Başlangıç / Online işler / Çevrimiçi Servet veya Para Çukuru Link?

Çevrimiçi Servet veya Para Çukuru Link?

Kısa süre önce para kazanmak için mevcut bir web sitesini satın almayı düşünmeye başladım.

Bende zaten var üç Bu yüzden bu iş modelini iyi tanıyorum ve daha fazla cilt ortaya çıkarmak için yeterince rahat hissediyorum.

Bir süredir büyük pazar sitelerini ve gruplarını avladım, ancak çok fazla harcamak istemediğimi biliyordum ve Flippa'da satın aldım.

Açık artırma sona ermeden iki saat önce bir süre aklımda bir web sitesi vardı, bir e-posta hatırlatıcısı aldım.

Kocam ve ben yürüyüşe çıkmak istedik, bu yüzden çok hızlı bir etki alanı araştırması (arama sıralaması, bağlantı profilleri vb.) Yaptım ve kaybetmek istediğim bir miktar teklif ettim (sitenin aylık kazancının yaklaşık 25 katı) ).

Site sağlık boşluğu içerisinde. Açık artırmayı kazandığım e-postayı aldığımda vegan bir kafede beyaz badem sütü içtiğimi hayal kırıklığına uğrattım (Neyse ki o gün McDonald's'a gitmedik!) ,

Bu benim ilk web sitesi satın alma işlemimdir, genellikle sıfırdan web siteleri oluşturmak isterdim, ancak bu site zaten bazı gönderilere, Adsense’den elde edilen gelirlere ve tercih ettiğim trafik platformum olan Pinterest’i takip etmeye başladı!

Pinterest'te 3 binin üzerinde takipçisi ve 1 milyondan fazla izleyiciyle, zaman harcarsam bu siteyi hızla genişletebileceğimi biliyordum.

Bu web sitesi ile birkaç yıl içinde satabileceğim web sitesinin gelirini arttırmayı düşünüyorum. Bu, bir yıllığına İspanya'ya seyahat etmeyle ilgili seyahat planlarımızla tutarlı olacaktır.

Arama motorlarından daha uzun vadeli arama trafiğinin yanı sıra Pinterest'ten basit trafik almak için tüm sitelerimde kullandığım aynı teknikleri kullanmayı planlıyorum.

Bu yazıyı, bu blogun nasıl çalıştığıyla ilgili sonuçlarla güncelliyorum. Bu yüzden düzenli olarak tekrar kontrol edin.

Bir web sitesi satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler


Mevcut bir web sitesini satın almayı düşünüyorsanız, satın almadan önce bazı sorunların farkında olmalısınız.

İşte hızlı bir durum tespiti olarak ne yapıyorum:

Alan Sağlık

Öncelikle, şüpheli bağlantı olmadığından emin olmak için siteye geri bağlantıları kontrol etmek için keysearch kullanın. Kötü bağlantılar iyi SEO çabalarını mahvedebilir. Bu nedenle, iyi bir takip linkleri ve takip edilmeyen linkler içeren temiz bir link profili istiyorum.

Google Arama

Google arama çubuğunuzda, Google’ın site için dizine eklediği hakkında bir fikir edinmek için site: domainnamehere.com yazın. Hiçbir şey çıkmazsa, site değersiz anlamına gelen bir ceza alabilir.

Bazı uzmanlar cezalandırıcı web siteleri satın alıp geri yüklese de, Google tarafından endekslenmemiş olmak çoğu web sitesi için ölüm anlamına gelir – ancak acemi bir durum söz konusu değildir.

Sosyal medya profilleri

Web sitelerinin sosyal medya profillerine bir göz atın. Facebook yayınlarının iyi bir ilişkisi (beğenileri, paylaşımları, yorumları) veya sadece cırcır böceği var mı?

Google Analytics

Bir teklifte bulunmak için yeterince ciddiyseniz, Google Analytics’i görüntülemek ve trafiği görmek için okuma erişimi isteyebilirsiniz. Bunu daha büyük bir satın alım için yapardım, ancak web sitem 1000 dolardan fazlaya mal oldu. Bu yüzden Flippa'ya sağlanan verilere güvenmiştim.

Adsense'den yasaklanmadı

Dünyada, okuyucularının hayatını değersiz kılan ve yalnızca reklamlar yoluyla para kazanmak için hizmet veren şüpheli web siteleri oluşturan birçok insan var. Neyse ki, Google bu ince içerikli web sitelerini akıllıca kullanır ve Adsense programlarına katılımlarını engelleyebilir.

Web sitelerinde ilk dönüm noktası, onları premium bir reklam ağı olan Mediavine'ye katılmaya hak kazandıkları trafik seviyesine ulaştırmak.

Mediavine'in şartlarından biri, söz konusu sitenin Adsense ile olumsuz bir geçmişinin olmamasıdır. Bu site hala Adsense’den para kazandığı için, durumun böyle olmadığını biliyordum (yine de garip bir şekilde, Adsense’den sitelerden birinin yetişkinlere yönelik bir içeriğe sahip olduğuna dair bir uyarı aldım – haha!)

Para kazanan bir web sitesi satın alma hakkında bir başka not

Bunu, içinde bulunduğum bir Facebook grubunda paylaştım ve insanlar bir şeyi sattığımı düşündükleri ve kızdıklarını düşündüğüm için tamamen yanlış anladılar (bu şeyler bazı insanlar için çok garipti) tahriş edebileceğini, bunu anlıyorum).

Bu, kocam için uygun olduğunu düşündüğüm bir web sitesiyle ilgili olarak gerçekleşti (kariyeri – kaynağı – konumdan bağımsız olmadığı için onu tüm bu web sitesi konularında eğitiyorum). NOT: Bu web sitesini almadım.

Ben sadece bu kelimeyi yayınladım, ama bütün bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında iyi bir genel bakış sunuyor.

"Bazılarınız çevrimiçi web sitelerinden para kazanmakla ilgilendiğinizi belirtti ve bu öğleden sonra satın almak için bir web sitesini değerlendirirken ne yaptığımı size söyleyeceğimi düşündüm.

Bu web sitesi, dijital varlıkların (web siteleri, Amazon FBA, dropshipping şirketleri, vb.) Satışı için bir pazar olan flippa dot com'da listelenmiştir.

Burada çok fazla çöp var, ama bazen iyi biri geliyor.

Bu listeyi farkettim, çünkü araçlar ve ev geliştirme ile ilgili ve kocama uyabileceğini düşündüm.
Sadece bir yaşında ve Amazon Associates programında ayda yaklaşık 650 dolar kazanıyor.

Araçlar kategorisi% 5,5 komisyon öder, böylece bu kategoride adı geçen tüm öğeler için% 5,5 oranında ücret alınır. En yüksek değil – bazıları% 10'a kadar ödüyor, ancak ev ve bahçe eşyaları bu site için de geçerli olabilir ve ürün başına% 7 ila 8 komisyon ödüyorlar.

Amazon, her ay aynı tarihte çok güvenilir bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Asla ödenen bir sorun yok.

Bu site neredeyse tüm trafiği Google Arama’dan alıyor. Bu, dönüşüm elde etmenin en iyi yoludur çünkü satın alma niyeti genellikle yüksektir (insanlar Google’ı en iyi bütan meşalesi gibi şeyler ararken satın almak ister).

Alıcı bu site için 25.000 avro talep ediyor, ancak yalnızca bir yaşında (daha az kurulmuş, ancak daha az değerli) ve ayda sadece 650 dolar kazanıyor.

Web siteleri kar çarpanları için derecelendirilmiştir. 25-50 arasında * aylık kar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, web siteniz için makaleler yazmak üzere serbest yazarlara ödeme yapmak sizin kârınıza neden olacaktır. Dolayısıyla, bunun gibi bir site en iyi şekilde kendi makalelerini yazmaya istekli araçlar konusunda bilgisi olan birine yan giriş olarak uygundur.

Eğer ilgileniyorsanız, bu web sitesi çok büyük bir potansiyel sunuyor. Sosyal medyada gerçekten çalıştıkları görülmüyor, bu nedenle kullanım kılavuzu olmayan bilgi makalelerine görüntülü reklamlar ekleyerek trafiği artırabilir ve gelirlerini artırabilirler (çünkü Amazon komisyonları daha iyi ve daha iyi hale geliyor) gösterim olarak ödenmek üzere).

Bu siteyi satın alabilir ve (müzakerelerden sonra) neredeyse 16.000'e kadar alabilirsem, bundan çok mutlu olurum. Eğer bir konu uzmanıysam, biraz daha öderim çünkü büyüme potansiyelinin sınırsız olduğunu biliyorum. Ama bu bireye bağlı.

Bir web sitesi satın alırken başka riskler de var, ancak bir web sitesinin yatırıma değip değmeyeceğini yargılayacağım.

Yerleşik ve kârlı bir site satın almak, genellikle tercih ettiğim yeniden yapılanma için bir alternatiftir, ancak dediğim gibi, bu siteyi fark ettim.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen şarkı söyleyin. İşte liste: https://flippa.com/10064740-toptooladvisor-com

Okumaya devam et: Anneler için küçük işletmeler için fikirler: Bugün başlayabileceğiniz 26 yeni şirket

Emma

Selam, ben Emma. Oğlum doğduğunda 2012 yılında finansal özgürlük kazanmaya başladım. O zamandan beri borçlarım geri ödendi, para biriktirdim ve çevrimiçi ve pasif gelir akışları oluşturdum. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Emma

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir