grocery shopping when you arrive at your destination. When we’re without a kitchen, we typically go with yogurt and fruit for breakfast, sandwiches for lunch, and then eat out for dinner.

#96 – Couchsurfing

Plan a trip to go see family and friends to avoid lodging expenses.

#97 – Think twice about renting a car

Uber and Lyft are now so affordable and so ubiquitous that renting a car often doesn’t make sense. That’s especially true if you have to pay for parking. Another option is to consider only renting a car for a portion of your trip, and then utilizing ride-sharing the other days.

If you do decide to rent a car, check out Turo. It’s a service that allows regular people to offer their cars for rent, and the rates are often cheaper than commercial renters like Avis and Budget. You can also find some pretty sweet rides if you’re looking for a little something special.

#98 – Book your flights for the middle of the week

Midweek has historically been the cheapest time to fly, and that remains true today. Plan ahead to book your travel on Tuesday through Thursday, and you can potentially save hundreds of dollars on your family’s tickets.

#99 – Plan ahead

Give yourself time to research budget-friendly attractions and activities. A few ideas for your search are:

 • Groupon for deals on activities and restaurants
 • Free or discounted museum passes
 • Restaurants where kids eat free
 • Restaurants with a happy hour menu

#100 – Credit card rewards

It’s worth mentioning again that credit card rewards are by far the best way to save on travel, with the obvious caveat that you’re paying your credit card bill in full each month to avoid interest.

Say you’re able to average two points for every dollar you spend. Then, exchange those points for travel at a value of 5 cents each. That’s like earning 10% in travel expenses on everything you spend.

If you’re interested in learning more, check out my list of the absolute best travel rewards credit cards and sign up to receive my free beginner’s guide.

*Paribus compensates us when you sign up for Paribus using the links we provided.

The Ways to Wealth LLC has partnered with CardRatings for our coverage of credit card products. The Ways to Wealth LLC and CardRatings may receive a commission from card issuers.
Source link

Kontrol Ediliyor

Thodex-Thodex Nedir-Thodex Kayıt ol -Thodex borsası kayıt-Thodex üye ol

THODEX Kripto Para Nedir?Eski adı Koineks olan Thodex Kripto Para Borsası, kullanıcıların sistemde listelenen mevcut …

22 Evde anne olarak para kazanmak için yan iş fikirleri

22 Evde anne olarak para kazanmak için yan iş fikirleri

Çalışan bir anne misiniz, ama çocuğunuzla birlikte olmak için evde kalmak ister misiniz? Belki de …

Anneler için evden gelen tek iş

Anneler için evden gelen tek iş

Evden çalışan bir anne misiniz, yoksa evden çalışmak isteyen çalışan bir anne misiniz? Seni duyuyorum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir