Başlangıç / Online işler / EBay'de seri ilanlar satmak – Profesyonellerin yaptığı bu

EBay'de seri ilanlar satmak – Profesyonellerin yaptığı bu

Artık kaç şeye ihtiyaç duymadığınızı fark ettiniz veya belki de sadece biraz paraya ihtiyacınız var ve satmak istediğiniz bazı şeyleri topladınız. Ebay İlanlar, atılan eşyalarını satmak için harika bir internet pazarıdır. Nispeten kolay yapılmış bir web sitesi için güvenilir bir satış kanalına sahipsiniz.

Antikalar ile başlayan ve arabalar video oyunları için. Siteye ayda yüz otuz milyondan fazla ziyaretçi bildirildi ÄhnlicheWeb, Bu sayıdaki sayfa sayesinde, gereksiz tüm ürünlerinizi anında satabilirsiniz! İster çevrimiçi pazarda ilk defa çalışıyor olun, ister sadece birkaç ipucu arayın, platformda satış yapmak için 18 önemli ipucu.

1. Araştırma

fiyat araştırması ebay ilanlar

Stok Fotoğraf – John Schnobrich – Unsplash

Öğenizi eBay'de yayınlamadan önce, aynı veya benzer öğenin ne olduğunu görmek için test etmek istiyorsunuz. Hem makalelerinizin hem de kullanılanların fiyatını araştırmalı ve ardından makalenizi bunlarla karşılaştırmalısınız. Basit bir hızlı Google araması, yeni bir makale için makul bir fiyatlandırmaya neden olur.

Elbette, kullanılmış öğenizi yenisinin fiyatına satamazsınız, ancak bu fiyat size üst limitinizi gösterir. Daha sonra Amazon gibi diğer alışveriş sitelerinde ne kadar satış yaptığınızı kontrol edebilirsiniz. Araştırma size mümkün olan en kısa sürede satmanın ne kadar değerli olduğu konusunda daha iyi bir fikir veriyor.

2. ödül

Aramanız bittiğinde, öğenizi eBay'de satabilirsiniz. Tabii ki, makaleniz için bunu çıkarmak istersiniz, ancak yüksek bir fiyat insanları korkutabilir ve fiyatınızı düşük tutabilir, alıcıların bir şeylerin yanlış olduğunu varsaymasına neden olur. Bir malın ne kadara mal olduğunu bilmek satışın yarısıdır.

Bu açıksa, öğenizi en düşük fiyatla derecelendirmelisiniz. Ne kadar yüksek olduğuna ne olduğuna, ondan ne kadar kurtulmak istediğine ve ne kadar hızlı olduğuna bağlı. Unutmayın, eBay'de ilanlar alırsınız, düşük teklifler yapmaktan korkmayın ve bu size gelirse şaşırmayın. "Son fiyatı" söyleyerek bunun tam olarak ne istediğine karar vermişseniz, belirli bir fiyat isteyebilirsiniz. Zaman zaman birisi istediğin kadarını bile öder, ama ona güvenme.

İPUCU: Eğer biri gülünç derecede daha düşük fiyatlar önerirse (ki bu olur) kırılmayın. Sadece gül ve hayır de!

3. eBay ilanlarında satmak istediğiniz şeyleri temizleyin

Ardından, öğenizin en iyi durumda olduğundan emin olun. Temizleyin, yıkayın, silin, mümkün olduğunca iyi görünmesini sağlamak için elinizden geleni yapın. Örneğin, bisikletinizi satmaya çalışıyorsanız, tüm kiri temizleyebilirsiniz (ör. Bir süredir kullanılmamışsa örümcek ağları!) Daha iyi fotoğraflar çekmek için.

Unutmayın, öğenizin olası bir alıcı için cazip olmasını istersiniz, bu nedenle mümkün olan en iyi koşula ulaşmak için elinizden geleni yapın.

4. fotoğraf çekimi

Fotoğraf William Bayreuther – Unsplash

EBay'de ne zaman bir şey teklif ederseniz, daima resim eklemelisiniz. Öncelikle, fotoğraf çekmeden önce arka planı kontrol etmelisiniz. Ayrıca, mümkünse makalenizin, metninizi karıştırmak yerine vurgulamanıza yardımcı olan bir arka planla görüntülenmesini istiyorsunuz. Fotoğraflarınızı çekerken çok fazla ışık olduğundan da emin olmalısınız. Ayrıca, tüm açılardan resim çektiğinizden emin olmalısınız. Özelliklere yaklaşın. Ne sattığınızı ne kadar iyi gösterirseniz, o kadar hızlı satar.

Fotoğraf Florian Klauer – Unsplash

Tüm ek parçaları, değiştirilebilir parçaları, pilleri ve diğer ekstraları resimlerden en az birine yerleştirin. Bu, bunun için ne kadar isteyebileceğiniz konusunda bir fark yaratabilir. Bir yazıcı alırsanız ve fazladan mürekkep, kağıt ve fotoğraf kağıdına sahipseniz, hepsi bir arada bir görüntü veya bunların yazıcıdan ayrılmış bir fotoğrafı elde edersiniz. Hiçbir şey unutmadığınızdan emin olun.

6. Doğru kategoriyi bulun

EBay'de bir şeyler satıyorsanız, doğru kategoriyi seçtiğinizden emin olmalısınız. Bir el çantası satmak istiyorsanız, gömlek veya pantolonla bulmamanız gerekir. Ancak kategori çantalarında.

Başlıklar için, akıllı telefonunuzu ayarladıktan sonra dikkatlice bakmalısınız. Burada yaz lastiklerinden çıkmak, aniden "yaz tatili" haline gelmek olabilir.

Ayrıca, makalenizin doğru bölgede olduğundan emin olmalısınız. Büyük bir şehre yakın yaşıyorsanız, genellikle bir makale olarak yardımcı olabilirsiniz. Sauerlach'ın nerede olduğunu en az bilen ama Münih ile herkes bir şeyler yapabilir. Nakit olarak, alıcı çevrenizin bu küçük konum özelleştirmesini önemli ölçüde genişletebilirsiniz.

7. Bir hesap oluşturun

EBay'de seri ilanlar satmak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Sol üst köşede "Register" yazan bir düğme var. Kayıt olmak için buraya tıklayın. Kayıt işlemi dakikalar içinde yapılır, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve konumunuzdan daha fazlasını belirtmeniz gerekmez.

Telefonu, eşanlamlı istediğiniz sorundan ayarlamayı tercih ederseniz. İlanlar uygulamasını Apple App Store ve Google Playstore'da bulabilirsiniz. İndirdikten sonra sadece Kayıt üzerine tıklayabilirsiniz ve birkaç dakika sonra satış seri ilanlara başlayabilir.

8. Net bir başlık yazın

iphone x ebay ilanlar

Fotoğraf Koby Kelsey – Unsplash

Şimdi öğeyi eBay ilanlarına kaydetme zamanı. Makalenizi gönderirken, net bir başlıkla başlamalısınız. Potansiyel alıcıların çoğu, arama alanına ürün adını yazarak aramaya başlar. Mevcut bir iPhone arıyorsanız, "iPhone X" gireceksiniz. Başlıktaki tüm önemli ayrıntıları kullandığınızdan emin olun. Ayrıca 2 aylık iPhone X'inizi eBay'de satıyorsanız, "iPhone X" başlığınızı istiyorsunuz Artık garanti ile 256GB ".

9. Anlamlı bir açıklama oluşturun

Öğenizi tam olarak ne olduğunu ve ne durumda olduğunu açıklayarak reklamınızı başlatın. Maddede yanlış olan her şeyi, hasar görmüş, eksik olan şeyleri, sizin için ne kadar küçük gözüktüğü önemli değil, yazın. Bu tür bir şey satın almak isteyen biri için olabilir, önemli. EBay'de bir elektronik cihaz satıyorsanız, tüm önemli teknik verileri ve depozitoları bildiğinizden emin olmalısınız. Bunu bilmiyorsanız, üreticinin web sitesine bakın. Bilgi ne kadar net olursa, ürününüz o kadar iyi satılır.

10. Ödeme ve gönderim

ebay nakliye masrafları

Stok Fotoğraf – Maarten van den Heuvel – Unsplash

EBay'de sattığınız birçok şey, Almanya'nın her yerinden ve çoğu zaman yurtdışından da alıcılar tarafından talep ediliyor. Ayrıca makalenizi göndermeye ve reklamda kaydetmeye de hazırlıklı olmalısınız.

Maddenin ödemesine gelince, kesinlikle Paypal'ı kabul etmelisiniz ve eğer bir Paypal hesabınız yoksa. İlanlar alışveriş severler Burada her zaman güvenli tarafta olduklarından ve paranın iade edildiğini bildiklerinden, makalenin açıklamadan saptığı sahte bir ekran ortaya çıkar.

11. Anonim E-postalardan Yararlanın

Kişisel e-postanızı kullanmazsanız, eBay ilanlarının sunduğu anonim e-posta özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ek bir e-posta adresi kurmanıza gerek kalmaz, böylece kişisel e-posta adresiniz bilinmez. İstekler sistem üzerinden e-posta adresinize iletilecektir, böylece adresiniz gizli kalacaktır ve yayınlamanız gerekmez.

12. Resim ekle

Ardından, makaleleri kullanarak reklamınızı resimlere ekleyin. Konuya netleme ve görünürlükte olanları seçtiğinizden emin olun. Her açının bir resmini ve sahip olduğunuz tüm ek öğelerin bir resmini ekleyin. Bu öğeyi satmaya çalıştığınızı, fotoğrafların bile iyi kalitede olması gerektiğini unutmayın. Bir resim binden fazla kelimeden ibaret olmalı ve burada bir resim, makalenin satışı ile satış arasındaki fark olabilir.

13. Makalenizi yayınlayın

Son olarak, makalenizi eBay'de gösterilmeden ve satılmadan önce yayınlamanız gerekir. Her şeye tekrar bak. İlgili tüm bilgilerin eklendiğinden emin olun. Doğruluk için iletişim bilgilerinizi kontrol ediniz. Makalenizi iyi sunduğunuzdan emin olmak için fotoğrafları görüntüleyin. Her şey sizin memnuniyetinizse, reklamınızı yayınlayabilir ve insanlığı bırakabilirsiniz.

14. Sık sık güncelleme

Reklamlarınızı düzenli olarak gönderdiğinizden emin olun. Reklamlar eBay’de kayıyor Arkadan sonuçlarda dibe kadar olan süre ile sınıflandırıldı. Her seferinde makaleyi ekleyerek ve böylece tekrar tekrar ayağa kalkarak buna karşı yönlendirebilir veya öğenizin sistem tarafından yukarı itildiği ve en üstte bulunabileceği ilave seçenekler için rezervasyon yapabilirsiniz.

"İtme" başına 1.95 € veya 13.90 € tutarında bir ödeme yaparsınız (makaleniz arama sonuçlarında gösterilir). İşte makalenizin ne kadar değerli olduğuna bağlı. Size 20 € 'luk bir tüp TV satmanız günceldir, burada manuel olarak müdahale etmeli ve makalelerinizi zamanında ayarlamalısınız.

Birkaç 1000 € değerinde bir otomobil ise, makaleyi mevcut gözlemcileri koruyacağı için eBay Sınıflandırılmış Reklamlar Sistemi üzerinden yüklemek faydalı olabilir.

15. Dolandırıcılara dikkat edin

Fotoğraf Nahel Abdul Hadi – Unsplash

Ne yazık ki, iş dolandırıcılık da işini hak ediyor. Bunlar iki yol kullanır. İlk olarak, satıcı olarak. Sahip olmadığınız yüksek kaliteli ürünler sunarlar ve sadece para transferlerini kabul ederler.

Öte yandan, sahte alıcılar da var. Bir posta alır almaz, posta yoluyla cevap verirsiniz, ilanlarda nadiren olduğu gibi, alarm çanlarınıza yaklaşmalısınız.

Ayrıca, dolandırıcıların ürünü yurtdışına göndermeye hazırsanız, ürününüz için daha fazla para sunacaktır. İyi niyetli satıcıları kandırmak için bazı stratejiler geliştirdiler. Hatırlamalısınız: Kulağa çok hoş gelen veya çok komik görünen her şeye dikkatle yaklaşılmalıdır. Müthiş satıcı problemi yaşamadığından kameranızı yeni böceklere taşıyamazsınız

16. Bir satış planı yapın

Plan, ürünü nerede sattığınızı belirler. Yabancıların eşyaları almak için evinize gelmesini istemeyebilirsiniz. Bunun yerine halka açık bir yerde buluşalım. Potansiyel alıcılarla tanışmaktan kaçının. Toplantı için tek fırsat bu ise, yerel polis otoparkında bir toplantı önerin. Eğer alıcının bu fikri varsa, yine de ona vurmamış olmanız en iyisidir. Dikkatli ol!

Büyük bir kanepe taşımak için yardıma ihtiyacı olan bir şey satıyorsanız, bunu reklamınızda belirtmeniz gerekir. "Alıcı teslimattan sorumludur" bunu açıklamak için harika bir yoldur. Etrafta yatan para veya değerli eşya bırakmayın. Mümkünse, mobilyaları bir garajda veya hatta açık havada hareket ettirin.

17. Sağduyu kullanın!

Lütfen sağduyunuzu kullanın. Geceleri buluşma. Ormanda buluşma ve yalnız değil. Tehlikeli ödemeleri kabul etmeyin, sadece nakit, Paypal veya hesabınıza banka havalesi yapın. Gerekenden daha fazla bilgi vermeyin. Başarabilirseniz yabancıları evinize davet etmeyin. Açgözlülüğünüzü görmezden gelin ve sağduyunuzu kullanın!

18. Makalenizi kaldırın

Öğeniz otomatik olarak sona ermeden önce öğenizi eBay'de sattıysanız, kaldırın. Bu sadece potansiyel alıcıların umutlarını artırmalarını engellemekle kalmaz, aynı zamanda üründen kurtulduktan sonra da sizinle iletişime geçmenizi önler. Sadece sattığın için hala onu isteyen başkalarının olmadığı anlamına gelmez. Arkadaşça davranın ve bir şey sattıysanız yazıyı kaldırın.

Eşyalarını satmakta iyi şanslar!
Source link

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir