Başlangıç / Online işler / Eşitlik tahliyesi açıklandı

Eşitlik tahliyesi açıklandı

On yıllarca ipotek yaptırdıysanız, hanenizde bazen birkaç yüz bin lira olan önemli miktarda bir sermaye biriktirdiniz. Emekliliğinizi yumuşatmak, ev temelli bakımınızı finanse etmek, aile üyelerine yardım etmek veya evi geliştirmek için paraya ihtiyacınız varsa, evinize bağlı değere erişmek için Eşitlik Uygunluğu adlı bir ürünü kullanabilirsiniz, Vergiden muaf bir götürü olarak veya aylık gelir olarak.

Sermayesi, mülklerine tamamen sahip olan 55 yaş üstü kişilere açıktır. Hisselerin paylaşılması için iki seçenek vardır: ömür boyu ipotek ve ev sahipliği. Aşağıda, her bir konuya daha yakından bakacağız ve neden evden eşitliği serbest bırakmak isteyip istemediğinizi açıklayacağız.

Ömür boyu ipotek

Ömür boyu ipotek, mülkiyeti elinde tutarken mülkünüzün değerine karşı aldığınız bir borçtur. Normalde, mülkünüzün değerinin maksimum% 60'ını toplu ödeme olarak veya daha küçük artışlarla çekebilirsiniz. Ancak, ne kadar küçük olursanız, o kadar az hakkınız var. Örneğin, 65 yaşındaki çocuklar genellikle konut değerlerinin% 25 veya% 30'unu ödünç alabilirler.

Ayrıca, siz ne kadar küçük ve ne kadar uzun yaşarsanız, kredi o kadar pahalı olur. Bunun nedeni, normalde hala hayattayken, ipotek borcunu ödememenizdir. Dolayısıyla, ödenmemiş faiz artarsa ​​(kredinize eklenir) borçlu olan miktar artacaktır. Bu, kredi tutarının hızla yükselebileceği anlamına gelir. Artık piyasada, kredi vadesindeki faizi geri ödemenize izin veren bir dizi ömür boyu ipotek ürünü var.

Ömür boyu ipotek oranları ya kredinin ömrü boyunca sabit ya da değişkendir. Değişkenlerse üst sınır vardır.

Ömür boyu süren ipotek ile, asıl ikametgahınız olarak kalması şartıyla, ölümünüze kadar elinde bulunma hakkınız vardır. Asıl tutar ve tahakkuk eden faiz, mülkünüzün ölümünden sonra veya mülkünüzü sattığınızda bakımınıza başladıktan sonra geri ödenecektir. Ancak, mülkün değerinin bir yüzdesinin varisleriniz için çalmasını sağlayabilirsiniz. Ömür boyu ipotek "olumsuz sermaye garantisi yoktur" ile sağlanmaktadır. Bu, mülkü satarken, kredinin geri ödenmesi için yeterli para yoksa, aracılık ve avukatlık ücretlerinin düşülmesinden sonra, siz ve mülkünüz geri kalanlardan sorumlu olmayacaktır.

Eğer sen İpotek karşılaştırın Paranızın ve ev sahibinizin haklarının korunmasını sağlamak için şartları dikkatlice okuyun.

Ev Ters Düzenleri

Bir ev sahibi iade sistemi için, tüm evinizi veya bir kısmını toplu ödeme veya düzenli gelir için bir tedarikçiye satar ve sonra kira ödemeseniz bile evde kiracı olarak kalırsınız. Öldükten veya uzun süreli bakıma geçtikten sonra eviniz satılırsa, ev sahibi gelirlerden payını ödeyecektir.

Genellikle, bir ev sahibi iade sistemi ile, ev piyasası değerinizin% 20 ila% 60'ını elde edebilirsiniz – satış için elde ettiğiniz değerin altında. Alacağınız değerin yüzdesi, yaşlandıkça veya belirli sağlık sorunlarınız olduğunda belirli satıcılarda artabilir. Çoğu eve dönüş sistemi sadece 65 yaşın üzerindeki insanlar için geçerlidir.

Eşitlik serbest bırakılması iyi bir fikir midir?

Sermaye Paylaşımı, emekliliğinizi veya bakımınızı finanse etmek için mülkünüzde biriktirdiğiniz değere erişmenizi sağlar. Bu, mülkün satışına ve madenciliğin maddi faydalarının bazılarını hareket etmek zorunda kalmadan sağlamaya bir alternatif olabilir. Borsa tasfiye programları, miras vergisi borcunuzu sınırlandırmanıza ve sınırlandırma yoluyla mirasçılarınıza para aktarmaya devam etmenize yardımcı olabilir.

Ancak, artık evinizin tek sahibi değilsiniz ve durumunuz değişirse planlar esnek olmayabilir. Taşınmanız gerekirse başka bir mülke devredilemezsiniz ve bir ortak veya bakıcı da dahil olmak üzere başkalarının eve taşınmasına izin vermek için borç verenden veya satıcınızdan izin almanız gerekebilir.

Sağlayıcınıza perakende satış fiyatı payını aldığından mirasçılarına vereceğiniz miktar da önemli ölçüde azalır. Genel olarak, sağlayıcınızın binaya yapılan yatırımın geri dönüşünü almasını sağlamak için binayı iyi durumda tutmalısınız ve yaptığınızdan emin olmak için bakım kontrolleri yapmanız gerekebilir.

Bir hisse senedi paylaşan ürün kullanmayı düşünüyorsanız, finansal danışmanlık almak ve pazardaki tüm ürünleri dikkatlice karşılaştırmak önemlidir.

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Travel Hacks

Was Para Kaybı – Hemen Durdurulması Gereken 8 İpucu.

Para kaybı: Hemen durdurma konusunda 8 ipucu. Kabul et, sen de biliyorsun! Maliyetler hakkında düşünmediğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir