Başlangıç / Web sitesinden kazanın / İnternetten web siteleri satma kılavuzu

İnternetten web siteleri satma kılavuzu

Online web sitesi satmakBir web sitesi satmak heyecan verici bir para kazanma projesidir. İnternet okyanusu büyüktür ve zor bir ganimet almak için doğru yöne doğru ilerlemelisiniz. Bir webmaster, web sitesi langırt veya acemi olarak, web sitenizi satın almaya hazır doğru alıcıyı bulmak önemlidir. Web sitelerini satarak nasıl çevrimiçi para kazanabileceğinizi anlamanız gerekir. Bir web sitesini satmanın iki yolu vardır:

 • Sıfırdan bir web sitesi oluşturun ve sonra da onu satmak
 • Şimdiden çevrimiçi satın alın, popülerleştirin ve satın

Bütçenizi iş için ayarlayın

Web sitenizi çevirmeye başlamak için önce bir web sitesi oluşturmak için bir bütçe belirlemelisiniz. Bir web sitesi oluşturmak isteseniz bile, kendi web sitenizi kurmak için bir bütçeye ihtiyacınız var. Mevcut bir web sitesini tanıtmak için, bir web sitesi SEO’sunu çalıştırmanız ve pazarlamanız gerekir. Bütçe belirlemek, arama yaparken çok önemli bir nokta Online web sitesi satmak, Bu, büyük ölçüde, bu işe ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlıdır. Web sitenize 500 $ ‘lık düşük bir fiyatla başlayabilir ve bütçenize göre artırabilirsiniz.

sitesi Bütçe

Ana soru ortaya çıkıyor “Ya harcayacak paranız yoksa?”, “Hala iş çeviren web sitesine girebilir miyim?”. Bilgi nereden bulabilirim? Bir web sitesi nasıl satılır? Evet, sıfırdan bir web sitesi oluşturarak ve çevirerek kendi web sitelerinizi başlatabilirsiniz. Ancak, düzenli, optimize edilmiş bir web sitesi kurmanın kaliteli web içeriği oluşturmak, web sitesine trafik çekmek, backlink, anahtar kelime almak ve gerekli tüm arama motoru optimizasyonlarını yapmak için biraz zaman aldığının farkında olmalısınız. Web sitenize web sitenize trafik çekmek ve karlı bir hale getirmek. Uzun lafın kısası, denemek için insanları baştan çıkaracak lezzetli bir pasta pişirmelisin. Bir benzetme, mümkün olduğunca karlı yaparak satış için bir web sitesi hazırlamak gibi. Sıfırdan satış yapmak için güçlü pazarlama becerilerine de ihtiyacınız olabilir.

Ne tür bir web sitesini geliştirmek ve satmak istediğinize karar verin.

Hangi alanda tutkuyla çalışıyorsunuz? İster misin Çevrimiçi bir web sitesi satmak ya da belirli bir açıklama ile bir blog? Bir açık artırma pazarında satışa sunulan çeşitli web siteleri vardır. Para Kazandıran Google AdSense sitelerini ziyaret edebilir, çevrimiçi forumlar, üye siteler, e-kitap satışları ve daha fazlasını alabilirsiniz.

İlgilendiğiniz belirli bir web sitesi veya blogu için kendi dikkatli aramanızı başlatın ve bir satın alma fırsatı olup olmadığını görün. Flippa.com adresinden bir web sitesi satın alabilirsiniz. Yeni başlayanlar için harika bir pazar. Potansiyel bir web sitesi bulursanız, Flippa’da çok daha yüksek bir fiyata satın alabilir, geliştirebilir, popüler hale getirebilir, pazarlayabilir ve sonra satabilirsiniz.

Flippa ile alım veya satım

Çevrimiçi satış yapmadan önce dikkate alınması gerekenler?

1. Web sitesini satmak istediğiniz komisyoncu veya pazar yerinin komisyon maliyetleri

2. Bir web sitesi sattıktan sonra Satış Sonrası Destek

3. İstatistikleri inceleyin ve geçmiş trafik ve web sitesi gelirini analiz edin

4. Pazarlık: Makul bir satış fiyatı belirleyin

Buna değer bir web sitesini nasıl değerlendirebileceğinizi biliyor musunuz?

Bu, çoğu insanın düşündüğü zor sorulardan biri. Birçok kişi bir web sitesinin nasıl satılacağını bilmez çünkü web sitelerinin ne kadar değerli olduğundan emin değillerdir. Web sitenizi pazar şartlarında satmak için sitenizin değerleme endeksleri olan açık bir pazarda ne kadar satıldığına dair ayrıntılı bir resme ihtiyacınız vardır.

Temel olarak, bir web sitesi değeri temel olarak aşağıdaki faktörlerle hesaplanır:

 1. Ortalama satış
 2. Üretilen toplam gelir
 3. piyasa değeri
 4. Mühendislik maliyetleri
 5. Müşteri / abone sayısı

Web sitenizin ne kadar değerli olduğuna dair bir fikriniz olması gerekir. Web sitenizin etkinliğini satıştan çok önce kaydedebilirsiniz. Bu, trafik kaynaklarını ve web sitesi gelirini kaydetmeyi içerebilir. Genel olarak, bugün, web sitenizi korumak için kar, yatırım ve zaman harcadı.

Bir web sitesinin değerini hesaplamanın en kolay yollarından biri, aylık net karları çarpmaktır. Örneğin, bir site dört aylık bir süre boyunca ayda yaklaşık 100 dolar kazanıyorsa, satıcı tarafından ödenen tahmini beş ila on aylık kar elde etmek için siteyi 1.000 ila 1.200 ABD doları arasında çevirebilirsiniz. ,

Tıklama başı maliyet (TBM) adlı bir web sitesi maliyet tahmini modelini de kullanabilirsiniz. Bu model, çevrimiçi para kazanmadığınızda web sitenizin ne kadar satıldığını belirler. Ancak, bu yöntemlerin tümü doğası gereği tamamen özneldir ve olası bir alıcının değerine veya çevrimiçi açık artırmanın tahmini değerine bağlıdır.

Web sitenizi çevrimiçi olarak nerede ve nasıl satıyorsunuz?

Online olarak siteyi satabileceğiniz birçok platformunuz var. Aşağıda belirtilen yaygın yöntemlerden bazıları.

 • Sosyal medya çözümleri
 • Online Müzayede
 • İkincil alan pazarları
 • çevrimiçi portallar

Web sitenizi satmanın en iyi yolu, web sitenizi satmak için ne kadar para harcamak istediğinizi bilmeniz için gereken tüm ayrıntılara sahip bir web sitesi oluşturmak ve potansiyel müşterilerinizin size ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinizi bırakmaktır. Bu, hedef pazarda bir web sitesi satın alma veya satma ve istediğiniz yüzdeleri alma konusunda yaratıcılık ile ilgilidir. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı karlı bir işletmeye dönüştürebilirsiniz. Sosyal medya satışıyla, herkes bir web sitesine yatırım yapmadan veya çevrimiçi açık artırmaları veya pazarları kesmeden çevrimiçi bir satıcı olabilir.

Çevrimiçi Web Siteleri Satış için En İyi Web Sitesi Komisyoncuları?

Son sözler

Çevrimiçi web siteleri satmak için sabit kurallar yoktur, ancak kesinlikle size büyük faydalar sağlayacak ve evde oturup çevrimiçi para kazanmanıza yardımcı olacak potansiyel bir çabadır. Bugün kendi işinizi kurun ve kendinizi web sitesi çevirme dünyasına dalın.

Kontrol Ediliyor

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Yeni bir blog başlatmak ve blog trafiğini artırmak, büyük bloglar tarafından kullanılan kanıtlanmış bir sistemdir. …

Yeni başlayanlar için blog oluşturma - yalnızca kanıtlanmış ve en iyi ipuçları

Yeni başlayanlar için blog oluşturma – yalnızca kanıtlanmış ve en iyi ipuçları

Bir blog başlattınız! Yay! Ya da bir blog başlatmayı düşünüyorsun. Yay sana anne! Yeni başlayan …

Kanıtlanmış Bir Planla Nasıl Para Kazanılır

Kanıtlanmış Bir Planla Nasıl Para Kazanılır

Yeni yıl için bir ana blog başlatmak istiyorsun! Yay! Bloglamaya başladığımda ikizlerim hala bebeklerdi. Yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir