Başlangıç / Online işler / EBay'de satış yapın – doğru yapmanın 10 püf noktası

EBay'de satış yapın – doğru yapmanın 10 püf noktası

Şeylerle dolu bir eviniz varsa, muhtemelen bazı şeyleri eBay'de satarak iki kuşu öldürebileceğiniz fikrine geldiniz. Ayrıca, büyükannenizin ve eski madeni para koleksiyonunuzun çatal bıçak takımını temiz paralara dönüştürmek o kadar kolay değil. Öğelerinizi ayarlamak, fotoğraflamak, paketlemek ve nakletmek zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca, eBay'de ödediğiniz ücretler karınızı azaltabilir.

EBay'de nasıl doğru satış yapabilirim? En önemli satış ipuçları

EBay satışlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için stratejik olması gerekir. Ne sattığınıza, nasıl ayarladığınıza ve müşterilerinizle nasıl başa çıkacağınıza dikkat ederek, yatırım yaptığınız zaman ve emeğinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Yeni bir eBay satıcısı veya karını artırmak isteyen başka bir tavşan olsun, bu eBay satış ipuçları Bir itme verir misin?

1. Doğru öğeleri seçin.

ebay satıştaydı

Fotoğraf Kyle Simmons – Unsplash

Öğenizi eBay'de satmadan önce sormanız gereken ilk soru, bunun gerçekten onu satmanın en iyi yolu olup olmadığıdır. Amazon, ilanlar, bit pazarları, süpermarket ilan panosu veya garaj satışları dahil olmak üzere nakde dönüştürülecek başka yerler var.

EBay'de satabileceğiniz en iyi ürünler:

Gemi kolay. Kitaplar, kıyafetler ve takılar paketlenip gönderilebilir. Mobilya gibi hacimli eşyalar gerekli değildir. Büyük bir porselen seti, her bir parçayı elle sarmak, olduğundan daha zahmetli olabilir. Maddeler için alıcı arıyorsanız, "Yalnızca yerel toplama" seçeneğini seçmelisiniz. Bu, satın aldığınız pilavın insanlara çok sınırlı olacağına, operada olamayacağınıza da Olmak ol Olmak

nadiren, İnsanlar, diğer tüm tezgahlara eBay'de değil, bu yüzden çorap veya okul malzemeleri aramak için, bir işletmeyi satın almak kolaydır. Başka bir yerde bulunması zor olan belirli bir ürün arıyorsanız bu pazarı ziyaret edersiniz. Eşyalar, koleksiyonerler, nadir bulunan kitaplar, eski kıyafetler ve antikalar gibi, tavsiye edilir.

Popüler. EBay'de yayınlayabileceğiniz en iyi öğelerbirçok şeyi çeken popüler makalelerdir. Araştırmaya göre, eBay'deki en çok satanlara ait Koleksiyon, Kitaplar ve moda kıyafetler.

Online satın almak için öder. Uzmanlar, kullanılmış kitaplar, elektronik aletler ve fitness ekipmanları dahil en iyi fiyatı almak için her zaman çevrimiçi olarak satın almanız gereken bazı öğeler olduğunu söylüyor. Ancak, başka makaleler de var. Mobilya, minder ve müzik aletleri olarak. Bunlar, beğenip beğenmeyeceğinize karar vermek için gerçekten görmeniz ve denemeniz gereken ürünlerdir. Ürünlerinizin bu kategoride olup olmadığından emin değilseniz, işte size iyi bir kural: Bu ürünü çevrimiçi olarak satın almak konusunda isteksizseniz, başka alıcılar da olabilir.

EBay kurallarına sadık kalın. Silahlar, canlı hayvanlar, havai fişekler, ilaçlar, sahte markalı ürünler de dahil olmak üzere eBay'de satmanıza izin verilmeyen pek çok öğe vardır. Bu maddelerin bazıları güvenlik nedeniyle, bazıları yerel yasalar nedeniyle yasaktır. EBay'de bir makale yayınlamadan önce, sayfanın Web Sitesinin Satış Politikasıizin verildiğinden emin olmak için.

2. İyi fırsatlar yaratın.

ebay bulunabilir

Fotoğraf Dokuz Köpfer – Unsplash

EBay'de neyin satılacağına karar vermek sadece ilk adımdır. EBay'in kendi istatistiklerine göre, sitede şu anda 1,1 milyar teklif var. Eğer alıcılarınızı istiyorsanız, bu konudaki diğer makaleler arasında eşyalarınızı alın. Online Pazar tekliflerinizi vurgulamak için bir yol gerekir.

Doğru anahtar kelimeleri kullanın

Yapabileceğiniz en önemli şey yardım almak, en iyisini bulabilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri kullanın, Başlık özellikle önemlidir. Bu tanımlayıcı terim ne kadar açıksa, aramada görünme şansı o kadar artar.

Doğru şartları kullanmazsanız, çok paraya mal olabilirsiniz. Louis Vuitton çantası gibi markalı bir ürün teklif ediyorsanız, bunu başlığa koymak zorundasınız. Birçok sağlayıcı hata yapar ve sadece cep veya cüzdan yazar. Böylece, bu torbadan daha az tıklanır ve fiyat teklifleri söz konusu olduğunda.

Bunun size olmadığından emin olmak için bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.:

Anahtar kelimeleri arayın. İyi bir nokta, tüm terimleri kurabilirsiniz, yapabilirsiniz. Örneğin, yalnızca "Xbox 360" yerine "Xbox 360 Video Konsolu Denetleyicileri" yazarsınız. Kendinizi kendi fikirlerinizle sınırlandırmayın. Benzer ürünler için eBay'deki tekliflere göz atın. Arama terimlerini bulmanın bir başka harika yolu, Google’ın otomatik tamamlama avantajlarından yararlanmaktır. Yazınızın özel bir tanımını verin – örneğin. Bu size insanların aradıklarını ve onlara teklifinize rehberlik etmenize yardımcı olacağını söyleyecektir.

Başlığınızı dikkatlice oluşturun. Hangi anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar verdikten sonra, bunları yalnızca rasgele bir araya getirmemelisiniz. Arama algoritmaları bulmak için anahtar kelimeler eklemeniz gerekir, ancak insanların tıklamak istediği bir başlık oluşturmanız da gerekir. Bunu yapmak için, anahtar kelimelerinizi doğal olarak akmaları için bir araya getirin. "Denetleyicili Yeni Xbox 360 Video Oyun Konsolu", "Xbox 360 Denetleyici Konsol Sistemi Video Oyunu Yeni" den daha iyi ses çıkarır.

Anahtar kelimenizi açıklamanıza ekleyin. Başlığı, insanların tıklamaları gereken ekranda gösterdikleri, ancak açıklama dikkat edilmezse, uzaktaki tıklamaların arasındaydı. Bir alıcının dikkatini çekmek ve elde tutmak için, tüm önemli anahtar kelimelerin teklifinizin başında listelenmesi gerekir. Ancak, yalnızca uzun bir anahtar kelime listesinden metin oluşturmayın. Kavramları okunaklı bir şekilde birbirine uyması için tam cümleler halinde düzenleyin.

3. Tekliflerinizin profesyonel görünmesini sağlayın.

Profesyonel eBay Teklifleri

Fotoğraf Braydon Anderson – Unsplash

Doğru anahtar kelimeleri kullanmak açıklamanıza dikkat eder, ancak insanların satın almasını sağlamak için bundan daha fazlası gerekir. Bunu yapmak için, yapmak istediğiniz satıcı türüne benzemelisiniz. Teklifinizi ne kadar profesyonelce oluşturursanız, insanların size satıcı olarak güvenmeleri olasılığı o kadar yüksek olur.

İşte birkaçı Profesyonel bir teklif oluşturmak için eBay satış ipuçları:

Tam bir açıklama yazın. Nasıl Yapılır ve Nasıl Bilirim? Ürün Tipi, Markası, Modeli, Beden, Renk ve Durum. Ancak gerçekten inandırıcı bir açıklama, gerçeklerin ötesine geçer.

Ürününüzün farklı faydalarına odaklanın – neden rekabetçi bir ürün seçmelisiniz?

Örneğin, eBay'de bir kazak satarsanız, rahatlığı, sıcaklığı ve kesimi hakkında konuşun. Konu ilginç bir geçmişe sahipse, açıklamanın onu içerdiğinden emin olun. Örneğin, “Resimler büyükanneme 1940’larda partilerde bu şapkayı taktığını gösteriyor. Yıllar sonra tavan arasında bir bavul buldum ve hala iyi durumda. "

İyi fotoğraflar ekle, Profesyonel bir liste iyi ve net fotoğraflar içerir. Kendi makalenizin gerçek fotoğraflarının olması, yalnızca benzer bir makalenin katalogdan resimlerinin olması önemlidir. Tecrübeli müşteriler bu numarayı tanıyabilir ve neyi saklamanız gerektiğini merak ederler. Ayrıca, alıcılara ürünün nasıl çalıştığını göstermek için mantıklı olduğunda bir video eklemeyi veya bir videoya bağlantı vermeyi düşünün.

Metni ayır, Büyük bir metin bloğunun okunması zordur ve alıcıyı caydırır. Okunabilirliği artırmak ve teklifinizi yenilemek için, bu metni her satırda hızlı bilgi parçaları içeren yapılandırılmış tezahüratlarla parçalayın. Önemli kelimeleri vurgulamak için koyu veya italik düğmelerini kullanabilir ve görsel ilgi alanı oluşturmak için metin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Profesyonel teklifler oluşturmak mutlaka bir iş olmak zorunda değildir. EBay Satış Slaytları özelliği ile, biçimlendirmenizi, fotoğraflarınızı ve diğer ayrıntılarınızı içeren şablonlar oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu şablonları tüm teklifler için kolayca yeniden kullanabilir ve metni her seferinde değiştirebilirsiniz.

4. İyi fotoğraflar çekin.

Fotoğraflar ebay auction

Fotoğraf Tiago Muraro – Unsplash

Çevrimiçi bir makale satmak için fotoğraflar çok önemlidir. Alıcı, ürünü fiziksel olarak elinden almadığı için, ondan ne bekleyeceğinin en iyi göstergesi olan fotoğrafları çekebilir. Profesyonel fotoğraflar için bazı ipuçları:

Birden fazla açıdan fotoğraf çekin. Bu, alıcıya ürünün neye benzediğinin tam bir resmini verir. Bununla birlikte, alıcınızı resimlerle boğmayın. Çoğu makale için işin tamamlanması için üç resim yeterlidir.

Sadece net resimler kullanın. Teklifinizde yalnızca keskin ve net görüntüler kullanın ve bulanık görüntüleri atın. Bir püf noktası – net fotoğraflar elde etmek için, tam güneş ışığında çekim yaparken bile flaşı sürekli kullanmanız önerilir. Bu, tüm görüntünün kısmen aydınlatılmış ve kısmen gölgeli değil aydınlatılmasını sağlar.

Tarafsız bir arka plan kullanın. Resminizi kirli mutfağınızda çektiğinizde, izleyicinin arka planındaki karışıklık sizi sattığınız konudan uzaklaştıracaktır. Nesnenin kendisine odaklanın, onu düz, nötr bir arka planla değiştirin. Genellikle beyaz bir sayfa iyi çalışır, ancak siyah veya kahverengi hafif nesneler için daha iyi olabilir.

Ölçeği göster. Bir fotoğraf sadece görüntülenirse, ne kadar uzun olduğunu söylemek zor olabilir. Bu gibi durumlarda, ölçeklendirme için başka bir eleman eklemek yararlı olacaktır. Örneğin, boyutunu görüntülemek için elinizde bir akıllı telefonun resmini çekebilirsiniz. Ayrıca cetvelin yanındaki öğeyi veya çok küçük eşyalar için yazı tura da fotoğraf çekebilirsiniz.

Hataları göster. Makalenizde herhangi bir kusur varsa, örneğin: Örneğin, bir porselen parçasında bir çatlak, fotoğraflarda göstermeli ve açıklamada belirtmelisiniz. Bu şekilde, alıcılar kusurun ürünü satın almak veya bırakmak için yeterince ciddi olup olmadığına kendileri karar verebilirler. Ayrıca makalenin durumuna dürüst olduğunuzu gösterir.

5. Doğru zamanı kullanın

ebay'da satış yapmak için doğru zaman

Fotoğraf Anastasia Dulgier – Unsplash

EBAY'DAKİ BAŞARINIZ, SADECE AYARLANABİLECEĞİNİZ SADECE NASIL AYARLANMAYACAKTIR. Öyleyse, mevsimsel ürünleri yılın en doğru zamanında alıcılar gibi bulabilirsiniz. B. Aralık ayında Noel süsleri ve yaz aylarında yüzme veya dalış ekipmanı. Benzer şekilde, eğer spor hatıraları satarsanız, bunu yapmanın en iyi zamanı, söz konusu takımın büyük bir oyuna başlamadan hemen önce olmasıdır. Birçok kişi ekibi arıyor, böylece talep daha da artacak.

Ancak, zamana duyarlı olmayan öğeler için bile, Internet'te çok sayıda insanın olduğu bir zamanda başlarsanız teklifleriniz daha iyi olabilir. Teklif başına yalnızca birkaç kuruş için, başlangıç ​​teklifinizi istediğiniz zamana ve en fazla 21 gün öncesine kadar ayarlayabilirsiniz. Bu durumda, teklifi oluşturmak ve etkinleştirmek için bir noktada bilgisayarınızda olmanız gerekmez.

Bazı araştırmalar, Pazar gecesi, çoğu insan şu anda çevrimiçi alışveriş yaparken genellikle başlamak ve bitirmek için en iyi zaman olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları iyi bir seçim olabilir. Bugünlerde pek çok insan PC veya tabletlerinin önünde oturmayacağından açık artırmanızı Cuma veya Cumartesi günü test etmekten kaçının.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi ya da Dünya Kupası finalleri gibi bir mega spor yarışması sırasında zamanın geçmediğinden de emin olmalısınız.

6. Fiyat doğru olmalı.

ebay fiyatı

Fotoğraf Brett Jordan – Unsplash

Öğenizi bir eBay açık artırmasında satarsanız, başlangıç ​​fiyatını düşük tutmak iyi bir fikirdir. Öğenizin 100 TL satmasını bekleseniz bile, başlangıç ​​fiyatını 50 TL olarak ayarlamak, birçok alıcının derhal faizini kaybeder. Düşükten başlayın ve talebin fiyatı artırmasına izin verin. 100 € sonunda gelmezse, muhtemelen bu fiyat olmazdı.

"Anında satın alma" teklifi için doğru fiyat Bulmak daha zor. Ancak, birkaç ev ödevi yardımcı olabilir. EBay'i size benzer ürün teklifleri için arayın ve diğer alıcıların ne kadar ödemek istediklerini öğrenin.

Doğru fiyatı bulup bulmadığınızdan hala emin değilseniz, Alıcının size fiyat önerileri gönderebileceği seçeneği belirleyin, "Şimdi satın al" fiyatının altında, teklifinizde "Fiyat tekliflerine izin ver" kutusunu işaretleyin. 80 € ÖDEME HAZIRLANMADIĞINDAN BİR ALICI GELİR EĞER, € 100'DEN ÖDEME HAZIR DEĞİLDİR, FİYATINIZ SUNULABİLİR VE İSTEDİĞİNİZ.

EBay'e 75 $ üzerindeki teklifleri otomatik olarak kabul etmesi veya teklifleri 50 $ 'ın altına düşürmesi gerektiğini bile söyleyebilirsiniz. Bu şekilde, her bir teklife ayrı ayrı yanıt vermek zorunda değilsiniz.

7. İyi satıcı puanı alın.

Ebay inceleme satıcı

Fotoğraf Bruno Nascimento – Unsplash

Yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri eBay'de satış yapmak, yorumlarınızın bakımıdır. Alıcılar bunlara çok dikkatle bakıyor ve sonra sizden alıp almadıklarını düşünüyor. İyi incelemeler ayrıca tekliflerinizi müşteriler için daha cazip hale getirir ve daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olur. İşte puanlarınızı yüksek tutmak için birkaç ipucu.

Dürüst ol

Memnun olmayan müşterilerden kaçınmanın en iyi yolu, eBay'de sattığınız her ürüne% 100 dürüst olmaktır. Durumunda herhangi bir kusur varsa, örneğin Bir çizik veya çentik olarak, açıklamada aynı şekilde belirtiniz ve hatanın bir fotoğrafını ekleyiniz. Bu doğru, bu bazı alıcıların ürünü istemediği anlamına gelir, ancak her zaman küçük hatalarla yaşayabilecek biri vardır.

Zarar görmüş bir eşyayı almak daha iyidir ve hasarın onarımı amatörce değildir. Burada genellikle durumun daha da kötüleşmesine neden olabilecek küçük çaplı bir onarım yapılmaya çalışılmaktadır. Ya da bir şeyi iyileştirmeye çalışıyor, koleksiyonerler eski bir eşyaya patinada otantik bir görgü tanığı için daha fazla para harcıyorlardı.

Her durumda, bir alıcı mükemmel durumda olmayan bir ürün tarafından caydırılırsa, satın almadan önce bilgilendirilmesi çok daha iyidir. Ayrıca, teklifinizden uzağa tıklayan veya ürünü geri gönderen veya size olumsuz bir puan veren potansiyel bir alıcıyı kaybederseniz daha iyidir.

Açık kurallar koy

Bir başka olası, satın almak sizin, Gönderim ve İadeler için açık, Ayrıntılı Politikalardır. Müşterilerinizle şeffaf olmak, öfkeli müşterilerle zamanınızı boşa harcar. Alıcı tam olarak ne beklediğini önceden biliyor, bu yüzden rüzgarda şikayet edecek bir şey yok.

İade politikalarınızı cömert hale getirmek iyi bir fikirdir. Müşteriler, bir sorun olduğunda iade edebileceklerini bildiklerinde ürünlerini riske atmaya daha isteklidirler. Ek olarak, iade politikanız eBay'deki “En İyi Eşleşme Algoritması” ndaki arama sonuçlarını derecelendiren faktörlerden biridir. Cömert bir iade politikasının satın alma şansı olduğu anlamına gelir.

Ancak, geri dönüş politikası için çok cömert bir şey var. Örneğin, alıcılarınızın istediğiniz zaman öğeleri iade etmelerine ve tam iade nakliye ücretlerini ödemelerine izin verirseniz. Bu, insanların ürünlerini bir kapristen satın almasına ve istediği zaman iade etmesine neden olabilir. Bu size çok para ve zaman kazandırabilir. İyi bir uzlaşma, iadeyi satın aldıktan sonraki ilk iki hafta içinde kabul etmek ve nakliye ücretinin yarısını ödemek.

8. Nakliye ücretlerini düşük tutun.

ebay nakliye masrafları

Stok Fotoğraf – Maarten van den Heuvel – Unsplash

Aşırı nakliye masrafı kadar alıcıları korkutacak hiçbir şey yoktur.

Nakliye için, müşteriden tam olarak ne kadar ödediklerini ödemek için iyi bir yol bulundu – daha fazla değil, daha az değil. Bu miktarı hesaplamak için, ürününüzü nakliye için kullanmak istediğiniz kutuya nasıl koyacağınızı, tüm paketleme malzemelerini nasıl doldurabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

İyi bir seçenek ücretsiz gönderimdir, küçük makaleler için özeldir. Müşteriler "her şey dahil" anlaşmaları tercih ettiğinden, ürününüzü daha hızlı satma ihtimaliniz iyidir. Hızlı satış size hızlı bir nakit akışı sağlar ve paranızı daha hızlı artırabilirsiniz.

9. Makalelerin derhal gönderilmesi.

ebay nakliye

Fotoğraf Bankası Muhasebesi – Unsplash

Alıcılar sadece nakliye masraflarıyla ilgilenmiyor, aynı zamanda gönderinin ne kadar süreceğini de değerlendiriyorlar. Amazon iki günlük teslimatı yeni standart haline getirdi. Alıcılar, Amazon'dan sipariş verirken ürün için çok daha uzun süre beklemek zorunda kaldıklarını görürlerse, teklif etmek zorunda kalacaklarından uzak tutulacak.

Bu nedenle, eşyalarınızı her zaman en iyi şekilde satın alındıkları gün göndermelisiniz. Bunu madde açıklamasında da belirtmeli ve vurgulamanız gerekir. Bazı tüccarlar, herhangi bir zamanda bir ürünün satın alınması ve ödenmesi durumunda, aynı gün içerisinde gönderileceğini belirtmektedir.

10. Malları güvenli bir şekilde paketleyin.

Nakliye için ödeme yapmazsanız ve iki gün içinde öğeyi alsanız bile, kırılmış veya hasar görmüşse mutlu olmazsınız. Zorluklar ve iadeler ile uğraşmak zorunda kalacaksınız ve satıcı puanınız zarar görebilir.

Bu sorunu önlemek için, her şeyi, özellikle hassas parçaları güvenli bir şekilde paketleyin. Küçük sevkıyatlar yastıklı bir nakliye çantasında saklanabilir, daha büyük olanlar ise çok sayıda paketleme malzemesi içeren bir kutuda gönderilmelidir. Bubble wrap, strafor çevirir, buruşuk gazete veya rendelenmiş kağıt çalışabilir.

Ayrıca, yağmurda nakliye yaparken paketlerin ıslanabileceğini unutmayın. Plastik oyuncaklar gibi eşyalar geçecek, ancak kitaplar, giysiler ve elektronik ürünler zarar görebilir.

Müşterilerin takdir edeceği bir diğer avantaj, teslimatın içeriğini listeleyen ekteki teslimat notudur. Doğru ürünü alan müşterilerin, küçük eşyaları daha büyük bir pakette kazara atmaları önlenecektir. Müşterilerin sorunları veya soruları varsa iletişim bilgilerinizi ekleyin.

10. Müşterilerinize uygun şekilde davranın.

Sattığınız ürünler istisnai ya da özel olmasa bile, seçkin bir satıcı olarak bunları dünya standartlarında müşteri hizmetlerine dönüştürebilirsiniz. İşte bunun anlamı:

Kibar ol. Müşterilerinize, en sevdiğiniz mağazada alışveriş yaparken beklediğiniz nezaketle davranın. Müşteriler size kaba davransalar bile aynı şekilde tepki vermeyin; Sakin ve profesyonel kalın. Yanlış olduğunu düşündüğünüz halde, "Müşteri her zaman haklıdır" sloganını hatırlayın.

Esnek ol. Müşterilerinizden gelen her makul talebe uymaya çalışın. Örneğin, bir müşterinin bunları tek bir gönderide birleştirip ekleyemeyeceğinizi ve gönderi maliyetlerini düşürebildiğini bilmek istediğiniz birden fazla ürün aldığını varsayalım. Bu talebe "evet" demek, size hiçbir ücret ödemeyecek ve alıcı bunu takdir edecektir. Aşırı pazarlık etmemesi gereken bir şey hızlı ve güvenlidir. İşlemlerinizin eBay sisteminde çalıştığından emin olun, böylece dolandırıcılık riski yoktur.

Müşterilerinizi güncel tutun. Müşterilerinizi, siparişlerinde neler olup bittiği konusunda güncel tutun. Açık artırma bitiminden sonra mümkün olan en kısa sürede gönderin; ödemenizi ne zaman aldığınızı ve öğenin ne zaman gönderileceğini bilirsiniz. Mümkünse, onlara bir takip numarası ve bir link verin, böylece yayınlarının ilerleyişine dikkat etsinler. Onlardan haber alamazsanız, öğeyi aldıklarından ve her şeyden memnun olduklarından emin olmak için birkaç gün sonra onlarla iletişim kurun.

Bilgilendirici olun. Sorularınız varsa, hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz. Henüz bir cevabınız olmasa bile, mesajı aldığınızı ve bir cevapla en kısa sürede cevap vereceğinizi bilmelisiniz. Bazen sana dönüşen ilk kişiye dönüyorsun.

Ayrıntıları ver. Müşteri sorularına cevap verdiğinizde, sorduğunuzdan daha fazla olsa bile, onlara mümkün olduğunca çok bilgi verin. Bir müşteri yazdığında, o zaman yalnızca teklifte bulunan bilgileri gözden geçirmelisiniz, aynı zamanda spesifikasyonları da ölçün ve kesinleştirin. Sahip olduğun gibi daha fazla bilgi vermek müşteriye kendini adadığını ve bu yüzden bir satıcı olarak sana daha çok güvenmeyi istediğini gösterir.

Geri bildirim isteyin – ve buna göre davranın. Müşterilerinizden her zaman alışveriş deneyimleri ve üründen memnun olmaları hakkında geri bildirim isteyin. Görüşleriniz olumsuz ise veya şikayetleriniz ile irtibata geçerseniz, iyileştirme fırsatı olarak kabul edilir.

Takdir göstermek. Son olarak, müşterilerinize çok değer verdiğinizi söylemelisiniz. İyi iletişim kurduğunuz alıcı için daima olumlu geribildirim bırakın. Muhtemelen, karşılık verecekleri ve sizinle tekrar alışveriş yapmaktan hoşlandıklarıdır. Birisi yüksek fiyatlı bir ürün satın aldıysa, pakete el yazısı bir not eklemeyi düşünün, işiniz için teşekkür edin ve onlardan herhangi bir sorunuzla sizinle iletişime geçmelerini isteyin. Bunun gibi küçük hareketlerin büyük etkisi var.

Son sözler

EBay'e başlamak kolaydır ve çoğu kişi siteyi yıllarca eşya satmak için yıllarca kullanır. EBay satış ipuçları, ara sıra satışlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak ve muhtemelen size bir parçası olarak satış yapma teşviki verecektir.
Source link

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir