Başlangıç / Online işler / Gayrimenkulle Pasif Gelire Ulaşmanın 7 Kolay Yolu (Güncelleme 2019)

Gayrimenkulle Pasif Gelire Ulaşmanın 7 Kolay Yolu (Güncelleme 2019)

Bu gönderideki bağlantıların bazıları sponsorlarımızdandır. Bilgilendirme politikamızı okuyun.Bugünlerde artık gelir elde etmenin popüler bir yolu, emlaklara yatırım yapmaktır. Ve bir şeyler öğrenince şaşırabilirsin.

Gayrimenkul yatırımcısı olarak sabit bir mülke sahip olmak zorunda değilsiniz.

Evet, bu bir seçenek. Doğru yaparsanız, geleneksel tuğlalara sahip olmak pasif bir gelir kaynağı olabilir. Ancak, gayrimenkul yatırımlarıyla pasif gelir elde etmenin başka yolları da var.

Gayrimenkul ile pasif gelir elde etmek

Yatırım dünyası emlak yatırımları açısından değişti. Bu, ilk elden konut veya ticari mülke sahip olmakla sınırlı olmadığınız anlamına gelir.

Gayrimenkul yatırımlarından para kazanmak istiyorsanız, başka seçenekler de var. Bu seçeneklerden biri, emlak yatırımlarının kitle fonlamasıdır.

Crowdfunded gayrimenkul şirketleri bugünün eşler arası borç verme şirketlerine benzemektedir. Ödünç Verme Kulübü ve Prosper gibi, emlak yatırımcılarını yatırım kararlarıyla birleştiren bir platform sağlarlar.

Pasif olarak paraya gayrimenkul yatırım yapan insanlara yardım ederler. Ayrıca, yatırımcılar satıcılarla müzakerelerden kaçınabilir. Ayrıca bu mülklerin mülkiyet devri ve yönetimine katılmak zorunda değilsiniz.

Bunun gibi kitle fonlaması yapılmış platformlar, emlaktan pasif gelir elde etmek için harika bir yoldur. Bunu, bir mülkün tek sahibi olarak yüzbinlerce dolara yatırım yapmadan yapabilirsiniz.

Ek olarak, mülk sahiplerinin sık sık yapmak zorunda olduğu zaman alıcı işler olmadan da yaparsınız.

Crowdfunded gayrimenkul yatırımlarının iki grup insan için mevcut olduğunu unutmayın. Bu gruplar, akredite ve akredite olmayan yatırımcıları içerir. Daha sonra ikisi arasındaki farkı açıklayacağız.

Şimdi dört farklı crowdfunding emlak yatırım şirketlerinden bahsediyoruz. Her şirket biraz farklı çalışır. Ve hepsinin yatırımcıların karşılaması gereken farklı kriterleri var.

Crowdfunded Gayrimenkul Yatırım Minimumları

Bu dört crowdfunded gayrimenkul yatırım şirketleri en deneyimli olanlar arasında. Her biri yatırımcılar için farklı asgari yatırım oranlarına sahiptir.

İşte bu şirketlerin her biri için daha fazla ayrıntı:

1. Zengin amca

Rich Uncles, kitle fonlaması amaçlı gayrimenkul yatırımlarına bir başka giriştir. Rich Uncles'te, GYO'daki bir öğrenci evindeki hisselerini sadece 5 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

Bu küçük yatırım, herkesin yatırım yapmaya başlamasını kolaylaştırır.

Nasıl çalışır

Rich Uncles, gayrimenkul yatırımlarını herkesin kullanımına sunmak için crowdfunding kullanıyor. GYO'larında ticari ve öğrenci konutları vardır. Bir veya iki GYO seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

BRIX GYO

Rich Uncles BRIX GYO, öğrenci konutuna odaklanmaktadır. Öğrencileri ağırlamak için gayrimenkul satın alırlar. Şirket, büyük üniversitelerden sadece 1,6 km uzakta bulunan mülkleri seçiyor. BRIX GYO'ya yatırım yapmak için asgari miktar 5 $ 'dır.

NNN GYO

Zengin Uncles gelen NNN GYO biraz farklı çalışır. İlk olarak, minimum 500 $ yatırım gereklidir. Bu GYO ofis binaları, sınai emlak ve bazı perakende mülklere odaklanmaktadır.

GYO I

GYO I, Rich Uncles'lı mevcut yatırımcılara açıktır. Bu GYO ayrıca ofis binaları, sınai ve perakende emlak sektörüne de odaklanmaktadır.

Hem NNN GYO hem de GYO, ulusal olarak tanınmış kiracılara kiralanmaktadır.

Hedef? Bu mülkleri katı derece ve sağlam bir gelir geçmişi olan kiracılara kiralayın. Bonus: Rich Uncles'ta ücret yoktur. Para biriktirmek için aracıyı kapattın.

Kimler yatırım yapabilir?

Rich Uncles'a yatırım yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekmez. Bununla birlikte, Rich Uncles en az 75.000 dolarlık bir aile geliri veya 250.000 dolarlık bir servete sahip olduğunuz konusunda hemfikir olmanızı ister.

Başka ne bilmeliyim?

Rich Uncles ile yatırım yaptığınızda, diğer yatırım biçimlerinden tasarruf edebilirsiniz, çünkü aracılık ücreti yoktur. Ayrıca, temettüler aylık olarak ödenir. Onları nakit olarak alabilir veya yeniden yatırım yapabilirsiniz; Bu senin kararın.

Rich Uncles, düşük asgari yatırımı nedeniyle emlak yatırımcısı için iyi bir seçim olabilir. Aynı zamanda çekici "ücret yok" işlevidir.

Rich Uncles incelememizin tamamını görmek için buraya tıklayın.

2. Fon sağlama

Fundrise, 2010 yılında kurulan çevrimiçi bir emlak yatırım platformudur. Fonun asgari 500 $ yatırım gereksinimi vardır. GYO'lar şeklinde ticari gayrimenkul yatırımlarına odaklanırlar. Bir eREIT, borsada işlem görmüş bir GYO'nun (Emlak Yatırım Ortaklığı) ve listelenmemiş bir GYO'nun bir karışımıdır.

Ayrıca Rich Uncles bölümündeki GYO'lar hakkında konuştuk ve GYO'lar hakkında daha ayrıntılı olarak konuşacağız.

Fundrise ve bunun raporları hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, maliyet tasarrufudır. Fon sağlama eREIT'in düşük ücretleri vardır. Bu, yatırımcı olarak sizin için en önemli avantajlardan biridir.

Geleneksel GYO'lar bazen% 15 veya daha fazla olan çok yüksek ücretler içerebilir. Bununla birlikte, Fundrise'ın eREIT'i için sadece% 1 oranında yıllık yönetim ücreti alınacaktır.

Ve birçok işlem görmemiş GYO'lar gibi, Fundrise'ın EREIT'i de borsada dalgalanma göstermiyor. Bu, borsa dalgalanmalarına karşı daha az kırılgan hale getirir. Bazen bu dalgalanmaların genel olarak emlak piyasası ile ilgisi yoktur.

Nasıl çalışır

Fundrise'da yatırım yapmak isteyen yatırımcılar IRREIT yatırım fonları listesine göz atabilirler. Hangisinin sizin için en iyisi olduğunu seçebilirsiniz.

Fundrise'in eREIT teklifi, her yatırımcıya başarılı GYO'lar sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, aracıyı kapatmak için çalışıyorlar. Menkul kıymetler gibi aracılar, yatırımcı ücretlerini yükselterek para kazanırlar. Bunun yerine Fundrise, GYO'nun kazancının doğrudan yatırımcıya ulaşmasını sağlıyor.

Fundrise kimler yatırım yapabilir?

Fon sağlama, bazı emlak kitle fonlama şirketlerinden bir anahtar noktada farklılık göstermektedir. Bunu açıklamak için onlara yatırım yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekmez. Daha önce de belirtildiği gibi, minimum yatırım eşiği 500 ABD Dolarıdır. Bu miktar diğer birçok şirketten daha düşüktür. Bu yüzden hemen hemen her yatırımcı için uygun.

Fundrise genel bakışımızı görmek için buraya tıklayın.

Başka ne bilmeliyim?

Fundrise'dan bir eREIT ürünü satın alırsanız, bir aracı kurumdan geçmeyin. Bunun yerine, doğrudan güven veren kişiden satın alın.

Bu, Fundrise'nın bu kadar düşük ücretler almasını sağlar. Her teklifi web sitelerinde detaylı olarak açıklarlar. Ayrıca, yatırımcılara yatırım yaptıkları eREIT'lere yeni varlıklar eklendiğinde bilgilendirilir. Şu anda yeni yatırımcılar için dört farklı EREIT mevcut.

 • Başlangıç ​​portföy
 • Ek Gelir Portföyü
 • Dengeli yatırım portföyü
 • Uzun vadeli büyüme portföyü

Fon toplama yatırımcı ekibinin bir parçası olarak, şirketin teklif ettiği GYO'ların birine, ikisine veya tümüne yatırım yapabilirsiniz.

3. Realty mogul

Realty Mogul'da, genellikle kendi LLC'lerinden birinde hisse satın alarak gayrimenkullere yatırım yaparsınız. LLC daha sonra mülkün sahibi olan başka bir LLC'ye yatırım yapar. Realty Mogul, işleri genel olarak en aza indirgemek için yönetiyor. Ayrıca, yatırımcılara daha fazla yatırım fırsatına erişim olanağı sunar.

Minimum 1000 $ yatırım gereksiniminiz var.

Nasıl çalışır

Daha önce de belirtildiği gibi, genellikle Realty Mogul'dan hisse satın alırsınız. Aşağıdakiler dahil, satın aldıkları çeşitli yatırım mülklerine sahiptirler:

 • apartmanlar
 • işhanı
 • Kendinden depolama tesisleri
 • Tıbbi binalar
 • endüstriyel siteler
 • Tek yatırımlar

Ve dahası. Realty Mogul hem borç verme hem de öz sermaye yatırımları sunmaktadır. Kredi yatırımlarının süresi genellikle 6 ila 12 aydır. Buna karşılık, işletmeler daha uzun vadede – 3 ila 10 yıl arasında. Bu tür yatırımlar akredite yatırımcılara açıktır.

Şirket ayrıca, akredite olmayan yatırımcıların katılabileceği GYO'lar da sunmaktadır. Realty Mogul'un GYO'larından biri apartman binalarına daha fazla odaklanıyor. Diğer çeşitli ticari emlaklar sunmaktadır.

Realty Mogul'a kim yatırım yapabilir?

Realty Mogul hem akredite hem de akredite olmayan yatırımcılara izin verir. Akredite olmamış yatırımcıların Realty Mogul GYO'lardan sadece birine yatırım yapabileceğini unutmayın. Akredite olmayan bir yatırımcıysanız MogulREIT 1 ve MogulREIT 2 arasında seçim yapabilirsiniz.

Akredite bir yatırımcı olarak, istediğiniz herhangi bir teklife yatırım yapabilirsiniz.

Başka ne bilmeliyim?

Realty Mogul'da hesap ücretleri yıllık% 0,50 ile% 0,60 arasında değişmektedir. Karlar aylık veya üç aylık olarak dağıtılır. Realty Mogul'un karmaşık bir inceleme süreci var. Sonunda, tekliflerin sadece% 10'unu onaylıyorlar. Başka bir deyişle, kimseye borç vermezler. Bu senin ve benim gibi yatırımcılar için iyi.

4. düzenli olarak

STREITwise, ticari gayrimenkulleri yöneten crowdfunded GYO'dur. STREITwise'da bir emlak yatırımcısı olarak, profesyonelce yönetilen bir özel emlak portföyüne erişebilirsiniz.

Ancak, bunu çok daha ucuz bir fiyata yapabilirsiniz. STREITwise'daki asgari yatırım sadece 1.000 $ 'dır.

Nasıl çalışır?

STREITwise'a yatırım yaparsanız, ilk yatırımınız en az bir yıl sürdürülecektir. O zaman hisse senetlerini üç ayda bir iade edebilirsiniz.

Yatırımlar çoğunlukla ofis binalarında ve karma kullanımlı binalarda yapılmaktadır. Güzergahlı GYO şimdiye dek yüzde on yıllık ortalama getiri bildirdi.

Temettüler üç ayda bir ödenir ve yeniden yatırım yapılabilir veya artık gelir olarak kullanılabilir.

Kimler yatırım yapabilir?

Yatırımlar hem akredite hem de akredite olmayan yatırımcılara açıktır. Ancak, akredite olmayan yatırımcılar düzenli olmayan yatırım kurallarına tabidir.

Akredite edilmemiş stREITwise yatırımcı olarak, toplam net aktiflerinizin% 10'undan daha az yatırım yapmanız gerekir. Zengin sayı evinizi içeremez.

Ayrıca yıllık gelirinizin yüzde onundan daha azına yatırım yapmanız gerekir. Bu kurallar, akredite yatırımcıları aşırı yatırımlardan korumaz.

Başka ne bilmeliyim?

% 3 oranında peşin ücret ve% 2 oranında çalışan yıllık yönetim ücreti alınmaktadır. Temettü dağıtımından önce tüm ücretler kesilecektir.

Bu ücretler yüksek gibi görünüyor, ancak değil. Aslında, çoğu GYO'nun talep ettiğinden daha düşüktür. Aradaki fark, düzenli olarak ücretlerinin açık ve dürüst olmasıdır.

Burada hiçbir gizli ücret bulamazsınız.

5. DONANIM ÇOKLU

EQUITYMULTIPLE, yatırımcıların profesyonelce yönetilen ticari emlaklara katılmalarına yardımcı olur. Yetkilendirilmiş yatırımcılara özel olarak hazırlanmış GYO'lar sunarlar.

Nasıl çalışır

Daha önce de belirtildiği gibi, Birden Çok Varlığa yatırım yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekir. Asgari yatırımınız 5.000 dolar. Genellikle şu özellikleri ararlar:

 • Mevcut nakit akışı ile gelişen piyasalarda ticari gayrimenkul
 • Kısa vadeli krediler ve tercih edilen yatırımlar
 • Bileşenleri ve daha agresif iş planları olan katma değerli projeler

Sunulan tekliflerin% 10'undan azını seçersiniz. Ayrıca, yatırımcılara anlaşma teklif etmeden önce tam bir titizlik göstermektedir.

Kimler yatırım yapabilir?

Yine, sadece akredite olmuş yatırımcılar Özkaynak Çoklu ile hesap açabilir. Ve yatırım yapmak için en az 5.000 $ yatırmanız gerekiyor.

Başka ne bilmeliyim?

Eşitlik Çoklu, yıllık% 0,5 servis ücreti almaktadır. Ayrıca tüm kârların% 10'unu alıyorlar. Ayrıca yatırımcılar için 7/24 müşteri hizmetleri merkezlerine sahiptir. Yatırım amaçlı gayrimenkulleri, düşük temerrüt oranına sahip deneyimli borç verenlerden aldığı büyük ticari mülklerdir.

6. çatı katı

Roofstock bir crowdfunding emlak yatırım şirketi değildir. Bunun yerine, kiralık mülklere sahip olmanızı daha kolay ve ucuz hale getirirler.

Nasıl çalışır

Yetkilendirilmiş bir yatırımcıysanız, birden çok gayrimenkul yatırımına yatırım yapabilirsiniz. Ancak, Roofstock'un temel amacı, kiralık mülklerin mülkiyetini basitleştirmektir.

Tüm kiralık daireler çevrimiçi olarak listelenmiştir. Evleri araştırıyorlar ve satın almak istedikleri evleri seçiyorlar.

Fiyatı, mahalle istatistiklerini, nakit akışı potansiyelini ve daha fazlasını paylaşırlar. Roofstock sizin için mülk yönetimini bile devralıyor.

Bir eve karar verdikten sonra, Roofstock finansmanı, tamamlamayı ve diğer detayları düzenler. Kapattıktan sonra kira geliri elde edilir.

Kimler yatırım yapabilir?

Hem akredite hem de akredite olmayan yatırımcılar Roofstock'tan satın alabilir. Gerekli minimum yatırım yoktur. Bununla birlikte, gayrimenkul satın alırken bir depozito gerekir.

Başka ne bilmeliyim?

Bir teklifte bulunmak ücretsizdir, ancak teklifiniz kabul edildikten sonra, Roofstock ücret talep edecektir. Ücret, teklifin yüzde 0,5'i veya hangisi daha yüksekse, 500 TL'dir.

Ek olarak, Roofstock aracılığıyla mülk satın alırken, peşinat olarak satın alma fiyatının% 20 ila 30'una ihtiyacınız olacak.

7. CrowdStreet

CrowdStreet, 2014 yılında ticari gayrimenkul, özel sermaye, yazılım geliştirme ve çevrimiçi pazarlama konularında uzman bir ekip tarafından kurulmuştur. Ticari gayrimenkul yatırımlarında uzmanlaşmıştır.

Yatırımcılara hem hisse senedi hem de borçlanma araçları sunarlar. Ayrıca, CrowdStreet, yatırım işleminden önce ve işlem sırasında tüm emlak işlemlerinin kapsamlı bir dokümantasyonunu sunar.

Nasıl çalışır

CrowdStreet ile gayrimenkul fonunda hisse satın almazsınız ve onlarca mülk sahibi bir şirkete yatırım yapmazsınız.

Bunun yerine, seçtiğiniz mülklerde, CrowdStreet'te sağlanan yatırım bilgilerine dayanarak bir hisse satın alırsınız. CrowdStreet sizi doğrudan gayrimenkul geliştiricilerine bağlar.

CrowdStreet size gayrimenkulün detaylarını bilmeniz için mevcut emlaklar hakkında eksiksiz bilgi verir. İnternet sitesinde ayrıca emlak yatırımında yeni olan yatırımcılar için eğitim bilgileri verilmektedir.

Kimler yatırım yapabilir?

CrowdStreet, yalnızca onaylanmış yatırımcılara açıktır. Asgari yatırım tutarı 10.000 ABD Dolarıdır.

Başka ne bilmeliyim?

CrowdStreet'te minimum yatırım süresi 36 aydır. Bazı yatırımlar 360 aya kadar sürebilir.

CrowdStreet ile yatırım yaparsanız, herhangi bir ücret alınmaz. Emlak geliştiricileri (sözde sponsorlar) tüm ücretleri öderler.

Ayrıca, kendi yönettiğiniz IRA'nızla CrowdStreet'e yatırım yapabilirsiniz.

Akredite bir yatırımcı nedir?

Bazı yatırım firmaları sadece akredite yatırımcıların katılmasına izin vermektedir. Akredite bir yatırımcının belirli finansal kriterleri karşılaması gerekir. Bu şirketler, onlarla kime yatırım yapabilecekleri konusunda daha katı. Netleştirmek için, yatırımcıları korumak istiyorlar.

Akredite yatırımcılar iki kriterden birini karşılamalıdır:

 • En az 200.000 dolarlık tek bir geliriniz veya en az 300.000 dolarlık ortak bir geliriniz (eşiniz varsa) olmalıdır. Asgari gelir, son iki yılda elde edilmiş olmalı ve bu yıl da devam etmesi bekleniyor.
 • Yatırımcının, asıl ikametgahı olmadan en az 1 milyon dolarlık net değeri olmalıdır. Varlıkları yalnızca tasarruf ve yatırımlardan veya eşle birlikte olabilir.

Yukarıdaki iki kriterden birini karşılarsanız, akredite bir yatırımcı olarak kabul edilirsiniz. Eğer yapmazsan, dikkate alınacaksın akredite olmayan yatırımcı.

Akredite olmayan yatırımcıların akredite yatırımcıları kadar paraları yoktur. Bu nedenle, yatırım kaybı çok daha etkili olacaktır. Bu nedenle, bazı yatırım şirketleri sadece akredite olmuş yatırımcılara izin vermektedir.

Daha önce de belirtildiği gibi, emlak yatırımı seçenekleri hem akredite olan hem de akredite olmayan yatırımcılar için geçerlidir.

Şimdi bu şirketlerin neye yatırım yaptıkları hakkında biraz daha konuşalım: GYO'lar.

GYO'lar

GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) bir çeşit pasif gayrimenkul yatırımıdır. GYO, yatırım fonuna benzer. Her fon farklı yatırımları barındırır. Aradaki fark, tüm GYO yatırımlarının gayrimenkulde yapılmasıdır.

Örneğin, bir GYO birkaç farklı varlık türüne sahip olabilir:

 • Ticari ofis binası
 • Alışveriş merkezleri
 • ormanlık arazi
 • Depolar.

Bu sadece birkaç isimdir. GYO'nun elinde tutabileceği başka birçok gayrimenkul türü vardır. Örneğin bir emlak mülküne örneğin tek bir gayrimenkul yatırımına yatırım yapmak daha risklidir. Bu nedenle GYO'lardaki yatırımların çeşitliliği bir yatırımcı için daha az risk demektir. GYO ile tüm yumurtaları tek bir sepette almazsınız.

Daha önce belirtildiği gibi, GYO'lar borsada alınıp satılabilir, takas edilmemiş veya özel olabilir. Borsada işlem gören GYO'ları herhangi bir komisyoncu aracılığıyla satın alabilirsiniz. SEC'e (Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu) kayıt yaptırdınız. Ve SEC'e düzenli olarak rapor veriyorlar. Ayrıca Nasdaq veya NYSE gibi ulusal borsalarda listelenmiştir.

Ancak borsada işlem gören GYO'nun bir dezavantajı vardır. Performans, öncelikli olarak borsaya kote olduğu performansı taklit edebilir. Bir GYO'nun NYSE'de listelendiğini varsayalım. NYSE düşerse, GYO değeri de olabilir.

İşlem görmeyen GYO'lar

İşlenmemiş bir GYO biraz farklı çalışır. Boyanmamış bir GYO, SEC ile GYO ticareti yapılan borsa olarak listelenir. Ayrıca SEC'e düzenli raporlar sunmaktadır. Ancak, listelenmemiş GYO'lar borsaya kote değildir ve halka açık değildir.

Bu liste dışı bir GYO'yu likit olmayan bir varlık yapar. Bir likit olmayan varlığın işlem görmeyen GYO'dan daha tasfiye edilmesi daha zordur. Bununla birlikte, her iki GYO türü de gerçekten emlak yatırımının pasif şeklidir.

Özel GYO'lar üçüncü bir seçenektir. Bu yatırımlar SEC'de listelenmez ve SEC'e rapor vermez. SEC ile bağlantısı olmadığı için diğer seçeneklerden daha riskli olabilirler.

Geleneksel mülkiyet

Geleneksel gayrimenkul de pasif olabilir – eğer doğru yapılırsa. Geleneksel gayrimenkulünüz varsa, genellikle iki seçeneğiniz vardır. Genelde konut veya ticari gayrimenkul kiralama seçeneğiniz vardır.

Ancak, tarım arazileri, ormanlık alanlar veya kiralayabileceğiniz diğer tür mülklere de sahip olabilirsiniz.

Doğrudan geleneksel gayrimenkul satın almak istiyorsanız, birisinin sahip olduğunuz gayrimenkulü yönetmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Kiracılar arayacak ve evle ilgili sorular soracaktır. Veya gerekli onarımlar hakkında sizi bilgilendirmek için arayın.

Sitede bakım ve onarım yapmanız gerekir. Ve kiracı kayıtları dikkatinizi gerektirir. Geçmiş ve istihdam kontrolleri yapılmalıdır. Ayrıca kiralık para toplamanız ve yatırmanız gerekir.

Bir emlak yönetim şirketi kullanmak

Görebileceğiniz gibi, geleneksel emlak mülkiyeti pasif bir gelir kaynağından uzak olabilir. Ancak, profesyonel bir yönetim şirketini işe alarak daha pasif hale getirebilirsiniz. Kiracıların aranmasını ve yönetimini devralıyorlar. Ayrıca kira çekleri alıyorlar ve mülkünüzü sizin için tamir ediyorlar.

İyi emlak yönetimi şirketleri çoğu büyük kentsel alanda bulunmaktadır. Bir tane bulursanız, bu bir emlak yatırımını pasif gelir akışına dönüştürmenin harika bir yoludur.

Ancak, yönetim şirketlerinin mülkünüzün yönetimi için bir ücret talep ettiğini bilmek önemlidir. Yaşadığım büyük şehirde birçok emlak yönetimi şirketi var. Bununla birlikte, genellikle mülkün bakımı ve yönetimi için aylık kira gelirinin yüzde onunu tahsil ediyorlar.

Başka bir deyişle, mülk için kiraladığınız kira aylık 1.200 ABD dolarıdır. Bir mülk yöneticisine ayda 120 dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu, yatırımınızı pasif bir gelir kaynağına dönüştürmek için onların ücreti.

Bir mülk yönetim şirketinin aylık olarak ne kadar ödediğini bilmek önemlidir. Doğrudan bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almadan önce bunun hakkında bilgi edinin. Bunun nedeni, bu giderlerin kâr hanenizi etkilemesidir. Bu, satın aldığınız mülkte her ay ne kadar kar elde ettiğinize etki eder.

Mülkünüz akıyor mu?

Mülkünüzden emin olmak için tam kârınızın ne olabileceğini bilin nakit akışları, Gerçekleşen bir nakit akışı, gelen kiranın giden giderlerden daha ağır basmasıdır. Kiralanan mallar vergiler, onarımlar, bakım, temizlik ücretleri vb. İçerir.

Bir yatırım amaçlı gayrimenkulün iyi bir yatırım olup olmadığını belirlemeye yardımcı olan faktörlerden biri de nakit akışıdır. Maliyetlerin düşülmesinden sonra her ay olumlu bir nakit akışı elde ederseniz, mülk daha az risklidir.

özet

Gayrimenkul yatırımları için birçok farklı seçenek var. Böylece neredeyse herkes gerçek bir emlak şirketi olabilir.

Size sunulan çeşitli gayrimenkul yatırım seçenekleri hakkında bilgi edinin. Hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek için bu seçenekleri kullanın. Bu sayede emlakla para kazanmak akıllıca bir yatırım kararıdır.

Kapsamlı bir aramadan sonra, pasif emlak için daha uygun bir yatırım yapmaya karar verdiniz mi? Geleneksel mülk ve yönetimden daha iyi uyuyor mu? Eğer öyleyse, yukarıda listelenen seçeneklerden herhangi birini potansiyel bir pasif yatırım geliri kaynağı olarak kullanmayı düşünün.

Bugünün crowdfunding şirketleri sayesinde, neredeyse her bütçeye gayrimenkul yatırım yapabilirsiniz.

feragat

Örneğin, AA'ya Prosper notu olan üç yıllık 10.000 ABD Doları tutarındaki bir kredinin,% 6.95'lik bir APR için% 5.31'lik bir faiz oranı ve% 2.41'lik bir başlangıç ​​oranı olacaktır. 9,759 ABD Doları alırsınız ve aylık 301.10 ABD Doları tutarında aylık ödeme yaparsınız. Prosper A derecesine sahip beş yıllık 10.000 ABD Doları tutarında bir kredi,% 8.39'luk bir faiz oranına ve yıllık% 10.59'luk bir faiz oranına sahip% 5.00'luk bir faiz oranına sahip olacaktır.

9.500 dolar alacaklar ve aylık olarak 204.64 dolarlık aylık 60 ödemeli ödeme yapacaklardı. Başlangıç ​​ücretleri% 2,41 ile% 5 arasında değişmektedir. Prosper'ın APR'leri ilk kez borç alan müşteriler için% 6,95 (AA) ile% 35,99 (İK) arasında değişmektedir ve en düşük kredi faiz oranlı kredi borçlularına uygulanmaktadır. 40.000 ABD dolarına kadar olan kredilerin ödeneği başvuru sahibi tarafından başvuru formunda verilen bilgilere dayanmaktadır.

Uygunluk garanti edilmez ve yeterli sayıda yatırımcının hesabınıza para transferi yapmasını ve krediyle ve diğer şartları yerine getirmenizi gerektirir. Ayrıntılar ve şartlar için Borçlu Kayıt Sözleşmesine bakın. WebBank'tan tüm krediler, FDIC üyesi.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir