Başlangıç / Online işler / Craigslist Satılık İpuçları: Komple Kılavuzu 2019

Craigslist Satılık İpuçları: Komple Kılavuzu 2019

Günümüzün tüketici odaklı toplumunda, yıllar içinde birçok mal biriktirme eğilimindeyiz. Garajı hareket ettirir ya da temizlersek, etrafta ne kadar çöp bıraktığımızı ve asla tüketmediğimizi öğreniriz.

Tamam, önemsiz yanlış kelime seçimi olabilir. Etrafta yattığınız şeylerden bazıları hala mükemmel durumda olabilir, ancak bunları kullanmak için zamanınız yok veya bunları yaşamınızda değerli bulamayabilirsiniz.

Hepimiz bir şekilde onunla ilişki kurabiliriz. Hiç kullanmadığınız bir yerde yalan söylemiyor olabilirsiniz, ancak hafta sonu yeni bir 96 inç LED UHD TV satın aldınız ve 55 inç eski modeliniz için yeriniz kalmadı.

Tüm istenmeyen eşyalarınla ​​ne yapıyorsun? Elbette, bir bahçe satışınız olabilirdi, ama cumartesi günü satışları koordine etmek için kim zaman harcıyor?

Belki de satacak bir şeyiniz yok, ancak geçen hafta Çin’den ithal ettiğiniz yeni ürünün ABD’de sıcak bir satıcı olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Ürünün çevrimiçi satışları, düzgün bir kar elde etmek için harika bir yol gibi görünmektedir. Nasıl başlıyorsun?

Ne satıyor olursanız olun, bir ürün, bir mülk veya bir hurdalık olsun, Craigslist ürünlerinizi satmak için çeşitli yollar sunar.

Bu kısa kılavuzu Craigslist’te eşya satmaya karar verdik. Reklamınızın görünürlüğünü ve etkisini artırabilecek stratejiler bulabilirsiniz. Bu adımları Craigslist’te satılan talimatları takip ederek izleyin ve bu çevrimiçi platformla para kazanın.

Bit Pazarı İpuçları

Craigslist reklamınız için araştırma ve planlama

Derinlemesine gidip reklamınızı Craigslist’e koymaya karar vermeden önce, önce biraz araştırma yapmalısınız. Yukarıda açıklananlar gibi ürünler satmaya çalışıyorsanız, ilginizi çekebilecek tek şey banka hesabınızda dolara dönüştürmek istediğiniz gerçeğidir.

Maalesef, birçok insan eşyalarını satmak için acele ediyor ve maddi ödüllerini kazanmak için kendilerini bir satış için konumlandırmak için gerekli araştırmayı yapmıyorlar. Bu hatayı yapma. Listenizi oluşturmadan önce ne sattığınızı araştırmak için biraz zaman ayırın.

TV örneğinde, insanların dikkatini çeken ve TV’nizi satan bir koleksiyona sahip olduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir. Craigslist, yüz binlerce aktif kullanıcısı olan rekabetçi bir pazardır. Muhtemelen, dışarıdaki biri seninle aynı televizyon modelini satıyor. Hatta web sitesinde çeşitli televizyonlar sunulabilir.

craigslist

Teklifinize acele ederseniz, potansiyel alıcılar ürünleriniz daha iyi durumda olsa bile sizin yerine üçüncü taraf ürünlerini seçebilir.

Reklamınızı Craigslist’te oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey, ürün araştırmasıdır.

CNET’te ürününüzü bulun ve yepyeni bir ürünün fiyatlarını görün. Reklamınızı daha sonra kullanmak için ürün özelliklerini bir dizüstü bilgisayara kopyalayın.

Amazon’a giriş yapın ve ürünün şu anda piyasada bulunan hangi yeni ürünlerini görün.

Bu durumda TV’de sattıklarınızla benzer ürünler için Craigslist’i arayın ve en düşük, en yüksek ve ortalama satış fiyatlarını not edin.

Bu bilgi, ürününüzü tanıtmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ve potansiyel alıcıların en çok isteyeceği fiyat konusunda size yardımcı olacaktır.

Makalelerinizi nasıl derecelendirirsiniz

Araştırmanız yarım saatten az sürmeli ve şimdi TV’nin yeni ve kullanılmış modelleri için fiyat noktalarının açık bir göstergesi var.

Bu bilgilerle, TV’nizin durumuna objektif bir göz atmanın zamanı geldi. Cihaz hasar görmüş mü? Hala orijinal ambalajın var mı? Uzaktan kumanda hala çalışıyor mu – veya bazı düğmeler bozuk mu?

Televizyonun durumunu belirledikten sonra, fiyatı belirlemelisiniz. TV’nizi rekabetçi bir fiyatla sunmanız önemlidir. Yeni olduğu zaman bunun için 500 dolar ödemek zorunda kaldınız, ancak hiç kimsenin bu fiyattan satın almayı teklif etme olasılığı var.

İşte TV’nizi satmanızı sağlayan etkili bir fiyatlandırma stratejisi. Web sitesinde TV için en yüksek fiyatı Craigslist’te ve en düşük fiyatı alın. TV için ortalama satış fiyatını bulun ve ortalama perakende satış fiyatının yüzde 15 altında bir fiyatla teklif edin.

Sunulan en düşük fiyata satmak bir hatadır. Birçok insan, TV’nizde bir sorun olduğunu düşünür ve siz bunu şaka dükkanına atmaya çalışırsınız. Tüketiciler tuhaf hayvanlardır ve psikolojileri dünyadaki satış psikologları tarafından yoğun bir şekilde incelenmiştir.

Satış fiyatınızı güvence altına aldıktan sonra, kendi fiyatlarınızı belirlemek veya Craigslist’teki En İyi Teklif özelliğini kullanmak isteyip istemediğinizi düşünmenin zamanı geldi. En İyi Teklif stratejisini seçerseniz, size düşük fiyatlı bir teklif sunma şansı alan kişilerden arama yapmanız gerekebilir. Bu strateji size daha fazla müşteri adayı getirecek, ancak aynı zamanda boyun ağrısına da yol açabilir.

Fotoğrafların anlamı

Eski “Bir resim bin kelimeye bedeldir” ifadesi, Craigslist reklamınızın yerleşimi ile ilgilidir. İstatistikler, fotoğraflarını tekliflerinde kullanan kişilerin, hiçbir görüntünün gösterilmediği ürün görünümlerinin 10 katından fazlasını aldığını gösteriyor. Basitçe söylemek gerekirse, resim kullanmıyorsanız, masaya para bırakın.

Craigslist ile girişiniz için fotoğraf yükleyebilirsiniz. TV’niz için 4 fotoğraf kullanmanızı öneririz. TV’nin fotoğrafını tamamen çekin ve ardından ekran, uzaktan kumanda ve herhangi bir hasar gibi üç yakın fotoğraf daha çekin. Alıcı, satışı kaybeden öğeye baktığında bunu belirleyebilir.

Fotoğraf çekmeden önce TV’yi iyice temizlediğinizden emin olun. Fotoğrafınızı çekmek için daha beyaz bir arka plan kullanın ve fotoğraflarınızı her zaman doğal ışıkta çekin. Diğer eşyaları görüşün dışında tutmaya çalışın ve manuel, uzaktan kumanda ve anten gibi ekstraları ayrı bir fotoğrafa ekleyin.

ürün Fotoğraf

Toplam 10 veya 15 fotoğraf çekin ve reklamınıza yüklemek istediğiniz en iyi dört fotoğrafı seçin.

Satış fiyatınızı güvence altına aldıktan sonra, kendi fiyatlarınızı belirlemek veya Craigslist’teki En İyi Teklif özelliğini kullanmak isteyip istemediğinizi düşünmenin zamanı geldi. En İyi Teklif stratejisini seçerseniz, size düşük fiyatlı bir teklif sunma şansı alan kişilerden arama yapmanız gerekebilir. Bu strateji size daha fazla müşteri adayı getirecek, ancak aynı zamanda boyun ağrısına da yol açabilir.

Akılda kalıcı bir başlık oluşturun

Manşetin, insanların Craigslist hakkında bir yazı ararken ilk gördüğü şey. Televizyonun fotoğrafı anlaşmayı kapatabilirken, manşet ilk önce insanların dikkatini çekiyor.

Başlığınızda anahtar kelimeler kullanmak önemlidir; böylece sonuçlar için tarama yaparken arama motoru girişinizi bulur.

Girişinize başlayın ve TV’nin ve modelin durumunu belirtin. Gibi bir şey;

“Samsung Smart TV uzaktan kumandalı 55 inç. Nane durumu – Yeni gibi! Şimdi sormak – hızlı satış yapacak! ”

Bu başlık, potansiyel alıcıları TV’nin modeli, boyutu ve durumu hakkında bilgilendirerek – hepsini tek bir başlıkta çekiyor. Başlığınızı TV’nin kısa bir açıklaması olarak düşünün ve bu sayede alıcılar teklifinizi tıklatır.

Craigslist reklamın mükemmel bir tanımını oluşturmak için

TV’nin güzel bir tanımını yazmak, reklamlarınız için kek üzerine krema koymaktır. Reklamı tıklayan çoğu kişi gördüklerini iyi anlar. Şimdi açıklamanın anlaşmayı imzalama zamanı.

Açıklamalarınızı TV’nin markasını ve modelini belirterek başlatın.

“Samsung 55 inç akıllı TV sahipleri tarafından satılık, sadece 1 yaşında.”

TV’nin durumundan ve herhangi bir hasardan bahsedin.

“Nane durumu – ekran mükemmel durumda, montaj plakasının arkasında bazı küçük çizikler var.”

TV’nin performansı hakkında bir veya iki kısa satır yazın.

“TV iyi çalışıyor, 4K Netflix filmleri ve Blu-ray izlemek için harika!”

Reklam açıklamanızı, OEM web sitesinden veya CNET’ten kopyaladığınız bilgilerle bitirin.

İşinizi tanıtmak ve zaman kaybetmekten kaçınmak için açıklamayı kullanın.

“500 $ değerinde TV – 350 $ veya daha iyisi dedi – NO CHANCERS. Bu durumda, bu TV için daha iyi bir fiyat bulamazsınız! “

Teknik veriler Bir elektronik cihaz satıyorsanız, üreticinin web sitesine teknik verileri girin.

İletişim bilgilerinizi açıklamaya ekleyin. Çoğu kullanıcı iletişim bilgileri için e-posta adresi kullanır. Ancak, cep telefonu numaranızı girmenizi ve kullanıcılardan uygunluk bilgileri içeren bir SMS göndermelerini istemenizi öneririz.

Reklamınız şimdi yayınlanabilir! İyi şanslar!

Reklamınız yayınlandıktan sonra, işlem sırasında güvenliğinizi sağlamak için bu ek ipuçlarını okumanızı öneririz.

İsimsiz bir e-posta kullanın

Çevrimiçi olarak kişisel bilgilerimizi korumanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolandırıcıların ve hackerların kişisel bilgilerini çaldığı korku hikayeleriyle, kimsenin uygunsuz kullanım için bilgilerinizi almamasını sağlamak için mümkün olan tüm önlemleri almak en iyisidir.

Craigslist, alıcılarla iletişim halindeyken gerçek e-posta adresinizi gizleyen anonim bir e-posta özelliği sunar. Alternatif olarak, isteklerinizi yerine getirmek için ayrı bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Kanmayın

Craigslist’i kullanmanın en büyük sakıncası seni televizyondan çıkarmaya çalışan hilelerin sayısı.

TV’nizi listelediğiniz an; Uyarılar, TV arayan sık alıcılara gönderilir. Sonuç olarak, listenizin ilk saatinde soruşturma aldığınızı öğrenebilirsiniz. Ne yazık ki, bu ilk isteklerin çoğu dolandırıcılardan olacaktır.

En popüler dolandırıcılıklardan biri, tutarın yarın hesabınıza ödeneceğini belirten bir e-postayla size bir ödeme kanıtı gönderiyor. Sonra alıcı TV’yi alır ve iyi bir anlaşma yaptığınızı düşünüyorsunuz. Ancak, ödemenin kanıtı bir fotoğraf belgesi olarak ortaya çıkıyor ve parayı asla alamayacaksınız – alıcı TV’nizi alırken.

İşlem için sadece nakit ödeme kabul edin ve banka hesap bilgilerinizi veya kredi kartı bilgilerinizi asla potansiyel alıcılara iletmeyin. Mesai saatleri içerisinde alıcı ile daima halka açık bir yerde buluşunuz. Asla bir başkasına eve gitme veya hava karardıktan sonra buluşma.

Nakliye düzenlemek

TV’nizi alıcıya göndermekten Craigslist’in sorumlu olmadığını not etmek önemlidir. Teslimat düzenlemelerini yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Alıcı size yakınsa, TV’yi göndermenizi öneririz. Ancak, alıcı bulundukları yere seyahat etmek için çok uzakta ise bir nakliye şirketi ile iletişime geçmelisiniz. TV’yi göndermeden önce, kredinin önce banka hesabınızda görüntülendiğinden emin olun

Craigslist’te değerli eşyalar satmayın

Craigslist, antika koleksiyonu para koleksiyonunuzdan yüzbinlerce doları satmak için doğru bir platform değildir. Craigslist’teki yüksek biletli eşyaların satışı, sizi dolandırıcılara ve dolandırıcılara hedef haline getirir.

Craigslist TV’yi satmak için harika. Ancak, madeni paralarınızı değerlemek ve satmak için bir altın tüccarına veya uzmanına götürün.

Özet – reklamınızı kaldırmayı unutmayın

İşlem tamamlandı ve TV’nizi başarıyla ABD dolarına dönüştürdüğünüze göre, reklamınızı kaldırma zamanı geldi. Reklamı kaldırmak istemiyorsanız, birkaç hafta sonra liste hakkında arama veya e-posta almayı bekleyebilirsiniz.

Korkmuş alıcılara, öğeyi zaten sattığınızı söylemekten kurtulmak için reklamı kapatın.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir