Başlangıç / Online işler / Darbe alımlarını önlemek için 10 altın kural

Darbe alımlarını önlemek için 10 altın kural

Eğer kendiliğinden bir şey satın aldıysanız ve neden yaptığınızı merak ettiyseniz, bu kararı nasıl aldığınızı bile öğrenemezsiniz.

Kendiliğinden hareket ederseniz, mali durumunuzu kontrol etmek konusunda çeşitli zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Gerçekten istediğini düşündüğün bir şey gördüğünde, bu dürtüsel dürtüyü nasıl hissediyorsun?

Zor kazandığınız parayı harcadığınızda duygularınızı nasıl daha iyi kontrol edebileceğiniz ve banka bakiyenizi nasıl iyileştireceğinizle ilgili bazı ipuçları.

Beklemeyi öğren

Eğer maddi durumunuz kötü ise, birisi Ulusal Borç Tahliyesi size yardımcı olabilir Finansmanınızı zaman içinde geri aldınız, ancak aynı zamanda oraya nasıl ulaştığınız ve senaryonun gelecekte tekrar etmesini önlemek için neler yapabileceğiniz sorusu da gündeme geliyor.

Darbe satın almayı önlemenin en iyi yollarından biri, mağazaya dönmeden ve satın almadan önce en az bir hafta beklemektir.

Bu kurala kesinlikle riayet edebiliyorsanız, düşünce size ilk hissettiğiniz öğenin ilk coşkusunu verir. Maddeyi almak istediğinizi hala hissediyorsanız, en azından öğeye gerçekten ihtiyaç duyup duymadığınızı ya da istemediğinizi düşünmek için kendinize fırsat verdiniz.

Teklifler için gelen kutunuzu veya posta kutunuzu kontrol etmeyin

İşletmeler, ürünlerini pazarlama ve satın alma konusunda çok yeteneklidir ve genellikle sizi itici bir satın almaya yönlendirecek özel teklifler göndererek yaparlar.

Bu tekliflere cevap verme dürtüsüne diren ve aboneliklerini daha iyi sil, bu yüzden teklif almak zorunda değilsin ve muhtemelen hiç satın almana gerek duymadığın bir şeyi satın alma eğiliminden kaçınmaya çalış ,

Para dünyayı yönetiyor

Sahip olduğunuz paraya nasıl daha fazla saygı göstereceğinizi öğrenmek istiyorsanız, alışveriş yaparken birkaç hafta boyunca paraya çevirmek iyi bir fikirdir.

Kartları evde bırakın ve satın alma işleminiz için ödeyebileceğiniz çok miktarda para çekin.

Bir eşya için nakit para harcamak, satın almaya değer olup olmadığına daha fazla dikkat ediyor gibi görünüyor ve kesinlikle kredi kartınızı çekiyormuş gibi gerçek para harcıyor gibi hissediyorsunuz.

Nakit ödeme, itici harcama alışkanlıklarınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

İnternet Alışverişinin Tehlikeleri

Çevrimiçi bir çok şey satın alırsanız, aramaya başladığınızda muhtemelen seçmediğiniz bir şey satın aldınız.

Büyük çevrimiçi alışveriş siteleri, makaleler ve tekliflerle dolup taşmaktadır ve dikkatinizi dağıtmak ve israf etmek için alım yapmak kolay olabilir.

Belirli bir öğeyi arayın ve bulduğunuzda çevrimiçi kasaya gidin.

Harcama fırsatlarınızı en aza indirin

Alışveriş merkezine işten giderken gezinmek istiyorsanız, plansız satın alma yapma ihtimaliniz yüksek.

Alışverişe gitmek istediğiniz ürünlerin bir listesini yapmak ve mağaza ziyaretlerinin sayısını sınırlamak daha iyi olur; böylece yakında pişman olacağınız bir dürtü satın alımına dahil olma şansınız azalır.

Fomo – Modern bir ikilem

Modern dilimizdeki kısaltmalar ile çevreleniyoruz ve FOMO (Kaybetme korkusu) buna iyi bir örnek.

FOMO'dan etkilenmek, ihtiyaç duymadığınız ya da istemediğiniz eşyaları satın aldığınız için banka bakiyenizi zedeleyecek, çünkü kaçırmayacak kadar iyi bir şeyi kaçırdığınızı düşünüyorsunuz.

Çobanlık anlayışınızı harcamaktan kaçının ve FOMO'nun satın alma kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin.

Gerçekten para biriktirecek mi?

Süpermarketler, alışveriş faturanızda tasarruf etmenin mükemmel bir yolu olan birebir fırsatlar gibi tekliflerle bizi bombalıyor.

Ancak, bir ürün için para kazanmaya başlamanız gerekenden fazlasını satın almak, düşünürseniz, çok az para kazandıran bir fikirdir.

Paradan tasarruf ettiğinizden emin olursanız, hepsini bir araya getirdiğinizde sonuçta daha fazla paraya mal olacak itici alımlar yapabilirsiniz.

harcama çılgınlığı

Para harcamak ve bir şeyleri satın almak iyi hissedebilir ve sizi mutlu edebilir ve dürtü alıcıları bu konuda genellikle aynı özelliklere sahiptir.

Kendinizi daha iyi bir şeyler almaya ve zevk almaya ikna etmek, dürtü almak için bir nedendir ve eğlence genellikle kısa sürelidir.

İyi hissetmek için başka yollar arayın

Rastgele alışverişe para harcayarak kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz fikrine katılıyor olsanız bile, kesinlikle banka dengesini koymadan aynı duygusal refahı sağlamanın yolları vardır.

Kanepede dolaşmak ve uzun süredir okumadığınız eski bir kitabı tekrar ziyaret etmek, masrafa maruz kalmadan zihinsel olarak kendinizi nasıl geliştirebileceğinize bir örnektir.

Kendinize parkta yürüyüş yapmak gibi alışverişte verdiğiniz aynı zihinsel dürtüyü vermenin başka yollarını bulun ve etkileyici alışveriş eğilimlerinizi durdurmaya yardımcı olun.

Hedeflerine odaklan

Gelecek için bazı finansal amaç ve planlara sahip olmak, itici harcama alışkanlıklarınızı azaltmanın harika bir yolu olabilir.

Büyük bir tatil için para biriktirmek veya yıl için tasarruf hedefine ulaşmak istiyorsanız, bir daha itici bir satın alma işlemi düşündüğünüzde bu hedefleri düşünün.

Durmak ve harcamak istediğiniz parayı nasıl daha iyi kullanacağınızı düşünürken, bunu düşünmeli ve muhtemelen işi durdurmaya ikna etmelisiniz.

Harcama dürtülerinizi nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek, gelecekteki finansal sağlığınız için dönüşümsel bir an olabilir.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir