Başlangıç / Online işler / Evden para kazanmanızı sağlayan 18 serbest meslek türü

Evden para kazanmanızı sağlayan 18 serbest meslek türü

2018'de profesyoneller, serbest çalışanlar, pazarlamacılar, öğrenciler için 18 serbest meslek türü

Serbest çalışma, evden iş arıyorsanız, en iyi seçenektir. İşyerinde size esneklik ve yeteneklerinize dayanarak kendi projelerinizi seçme özgürlüğü sunar. Dünyanın her yerinden yapabileceğiniz çeşitli serbest meslek türleri vardır.

188 Profesyoneller, Serbest Çalışanlar, Pazarlamacılar ve Öğrenciler için 2018'de Serbest Çalışmaların Türleri "width =" 1024 "height =" 768 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/08/18- Serbest Çalışmalar-İşler-Proessionals.png 1024w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/08/18-Types-of-Freelance-Jobs-For-Proessionals-300x225.png , 1024px

Aşağıda, en çok aranan çevrimiçi işler olarak da kabul edilen bazı serbest meslek kategorilerini listeledik. İyi bir profil oluşturmak için en iyi becerileri bulun ve hemen serbest çalışmaya başlayın.

Aşağıda listelenen serbest meslek türlerinden bazıları en iyi ücretli serbest mesleklerdir, bazıları ise yeterli gelir getirmeyebilir. Ancak, yeteneklerinize dayalı bir işi yapmaktan zevk alırsanız, kesinlikle bir fark yaratacaktır.

reklâmWebhosting "width =" 728 "height =" 90 "border =" 0 "

Serbest Çalışma: Serbest Çalışma ile Para Kazanın "width =" 828 "height =" 315 "srcset =" https://kazandiranisler.net/wp-content/uploads/2019/08/1564675158_225_2019’da-cevrimici-para-kazanmanin-5-kolay-yolu.png 828w, http: // theflyingpaper , DE / wp içeriği / yüklenenler / 2018/07 / Freelancing-300x114.png 300w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Freelancing-768x292.png 768w "boyutlar =" (maks. Genişlik: 828px) 100vw, 828px

Serbest yazı

Serbest bir kariyere başlamak için en iyi yoldur, çünkü para kazanmak için roket bilimini anlamak zorunda değilsiniz. Çevrimiçi yazma ve bu konudaki zamana dayalı araştırmanın temellerini anlamak, bu tür işleri daha iyi yapmanıza yardımcı olacaktır.

SEO ve anahtar kelimelerin kullanımına aşina olmanız gerekir. Ancak, müşteriler için çalıştıktan sonra, ücretsiz yazma hakkında daha fazla şey öğrenecek ve kesinlikle kendiniz için bir isim yapacaksınız.

İlk önce bir envanter veya özel bilgiye ihtiyaç duymadığınız için yazmanın öğrenciler için en iyi boş alanlardan biri olabileceğini söyleyebilirim. Sadece portföyünüzü oluşturun, serbest platformlara katılın ve projeler için teklif verin.

Sadece kendi veya müşterileriniz için değil, aynı zamanda HuffPost, Forbes, vb. Gibi yüksek profilli dergiler için de yazarsanız, müşteriler tarafından işe alınma şansınız artar. Normalden daha yüksek fiyatlar da belirleyebilirsiniz.

Web Sitesi Geliştirme ve Tasarım

Kodlayan bir inek misin? Yoksa PHP, JAVA, HTML5 gibi programlama dillerini biliyor musunuz?

Bu sorulardan herhangi birinin cevabı evet ise, iştesiniz! Çünkü web sitesi geliştirme ve web tasarımı yüksek talep gören en yüksek ücretli freelance işler arasındadır.

Web sitelerine ve işletme sayfalarına olan talep gün geçtikçe artmaktadır. WordPress çerçevesine aşina iseniz, web geliştirmeden adil gelir elde edebilirsiniz.

Upwork, Freelancer gibi serbest çalışanlar için üst pazarlarda günlük olarak yayınlanan yüzlerce web tasarım işi vardır. Sadece bir profil oluşturun ve projeler için teklif verin.

Alternatif olarak, müşterileri çekmek için kendi web ajansınızı oluşturabilirsiniz. Hizmetinizi genişletmek için kendi ücretlerinizi ve destek hizmetlerinizi ayarlayın.

Özel Ders ve Öğretim

Technavio tarafından yayınlanan bir rapora göre, çevrimiçi ders pazarı her yıl% 12,75 oranında hızla büyüyor ve çevrimiçi ders ve çevrimiçi dersler için pazar kapitalizasyon değerinin 2021 yılına kadar 120,67 milyar dolara ulaşması bekleniyor (2016: 63,57 milyar dolar) ABD Doları).

Serbest eğitim, tüm konularda uzman olan ve öğretmeyi seven profesyoneller için en iyi seçeneklerden biridir.

Çevrimiçi ders verme işlerini Tutor.com, Octutor, freelancer.com gibi platformlarda bulabilirsiniz. Ayrıca kendi web sitenizi oluşturabilir ve hizmetlerinizi öğrencilere sunabilirsiniz.

Öğrencileri bulduktan sonra, çevrimiçi olarak Skype, Google Hangout, e-postalar veya kişisel sohbetler yoluyla öğretebilirsiniz.

Serbest çalışan bir öğretmenin saatlik ücreti tamamen sizin uzmanlığınıza bağlıdır. Eğer bir acemi iseniz, ders başına 10 ila 20 dolar kazanıyor olabilirsiniz. Sertifikalı bir eğitmen iseniz, belirli bir ders için ders başına 100 $ kazanabilirsiniz.

Uygulama Geliştirme

Bugün, hemen hemen her işletme, mobil kullanıcılar için erişimi artırmak için bir Android uygulamasına veya iOS uygulamasına ihtiyaç duyar.

Kurumsal uygulamalar veya oyunlar oluşturma konusunda tecrübeli çok sayıda mobil uygulama geliştiricisi vardır. Bir uygulamanın nasıl kodlanacağını biliyorsanız, serbest uygulama geliştirici işlerini çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Serbest çalışan bir uygulama geliştiricisinin maaşı projeye, gereksinime ve bölgeye göre değişir.

Bir Quora sorusunda listelenen cevaplar:İyi bir serbest iOS geliştiricisi için ortalama ücret nedir? "

İOS geliştiricilerin çıktığı bulundu (saat başına taksit):

  • Kuzey Amerika'nın değeri 100 ile 250 $ arasındadır (ortalama).
  • Almanya 90 Avro ila 200 Avro (ortalama)
  • Hindistan 20 – 80 ABD Doları (ortalama).

grafik tasarım

Grafik tasarım, diğer serbest meslek türlerinden farklı olarak, en çok aranan çevrimiçi işlerden biridir.

Sosyal medya, blog yazısı, video, basılı ve e-dergi grafiklerinde uzman olmanız gerekir. Adobe Photoshop, İllüstratörler, Canva ve diğer grafik tasarım programlarını biliyorsanız, bir grafik tasarımcı olarak çalışabilir ve ilginizi çeken projeler gerçekleştirebilirsiniz.

Grafik tasarım hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Youtube'daki videoları izleyin veya Udemy, Coursera'daki kurslara başvurun.

İlk serbest grafik tasarım projenizi almak için 99Designs'u ziyaret edin.

Sosyal medya yöneticisi

Sosyal Medya Yöneticisi, serbest meslek kategori listesine eklenen en yeni serbest meslek türlerinden biridir.

Bu işte, şirketlerin veya ünlülerin sosyal medya profillerini yönetmeniz ve anlaşmaları iyileştirmek için bir plan oluşturmanız gerekir. Yayınlar planlamanız, etkileyicileri sosyal medyaya dahil etmeniz, önemli haberlere cevap vermeniz, Facebook'ta yüksek derecede optimize edilmiş reklamlar oluşturmanız, Instagram ve sosyal marka oluşturmanız gerekir.

Ancak, iş listelenen diğer işlerle karşılaştırıldığında basit ve eğlenceli görünüyor, ancak bir ünlü hesabı yönetirken ne yazdığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bazen daha büyük hesapları idare etmek telaşlı hale gelir. Ne olursa olsun, sosyal medya yöneticisi, öğrenciler için en iyi ücretsiz işlerden biridir.

Senaryo ve Senarist

Eğlence endüstrisi bu yüzyılda muazzam bir büyüme gördü ve senaryo yazarlarının talepleri fırladı.

Netflix, Amazon Prime ve Youtubers kendi şovlarını ve dizilerini yaratırken, senaryo yazarları ve senaryo yazarları yeteneklerini ekranda sergileme şansına sahipler.

Buna ek olarak, çoğu yapım şirketi film, belgesel, TV şovu veya SITCOM için senaryo yazmak için serbest yazarlara yöneldi.

İş hiçbir şekilde film ve şovlarla sınırlı değil, ama şarkıcılar bile onlar için hayalet yazarlar yazan metin yazarları arıyor.

Serbest betiği yazmak istiyorsanız, fırsatları çevrimiçi aramakta tereddüt etmeyin. Ek olarak, şimdi hizmetinizi tanımlamak ve iş örneklerinizi göstermek için kendi web portföyünüzü oluşturabilirsiniz.

Senaryo yazmakla ilgileniyor musun? İşte, MovieOutline'ın yeni başlayanlar için film senaryoları yazma senaryosu yazmanın temellerini öğreneceğiniz bir eğitim.

Senaryo yazımı ve kendi web dizinizi veya bir TV dizisi için bir pilot diziyi yaratma konusunda çok tutkuluysanız, bu kursa ücretsiz olarak Coursera'ya katılın. Ancak, okuduğum incelemelere dayanarak, kursu bitirmek için zorlu kurslar var. Ancak, kendinizi öğrenmeye adadığınızda, gerçek potansiyeli fark edeceksiniz.

veri girişi

Veri girişi işleri, formları doldurmak, görüntülerden metin almak, Excel tablolarını doldurmak ve diğer MS Office görevlerini basit bir iş haline getirmek olan çok yaygın işlerdir.

Veri girişi işlerini serbestçe yürütmeyi seçerseniz, iş yükünü işlemek için dakikada 30 ila 50 kelimelik bir yazma hızına sahip olmalısınız.

İnternet üzerinden gerçekleşen ve bir projeye katılmadan önce ödeme yapmayan veri girişi dolandırıcılığına dikkat edin.

Sanal Asistan

Sanal Asistan, gerçek sihirbazların çevrimiçi sürümüdür. İnternet sayesinde artık şirketin CEO ve yöneticilerinin görevlerini kolayca yönetebilirsiniz.

Bir VA (Sanal Asistan) olarak muhasebe, sosyal medya yönetimi, pazarlama, web danışmanları, teknik destek ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli görevleri gerçekleştirebilirsiniz.

VA'lar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu platformlarda iş bulmak için 24 × 7 Sanal Asistanlar ve Vava Sanal Asistanlar gibi sitelere göz atın.

transkripsiyon

Transkripsiyon emirleri medikal, ticaretten hukuk hizmetlerine kadar değişebilir. Tek yapmanız gereken kayıtları dinlemek ve konuşmayı bir metne veya elektronik bir belgeye yeniden yazmaktır (MS Word dosyası, PDF). Göründüğü kadar basit, görev doğruluk ve sabır gerektirir.

Tıbbi Transkripsiyon İş serbest çalışanlar arasında çok popülerdir. İyi dinleme becerilerine ek olarak, yazma ve dinleme akışını sürdürmek için iyi bir yazma hızına sahip olmalısınız. Ortalama bir transkript yeterli bilgiye sahipse saatte 18 ila 20 dolar kazanıyor.

Marka ve pr

Marka ve halkla ilişkiler işleri, diğer markalarla ilişkileri sürdürmek için iletişim becerileri gerektirir.

Sektördeki müşterilerinizin itibarını kazanmak için burada her tür medyaya erişmeniz gerekir. Film oyuncuları veya herhangi bir şirket için bir PR olabilir.

Gazeteciliğe aşina iseniz veya kitle iletişim konusunda bir dereceniz varsa, PR endüstrisine girmekte iyisinizdir. Eğer bir acemi iseniz, daha fazla deneyim kazanmak için çeşitli kaynakları çalışabilir ve serbest çalışabilirsiniz.

Otomotiv Tasarım

3D tasarıma aşina mısınız, CAD ve CAE yazılımlarına aşina mısınız? Otomotiv tasarımı, tasarım mühendislerine veya tasarıma aşina olan öğrencilere birçok serbest meslek sunar.

AutoCAD, CATIA, CFD veya FEM yazılımı, Google Sketchup veya başka bir geliştirme yazılımı hakkında bilgi sahibi olmalısınız

Serbest çalışma.

Mekanik, havacılık, otomotiv veya sivil alanlarda bir dereceniz varsa, bu yazılımların herhangi birini bilirsiniz. Bununla birlikte, tasarım öğrenmeye tutkuluysanız, yazılımı çevrimiçi olarak yükleyin ve araştırın.

Oyun geliştirme

Oyun Tasarımı ve Geliştirme, çok fazla beceri ve sabır gerektiren en zorlu görevlerden biridir. Oyun geliştiricileri, uygulamaların geliştiricilerine çok benzer, burada oyunların kodlamasını bilmeniz gerekmez.

Oyun SDK'larının ve çeşitli yazılımların bilinmesi şarttır. Serbest çalışmadan önce deneyim kazanırsanız, iş güvencesi şansınız artacaktır.

Serbest oyun geliştiricisi olarak mobil oyunlar (Android veya iOS tarafından desteklenir), Web için oyunlar, 3D ve 2D oyunlar, Xbox, Playstation ve daha birçok şey oluşturabilirsiniz.

Serbest çalışan fotoğrafçı

Serbest fotoğrafçılık, gençlerden gelen yoğun talep gören popüler bir serbest etkinliktir.

Fotoğrafçılığa meraklı olmalısın. Başlamadan önce, ne tür bir fotoğrafçı olmak istediğinizle ilgilenmelisiniz. Doğa (seyahat) fotoğrafçılığı, portföy fotoğrafçılığı, etkinlik fotoğrafçılığı ve daha pek çok tür vardır.

Yalnızca fotoğraf çekmenin yanı sıra, düzenleme becerilerine sahip olmanız ve bir fotoğrafı rötuşlamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. İyi bir portföy kesinlikle müşterileri ve dolayısıyla karlı bir işi etkileyecektir.

Fotoğraf becerilerinizi geliştirmek için Expertphotography.com ve CreativeLive gibi öğreticileri keşfedin. Sertifika almak için şehrinizde veya yakınınızda sunulan kursları da alabilirsiniz. Bu tür kurslara katılırken becerilerinizi geliştirir ve yerel işinize başlamak için bağlantılar kurarsınız.

çeviri

Tercümanlık işleri, hızlı para kazanmak isteyen serbest çalışanlar arasında çok yaygındır. Dili akıcı bir şekilde konuşmanız şartıyla serbest çevirmen olmak çok kolaydır.

Ana dili konuşuyorsanız, dil becerilerinizi kanıtlamak için herhangi bir sertifikaya ihtiyacınız yoktur. Ancak, anadili dışındaki dilleri öğretmeye çalışırsanız, sizden öğrenmek isteyen daha fazla müşteriyi çekmek için bir dereceye veya sertifikaya sahip olmalısınız.

Hindistan'da çeviri işleri için maaş 150 ila 200 INR arasında değişmektedir. Dile ve kapsamına bağlı olarak, ABD'de saatte 20 ile 30 $ arasında değişebilir.

Müşteri hizmetleri ve zevk

Müşteri hizmetleri işleri teknik olmayan iş arayanlar arasında oldukça popülerdir. Pozisyonu için iyi iletişim becerileri ve ürün veya hizmet ile ilgili temel bilgileri olan kişiler için geçerlidir.

Ancak, bu iş serbest iş olmamıştır. Ancak, serbest çalışan bir müşteri hizmetleri temsilcisi olmanız hala bir seçenek.

Bir müşteri hizmetleri temsilcisi olarak, uzmanlığınıza ve şirket gereksinimlerinize bağlı olarak, teknik veya idari destek istenir. İhtiyacınız olan tek şey, iyi bir internet bağlantısına sahip bir telefon veya dizüstü bilgisayar. İyi iletişim becerileri yanı sıra yazma becerileri (bazen e-posta yazmak veya rapor oluşturmak için) şarttır.

yasal tavsiye

Kazanmaya gelince, Legal Services en yüksek ücretli freelance işler arasında bir numara olmaya devam ediyor. Bu alanda çalışan serbest avukatlar veya uzmanlardır.

Yasal bir geçmişe sahip profesyoneller bu mesleği uygulayabilir. Suç işleriyle, işle ilgili sorunları ve anlaşmazlıkları veya aile sorunlarını ele alma konusunda yardıma ihtiyacı olan müşteriler, bu profesyoneller tarafından sunulan uzman hizmetleri aramaktadırlar.

ABD’de yasal danışmanlık isteyen bir freelancer’ın ortalama maaşı 75 ile 120 $ arasında olabilir.

Web Araştırma

En basit serbest işlerden biri olan Web Research, çevrimiçi olarak çok fazla zaman geçirmenizi gerektirir. Tek ihtiyacınız olan, projeniz için gereken belirli konuları araştırmak ve bunlara dayanan bir rapor oluşturmak.

Diğer web araştırma işleri türü arasında anket ve anket oluşturma, her şirket için bir anket ve benzer görevler bulunabilir.

Yukarıda açıklanan serbest meslek türlerini yararlı buldunuz mu?

Umarım yeteneklerinize göre iş bulursunuz ve önünüzde harika bir serbest meslek sahibi olursunuz. Serbest çalışanlar hakkında sorularınız varsa, aşağıdaki yorumlarda bana bildirin. İlgi alanlarınızla eşleşen işleri bulmanıza yardımcı olabilecek en iyi 10 serbest Web sitesinin listesini görüntüleyebilirsiniz. İyi şanslar!

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir