Başlangıç / Sosyal Medya Kazanç / Instagram dan para kazanmak için en iyi araçlar ve uygulamalar

Instagram dan para kazanmak için en iyi araçlar ve uygulamalar

Instagram’nın gücü

Ayda 1 milyar aktif kullanıcıyla Instagram, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla çevrimiçi reklamcılık için tercih edilen bir seçenek haline geldi. Sosyal medya platformunda artık ayda bir milyondan fazla aktif reklamveren bulunuyor. Mobil reklam geliri bu yıl 7 milyar dolar.

Rekabetçi bir pazarlama ortamı

Rekabetçi bir çevrimiçi ortamda, çevrimiçi pazarlamacılar artık yalnızca organik erişime güvenmiyorlar. Onlar için, ücretli reklam stratejileri ve platformları kullanmak giderek daha önemli hale geliyor. Günümüzde, pazarlamacılar yayınları planlamak, hesaplarını yönetmek, harika içerik oluşturmak ve daha pek çok şey için doğru Instagram araçlarını ve uygulamalarını kullanmalıdır.

Instagram araçları

Çevrimiçi pazarlamacılar için en kullanışlı Instagram araçları ve uygulamaları şunlardır:

Buffer, Instagram pazarlamayı planlamayı, izlemeyi ve genişletmeyi kolaylaştıran sezgisel bir araçtır. Pazarlama uzmanları yaklaşan yayınları yayınlayabilir ve zamanlayabilir. Aynı zamanda sosyal kampanyalar hakkında ayrıntılı analiz sağlar. Pazarlamacılar yayınlarının performansını ölçebilir, izleyicilerinin nasıl büyüdüğünü ve izleyicilerin içerikle nasıl etkileşimde bulunduğunu görebilir.

Bu ücretsiz instagram oluşturma aracı, video ve anılar oluşturmak için mükemmeldir. Ücretsizdir, ancak filigranı kaldırmak için 6 dolar daha gerekir. Video oluşturma ve düzenlemede uzmanlaşmıştır, içerik oluşturucuların notlar oluşturmasına, altyazı eklemelerine, kolajlar oluşturmasına ve müzik ve metin eklemelerine izin verir.

Canva ile, pazarlamacılar Instagram gönderileri için göz alıcı, profesyonel görünümlü tasarımlar yaratabilirler. Diğer premium tasarımlar için ödeme seçeneğiyle birlikte çok sayıda ücretsiz şablon var. Sürükle ve bırak özelliğini kullanmak da kolaydır. Instagram şablonları farklı kategorilere ayırır. En popüler doğum günü, aşk, yemek, düğün ve seyahat.

VSCO, fotoğrafları ve videoları düzenlemek için çok kullanışlıdır. Hem iOS hem de Android cihazlarda indirilebilir. VSCO, profesyonel görünümlü içerik oluşturmak için güçlü görüntü ve video düzenleme özelliklerine sahiptir. Yaratıcı araçlarının yanı sıra, VSCO ile ilgili en iyi şey, kullanıcılarına eğitim ve canlı destek sağlamasıdır.

Sendible sosyal hesap yönetimi için idealdir. Bu web platformu, sosyal medya yönetimi için hepsi bir arada bir araçtır. Pazarlama uzmanları, yeniden planlama, cevaplama, analitik rapor oluşturma ve ekip işbirliğini içeren güçlü özellikleri takdir edecektir. Ayrıca Canva’ya kolayca entegre edilebilir.

Hootsuite en popüler ve güçlü sosyal medya araçlarından biridir ve yayınlarınızı planlamanın ötesine geçer. Ayrıca, rekabetin izlenmesi, Instagram’ın artan katılımı ve etkileyenlerin bulunması ve izlenmesi gibi pazarlamacılar için gerekli olan diğer özelliklere de sahiptir.

Son sözler

Bunlar, çevrimiçi pazarlamacıların faydalı bulduğu Instagram araçlarından ve uygulamalarından sadece birkaçı. Başka birçok uygulama ve araç var. Gereksiz araçlar ve uygulamalar için çevrimiçi reklamcılık bütçenizi boşa harcamak istemediğinizi varsayarsak, önce bir araca yatırım yapmadan önce ücretsiz denemeler yapmalı ve ardından hangilerini saklamak istediğinize karar vermelisiniz. Çevrimiçi reklamcılık iyi çalıştığında, paydaşlar için birçok gelir elde edilir. Aslında, milyonlarca kullanıcı bannerbit.com, Taboola, Clickbank ve diğer para gibi popüler platformlarda çevrimiçi reklamlar kazanmaktadır.

Kontrol Ediliyor

Pinterest bana para kazanmama nasıl yardımcı oluyor?

Pinterest bana para kazanmama nasıl yardımcı oluyor?

Yeni bir blogunuz var mı? Ben yapıyorum Ama bir şey biliyor musun? Blog'umu ve trafiğimi …

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest L-O-V-E kullanırken elinizi kaldırın. Pinterest gözlerim için ziyafet ve Twins Annenin büyümesine yardımcı oldu. …

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Olanlar için heyecanlı mısın? Yaşa! Yepyeni bir Facebook grubu kurdunuz! Zorluklar, günlük bilgi istemleri, resimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir