Başlangıç / Online işler / Kendi blogunuzu başlatmak için: Adım adım rehber

Kendi blogunuzu başlatmak için: Adım adım rehber

Öyleyse kendi blogunu aç

Kendi blogunuzu başlatmak için Sunulan "width =" 1024 "height =" 768 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/How-To-Start-Your-Own-Blog 1024w .png, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/How-To-Start-Your-Own-Blog-300x225.png 300w, http://theflyingpaper.com/wp-content /uploads/2018/07/How-To-Start-Senin-Own-Blog-768x576.png 768w "boyutlar =" (maksimum genişlik: 1024px) 100vw, 1024px

2018 yılında bir web sitesi oluşturmak bir esinti. İnternette, kendi web sitenizi yaratmanız için temel bilgileri verecek sayısız kaynakları bulacaksınız.

Bir fikriniz olduğunda, web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak, kurulum için yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlar vardır.

Bu kılavuzda, "Kendi bloguma nasıl başlarım?" Sorusunu yanıtlamak için adım adım bir rehberim var.

reklâmWebhosting "width =" 728 "height =" 90 "border =" 0 "

Başlamadan önce, bilmelisin ki …

Blog nedir?

Blog, içeriği eğlenceli bir tarzda yazılmış ve düzenli olarak güncellenen bir web sitesidir. Sadece bir inceleme olabilir. Bilgi içeriği, üniversite güncellemeleri, basın bültenleri veya haberler.

Bloglamaya başlamadan önce bilmeniz gereken terimler:

Blogger: Blog yazan kişiye blogcu denir. Bir blogcu kişisel deneyimler yazabilir, röportajlar paylaşabilir, incelemeler yazabilir veya bir etkinlikte güncelleme oluşturabilir.

niş: Web sitenizin veya blogunuzun ana kategorisi. Cep telefonları, TV vb. Hakkında yazı yazarsanız, nişiniz elektroniktir. Görülecek yerler, güzergahlar, seyahat planları vb. Hakkında yazı yazıyorsanız, nişiniz "seyahat" demektir.

domain: Web sitesinin URL'sine etki alanı denir. "Theflyingpaper.com" gibi etki alanı adresim.

barındırma: Web hosting, herhangi bir web sitesini World Wide Web üzerinden erişilebilir kılan bir işletmedir. Bir web barındırma kodları, veritabanları ve diğer önemli uygulamalar veya veriler dahil olmak üzere web sitesi dosyalarınızı saklar.

WordPress: En güçlü blog platformu, en basit ve en iyi içerik yönetim sistemlerinden biridir.

Anahtar kelimeler: İnsanların makalenizi daha kolay bulmasına ve arama motorlarında bu anahtar kelimeyi aramasına yardımcı olan makalenizi veya ifadelerinizi tanımlayan ifadeler. Örneğin, para kazanmayı okumak istiyorsanız, terimi girin olduğu gibi ve anahtar kelime aramayı kullanarak sonucu bulacaksınız.

Umarım blog yazmanın temel kavramlarına aşinasınızdır. Şimdi bir blogun amacını anlayalım.

Önemli: WordPress kullanarak bir web sitesi kurmak yaklaşık 10 dakika sürer. İçeriğinizi tamamladığınızda lansman ancak 30 dakika sürüyor.

Neden bir bloga ihtiyacınız var?

Geçmişte, bir gazeteye sütun yazmak prestijli olarak kabul edildi ve bugün eğilim benzer. Ancak çevrimiçi pazar bu eğilimi yakaladı ve çevrimiçi dergiler okurların dikkatini çekiyor.

Diğer taraftan, blog oluşturma, insanlara herhangi bir yerden herhangi bir şey yazabilecekleri harika bir platform sundu. Bugün Millennial, bir blog sütununu okumaktan çok blog okumak ve arkadaşlarınızla veya çeşitli sosyal kanallarla paylaşmakla daha fazla ilgileniyor.

İstatistikler gösteriyor ki ….

Bunlar 2016'nın istatistikleri, sadece 2018'den sayıları düşünün. Eğer yapabilirlerse, neden yapamazsın?

Kendi blogumu oluşturmaya başlamadan önce bloglamanın bazı yararlarına bakalım:

 • Kişisel markalaşma için bir araçtır.
 • Bilginizi insanlara aktarmak için bir platform.
 • Kendi programlarını başlat ve insanlara öğretmeye başla.
 • Ürün satmak ve para kazanmak.
 • En sevdiğiniz ürünün yorumlarını tarzınıza yazın ve deneyiminizi paylaşın.
 • Pasif gelir elde edin.
 • Hikayeler ve şiirler yaz.

… ve daha fazlası. Neden kendi web sitenizi başlatmanız gerektiğine ikna olduysanız, kurulumunuzu kolaylaştırmak için aşağıdaki birkaç adımı listeledik.

7 kolay adımda kendi blogunuzu başlatmak için

Kendi blogunuzu oluşturmak birçok fayda sağlayabilir. Kendi markanızı yaratacak, kendi okuyucularınız olacak ve şüphesiz blog sitenizde para kazanacaksınız.

Kurulum için hazır mısın?

Kendi blogunuzu başlatmak için: Blog platformunu seçin "width =" 750 "height =" 300 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Online-Blogging-Platforms 750w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Online-Blogging-Plattforms-300x120.png 300w "boyutlar =" (maksimum genişlik: 750px) 100vw, 750px

Blog için en iyi 5 platform:

 • WordPress.org
 • Blogger
 • Wix
 • araç
 • Joomla

Başlangıç ​​olarak, kurulumu kolay ve herhangi bir programlama bilgisi gerektirmeyen bir platform seçmek istersiniz.

Web sitenizi kişiselleştirebilir, görünümünü değiştirebilir, tasarımı değiştirebilir ve büyüyen kitlenize birden fazla özellik ekleyebilmeniz için esneklik sağlayan bir platform istiyorsunuz.

Blogunuz için bir platformda karar verdikten sonra, daha sonra değişiklik yapmak zordur. Bu nedenle, devam etmeden önce akıllıca bir seçim yapmak çok önemlidir.

Gelecekte para kazanma hedefi ile WordPress.org platformunu seçmenizi şiddetle tavsiye ederim. (Unutmayın, WordPress.com ücretsiz sunulan bir başka blog barındırma hizmetidir.)

Blog yazmak için WordPress.org kullanmanın bazı yararları:

 • Güçlü içerik yönetim sistemi ve esnek bir platform.
 • Forumlar, çevrimiçi mağaza, incelemeler, üyelik vb. Çeşitli özellikler ekleyebilir.
 • Piyasadaki binlerce premium ve ücretsiz temayı indirin. Web sitenizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayın.
 • Web sitenizin gereksinimlerine bağlı olarak, 4500'den fazla dosya indirmek için eklenti dizinine erişin.
 • WordPress arama motoru dostu. Daha iyi bir SEO sıralaması için web sitenizi kolayca optimize edebilirsiniz.

Ayrıca, blogcuların çoğunun WordPress'i çevrimiçi kullanmak için bloglar için kullandığını göreceksiniz çünkü erişilebilir, kullanımı kolay ve zaman kazandıran, kolay erişilebilen eklentiler ve temalar mevcut.

Umarım blogunuz için en iyi platformu bulmuşsunuzdur. WordPress.org ile blog oluşturma adım adım sürecini tartıştım.

Not: WordPress'ten daha iyi bir platform bulursanız, bir etki alanı satın alana kadar okumaya devam edebilirsiniz.

Blogunuzun başarısını belirleyen en önemli faktör bir niş veya tarz seçmektir.

Blogcuların çoğu başarısız olur ve bloglamanın hiçbir zaman para kazanmadığından şikayet eder, çünkü doğru yeri seçmezler ve doğrudan web sitelerini oluştururlar.

Roket bilimi değildir, ancak pazardaki yeterli rekabet nedeniyle niş, blogunuz için en iyi kitleyi bulmanıza yardımcı olur.

Ama nişini bulmadan önce. Yapmalısın …

İlgi alanınızı bulun ve fikirleri yeniden düşünün

Birçoğunuz para kazanmak veya evcil hayvan sahibi olmakla ilgilenebilirsiniz. Bazıları teknoloji okurlarken bazıları da kitap okumakla ilgilenebilir.

Ne tür becerilere sahip olursanız olun, başkalarıyla paylaşmak istediğiniz, niş olmak için en iyisidir. Diyelim ki paranı iyi idare ediyorsun. Bu nedenle, finansal yönetim konusunda iyisiniz ve para kazanmak veya tasarruf etmek için püf noktalarınızın ve ipuçlarınızın birçok kişiye yardımcı olacağına inanıyorsunuz.

Bu nedenle, kendinizi finansal yönetim veya para blogları hakkında bilgilendirmeli ve rakiplerinizi listelemelisiniz. Hangi tür öğelerin dikkat çektiğini öğrenin ve aramanızı sınırlandırın. Çünkü "İnternette para kazanmak" veya "finansal yönetim için ipuçları" çok geniş bir terimdir ve size karşı yarışacak birçok blogcu vardır.

Daraltdıktan sonra, şöyle yazabilirsiniz:

 • Üniversite öğrencileri için para ipuçları kazanın
 • Seyahat ederken paradan tasarruf edin
 • Belirli bir platformda işlem yapmak
 • Günlük hayatta para nasıl harcanır?
 • Zenginlerin yaşam tarzı vs.

Fikirlerinizi ve nişinizi yazdıktan sonra, pazarda ne tür ürünler olduğunu ve işinizi nasıl kuracağınızı öğrenin. Ayrıca, sitenizin ziyaret edebileceği tutarın veya ne tür insanlarla iletişim kurmanız gerektiğinin farkında olun. Tüm sürecin adı “pazar araştırması”.

Not: Güçlü bir pazar araştırması yaparsanız ve konunuzun tüm boyutlarını öğrenirseniz, kesinlikle başarılı bir blog oluşturacaksınız.

Fikirlerinizi düşündüğünüzde, bir niş seçti ve nişiniz için pazar bulduktan sonra, blogunuz için bir işletme adı bulma zamanı.

Blogunuz veya markanız için mükemmel bir isim seçin

Blogculuk yolculuğunuzun en zor kısmı, okuyucularınızın dikkatini çekecek bir marka bulmak.

Rekabetçi blog dünyasında mükemmel bir isim seçmek çok zordur, çünkü düşündüğünüz isimlerin çoğu affedilir. Ancak, marka adınızı sonlandırmadan önce akılda tutulması gereken bazı şeyler var:

 • Markanızın adı unutulmaz ve benzersiz olmalıdır.
 • Markanızın ne hakkında olduğunu açıklamalı.
 • Uzun sürmemeli ve dağılmamalıdır.
 • Alitrasyonları deneyin veya "Uçan Kağıt" gibi yaratıcı isimler arayın.

Mermilerin yanı sıra, ünlü bir girişimci olan Melyssa Griffin tarafından oluşturulan, basılabilir bir marka çalışma kitabı. Birçok blogcunun izleyicilerini arttırmasına, ağlarını oluşturmasına ve gelir elde etmesine yardımcı oldu. Bu çalışma sayfasını öneririm çünkü The Nectar Collective gibi akılda kalıcı bir isim oluşturmanıza yardımcı olur.

İşletme Adı Jeneratörleri gibi çevrimiçi araçlara ihtiyacınız varsa, şu adımları izleyin:

Yukarıdaki kaynakların piyasadaki en uygun ismi bulmanıza yardımcı olacağına inanıyorum.

Artık nişinizi nasıl seçeceğinizi ve siteniz için mükemmel bir isim bulacağınızı çözdünüz. Kendi alan adınızı nasıl satın alabileceğinizi tartışıyoruz.

Umarım şimdi işiniz için en iyi ismi nasıl bulacağınızı biliyorsunuzdur. Peki ya başka birileri bu etki alanını aynı adla almışsa?

Bu durumda, markanız için daima iki veya daha fazla ilgili isim bulmalı ve ardından Namecheap veya Godaddy'yi aramalısınız. Bunlar, 2018’in en iyi etki alanı kayıt memurları olup etki alanınızı en uygun fiyata bulmanıza ve satın almanıza yardımcı olur ve iyi hizmet sunar.

Namecheap ve Godaddy'yi öneriyorum çünkü etki alanı adları listesinde ücretsiz arama yapmanızı ve tercih ettiğiniz etki alanı adını çok uygun bir fiyatla satın almanızı sağlar.

 • Namecheap ile ücretsiz olarak bir alan adı bulabilir ve yılda sadece 10,98 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz.
 • Godaddy ücretsiz bir alan araştırmasına izin veriyor ve ardından yılda sadece 10-12 dolarlık bir alan satın alıyor.

Uzun süreli bir web sitesine sahip olmayı planlıyorsanız, Nate Shivar gibi en iyi pazarlamacılar Namecheap'i önerir. Web sitenizi hemen oluşturmak ve daha sonra gelecek yıl başka bir servis sağlayıcıya aktarmak istiyorsanız GoDaddy en iyi seçenektir.

Bluehost'tan bir barındırma hizmeti planı satın alırsanız, ücretsiz bir alan adı da satın alabilirsiniz.

Öyleyse sizin için en iyi hosting teklifini bulalım. (Fişler dahil)

WordPress siteniz için bir etki alanı barındırma harika bir yatırımdır. Bir barındırma hizmeti satın alırken ödün vermeyin.

İşte WordPress blogunuz için kullanabileceğiniz bazı barındırma hizmetleri:

En iyi seçeneğe karar vermeden önce, müşteri hizmetleri, sunucu kullanılabilirliği, fiyatlandırma, kalite, bellek ve hızı ve daha fazlasını düşünün.

Godaddy'nin barındırma hizmetini bu sitede ilk defa denemek için kullanıyorum ve diğer siteler için Hostgator, Bluehost. Hostgator ve Bluehost ile iyi deneyimlerim oldu.

Ayrıca, en iyi pazarlamacılar tarafından kaliteli hizmetleri ve hızlı blogları için önerdikleri Siteground'ı da deneyebilirsiniz.

İşte web sitesi ana bilgisayarları için fiyatlandırma:
 • BlueHost: 10.99 ABD Doları / ay
 • Godaddy: 8,99 ABD Doları / ay
 • Evsahibi: 9,95 ABD Doları / ay

Tavsiyem: Eğer acemiyseniz, paylaşılan barındırma WordPress siteniz için Bluehost'i seçin. çünkü:

 • 2003 yılında başlatılan şirket, 15 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor.
 • Hız, güvenilirlik ve fiyatın en iyi kombinasyonunu sunar.
 • Piyasada 2 milyondan fazla alana ev sahipliği yapmak (kardeş şirketlerle birlikte).
 • Ucuz fiyat ve% 99,9 kullanılabilirliği.
 • Hosting paketini satın alırken ücretsiz alan adı.
 • En iyi hizmeti. Barındırma aktarırken sorun yok.

Bir konağa karar verdikten sonra, paketini satın al. WordPress sitenizi nasıl kuracağınızı tartışalım.

Siteniz için bir ana bilgisayarı nasıl seçeceğinizi anladığınızı ve bazılarınızın onu satın almış olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle en zor görev yapıldı.

Kurumsal sayfanızı oluşturma zamanı.

WordPress, blog yazmanıza, ürün satmanıza, kurs tutmanıza ve satmanıza, video göndermenize ve daha pek çok şeye olanak sağlayan güçlü bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress web sitenizi kurmak çok kolaydır. İşlem boyunca size rehberlik etmek için aşağıdaki adımları izleyin (işlem diğer tüm ana bilgisayarlar için aynı olmasına rağmen, bu Bluehost kullanıcı politikasıdır):

 • Sizinkine giriş yapın cpanel hesap,
 • Site bölümünü bulun ve seçin WordPress'i yükleyin,
 • Yükle'ye tıklayın Düğme.
 • Etki alanını seçin blogu barındırmak istediğiniz için.
 • Etki alanının yanındaki kutuya "blog" veya herhangi bir özel terim girebilirsiniz Bir alt klasör oluşturun, Boş bırakın İsterseniz, web sitenizin ana sayfası bir blog haline gelir.
 • E-posta adresini, şifreyi ve kullanıcı adını düzenlemek için 'Gelişmiş seçenekler'. Bununla birlikte, varsayılan değerlerle devam edebilirsiniz.
 • Servis anlaşmasını okuyun ve devam etmeden önce lisansları dikkatlice kullanın.
 • & # 39;Şimdi yükle& # 39; Düğme.

İşte bu. WordPress'inizi başarıyla yüklediniz.

Hangi barındırma hizmetini kullanırsanız kullanın, prosedür aynı olacaktır. WordPress kurulumunuzla ilgili problemler bulursanız. Size yardımcı olabilmemiz için aşağıdaki yorumlara yazın.

Tebrikler! Az önce kendi web siteni yarattın. Bunu tasarlamanın zamanı geldi.

Çekici bir blog, normal metin ve bağlantı tabanlı bloglardan 10 kat daha fazla etkileşim oluşturur. Tasarım, daha fazla okuyucu ve müşteri çekmek için işinizin temel sürecidir.

Okuyucuları ilk izlenim bırakan tasarımınızdır. WordPress, tema özelliğini kullanarak blogunuza farklı düzenler eklemek için kullanışlı bir özelliğe sahiptir.

Web sitenizi çekici hale getirmek için en uygun konuyu seçin

Kurulum işlemini tamamladığınızda, Blogunuza güzel düzenler eklemek için bu adımları izleyin.

 1. Aç senin gösterge paneli,
 2. Panonuzun sol bölmesine bakın görünüm ve fareyle işaretleyin. Konuları tıkla,
 3. Standart WordPress temalarını "Yirmi Onyedi" vb. Bulacaksınız. Önceden yüklenmiş. Ancak, "tıklayabilirsinizYenilerini ekleVe sevdiğiniz konuları arayın.

Blogunuz için az önce ücretsiz bir seçenek kullandınız. Ancak blogunuzla daha iyi bir işletme kurmak için. İhtiyaçlarınıza uygun premium konular seçmenizi tavsiye ederim.

Ücretsiz konulara değil de premium konulara harcamayı tercih etmenize neden olan birkaç nedeni listeledik.

 • Premium temalar, ücretsiz temalardan daha fazla özellik sunar.
 • Ücretsiz temalar için destek seçeneği yoktur.
 • Ücretsiz temaları kullanırken, premium temalarla da özelleştirebiliyorken, kişiselleştirme eksikliği.

Ücretsiz ve Premium WordPress'in kapsamlı bir analizi için WPBeginner tarafından yazılmış kılavuzu okuyun.

Umarım neden premium bir tema kullanmanız gerektiğine ikna olmuşsunuzdur. Bu yüzden, blogunuz için özel konulardan kısa bir liste hazırlamanız için premium temalı bir pazardan vazgeçiyorum.

Not: Ancak, başlangıç ​​seviyesindeyseniz ve konu satın alma konusunda çok fazla yatırım yapamıyorsanız, yukarıda açıklanan adımları kullanarak WordPress Marketi'ndeki ücretsiz temaları kullanabilirsiniz.

 • konular orman
 • stüdyo Basın
 • Zarif konular
 • Benim tema dükkanım
 • Şablon canavarı

Harsh Agrawal, hızlı ve güvenilir bir blog için Genesis Theme'den Studiopress'i önerir. Çünkü web sitenize profesyonel bir dokunuş verir ve kullanıcılara web sitenizi keşfetme konusunda daha iyi bir deneyim sunar.

Kişisel deneyimim: Bloglarım için birkaç konu kullandım ve hala farklı konularla denemeler yaptım. Şu anda bloglarımdan biri için Themeforest Gazetesi Teması'nı ve bu site için tema mağazamdan Socially Viral'ı kullanıyorum.

Daha iyi bir deneyim için eklentileri kullanın

Eklentiler blogunuza yeni işlevler eklemek için kullanılır. Blogunuzda WordPress ve Theme yüklü olduğundan beri. Bu blogda ne yapmak istediğinize dayalı özellikler eklemenin zamanı geldi.

WordPress'te, çeşitli eklentilere göz atabileceğiniz ve blogunuza ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bir pazar önceden yüklenmiştir.

Bir eklenti yüklemek için aşağıdakileri yapın:

 • Kontrol panelini aç
 • Eklentileri tıklayın
 • Önceden yüklenmiş eklentileri olan bir sayfa göreceksiniz. Sol üst köşede "Yeni ekle" düğmesi var.
 • Yeni Ekle'yi tıklayın. Ücretsiz eklentiler için pazara girersiniz.
 • İhtiyaçlarınıza uygun her türlü eklentiyi arayın.

Herhangi bir WordPress web sitesine yüklemeniz gereken önerilen 4 eklentiden bazıları.

 • Akismet Anti-Spam: Sizi spamlardan korumak için çok önemli bir eklenti. Spam yorumları, kullanıcıları ve girişleri kontrol eder ve size bildirimleri bildirir.
 • WP Süper Önbellek: Bu önbellek eklentisi ile web sitenizi hızlandırabilirsiniz. (Alternatif: W3 toplam önbellek)
 • İletişim formu 7: Kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını sağlayan süper kolay ve esnek bir iletişim eklentisi.
 • Yoast SEO: Tüm SEO çözümleri için güçlü eklenti. Ücretsiz ve çok yönlü. Google arama motorunun üst kısmına ulaşmanıza yardımcı olacaktır. (Alternatif: SEO'da Herşey)

Ayrıca sosyal paylaşım için eklentiler (önerilen: Sumo Me), Elemental Builder gibi sayfa geliştiriciler ve daha pek çok şey bulmalısınız.

Ürünlerinizi satmak istiyorsanız, yükleyin WooCommerce Tüm e-ticaret çözümleri için eklenti.

Eklenti yüklemeleri veya eklenti önerileriyle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Aşağıdaki yorumlarda bana sormaktan çekinmeyin.

En önemlisi, bu blogda bir logo oluşturmaktan bahsetmedim. Ancak, bir logo oluşturmak markalaşmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Diğer blogcular tarafından oluşturulan kaynakların logolarını oluşturmanızda sizi destekliyorum.

Tekrar tebrikler! Blogcu olmaktan sadece bir adım uzaktasınız. Uzun bir yolculuktu. Yeni başlayanlar için kesinlikle kafa karıştırıcıydı.

Fikirlerinizi daraltmak ve ardından hangi ana bilgisayarı ve etki alanını seçeceğinize karar vermek kolay değildir. Yine de önerilerimin yolculuğa heyecanla başlamanıza yardımcı olacağını umuyorum.

Bir sonraki büyük adım, web sitenize içerik yazmaktır; böylece blogunuzu arkadaşlarınıza, izleyicilerinize ve gelecekteki okuyuculara pazarlayabilirsiniz.

Bloglarınızı arkadaşlarınızla paylaşmadan önce oluşturmanız gereken 4 (+3 ek) önemli sayfa var.

 1. Ev: Ana sayfa, diğer tüm önemli sayfalara bağlantılar içermesi gereken açılış sayfanızdır. Doğrudan bloglarınızı görüntülemek için dergi benzeri bir düzen veya ürününüzü tanımlamak için bir metin ve resim kompozisyonu olabilir.
 2. Blog: Ana sayfanız blog sayfanız olabilir. Ama ayrı ayrı istiyorsan, bu harika. Blog sayfası en son yayınlarınız, arşivleriniz ve kategorilerinizden oluşmalıdır.
 3. Bizim hakkımızda: Bu sayfa, başkalarına kendinizden veya şirketinizden bahsettiğiniz kişisel marka veya web sitesi markalaması hakkındadır. İşinizle ilgili tüm detayları kısaca, net ve iş dünyasında izleyicileri etkilemek için yazmalısınız.
 4. Veri Koruma Politikası: Yeni GDPR güncellemesinden sonra, herhangi bir işletme için gizlilik politikası sayfası zorunludur ve bir gizlilik politikası sayfası oluşturmak zor bir iş değildir. Farenizi panonuzdaki Ayarlar sekmesinin üzerine getirin ve özel gizlilik politikanızı oluşturmak için Gizlilik'i tıklayın.
 5. Ayrıca "bizimle ilan verDiğer şirketlere veya blogculara reklam alanı satmak istiyorsanız "Sayfa". Bizim için yaz Blogunuzdaki blog oluşturma özelliğine izin vermek istiyorsanız Sayfa. ürünler Doğrudan bir ürün pazarlamak istiyorsanız sayfa.

Sayfalarınızı ayarladıktan ve tüm ayrıntıları bir şekilde yazdıktan sonra, blogunuzu bölgenizdeki kişilere sunabilirsiniz.

Yayını başlat

Pareto’nun politikası 40-60’tır; zamanınızın% 40’ı içerik oluşturma için harcadığınız zamanın% 40’ını ve zamanınızı% 60’ını

Uzun bir yolculukla karşılaştın. Fakat bunun bir anlamı yok. Paylaşma zamanı geldi, böylece daha fazla izleyici kazanabilirsiniz.

WordPress, sosyal ağlarda paylaşım sağlamak için yüzlerce ücretsiz eklenti sunar. Tavsiye ettiğim en iyi şey, makalelerinizi 20'den fazla sosyal kanalda kolayca paylaşmanıza izin veren Sumo Me'dir. Buffer uygulamasını, gönderileri tek bir platformdan paylaşmak için de kullanabilirsiniz.

Her sosyal kanalda bir hesap oluşturmanız (bulmayı kolaylaştırmak için aynı marka adını kullanarak) ve kaynaklarınızı her kanal için paylaşmanız gerekir.

Arkadaşlarınızdan veya iş arkadaşlarınızdan selamlarını sormakta tereddüt etmeyin. Ayrıca diğer blogculara ulaşabilir ve iyi bir kitle tabanına sahip olduktan sonra onlarla çalışabilirsiniz.

Okuyucularınıza değer kattığınızda, çevrelerine aktarmaktan mutluluk duyacaklar. Beğenirlerse içeriğiniz kısa sürede viral olabilir. Ama aynı zamanda sizin tarafınızdan çaba gerektirecektir. İyi şanslar.

Para bloglama yapabilir misiniz?

Şimdi blogunuzu oluşturmayı bitirdiniz. "Blogumla para kazanmak mümkün mü?" Diye merak ediyor olabilirsiniz.

Evet. Kararlı.

Web sitenizden para kazanmak için biraz trafik ve okuyucuya ihtiyacınız olacak. Ancak bir kez para kazanmaya başladığınızda, sahnelerin arkasındaki görünüm yoktur.

İşte para bloglama yapmak için 8 nihai yol hakkında konuşmak için özel bir rehber. Bir göz atmanı ve para kazanma hayalini gerçeğe dönüştürmeye çalışmanı öneririm.

Blog Yazarken Nasıl Para Kazanılır: Blogunuzla Para Kazanmanın 8 En Son Yolu "width =" 1024 "height =" 768 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/How -to-Make-Money-Blogging.png 1024w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/How-to-Make-Money-Blogging-300x225.png 300w, http: // reklam kağıdı .com / wp-content / yüklenenler / 2018/07 / Nasıl Yapılır-Para Kazanma-Bloglama-768x576.png 768w "boyutlar =" (maksimum genişlik: 1024px) 100vw, 1024px

Kendi blogunuzu başlatmak için daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Yukarıda listelenen barındırma hizmetleri, etki alanı hizmetleri ve tema sağlayıcıları hakkındaki görüş ve görüşlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir