Başlangıç / Satış Ortaklığı / Her start-up için 5 en iyi finansal danışmanlık

Her start-up için 5 en iyi finansal danışmanlık

Finansal sağlık hakkında çok şey söylendi, ancak tanınmış bir finansal danışman ve küçük işletme muhasebe uzmanı ile konuştuk ve daha fazla içgörü ve netlik kazanmanıza yardımcı olmak için bazı tavsiyeler aldık.

Küçük bir işletmeye başladığınızda, çelişkili bilgilerle karıştırılmak kolaydır. Pek çoğu zaman yardımcı olmaz.

Mali durumunuzu dengelemek ve büyütmek için paranızı yönetmeye ve doğru becerileri edinmeye odaklanmanız gerekir. İşte yemin ettiği finansal bilgeliğin bir parçası.

1. Harcamalarınızı takip edin

İşletmenizin vizyonu, yaptığınız seçimlere bağlıdır. İlk müşterilerinizi bulduktan ve pazarda bir yer edindikten sonra, iki katından fazla sorumlusunuz. Harcama bilgilerinizi hızla kaybedersiniz.

Bu, işletmenizdeki bir dizi finansal sıkıntıların başlangıcı olabilir.

Doğru kayıtlar olmadan, borç vermeniz ya da borç verenler için finansal raporlar oluşturmanın zamanı geldiğinde karanlıkta kalırsınız. Günümüzde, aşağıdakiler gibi birkaç çevrimiçi defter tutma uygulaması bulunmaktadır: Örneğin, muhasebe kayıtlarınızın sırasını ayarlamak için QuickBooks'ı kullanabilirsiniz.

Yatırımınız veya projeniz ne kadar büyükse muhasebe kayıtlarınızı yönetme olasılığı da o kadar yüksek olur. bir mali müşavir Muhasebe zorluklarını ortadan kaldırmanıza ve işinizin yönünü anlamanıza yardımcı olabilir.

2. Her zaman karlılığı hedefleyin

Birçok girişimci, yeni müşterileri çekmek veya işlerini büyütmek için çok zaman ve para harcıyor. İşinizde nakit akışını korurken bunları yapabilirsiniz, bu iyi olurdu. Ne yazık ki, bu giderlerin çoğu daha düşük karla sonuçlanır ve siz bunu bilmeden ayakta kalamayabilirsiniz.

Deneyimli bir muhasebeci veya danışman, büyümenin işletmenizin karlılığının yerini almamasını sağlamaya yardımcı olur.

Forbes'e göre şaşırtıcı 2018 başında halka açılan şirketlerin% 83'ü şimdi karlı değilsin. Pazarlama ve büyüme girişimleri için bütçeleme yaparken, mevcut koşulların nakit akışını desteklemediğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Bugün şirketler, diğer şeylerin yanı sıra, ticaret savaşları, politika ve kendi kendini düzelten emlak piyasası ile mücadele ediyor. Hızlı bir yatırım getirisi elde etmek için, genel giderlerinizi düşük tutmalı ve sıvı geleceği hesaba katan daha yüksek bir fiyatlandırma modeli seçmelisiniz.

3. Kredi almadan önce bir finansal danışmana danışın.

İşletmeler sermaye arttırmak için krediye ihtiyaç duyarlar, ancak finansal dünya artık yırtıcı borç verenler tarafından rehin tutuluyor. Geçerli geri ödeme kabiliyetinize uymayan çok iyi bir anlaşma gibi işaretlere dayanarak sık sık onları uzaktan görebilirsiniz.

Bu borç verenler bir finansal ürünün fiili maliyetini açıkça belirtmemektedir. Ödeme yapılması gerektiğinde, zorunlu olarak ihtiyaç duymadıkları ticari bilgileri isteyeceklerdir.

Borç verenlerin yerinden edilmesi finansal sağlığınızı yüksek faiz oranlarından tahrip eder. Yırtıcı bir borç verenden finansal destek almak, para kazanmanın en hızlı yoludur, aynı zamanda iflasın da kısalmasıdır.

Bir profesyonel yardım istemek için yardımcı olacaktır mali müşavir maddi yardım almak için dışarı çıkmadan önce. Genel bir kural olarak, yüksek faiz oranlı herhangi bir kredi, yırtıcı kredidir.

4. Ayrı kişisel ve ticari banka hesaplarına sahip olmak

Bu finansal tavsiye basit görünebilir, ancak gerçekte hala yanlış yapan birçok küçük işletme sahibi vardır. Bir işe başlarken yapmanız gereken ilk şey, kişisel banka hesaplarınızı ticari banka hesaplarından ayırmaktır.

Kişisel ve ticari hesaplarınızı birleştirmek vergi beyannamesi için bir kabus yaratabilir. Harcamalarınızı ve gelirlerinizi rapor etme zamanı geldiğinde, kişisel ve ticari işlemlerinizi ayırmanız zordur.

Vergi dairesi bunu bir aldatmaca olarak izleyebilir ya da yorulmayacak harcamalarınız işinizin para kaybetmesine neden olabilir.

5. Geçerli yasaları öğrenin

Sağlıklı bir finansal yaşam için, çoklu yasaların işinizi nasıl etkilediğini öğrenmeniz gerekir.

İşçi tazminatı, iş güvenliği, tedarikçi sözleşmeleri, risk yönetimi, fikri mülkiyet sorunları ve sigorta poliçeleri işinizin yönü üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu yasal gerekliliklere uymamak, işinizi maddi olarak engelleyebilecek cezaları tehlikeye atar.

Başarılı bir iş kurmak, mali disiplini gerektirir. Finansmanınızı düzenleyemiyorsanız, işinizi ve hayallerinizi kolayca tehlikeye atabilirsiniz.

Perth'te deneyimli bir mali müşavir sahibi olmak, işletmenizin kırmızıya girme riskini azaltmaya yardımcı olabilir.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Acemi Bağlı Ortaklık Pazarlama: Bu Gelir Nasıl Yaratılır?

Acemiler için satış ortaklığından para kazanma

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeni misiniz? Ana blog yazarı olmak, blogunuz için gelir elde etmenin en …

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir