Başlangıç / Sosyal Medya Kazanç / E-posta listenizden para kazanmanın ilk adımı

E-posta listenizden para kazanmanın ilk adımı

Bir blog başlattınız ve şimdi blog ile para kazanmak istiyorsunuz! Ama bunu çok zor buluyorsun!

Bloglardan gelir elde etmenin sağlam bir yolunu biliyor musunuz?

Bu bir e-posta listesi başlatacak.

Bir e-posta listesi kullanarak, okuyucularınızla bağlantı kurabilir, güven oluşturabilir ve blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Ancak, e-posta listenizi genişletmeye başladığınızda ve bir planınız olduğunda, e-posta listemle ne yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

İkiz Anne'ye başladığımda, e-posta listemi bağlamak ve izleyicilerime daha iyi hizmet vermek için kullandım.

Sonunda listemden para kazandım ve yaptığım için çok mutluyum. E-posta listeniz bir blogcu olarak geçiminizi sağlamanıza yardımcı olabilir.

Listemden para kazanmam biraz zaman aldı. Oraya atılacak adımlar, listenizi derhal mi yoksa birkaç ay sonra mı para kazanacağınızla aynıdır.

Bu yüzden, teklif edeceğiniz hiçbir şey yoksa, bu rehberin sizin için olmadığını düşünmeyin. Listenizi para kazanma için hazırlamak için ilk adımları atacağız.

Blogunuzu para kazanmaya hazır tutun

Listenizden para kazanmadaki ilk adım, blogunuzdan para kazanmaya yönelik bir plan oluşturmaktır.

Twins Mommy’yi o ilk yılda ilk başlattığımda, blogumu 0 sayfa görünümünden 35.000’in üzerinde sayfa görünümüne, ayda 0'dan 2.000’in üstüne ve 0 e-posta abonesinden 4.000’den fazla e-posta abonesine kadar genişlettim.

Blogumdan para kazanma hala devam ediyor. Blogunuzu konumlandırmak ve para kazanmak için dört önemli öğeye ihtiyacınız olduğu açıkça anlaşıldı.

Bu, listenizden para kazanmanıza yardımcı olabilir.

1. Blog planınız var mı

Karlı bir blogun temeli trafiktir. Çok fazla trafiğe ihtiyacınız yok, ama yeterince ve daha fazlasına ihtiyacınız var, hepsinden daha iyi yaşama şansı.

İkizler Annesi için blogumu, listemi ve gelirimi genişletmeye başladığımda, bloguma daha fazla göz atmak için stratejik bir plan yaptım.

İzleyicilerim için içerik oluşturmam, sosyal medyada yayınlarımı tanıtmam ve insanların blogumu hatırlayabilmesi için markamı geliştirmem gerektiğini biliyordum.

Blogunuzu genişletme planınız için aşağıdaki soruları cevaplayın:

 • Haftada ne sıklıkla içerik yayınlayacaksınız?
 • Yayınlarınız için hangi sosyal medya platformlarını tanıtıyorsunuz?
 • Yayınlarınızı sosyal medyada ne sıklıkla paylaşacaksınız?
 • Sosyal medya bağlantınıza tıklamak için okuyucuları teşvik etmek için hangi yöntemleri kullanacaksınız?
 • SEO için planın nedir?

Blogunuza başlamadan önce bu planı biliyorsanız, blogunuzdan para kazanabilir ve daha sonra listenizden para kazanabilirsiniz.

2. Blog nişinizi ve hedef kitlenizi bilin

Bloglarınızı kimlerin okuduğunu biliyor musunuz? Anneler mi? Millennials? Gezginler! Girişimciler?

Hepsinden önemlisi, listenize kimlerin abone olduğunu biliyor musunuz?

Haber bülteninize kimlerin abone olduğunu bilmek (ve blogunuzu okumak), kitlenize hizmet etmek için size doğru türde bir e-posta verecektir. Bu, içeriğinizi blogunuzda özelleştirmenize de yardımcı olabilir.

Abonelerinizi tanımanın kolay bir yolu, onlara sormaktır. Type Form veya Google Forms ile bir anket oluşturun (her ikisi de ücretsiz) ve abonelerinizi bu konuda bilgilendirin.

Formu kullanarak ilk kez e-posta listeme başladığımda bir anket yaptım. Bunlar oluşturduğum ve istersen modelleyebileceğiniz sorular:

Bu ankette abonelerimin blog trafiklerini ve e-posta listelerini genişletmekte zorluk çektiklerini öğrendim. Ayrıca nasıl daha fazla trafik veya abone oluşturmaları gerektiği konusunda hiçbir fikirleri yoktu!

Bu faydalı anketten blog gönderileri oluşturabildim ve ortak program zorluklarına dayanarak kendimi tanıtmayı başardım.

Hedef kitlenizi anladığınızda, destekleyebilir ve daha iyi hizmet verebilirsiniz.

3. Ağ ve işbirliği

Yeni bir blogcu olarak, endüstrideki diğer blogcularla ağ oluşturmak en iyisidir.

Ana Blog Niş'inde yeni olduğum için, diğer Ana Blogcuları veya diğer Ana İşletme blogcularını bulup onlarla bağlantı kurmak zorunda kaldım.

Ortak web seminerleri, hediye barındırma veya zirve yapma gibi işbirlikleri yalnızca markanızı değil, e-posta listenizi ve gelirinizi de artırmanıza yardımcı olabilir.

Nişumuzdaki diğer insanları takip ederek ve Facebook veya Pinterest grubuna katılarak, markanızı ve izleyicilerinizi büyütebilirsiniz. Öyleyse bağlantı kurmaktan korkma!

4. otantik olun

Blogunuz ve e-posta listeniz varsa, orijinal olmak ve kendinize sadık kalmak önemlidir.

Senin hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama bir blog yazısı okuduğumda, kimi yazdığını, blog yazıcısının nasıl göründüğünü, hikayesinin nasıl olduğunu ve kişiliğini anlamasını istiyorum.

Ve ne biliyor musun?

Abonelerinize gönderilen e-postalarınızda otantik olmak daha önemlidir. Burada abonenizle daha kişisel bir ilişki kurabilirsiniz.

Blogunuzda kişisel olmasanız bile, nihayetinde para kazanmak istiyorsanız, e-postanızda kişisel olmak önemlidir.

Otantik olmanın diğer yolları:

 • Deneyimlerinizi paylaşın
 • Hikaye anlat
 • Hatalarını paylaş

Bu dört öğeye sahipseniz, blogunuzdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özetlemek için:

 • Büyüme planı – Blogunuz için kısa ve uzun vadeli hedefleriniz var. Takipçileri, trafiği ve listeyi genişletmek için gerekli adımları siz belirlersiniz. Bu şekilde, blogunuzdan para kazanmaya nasıl başlayabileceğinizi görebilirsiniz.
 • Nişanızı / Kitlenizi Tanıyın – İzleyicilerinizi ve nişlerinizi tanıdıktan sonra, içeriğinizi sorunlarının çözümü olarak özelleştirebilirsiniz. Böylece ortaklarınızı, sponsorlarınızı ve ürünlerinizi izleyicileriniz için konumlandırabilirsiniz.
 • Ağ Oluşturma / İşbirliği – Başkalarıyla ağ oluşturarak ve işbirliği yaparak, markanızı, hedef kitlenizi ve nihayetinde gelirinizi artırabilirsiniz.
 • Özgünlük – İzleyicileriniz sizi tanıyorsa, güvenin ve daha sonra sizden satın alın.

Bir tebrik serisi oluşturun

Yeni abonelerinize size ve blogunuza bir tanıtım vererek, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.

Sizi ve markanızı (ve muhtemelen ürünlerinizi) kabul ederler.

Buna hoşgeldin dizisi adı verilir ve kişisel olmanın ve yeni abonelerinize en baştan güven duymanın kolay bir yoludur.

1. Hoşgeldin serisi nedir?

Hoş geldiniz serisi, kim olduğunuzu, neden güvenilir olduğunuzu, blogunuzun ne hakkında olduğunu ve uzmanlık seviyenizin ne olduğunu açıklayan bir dizi bilgilendirici ve son derece yararlı e-posta dizisidir.

Blogcular için bu tür e-postalar genellikle rahat, arkadaşça ve konuşkandır.

Bir sürü e-posta veya yalnızca hoş geldiniz e-postası almak istiyorsanız bu size kalmış.

Bir dizi e-postanın yararı, yeni bir abonenin size çok daha hızlı yatırım yapmasıdır, çünkü gelen kutunuzda bulunma ihtimaliniz daha yüksektir.

Hoş Geldiniz e-postaları genellikle belirli bir süre boyunca günlük veya iki günde bir gönderilir.

İkizler Annesi için 2-3 günde bir e-posta gönderiyorum ve haftada bir kez kendimi gençleştiriyorum. Uzun bir selamlama serisine sahibim, çünkü bunu bir satış hunisi haline getirdim.

2. Bir tebrik serisine ne olacak?

Hoşgeldin serisinde iletişim kurmak istediğiniz şey size kalmış. Hiçbir reklam yapmasanız veya satmasanız bile bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Bu, yeni abonelerinize sizin ve blogunuzun kim olduğunu bilmelerinin tek yoludur.

E-posta konuları için bazı fikirler:

 • E-posta 1: Hoş geldiniz e-postası. Kim olduğunuzu ve blogunuzun ne hakkında olduğunu tanıtın. E-postalarınızı ne zaman aldığınızı, e-postalarınızın ne hakkında olduğunu ve sizi beyaz listeye almasını belirtin. Daha sonra, bağlı kuruluş yayınlarına bağlantılar veya ürünlerinize bağlantılar ekleyebilirsiniz.
 • E-posta 2: Nişunuzdaki ipuçları veya hızlı kar – yeni abonenize değerli bir kazanç veya bazı ipuçları verin.
 • E-posta 3: Eğitim veya Kazanma – Eğitim sonrası içerik (örneğin, Pinterest takipçilerinizi nasıl büyüteceğiniz) veya başka bir avantaj (örneğin, Facebook yayınlarınıza daha fazla maruz kalmak için basit bir hack).

Buradan, nişinizle ilgili daha fazla ipucu, eğitim katkıları veya hızlı kazançlar gönderebilir ve yeni abonenize yardımcı olabilirsiniz.

Bu e-postalarda, yanıt almak ve e-posta itibarınızı geliştirmek için her zaman bir soru sorabilirsiniz. Bu da size izleyicilerinize ve onların savaşlarının nerede olduğuna dair fikir verir.

Bir sıçrama serisinin ayarlanması otomatik olarak gerçekleşir ve bir kişi listenize giriş yaptıktan sonra patlar (genellikle sunduğunuz bir hediye).

Şahsen, ilk hoş geldiniz e-postasını hediye verdikten bir saat sonra gönderiyorum.

Yeni aboneyi sıcak tutmak istiyorum ve araştırmalar bir abonenin 90 dakika sonra "soğuk" olduğunu gösterdi.

İkizler Annem listem için ConvertKit, başka bir blog için MailChimp ve Elna Cain listem için (serbest) Drip kullanıyorum!

Evet, e-posta bağımlısıyım

Düzenli olarak kullandığım tüm e-posta sağlayıcıları arasında, ConvertKit şüphesiz blogcular için en kolay olanıdır.

Listenizi genişletip genişletemediğinizi, gelen kutunuzun açılış hızını ve daha fazlasını artırabileceğinizi görmek sezgisel, anlaşılır ve kolaydır.

ConvertKit ile çalışmaya başlamak için ücretsiz bir ConvertKit ayı almak için özel bağlantımı sizinle paylaşarak gönderimime göz atın! Listenizi 30 gün içinde ciddi şekilde genişletebilirsiniz!

Listenizden para kazanma konusunda stratejik olun

Bağlı kuruluş ürünlerinizi satmak ve tanıtmak için e-posta listenizde huniler ayarladıysanız, bazı ipuçlarını ve öğelerini anlamanız gerekir.

Öncelikle, e-posta servis sağlayıcınızın bağlı kuruluş bağlantılarına izin verdiğinden emin olun. Bir çoğu yapmaz. İkincisi, bağlı kuruluşların e-postalardaki bağlı kuruluş bağlantılarına izin verip vermediğini öğrenin. Amazon'un olmadığını biliyorum.

YouTube'daki videomda Amazon Affiliate Marketing'i kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin (ve oradayken kanalıma abone olun!).

Son olarak, hangi bağlı kuruluş ürünlerinin (blogunuzdan para kazanırsanız ve bu şekilde listeniz varsa) bir satış hunisine sahip olduğunu belirleyin.

Sahip olduğunuz her ortağın bir satış hunisine ihtiyacı yoktur. Komisyon oranı yüksek olan kişiler normalde listelerinde bir hemşire taktikleri uygulamalıdır.

Bu ortaklar web barındırma ve çevrimiçi kursları içerir. Bunlar genellikle yüksek bir komisyona sahiptir.

Pazarlama için neler yapabileceğinizi ve yapamadığınızı öğrendikten sonra, şimdi e-posta listenizi saklayın, Bu sadece abonelerinizle yakın bir ilişki kurmak ve onları sizden almaya teşvik etmek anlamına gelir.

Listenizi korumak hakkında daha fazla bilgi için YouTube videomu ziyaret edin:

Bu birçok yönden gelir, ancak gereksinim spam olarak çıkma.

Her e-postada her zaman reklam verdiğinizi fark ederseniz, yüksek bir çıkış oranı görebilirsiniz.

Ancak, yeterince pazarlamıyorsanız, fırsatı kaybedebilirsiniz.

Sana verebileceğim en iyi ipucu her zaman istediğinden fazlasını vermektir. Ve eğer pazarlayacak hiçbir şeyiniz yoksa kolayca yapabilirsiniz! 🙂

Değerli ve "ücretsiz" içerik listenizi ele almanın bazı etkili yolları:

1. Bir hediye verin ve önce listenize ekleyin

Birden çok hediye oluşturmak, e-posta listenizi hızlı bir şekilde genişletmenin kanıtlanmış bir yoludur. Ancak bir listeniz olduğunda, neden önce bir sonraki hediyenizi vermeyin?

Bana onların verilerini bildiren blogcuların hayranı değilim ve bağlantıya tıklarsam, kaydolmam gerekir (abone olmama rağmen!) Gerçek hediye almayı tercih ederim.

Listenize bir PDF kılavuzu verin veya yazdırın ve ertesi hafta blogunuza gönderin.

2. Video oluşturun

Belki bir YouTube kanalınız vardır veya Facebook'ta Lives'ta denediniz. Neden bir video yapmıyor ve listenizle paylaşmıyorsunuz?

Listenizle paylaşabileceğiniz bazı harika video içeriği:

 • Soru / Cevap oturumu
 • Bir Aletle İlerleme (Örnek: PicMonkey'i Kullanma)
 • Blogunuzda gelir elde etmeye nasıl başladınız?
 • Konuşabileceğiniz bir konu

İşte Facebook Lives ile başlamak için bazı ipuçları!

3. Bir kurs oluşturun

Teachable'da bir kurs oluşturun ve geri bildirim almak için aboneleriniz tarafından abone olun.

Teachable'da bir kurs oluşturmak, bir e-posta kursundan daha değerlidir. Öğretilebilir platformda videolar oluşturabilir, bir e-Kitap veya çalışma sayfaları yükleyebilir ve kursunuzu çok değerli bir kursa çevirebilirsiniz.

Kursunuz, ilk ürününüz için bir beta veya e-posta listenizi genişletmek için sadece ücretsiz bir kurs olabilir. Her iki durumda da aboneleriniz size yardımcı olacak ve değerli ve ücretsiz içerik sunmalarına yardımcı olacaktır.

Satış isteyin

Artık değerli ve ücretsiz içerik sunduğunuza göre, listeniz takdir edecektir ve bir satış için “rica ettiğinizde” ne sunduğunuzu görmek istersiniz.

İşte basit bir huni ilk sıranı kurmana yardım etmek için.

 • E-Posta 1: Tema ve hediye (video, infografik, post) tanıtın
 • E-posta 2: Bir eğitim önerisi verin
 • E-posta 3: Bir zorluk veya sorun hakkında bilgi edinin
 • E-posta 4: Bu zorluğu veya sorunu karıştırın
 • E-posta 5: Sorununuzun çözümü (ürününüz)

Huninizi planlayın ve her e-posta için kopyanızı düzenleyin. Onları fazla uzun tutmayın ve taktiklerinizi birkaç cümleyle daraltmaya çalışın.

Bir huni bilgilendirmeli, aydınlatmalı, üzülmeli ve yanıt vermelidir. Eğer yaparsan, satış alacaksın!

Bu doğru!

Bu kılavuzda, para kazanmanıza yardımcı olacak bir listeye sahip olmanız gerekenleri öğrendiniz. Her şey blogunuzla başlar ve o andan itibaren, listenizi sürdürmek ve abonelerinizin size aşık olmalarını sağlamakla ilgilidir!

E-posta listenizi genişletin, izleyicilerinize hizmet verin ve listenizden para kazanın!
Source link

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest L-O-V-E kullanırken elinizi kaldırın. Pinterest gözlerim için ziyafet ve Twins Annenin büyümesine yardımcı oldu. …

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Olanlar için heyecanlı mısın? Yaşa! Yepyeni bir Facebook grubu kurdunuz! Zorluklar, günlük bilgi istemleri, resimler …

Pinterest nedir ve blogcu olarak nasıl kullanıyorsunuz?

Pinterest nedir ve blogcu olarak nasıl kullanıyorsunuz?

Ah, Pinterest. Çeşitli nişlerdeki blogcular, Pinterest'in gücünden bahseder. Trafiklerini artırmalarına veya e-posta listelerini patlatmalarına yardımcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir