Başlangıç / Evden Para Kazanma / Büyük fark yaratan 10 para alışkanlığı

Büyük fark yaratan 10 para alışkanlığı

Finansal hedefleri belirlemekten daha etkili olanı biliyor musunuz? Daha iyi para alışkanlıkları geliştirin.

Hedefler size başarmanız için bir şeyler verir – yaşamınızın beş, on, hatta yirmi yılda nasıl görünmesi gerektiğini hayal etmenize yardımcı olurlar.

Fakat alışkanlıklar harekete geçmeyi gerektirir ve hareket, finansal dünyadaki en iyi arkadaşınızdır.

İnsanların bildiği ve takip ettiği 10 önemli para kuralının listesi. Finansal durumunuz ne olursa olsun, daha fazla para kazanmak ve geleceğinizi inşa etmek için bu ipuçlarını bugün uygulayabilirsiniz.

Alışkanlık # 1: Satın almak için bir bekleme listesi oluşturun

Bir daha asla gereksiz bir alım yapmayacağınızı beyan etmek yerine – tamamen dürtüsel bir amaç, hepimiz zaman zaman dürtülerimizi doğurur – kendinize hayal etme izni verin. Asla asla deme. Sadece "şimdi değil" de.

Gelecekte bir zaman almak istediğiniz şeyler için bir bekleme listesi oluşturun. Listeye öğeler koyarsanız, dezavantajlı hissetmezsiniz. Daha sonra harcanabilir geliriniz varsa daha sonra bir satın alım yaparsanız sizi orada bekliyor olacaksınız.

Lider bir araştırmacı olarak Florida Eyalet Üniversitesi'nden Roy Baumeister şöyle açıklıyor:

“… kendime söylemek gerekirse, daha sonra kafamda bunu alabilirim, şimdi sahip olduğum gibi. Bir dereceye kadar arzuyu tatmin eder. "

Alışkanlık # 2: Sürekli optimizasyon için çaba gösterin

Tutuklu insanlar, mali durumlarını sürekli olarak optimize ediyorlar. Bu küçük optimizasyonlar şu anda önemsiz görünebilir, ancak zamanla daha şiddetlenir ve çok büyük sonuçlara yol açarlar.

Darren Hardy'nin en çok satanlarında açıkladığı gibi Kompozit etkisi“Zaman içinde tutarlı bir şekilde gerçekleştirilen küçük, görünüşte önemsiz adımlar radikal bir fark yaratacaktır.”

Finansmanınıza gelince, bugün gelecekte büyük fark yaratacak iki küçük adım atabilirsiniz.

 • Basitçe daha fazla tasarruf edin, 401 (k) katkınızı her altı ayda bir% 1 artırın (kuruluşunuz otomatik artış sunmuyorsa bir takvim uyarısı ayarlayın).
 • Boş zamanlarında para kazan, Anket Junkie boş zamanlarında anketlere katılmak için para ödüyor. TrustPilot için 8,7 / 10 olan tüm anket şirketleri arasında en yüksek dereceye sahipler. Hemen PayPal ile nakit olarak ödeniyorlar.

Alışkanlık # 3: Kredi Puanınızı Artırın

Beğenseniz de beğenmeseniz de, kredi notunuz önemlidir. Aşağıdaki tablodan New York Times en çok satan kitap Sana Ric olmayı öğreteceğimh, bir kredinin kullanım ömrü boyunca yüksek bir kredi puanı ile mortgage kredinizle ne kadar tasarruf edebileceğinizi gösterir (200.000 dolarlık bir mortgage üzerinden yaklaşık 70.000 dolar).

Farklı kredi puanıyla ipotek oranlarını karşılaştırın

Sadece kredi notunuzun fark yarattığı ipotek değil, diğer borç türleri (araç kredisi ve kişisel krediler gibi). Eğer yüksek bir kredi derecesine sahipseniz, ev ve araba sigortasında, mobil faturanızda veya yoldaki kiralık mülklerden tasarruf edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, susuz insanların puanlarının ne olduğunu ve onu geliştirmek için ne yapılabileceğini bilmeleri şaşırtıcı değildir.

Her şey, kredi puanınızın ne hakkında olduğunu bilmekle başlar. Beş faktör:

 • Ödeme geçmişi (% 35) – Faturalarınızı zamanında ödeyebilme kabiliyetiniz (asla bir ödemeyi kaçırmak istemezsiniz).
 • Kredi kullanımı (% 30) – Kullanılabilir kredi miktarına kıyasla ödünç verdiğiniz kullanılabilir kredi yüzdesi (yüzde ne kadar düşükse, o kadar iyi).
 • Kredi vadesi (% 15) – Her hesabın var olduğu süre (ne kadar uzun, o kadar iyi).
 • Yeni kredi (% 10) – Açılmış olan yeni hesapların sayısı (bir seferde birçok yeni hesabın açılmasını en aza indirmek istiyorsunuz).
 • Kullanılan kredi türleri (% 10) – kredi karışımınız.

Kredi Susamına kaydolduğunuzda, kredi notunuzu gözden geçirebilir ve nasıl iyileştireceğinize dair öneriler alabilirsiniz. Bu web sitesi aracılığıyla puanımı izleyebilir ve geliştirmek için bir şey yapıp yapamayacağımı görebiliyorum.

Kaydolduğunuzda, hemen kredi puanınızı ücretsiz göremezsiniz, aynı zamanda puanınızı artırmak için yapmanız gerekenleri açıklayan çok kullanışlı bir kredi kartı alırsınız.

4 No'lu Alışkanlık: Kolay kardan kazanç

Zengin insanlar, biraz zaman ve çaba harcayan, ancak çok büyük ödüller sunan belirli eylemlerin olduğunu biliyorlar. Örneğin, 401 (k) yatırımlarınızı optimize etmek için 10 dakikanızı alırsanız, tasarruflu kişiler, yatırım fonları hakkında asla iki kez düşünmeyen insanlardan yıllar önce emekli olabilirler.

En sevdiğim kazancımdan biri, çevrimiçi alışverişlerdeki geri ödemeyi en üst düzeye çıkarmak. % 20 para iadesi almak için Swagbucks adlı bir para iadesi uygulaması kullanıyorum.

Böyle çalışır: Swagbucks'a giriş yapın ve ardından Swagbucks uygulamasında ve web sitesinde bulunan linklere tıklayarak en sevdiğiniz mağazalarınızı (Amazon'dan Hedef'e) ziyaret edin.

Bu irili ufaklı alımlar için işe yarıyor. Örneğin, çevrimiçi bir yatak satın aldığımda, swagbucks'a gittim ve 200 $ geri aldım.

Swagbucks'a bir sonraki çevrimiçi alışverişte bir şans vermekten pişman olmayacaksınız. Bu bağlantı, kayıt olduğunuzda size 10 $ bonus verecek.

Özel 5: Zahmetsiz kupon kullan

Büyükannem tutumlu rol modelimdi. 90'lı yıllarda kuponları kesti, ancak ailedeki bazıları onun için zorlaştı.

Gerçek şu ki, özellikle gıda maliyetlerini azaltmak söz konusu olduğunda, kuponlarla çok para tasarrufu yapabilirsiniz. Sorun, kullanımlarını hatırlamanın zor olması ve onları bulmak biraz zaman alıyor.

Neyse ki, teknoloji bu sorunu geçmişte bırakıyor. Ibotta akıllı telefonunuz için mevcut en iyi kuponlara kolayca ve dijital olarak erişmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Yapmanız gereken tek şey ücretsiz Ibotta uygulamasını indirmek, en sevdiğiniz markaların ve ürünlerin kuponlarını aramak ve bunları bir dokunuşla dijital kupon kitabınıza kaydetmek.

Alışverişiniz bittiğinde, makbuzunuzu taramanız yeterlidir. Ibotta, hesabınızı 48 saat içinde nakit olarak tahsil edecektir. Ibotta kullanıcıları yılda ortalama 240 dolar kazanıyor. Yani bu fırsatı kaçırmak istemezsiniz.

Alışkanlık 6: Bir refinansın ne zaman anlamlı olduğunu biliyorsunuz

Bir çalışma Maliye Dergisi refinansmandan faydalanabilecek ev sahiplerinin yüzde 20'sinin kullanmadığını tespit etti. Bu nedenle, Amerikalılar gereksiz faiz ödemeleri için ek 5,4 milyar dolar ödedi.

Bir ipotek muhtemelen sahip olacağınız en büyük borçtur. Bir tutumlu kişi bunu bilir ve yeniden finanse ederek ne kadar tasarruf edebileceğini bilir.

Bunu Haziran 2019'da yazdığım gibi, faiz oranları tarihsel olarak düşük. Bu nedenle, daha düşük bir ipotek oranından yararlanabilecek olan ev sahiplerinin% 20'si arasında olmamanızı sağlamakta fayda vardır. Faiz oranlarının o kadar düşük kalacağı ve para kazanmak için zamanın tükeneceğine dair hiçbir garanti yoktur.

Üç dakikadan az bir sürede beş borç verenin oranlarını karşılaştırarak, daha düşük bir LendingTree oranına hak kazanıp kazanmadığınızı hemen öğrenebilirsiniz.

7 No'lu Alışkanlık: Tekrarlayan maliyetleri düşürün

Tutumlu insanlar, tekrar eden masraflarını azaltmayı sever. Bir veya iki saat içinde, sigorta, kablo, internet ve mobil tarife gibi düşük sabit maliyetleri bulduğunuzda, tasarruflu kişiler her yıl binlerce olmasa da yüzlerce tasarruf sağlar.

Bu sabit maliyetlere en az yılda bir kez araba sigortasından başlayarak bakmalarını öneririm.

Neden araba sigortası?

Bu, yüzlerce dolardan tasarruf etmenin en hızlı yollarından biridir ve ön maliyet yoktur (örneğin, yeni bir telefon satın almak).

Şu anda teklifleri karşılaştırmanın en iyi yolu Gabi Sigorta'dır. Gabi Sigorta'nın doldurması gereken bir formu yok. Sigorta hesabınızı bağlayın (veya bir PDF gönderin) ve ehliyet numarasını girin.

Hesabınız bağlandığında, Gabi:

 • Mevcut sigorta planınızı analiz edin ve her yeni sigorta teminatının aynı veya daha iyi olduğundan emin olun
 • Aynı teminat için 20 farklı ulusal ve yerel sigorta şirketinden teklif alın
 • Daha düşük bir fiyat bulursanız, değiştirme konusunda yardım (telefonunuzun her yerinde)

Çoğu durumda, Gabi size iki dakika içinde bir teklif gönderir.

Gabi teknolojisini kullanarak, ortalama bir müşteri, ev ve araba sigortası için 865 dolar tasarruf sağlıyor. Ek olarak, Gabi, bir müşteri olur olmaz sigortanızı otomatik olarak satın alır, çünkü yazılımları tasarruf politikanızı izler.

Gabi Sigorta'da şimdi ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün.

8 No'lu Alışkanlık: Fırsat Maliyetlerini Anlamak

Tutumlu insanlar çıkartma fiyatlarını gerçek değeri üzerinden kabul etmemektedir. Bundan daha derine iniyorlar, her şeyin hem dolaylı hem de açık maliyetleri olduğunu anlıyorlar. Sadece bugün ödediğinize değil, aynı zamanda o parayla yapabileceklerinize de bağlı.

Basitçe söylemek gerekirse, fırsat maliyetleri, belirli bir karar vererek kaybetme ihtimalinizi ölçer. Örneğin, borsaya 1000 $ yatırım yaparsanız ve yatırımınızdan yıllık% 5 kazanırsanız, oldukça başarılı oldunuz. Ancak, aynı 1.000 doları bir endeks fonuna yatırmış ve bunun yerine% 8 kazanmış olabilirler. Bu durumda, yılda% 3 tasarruf sağlamak için tüm seçeneklerinizi tam olarak değerlendirmemek için zaman ayırdınız. Bu% 3 kayıp, fırsat maliyetinizdir.

Aynı derecede önemli olan, harcadığınız her dolar için çok daha değerli bir şey almanızdır. Bu öğeyi satın almak için zaman, çaba ve enerjinizi harcarsınız. Bu nedenle, gerçekten ödeip ödetmediğini değerlendirmek için elinizden geleni yapmanız önemlidir.

Bu değerlendirmeyi yapmanın, bu satın alım için para kazanmanın kaç saat alacağını hesaplamak da dahil olmak üzere çeşitli yollar vardır. Ancak bu perspektiften baksanız bile, hala gerçek zararı düşünmüyorsunuz: o parayı biriktirmiş veya yatırmış olsaydınız ne olurdu?

Bunun için 184 kuralını kullanabilirsiniz.,

İşte böyle çalışır .. Güzel bir spor salonuna gitmek istediğinizi varsayalım. Diyelim ki ayda 100 dolar tutuyor.

Ayda 100 $ tasarruf edip yatırım yaptıktan sonra, bir endeks fonundan yıllık ortalama% 8 getiri bekleyebilirsiniz. 10 yıl içinde Ayda 100 dolar 18,444 dolara çıkarılabilir.

Kural 184 ile her aylık masrafı kaydedebilir ve 10 yıl sonra ne kadar paranız olacağını belirleyebilirsiniz. Bunu aylık maliyeti 184 ile çarparak yapabilirsiniz. Bu numara insanları her çabaya bakmaktan kurtarmanın bir yoludur – bugün ödedikleri fiyattan daha fazlasına bakarlar.

Tabii ki, hayat sadece sayılardan daha fazlasıdır. Spor salonuna gitmemek de masraflıdır. Onlar yaşam tarzınızı etkileyebilecek kadar sağlıklı olmayabilir. Yeterince hareket etmezseniz, sağlık maliyetleri yaşla birlikte artabilir. Para biriktirmenin de fırsat maliyeti vardır. Bu yüzden mali durumunuzun tüm yönlerine ayrıntılı olarak bakmak için zaman ayırın.

Alışkanlık # 9: Hobileri İş Yapın

Tutumlu insanlar, hobilerin bir gelir kaynağı olabileceğini biliyorlar. Para harcamaktan tam teşekküllü işlere kadar birçok otuz kişi hobilerinden para kazanıyor. Örnekler arasında prova okuması, müzik dersleri, ders verme, bahçecilik, video izleme, dikiş, serbest yazma, fotoğrafçılık, spor eğitimi ve fırınlama sayılabilir.

Bu blog, işletmeye dönüşen bir hobi örneğidir. Doyumsuz bir para yönetimi kitabı okuyucusu olarak, 2016'da öğrendiklerimi paylaşmak için Servete Giden Yollar'ı başlattım. Sadece bir yıl sonra, bu blogu çalıştırmak için finansal hizmetler sektöründe tam zamanlı işimden vazgeçtim.

Hobiler en iyi bloglardır, çünkü her popüler hobide daha fazla bilgi edinmek isteyen bir insan ordusu vardır. Tutkulu bir şeyle ilgileniyorsanız, bunun hakkında bir blog oluşturmalısınız. Güzel olan şey, blogların başlatılmasının çok az zaman, para ve bilgi gerektirmesidir (The Ways To Wealth'tan bir blog başlatmak için delice basit kılavuzu okuyun).

Bir blog ile ilgileniyorsanız, başlamanız için yedi günlük ücretsiz bir e-posta kursum var.

Doğrudan gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için aşağıdan oturum açmanız yeterlidir:

Alışkanlık # 10: Büyük bir satın alım yapmadan önce doğru soruları sorun

Bir araba almaya gelince, susuz insanlar sormaz "Ne kadar araba tutabilirim?"Ya da"Aylık ödeme nedir?"

Bunun yerine, aşağıdakiler dahil çok farklı sorular soruyorlar:

 • Aslında bu arabayı satın alarak ne yapmak istiyorum ve bunu elde etmenin daha iyi bir yolu var mı?
 • Gaz, otopark, sigorta ve bakım dahil toplam sahip olma maliyeti nedir?
 • Şu anda bu arabayı almazsam ne olur?

Satın aldığınıza bağlı olarak belirli sorular değişir – örneğin. Örneğin, giysilere karşı çevrimiçi bir araba. İlke önemlidir: Daha iyi cevaplar istiyorsanız daha iyi sorular sorun.

İşte kişisel bir örnek. Ne zaman çevrimiçi bir şeyler satın alırsam bunu sormaya çalışıyorum.

 • Bu öğeyi satın almazsam ne olur?
 • Aslında bu makaleyi satın alarak ne yapmak istiyorum ve bunu elde etmenin daha iyi bir yolu var mı?
 • Tasarruf etmek için Swagbucks'tan satın alabilir miyim?
 • Craigslist veya Facebook Marketi'nde kullanılmış bir tane bulabilir miyim?
Source link

Kontrol Ediliyor

Thodex-Thodex Nedir-Thodex Kayıt ol -Thodex borsası kayıt-Thodex üye ol

THODEX Kripto Para Nedir?Eski adı Koineks olan Thodex Kripto Para Borsası, kullanıcıların sistemde listelenen mevcut …

Evden başarıyla çalışmak için ihtiyacınız olan 5 temel araç

Evden başarıyla çalışmak için ihtiyacınız olan 5 temel araç

Eminim evden çalışmanın ne kadar harika olduğunu duymuşsunuzdur – ne yapmak istediğinizi, ne zaman isterseniz …

8 Challenges to Working From Home With Small Children

Evden çalışmak için 8 zorluk (küçük çocuklarla)

Evden çalışmayı seviyorum. Günümü istediğim gibi tasarlama özgürlüğüne sahibim. Bütün gün ter giyebilirim, bütün gün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir