Başlangıç / Satış Ortaklığı / Ev satın almak için aile üyelerinin ve arkadaşlarının başarılı kredisi (lehte ve aleyhte olanlar dahil)

Ev satın almak için aile üyelerinin ve arkadaşlarının başarılı kredisi (lehte ve aleyhte olanlar dahil)

Bir ev, onu nasıl gördüğünüz önemli değil, büyük bir yatırımdır. Bir evin varsa, artık kira ödemek zorunda değilsin. İpoteği ödemeyi tamamladığınızda, ev mülkünüz haline gelir ve ne istersen yapabilirsin. Ev sahibi olmak için tek engel peşinat parası, ilgili masraflar ve aylık taksitlerdir. Bankalar, yalnızca krediyi ödeyebileceğinizi kanıtlarsanız, size borç para verir.

Bu bazen bir ailenizden ve arkadaşlarınızdan ödünç alabileceğiniz ve bir ev alabileceğiniz için bir engel olmamalıdır. Bu makalede, bu yolu bir ev sahibi olmak için nasıl kullanabileceğimi inceleyeceğim. Bu kredi türü ayrıca özel ipotek, konut kredisi veya aile konut ipoteği olarak da adlandırılır.

Kredinin güvence altına alınması süreci

Sırf bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden ödünç almanız, ara sıra yapmak için bir neden değildir, çünkü daha sonra birçok komplikasyon getirebilir. Taraflar bir sözleşme imzalamalı ve faiz oranını ve aylık taksiti hazırlamalıdır.

Para ödünç veren kişi (ler) mülkün üzerinde haczediyor ve ödemelerde temerrüde düşerseniz mülk onlara iade ediliyor. Diğer borç verenler gibi kredinin ödenmemesi için borç vermeden haciz ödemeyi karşılayabileceğinizi de anlamak iyidir. Benzer şekilde, aylık taksitleri ödemekte gecikmişseniz, kalan miktarı tam olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Sıkı borç vermede gerekli belgeler

Bir geri ödeme planı

Ödenecek aylık miktarı ve tüm kredi tutarının geri ödeme tarihini belirten bir belgedir. Yasal olarak bağlayıcı değildir. ancak her iki taraf için planlama amacıyla kullanışlıdır. Ne kadar ödeme yapıldığını ve ne kadarının kaldığını kontrol etmek faydalı olacaktır.

emre yazılı senet

Bu not, borç verenleri ve borçluları içeren bir sözdür. İki taraf arasında oluşturulan şartlara uygun olarak borcu ödemeyi kabul eden borçlu tarafından imzalanır. Koşullar, ödeme sıklığı, faiz oranı, geç ödeme cezaları ve her ayın vade tarihidir.

Mortgage veya Güvence Tapu

Bu, krediyi güvence altına alan ve borç veren, borç alan ve mütevelli üç kişi tarafından imzalanan bir nottur. Pfandbrief veya Treuhandurkunde, senet senedinin teminatlandırılmadığı için senet senetini uygulanabilir kılar. Bu not aynı zamanda kalıcı borç ve rehin kaydı olarak da işlev görür. Mülk sahibi olarak tanımlanan kişiyi gösterir ve anapara, sigorta ve faizin zamanında ödenmesi dahil borçlunun sorumluluklarını listeler. Ayrıca, mülkün mükemmel durumda tutulmasını ve mülkün yasal tanımının verilmesini talep eder.

Her ikisi de krediyi belgelemelerine rağmen, hala uzmanlara danışılması tavsiye edilir. Vergi beyannamesi veya gelecekteki anlaşmazlıklar konusunda yardımcı olacağı için avukatlar ve muhasebecilerle görüşün.

Alıcıdan aile ve arkadaşlardan borç almanın faydaları

Bu esnek

Krediyi nasıl ayarladığınıza bağlı olarak, daha kısa veya daha uzun bir ödeme süresi üzerinde anlaşabilirsiniz. Aile, kişisel düzeyde bilmediğiniz bankalardan daha fazla ağırlayıcıdır. Bu aynı zamanda, öngörülemeyen maddi sorunlar durumunda, aile üyesi veya arkadaşınızın gelecekte ayağa kalkmanızı bekleyeceği anlamına gelir.

Daha ucuz

Akrabalar ve arkadaşlar, faizleri pazarlık yapamayan bankalarla aynı faiz oranlarında size borç vermezler. Bunun nedeni, ipotek hesap ücretleri, kurulum ücretleri, avukatların katıldığı uzun süreç ve banka tarafından eklenen ipotek komisyonculuğu ücretleri gibi maliyetlerin bulunmamasıdır.

Azalan federal vergi

Banka kredisi gibi aile içi ipotek, federal vergilerden düşülmeye devam edecek.

Kredinin% 100'ünü alıyorsunuz

Ev almak için ipotek ödünç alırsanız, banka peşinat için bir miktar artırmanızı bekler. Buna karşılık, bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden kredinin tamamını alırsınız.

Borç veren arkadaş veya aile üyesi için faydalar

Daha iyi dönüş

Bir aile üyesine veya arkadaşına borç para verirseniz, borç veren bir tasarruf hesabıyla kazanabileceğinizden daha fazla faiz alacaktır.

İstikrarlı gelir

Kredinin faizi, borç verene kredinin ömrü boyunca güvenilir bir aylık gelir kaynağı sağlar. Bu, gelirlerini planlamalarını ve diğer giderleri karşılamak için kullanmalarını sağlayabilir.

Aile ve arkadaşlardan borç alırken tek olumsuzluk

Shakespeare, "Krediler genellikle hem kendinizi hem de arkadaşınızı kaybeder" dedi. Bu, borçlanmanın para ve arkadaş kaybına mal olabileceği anlamına gelir. Borç para almak bir kumardır ve hatta bankalar bile aynı risk altındadır ve genellikle kötü borçlanır.

Kiralarken, kanın düşmemesine karar verdikleri şekilde geri ödeme yaptığınızdan emin olun. Bu, borç verenle aranızdaki ilişkileri korumanızı ve gelecekte borç alabilmenizi sağlayacaktır.

Bu size kalmış, ancak anlaşmanızın bir parçası olursanız geçerli olmaz.

Son söz

Yakınlarınızdan borç almak, bir ev satın almak için para almanın daha ucuz ve daha hızlı bir yoludur. Yukarıda gördüğümüz gibi, sadece daha ucuz ve daha esnek değil, aynı zamanda vergi indirimlerini de alıyorsunuz. Borçlu olarak, borç vereceğinizden, kredi verdiğinizden emin olun, çünkü borç verenden veya güvenilir olduğunu düşünen diğerlerinden ek kredi alacaksınız.

Bankanın daha pahalı ve sofistike kredilerini tercih etmek zorunda değilsiniz. Kötü bir kredi notu nedeniyle bir krediye hak kazanamazsanız, artık endişelenmenize gerek yok. Bir ev gibi büyük bir yatırım için aileden ve arkadaşlardan kolayca ödünç alabilirsiniz. Hadi, daha fazla beklemeyin; Bu davet edilen arkadaş, ebeveyn veya akraba ile iletişime geçin ve bir ev sahibi olun!


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Acemi Bağlı Ortaklık Pazarlama: Bu Gelir Nasıl Yaratılır?

Acemiler için satış ortaklığından para kazanma

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeni misiniz? Ana blog yazarı olmak, blogunuz için gelir elde etmenin en …

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir