Başlangıç / Online işler / İngiltere'de Nasıl Gizemli Müşteri olunur: Komple Rehber 2019

İngiltere'de Nasıl Gizemli Müşteri olunur: Komple Rehber 2019

Gizem alışveriş iyi bir ek gelir elde etmek için az bilinen bir yoldur. Test alıcısının çalışmalarına aşina değilseniz endişelenmeyin. Daha fazla para kazanmanıza ve belki de sizin için yarı zamanlı bir iş yapmanıza yardımcı olmak için buradayız!

İlk olarak, bir test alıcısının ne yaptığını merak edebilirsiniz. Temelde, büyük şirketlerin operasyonlarının sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamaları gerekir ve işlerini kontrol etmek için kullanılan çalışanlarına güvenemezler. İşletmeler denetim yapmak için faaliyetleriyle doğrudan bağlantılı olmayan çalışanlara ihtiyaç duyarlar.

Burada resmi bir test alıcısı olarak girersiniz.

Kurumsal müşterileri için gizemli müşterileri kazanan çok sayıda ajans var. Bu kaynak ajanslarına başvurmalı ve bir test alıcısı olarak nitelendirilebilmeniz için bazı temel testleri geçmelisiniz. Kabul edildikten sonra, gizemli alışverişe katılabilir, para kazanabilir ve ücretsiz ürünler kazanabilirsiniz.

Endişelenmeyin, kalifiye olmak zor değil!

Nasıl Yapılır: Gizem Alışverişine Girin

Mystery Shopper olmanın birçok farklı yolu var. Bazı durumlarda, popüler bir mağazaya gidip belirli bir ürün satın almanız gerekir. Diğer durumlarda, binaları incelemek için bir mağazaya veya restorana gitmeniz istenecektir.

Uzun yıllar boyunca, gizem alışveriş çok iyi ödedi ve hatta bazıları kariyer yaptı. Bugün biraz daha az risk altında, ancak hala bazı büyük gizemli alışveriş gösterileri var.

Genç insanlara veya sıkı bir bütçeye hitap eden gizemli alışveriş alanlarından biri gizemli yiyeceklerdir. İyi bir yemek için para harcamak yerine, gizemli bir alışveriş ajansı bir restoranda yemek yemenizi ya da zaman ve paranızın karşılığını öder.

Bazı ajanslar diğerlerinden daha iyi ödeme yaparlar ve yaşam tarzınız ve finansal durumunuz için hangi tazminat yapısının en iyi olduğunu değerlendirmeniz gerekir.

Ne tür gizemli alışverişler var?

Çoğu büyük perakendeci gizemli bir alışveriş programı kullanmaktadır. Bir perakende mağaza veya restoran zinciri görüyorsanız, gizli müşteriler kullanıyor olma ihtimalleri var. Her şirketin değerlendirilecek belirli gereksinimleri veya alanları vardır.

Perakende / Site Turu

Mağazanın nasıl göründüğünü ve ekranların ne kadar iyi durumda olduğunu kontrol etmek için test alıcılarına ihtiyaç duyan çok sayıda perakende satış mağazası var. Perakende satış mağazası yalnızca siteyi denetlemek için test alıcıları kiralamakla kalmayacak, aynı zamanda belirli ürünler için süpermarket satın alan şirketler de ödedikleri ödemeyi aldıklarından emin olmak için test alıcıları gönderecek.

Bazı durumlarda, bir test alıcısından belirli yerlere gitmesi ve bir satıcıdan ürün satın alması istenir. Diğer durumlarda, test alıcıları aynı mağazadaki farklı yerlere gider ve personelin müşterilerle nasıl ilgilendiğini kontrol eder.

Bir marka tarafından öngörülen imaj çok önemlidir. Bu nedenle, şirket ofisi, sitelerinin veya franchise'larının belirtilen şartnamelere uygun olmasını sağlamalıdır.

Restoranlarda Yeme İçme Gizem

İyi yemek yemek için para almak ister misiniz?

Gizemli bir yiyici olmak iyi bir yan iş olabilir. Müşterilerinin yüksek kalitede yiyecek ve hizmet almasını sağlamak ve dışarı çıkıp restoranlarında yemek yemek için para ödemeniz gereken çok sayıda zincir restoran vardır. Bazı durumlarda, aslında yiyecekler için ödeme yapılabilir ve bazı durumlarda da yemekleriniz ödenir.

Akılda tutulması gereken bir şey, gizemli gıda ajanslarının bazen bir restoranda yemek için sabit bir miktar para teklif etmeleridir; bu da yemek maliyetini karşılamak için yeterli olmayabilir.

Yemek ve deneyimi kontrol etmek için akşam yemeğinden sonra mutlaka biraz zaman geçirmeniz gerekecek. Bu yüzden, bir teklifi kabul ettiğinde hatırla.

Gizli Müşteri İşleri

Özel ürün alımları

Bu kulağa komik gelebilir, ancak tedarik zinciri yönetimi büyük perakendeciler için son derece zordur. Bilgisayarlı sistemler bir mağazadaki öğeleri tek tek izleyemiyor. Test alıcılarına ihtiyaç duyulmasının nedenlerinden biri de budur.

Çoğu durumda, belirli bir profille eşleşen bir test alıcısı (örneğin, 40 ila 60 yaşları arasındaki bir kadın), belirli bir yerde benzersiz bir ürün satın almalıdır.

Amaç, envanterin gerçekten atölyeye ulaşmasını ve amaçlandığı tüketici tarafından bulunmasını sağlamaktır.

Bu tür işler normal gizemli alışverişlerden daha pahalı olma eğilimindedir, çünkü gizemli alışveriş acentelerinin belirli bir coğrafi bölgedeki belirli insanları bulması nispeten zordur.

Telefonla / çevrimiçi olarak perakende alımları

İnternetten ve telefondan alışverişin yükselişi, test sistemlerinin alıcıların bu sistemlerin ne kadar iyi çalıştığını test etmelerine olan gereksinimini yarattı. Fikir temelde herhangi bir gizemli alışverişle aynıdır, ancak evden çalışabilirsiniz.

Genellikle telefon test alıcıları hiçbir şey satın almak zorunda değildir. Şirketler sadece belirli yerleri aramanızı ve size verilen soruları sormanızı istiyor.

Bazen aramaları kaydedebilir ve sizi görevlendiren kuruma gönderebilirsiniz. Bu işler biraz daha az ödeme eğilimindedir, ancak yapması çok kolaydır ve muhtemelen daha fazla görünüm yaparak daha düşük ücretler için telafi edebilirsiniz. Bir araca sahip olmak zorunda değilsiniz!

Ürün Testi İşi

Gizemli Bir Müşteri Olun: Bilmeniz Gerekenler

Bu işlerden herhangi biri size uygun geliyorsa, başlamadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Her şeyden önce, birlikte çalıştığınız gizemli alışveriş ajansıyla yaptığınız özel anlaşmayı anlamanız çok önemlidir. Bir veya iki ajansla başlamak ve iş hakkında fikir edinmek iyi bir fikirdir.

Akılda tutulması gereken birkaç şey:

 • Bana nasıl ödeme yapılır?
 • Seyahat etmek zorunda mıyım?
 • Ne tür raporlar yapmam gerekiyor?
 • Deneyimlerimin fotoğraflarını vermek zorunda mıyım?
 • Gizemli alışveriş görevleri bana nasıl anlatılıyor?
 • Önceden ödenir miyim veya daha sonra iade edilir mi?

Test alıcısı olarak yapmanız gereken genel şeyler:

 • Bir dükkanda veya restoranda bazı şeylere dikkat edin (Müşteri Gereksinimleri Listesi)
 • İşletmenin veya belirli öğelerin fotoğraflarını çekin
 • Personel ile konuşun / Özel sorular sorun
 • Mal veya hizmet satın alın
 • Deneyiminizle ilgili ayrıntılı bir rapor gönderin

Mystery Shopper olarak ne kadar kazanabilirim?

Gizli alışveriş için kesin bir oran yoktur ve son yıllarda ödemeler hafif düştü. Aslında, bazı gizemli alışveriş gösterileri sadece zamanınız için ücretsiz ürünler sunar. Bir ajansa karar vermeden önce etrafa bakmak öder ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok gizemli alışveriş ajansı vardır.

Bir test alıcısı olarak ödeme yapıldığında, konum da önemlidir. Bir çift yeni kot pantolon ya da bedava pizza için birkaç dakika boyunca köşeyi dolaşmak isteyen kentsel alanlarda yaşayan insan sıkıntısı yoktur.

Bazen, zamanınız için hala 10 ila 20 avro kazanabilirsiniz, ancak bu tür fırsatlar eskisi kadar yaygın değildir.

Uzak bölgelerdeki test alıcıları için daha yüksek gelir potansiyeli çok daha iyidir. Düşük nüfus yoğunluğu, gizemli alışveriş acentelerinin, özellikle niş bir ürün veya niş bir hizmete ihtiyaç duymaları durumunda, müşterileri için daha fazla ödeme yapmaları gerektiği anlamına gelir.

Uzak bölgelerdeki gizemli müşteriler, acentelerin aralarından seçim yapabilecekleri kadar kişi olmadığı için seyahat masraflarını da karşılayabilir.

Gizli Müşteri İşleri

Mystery Shopping Ajansları: İşe alın!

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok gizemli alışveriş ajansı var. İlk kez test alıcısıysanız, birkaç kişiyle başlayın ve işin ne hakkında olduğu hakkında bir fikir edinin.

Bir Gizli Müşteri olarak ün yapmak, daha iyi konserler almanıza ve belki biraz daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur. Her kurumun kendi başvuru süreci vardır.

Bazı kişisel bilgilerin yanı sıra ödeme ayrıntılarını da sağlamalısınız. Bazı ajanslar PayPal gibi çevrimiçi ödeme sağlayıcılarını, bazıları ise banka havalesiyle ödeme yapar.

Uyarı kelimesi, gizemli bir alışveriş ajansına başvurmak için asla ödeme yapmazsınız. Önceden para isteyen herhangi bir "şirket" ile uğraşmaya değmez ve sadece sizi aldatmaya çalışabilir.

pazar gücü

Market Force, Retail Eyes'ın yeni adı. Ne demek istersen, site İngiltere'deki en popüler Mystery Shopper sitelerinden biri oldu. İddiaya göre 250.000 'den fazla test müşterisine sahip ve geniş bir satın alma görevi sunuyor.

Piyasa gücü muhtemelen İngiltere'nin en büyük gizemli alışveriş ajanslarından biri olsa da, müşterileriyle ilgilenmek konusunda kötü bir üne sahipler. Şirket, bölgenizdeki performansları bulmanızı sağlayan bir uygulamaya sahiptir ve saygın bir şirkettir.

 • faydaları: Birleşik Krallık'ta çok çeşitli gizemli alışverişler
 • eksileri: Satın alınan ürünler için düşük ödeme veya kolay iade

MarketForce'u ziyaret edin

Ipsos

Dünyanın en büyük pazar araştırma şirketlerinden biri olan Ipsos, İngiltere genelinde çok sayıda gizemli müşteriye sahiptir. Bu listedeki diğer şirketlerden farklı olarak, Ipsos Mystery Shopping'in hem şehir hem de küçük şehirlerde gösterileri var.

Ipsos'a kaydolmak diğer bazı gizemli alışveriş acentelerine göre daha az zaman alıcıdır. Öte yandan, Ipsos, bazı potansiyel test alıcıları için belirleyici olabilecek ayrıntılı alışveriş raporlarını doldurmanızı ister.

 • avantajları: İngiltere genelinde yüksek menzil, yüksek ücret
 • eksileri: Detaylı raporlar hazırlanmalı, şehir merkezlerinde iş bulmak zor olabilir

Ziyaret Ipsos

HGEM'den Gizemli Yemekler

Gizem HGEM tarafından yemek yemek tam bir gizem alışverişi değildir, ancak mutfak eleştirisi becerilerini geliştirmek isteyen insanlar için çok ilginç olabilir. Kar etmek yerine, Mystery Diners HGEM tarafından seçilen restoranlarda akşam yemeğini karşılamak için para alıyor.

Buna karşılık, Mystery Diners deneyimlerinin çok ayrıntılı bir değerlendirmesini yazmalıdır. Bazı potansiyel Gizem Diners için kapanma anlamına gelebilecek çok katı bir seçim süreci de vardır.

Ancak, HGEM, doğru gizemli akşam yemeği için oldukça sevimli bir anlaşma olan çok lüks restoranlara giden misafirlere ihtiyaç duyuyor.

 • avantajları: Deneyim kazanmak isteyen bir gurme için eşsiz bir fırsat
 • dezavantajları: Başvuranlar için yüksek ret oranı, ücret yok

Gizemli Yemekleri Ziyaret Et

Clickworkers

Clickworker gerçekten gizemli bir alışveriş ajansı değil, listeye girebilecek kadar yakınlar. Clickworker, yerel olarak gerçekleştirilebilecek çok sayıda araştırma faaliyetine ev sahipliği yapar ve yerel mağazalara gitmek ve mağaza raflarının veya diğer ekranların fotoğraflarını çekmek isteyenler için işler sunar.

Bazı açılardan, Clickworker Mystery Shopping'den daha iyidir, çünkü para yoktur. Tek yapmanız gereken belirli bir mağazada fotoğraf çekmek ve yüklemek. Aynı zamanda bazı kıtalarda birçok pazarda aktif olduğu için siteyi ziyaret etmeyi öder.

Clickworker'ı kullanmak gerçekten büyük bir dezavantaj değil, ancak bu siparişlerin nadiren 10 dolardan fazlaya mal olmasının dışında (bazıları olsa da). Aklınızda bulundurmaya değer, PayPal veya banka havalesiyle yalnızca Euro olarak ödeme yaparsınız.

 • avantajları: Yüzlerce şehirde olağandışı araştırma işlerinin çoğu, kolay iş için adil ödeme
 • eksileri: Çok fazla değil, sınırlı ödeme seçeneği

Tıklama İşçisini Ziyaret Edin

GBW (eski GAPbuster)

GBW ile çalışmak herkes için olmayabilir. Bunlar genellikle fast food restoranları, özellikle McDonalds. Yapmayanlar için, McDonalds tutarlılığı takıntılı hale getirir ve franchise sahiplerinin McDonalds'ın kendileri için oluşturduğu kurallara uymasını sağlar.

Bir GBW Mystery Shopper / Diner olarak restoranın nasıl çalıştığını görmek için McDonald's'a gönderileceksiniz. Aslında, gıda veya hizmet kalitesindeki değişiklikleri izlemek için aynı McDonalds'a gönderilebilir. Bu bir niş niş gibi görünüyor, ama McDonalds seven biri için harika olabilir!

 • avantajları: Bol miktarda ücretsiz fast-food ve ziyaret başına £ 10'a kadar
 • eksileri: Bir sürü bedava fast food, çok az çeşitlilik

GBW'yi ziyaret edin

Perakende Maxim

Retail Maxim, hem iyi hem de kötü olan çok başarılı bir gizemli alışveriş ajansıdır. Olumlu tarafı, abonelerine bol miktarda gizemli alışveriş gösterileri sunmasıdır.

Sorun mu

Retail Maxim, aboneleri ile o kadar popülerdir ki, işlere zamanında ulaşmak zorlaşır. Bu kadar popüler olmasının bir nedeni, alışveriş gezilerini karşılamak için önceden çek göndermesi ve ödemenin çok adil olması.

Bu, tanıtmanız gereken tek gizli alışveriş ajansı olmayabilir. Ancak, izini sürmek istiyorsanız, bu sizin yan acele portföyünüz için bir varlık olabilir.

 • avantajları: İyi ödeme (seyahat başına genellikle £ 10'dan fazla) ve ön ödemeli seyahat giderleri
 • dezavantajları: Gösterileri elde etmek zor olabilir, birçok abone mevcut

Retail Maxim'i Ziyaret Edin

deniz kırlangıcı

Tern Consultancy, çok çeşitli gizemli alışveriş gösterilerinin yanı sıra, ses / video alışverişi için özel gösteriler sunmaktadır.

Bu yüksek teknoloji yönelimi nedeniyle Tern çok iyi para veriyor. Her ne kadar Tern standart bir tazminat ödemesine sahip olmasa da, bir bakıma değer, elektronik veya video cihazlarına aşina iseniz ve bir test alıcısı olarak bir yan iş gibi hissettiğinizde.

Ne yazık ki, Tern, test alıcılarıyla uğraşırken durgun bir üne sahipti. Yüksek ücret ve uzmanlık alanlarına odaklanma, gizemli müşterilerin arenada rakipleri olmadığı için onlara biraz zaman kazandırabilir.

 • avantajları: Büyük ödeme, ilginç Mystery Shopper görevleri
 • eksileri: Blotchy müşteri hizmetleri

Tern şehrini ziyaret edin.

temel

Ne zaman baskı yapmadan karar verebileceğiniz bir şirketle çalışmak istiyorsanız, Grassroots sizin için bir ajans. Sisteminize girdikten sonra, web sitelerini her zaman kontrol edebilir ve istediğiniz konsere katılabilirsiniz. Güçlük yok, baskı yok.

Grassroots ayrıca iyi para ödüyor ve üyeleri için çeşitli görevlere sahip. Halkın tek dezavantajı sınırlı kapsamdır. Çalışmalarını İngiltere'deki büyük şehirlere odaklamaktadır. Yani daha küçük bir kasabada yaşıyorsanız, çabaya değmeyebilir.

 • avantajları: Test alıcılarına büyük tutum, çeşitli alışveriş, adil ödeme
 • eksileri: Sınırlı coğrafi kullanılabilirlik

Çim Köklerini Ziyaret Edin

Uluslararası Servis Kontrolü

International Service Check, moda odaklı bir gizem alışveriş ajansıdır. Müşteriler olarak çok sayıda büyük giyim firması var. Yani, kıyafet almak istiyorsanız, başvurmak için harika bir yer.

Olumlu tarafı, muhtemelen en sevdiğiniz mağazalardan bazılarında alışverişe gidebilirsiniz. Ödeme de iyi. Deneme alımı için temel fiyat £ 12'dan başlar.

Aslında, tarife belirli bir popülasyon grubundan profesyonel alıcılar için çok daha yüksek ödenebilir.

Olumsuz, web sitesinin en iyi olmadığı ve görevlerin çok karmaşık olabileceği yönünde. Görevin çoğu, perakende satış yerlerinde çalışanlarla konuşmak ve çok özel öğeler bulmak olabilir.

 • avantajları: İyi ödeme paketleri, kıyafet odaklı performanslar
 • eksileri: Görevi anlamak zor değil, modası geçmeyen test alıcıları için küçük bir değişiklik

Uluslararası Servis Kontrolünü Ziyaret Edin

Mystery Shopper Side Acele sizin için işe yarayabilir

Bir test alıcısı olmak muhtemelen kendinizi desteklemeye yetmeyecektir.

İş her zaman güvenilir olmayacak ve bir yan etkiyi hayatlarına entegre etmenin yollarını arayan daha fazla insan var. İyi haber şu ki, bir test alıcısı olarak, günlük mal ve hizmetlerden biraz para kazanıp paradan tasarruf edersiniz.

Hafta boyunca size boş zamanları sunan küçük bir işletmeniz varsa, bir test alıcısı olarak kaydolmak iyi bir fikir olabilir. Fazladan saati olan ve şirketlerin nasıl çalıştığını kontrol etmeyi seven insanlar için sayısız fırsat var.

Ayrıca, bir işletmenin işine nasıl değer verdiğiyle ilgili, diğer mesleklere aktarılabilen bir gizem müşteri olarak da öğrenebilirsiniz.

Gizli müşteri olmak, eğlence sektöründe çalışan ve daimi işi olmayan insanlar için de uygun olabilir. Garson olarak çalışmak yerine, oyuncu ve oyuncu adayları yerel işletmelerde gerçek müşteriler olarak poz vererek sanatlarını geliştirebilirler.

Sonuç

Başlamadan önce gizemli müşterilerin telaşından kurtulmak için neye ihtiyacınız olduğuna karar vermek önemlidir.

Bazı insanlar haftada birkaç kez yerel restoranlarda ücretsiz yemekler alarak yiyecek bütçelerini sınırlamak isteyebilirler. Diğerleri tekrar tekrar aynı fast food zincirinde yeme fikrini beğenebilir. Her şey ne yapmak istediğine bağlı.

Gizemli alışveriş gösterilerinizin size neye mal olduğu konusunda bir maliyet analizi yaptığınızdan emin olun. Serbest mallar harika bir şeydir, ancak tüm maliyetler denklemde yer aldığında ücretsiz olmayabilir.

Ayrıca, binlerce lira ödemeye başladığınızda vergilerinizi ödemeyi de unutmayın. Gizli müşteri olmak teknik olarak İngiltere'de küçük bir işletmedir.

Gizemli alışveriş sürecinde ne kadar zaman harcandığını bulmak kötü bir fikir değil, böylece her saatinde ne yaptığını biliyorsun. Ne kadar kazandığına şaşırabilirsin, ya da gizemli alışverişin bir miktar para için çok fazla iş olduğunu öğrenebilirsin.

Yukarıda listelenen sitelerden birine hak kazanamazsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Pek çok harika gizemli alışveriş ajansı var ve muhtemelen nişinizi bulacaksınız.

Gizemli bir alışveriş ajansı ile deneyim kazandıktan sonra, yeteneklerinizi bir başkasına aktarmak istiyorsanız daha kolay olmalı!

Mesaj Sayısı: 993

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir