Başlangıç / Online işler / Hiç Deneyim Gerektirmeyen 11 İş: Komple Rehber

Hiç Deneyim Gerektirmeyen 11 İş: Komple Rehber

Liseyi bitirdin ve üniversiteye gitmek yerine iş dünyasına girmek ister misin? Tebrikler! Öğrenim ücretlerinizi finanse etmek için muazzam borçlanmadan kaçınmanın yanı sıra, size fayda sağlayacak ve sizi iş sektöründeki emsallerinizin üzerine çıkacak değerli işyeri deneyimi kazanacaksınız.

Günümüzde, diploma bundan birkaç on yıl önce olduğu kadar önemli değil. Binyılın başlarında, kolej, bir Amerikan eğitim kurumundan çalışmalarını finanse etmek için ağır borç almaya teşvik ederken, okul ücretlerini arttıran bir eğitim kurumundan devlet kurumuna dönüştürmeye başladı.

Bu siyasi değişimin bir sonucu olarak, ulus şimdi 1,6 trilyon dolardan fazla borçlanmaktadır. Hükümet federal kredileri destekliyor ve öğrenci borç alırsa vergi mükellefleri faturayı ödüyor.

Koleji atla ve işe koyul

Üniversiteye gitmeyen şanslı birkaç kişiden biriyseniz, gelecekteki başarılarınız için kendinizi konumlandırmayı dört gözle bekleyebilirsiniz.

Fakat iş bulmak için bir dereceye ihtiyacımız yok mu? Hayır, tıpta veya MINT’te (Bilim, Mühendislik, Mühendislik ve Matematik) kariyer yapmak istiyorsanız derece zorunludur. Bu mesleklerde bir pozisyon almak istiyorsanız, bir derece zorunlu bir Çalışma Fırsatıdır.

Ancak, çoğu insan sadece niteliklerini bile kullanmayan bir işe ya da kariyere başlamak için kolejde 37.000 dolardan fazla harcama yapar.

Doğrudan liseden sonra sunulan ve herhangi bir yeterlilik gerektirmeyen yüzlerce yüksek ücretli iş vardır. Bu meslekler, çalışanın işini nasıl tanımlayacağını öğrendiği ve örgün eğitime gerek kalmadan iş başında eğitim vermektedir.

İşte asgari deneyim veya nitelik gerektiren işlerin bir listesi. Hayalinizdeki iş listede mi?

Üniversite diploması olmayan yüksek ücretli işler

Oku: Üniversite diploması olmayan yüksek ücretli işler

1. satış danışmanı

STEM ve tıbbi işlerin yanı sıra, satıcılar liseden sonra alabileceğiniz diğer işlerden daha fazla para kazanırlar. Bazı satıcılar sattıklarına bağlı olarak profesyonellerden daha fazla kazanır.

Hızlı hareket eden tüketim mallarını (FMCG) satmayı seçerseniz, yat veya lüks araç satan biri kadar para kazanamazsınız. Sizin için doğru satış gücünü seçmek, müşterileri kişiliğinize göre ayarlamakla ilgilidir.

Verkaufsberaterin

İnsanlarla çalışmaktan, sorunları çözmekten ve yüksek basınçlı bir satış ortamıyla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız, fırsatlar için yerel fırsatlarınızı inceleyin.

Çoğu satış uzmanı ücretsiz kurum içi eğitim sunar. Bu beceriler genellikle diğer satış mesleklerine aktarılabilir, böylece farklı pozisyonlardaki çalışanlar aldıkları eğitimden yararlanır.

Satıcıların maaşı, ne sattıklarına ve ne kadar çalıştıklarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bir satış işi için ortalama maaş, yılda 50.000 ile 200.000 dolar arasında olabilir.

2. Emlakçı

Mahalleyi gezmekten ve yeni insanlarla tanışmak için para kazanmaktan hoşlanıyorsanız, emlak sektöründe kariyer yapmak sizin için mükemmel bir iş olabilir. Emlakçıların işe başvurmak için resmi bir eğitime ihtiyaç duyduğu izlenimini edinebilirsiniz – ama yanılıyorsunuz.

Çoğu eyalet, brokerların emlak satmak için lisans almasını gerektirir, ancak kolayca geçebileceğiniz basit bir testtir. Şirketinizdeki kolejleriniz öğrenmenize yardımcı olur ve çoğu tomurcuklanan ajanın çoğu testi uçan renklerle geçer.

Gayrimenkul Ajanlar

Bu kariyere yönelik eğitimin çoğu işyerinde yapılır. Yalnız dışarı çıkmadan önce deneyimli bir ajanı denetlemelisiniz. Ancak, bir kez kalifiye olduktan ve yeterli deneyime sahipseniz, hiçbir şey milyonlarca gayrimenkul edinmenizi engelleyemez.

Çoğu komisyoncu yılda 20.000 ila 110.000 ABD Doları arasında bir miktar kazanıyor, ancak bazı seçkin brokerler her yıl yüksek değerli bir mülk satarak milyonlarca dolar kazanıyor.

3. Kişisel asistan

Bir masada çalışmaktan hoşlanıyorsanız ve kendi işinizi kurmak veya bağımsız bir satış temsilcisi olmak yerine patronun altında çalışmayı tercih ederseniz, kişisel asistan olarak bir iş en iyi kariyer seçeneğiniz olabilir.

Kişisel asistanlar ön büroda çalışırlar ve müşterileri selamlamaları, toplantılar düzenlemeleri ve ofisin bakımını sağlamaları gerekir. Kişisel asistanlar çalışan insanlara vazgeçilmezdir ve onlarsız, zamanlarını veya işlerini başarılı bir şekilde yönetme imkânları yoktur.

Sanal Asistan

Kişisel asistanların çoğu, telefonla ve e-posta yoluyla yazarken ve insanlarla konuşurken doğal olarak yeteneklidir. Bu kriterlere uyursanız, genç asistan olarak çalışma fırsatınız olabilir. Kendinizi kanıtlarsanız, CEO veya İcra Komitesinin bir üyesini desteklemek için bir promosyon alabilirsiniz.

Maaşınız deneyiminize ve çalıştığınız şirkete bağlıdır. Asistanların çoğu yılda 50.000 ile 90.000 dolar arasında kazanır.

4. Paralegal

Avukat olarak çalışmak yıllarca eğitim gerektirebilirken, örgün eğitim gerektirmeyen bir paralegal olarak, yasal sistemde başarılı bir kariyere devam edebilirsiniz. Paralegaller avukatların asistanıdır. Sorumlulukları arasında kayıt oluşturmak, araştırma yapmak, yazışma hazırlamak ve konferans veya toplantı düzenlemek yer almaktadır.

Avukatlık

Bazı hukuk firmaları başvuru sahiplerinin pozisyonları için eğitildikleri kısa bir kursa katılmalarını isteyebilir. Ancak, bu kursun yalnızca birkaç hafta sürdüğünü ve genellikle eğitiminizi tamamladıktan sonra sizi işe almak isteyen şirket tarafından ödendiğini unutmamak önemlidir.

Paralegaller, ortalama maaşları yılda 30.000 ile 80.000 ABD Doları arasında olan iyi bir yaşam kazanır.

5. güvenlik görevlisi

İnsanları ve varlıklarını korumanın hayattaki görevinin olduğuna inanıyor musun? Eğer öyleyse, bir güvenlik görevlisi olarak bir meslek sizin mesleğiniz olabilir. Güvenlik personeli için çok fazla iş fırsatı var. Havaalanlarından kamyon depolarına ve ofis binalarına kadar güvenlik personeli çok talep görüyor.

güvenlik yetkilisi

İş bir lise diploması veya üniversite eğitimi gerektirmese de, şirket sizi işe almadan önce devlet düzenlemelerine uymanız, güvenlik ve ilk yardım kurslarına uymanız gerekebilir. Bu programların çoğu kalifiye olmak için 6 aydan daha az zaman alıyor ve ardından hemen başlamak için fırsatınız var.

Güvenlik personeli temiz bir sabıka kaydına ihtiyaç duyar ve çoğu işveren düzenli uyuşturucu testi yaptırır. Bir kariyer savunucusu iseniz, yılda 20.000 ile 50.000 dolar arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

6. Kamyon şoförü

Ağır bir yük ile otoyolda olma düşüncesi yüzünüze bir gülümseme getiriyor mu? Kamyon şoförleri şu anda büyük talep görüyor. Ekonomik büyüme zamanlarında, uzun mesafelerde mal taşımacılığına, tarihin diğer noktalarından daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Kamyon şoförü

Kamyon şoförleri 5-10 haftalık bir kursu tamamlamak zorundadırlar; kamyonu nasıl süreceğini ve yolda nasıl idare edeceğini öğrenirler. Ancak, ticari ehliyetiniz elinize geçtiğinde, başlayıp kazanabilirsiniz.

Kamyon sürüşü seyahat seçenekleri, çalışma zamanlamanızı oluşturma esnekliği ve ayın sonunda iyi bir bordro paketi sunar.

Çoğu kamyon şoförü, iş türüne ve ne tür bir araç kullandıklarına bağlı olarak yılda 45.000 ila 80.000 dolar arasında kazanıyor.

7. Petrol işçileri

Petrol endüstrisi, az deneyime veya vasıflara sahip kişiler için birçok iş imkanı sunmaktadır. Petrol sahalarında veya açık deniz platformunda – bir “petrolcü” olmak onun avantajlarına sahiptir.

Uygulamada veya açık deniz platformlarındaki çoğu iş deneyimi gerektirmez, ancak hızlı bir şekilde öğrenmeye hazır olmanız gerekir. Bir teçhizat üzerinde çalışmak tehlikelidir ve iş gününün her aşamasında birçok güvenlik riski vardır.

petrol işçileri

Bu yüzden birçok petrol şirketi sizden işyeri tehlikelerini nasıl yöneteceğinizi öğreten bir sağlık ve güvenlik kursu tamamlamanızı istiyor. Eğitiminiz tamamlandıktan sonra hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Petrol endüstrisi ayrıca örgütlenmelerini teşvik etmekten hoşlanıyor. Böylece saha temsilcisi olarak başlayabilir ve daha fazla tecrübe ile yönetime girebilirsiniz. Petrol sahalarında veya platformlarda çalışan insanlar yılda 33.000 ila 65.000 dolar arasında kazanıyor.

8. Peyzaj

Açık havada çalışmaktan hoşlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, peyzaj alanında kariyer sizin için bir seçenek olabilir. Landscapers günlerini bahçeleri planlayarak, bitki satın alarak ve ekiplerini koordine ederken müşterilerle el sıkışırken geçiriyor. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni ilişkiler kurmak için harika bir yol.

bahçıvanız

Peyzajlar konut ve ticari peyzaj düzenlemesi için talepte bulunmaktadır ve çoğu peyzaj tesisi sizi deneyimsiz olarak işe alacaktır. Patronunuz sizden işle ilgili genel becerilerinizi inceleyen bir sınava girmenizi isteyebilir. Bir sınava girerseniz, tam zamanlı olarak takıma katılmaya davet edilirsiniz.

Çevre düzenlemeleri fazla maaşı hak etmiyor, ancak kendi peyzaj işinize nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bir toprak bakıcısının ortalama maaşı, yıllık 20.000 ABD Doları ile 40.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

9. İşleri Takas Et

Zanaat esnaf ölmekte olan bir meslektir. Ne kadar çok insan çevrimiçi çalışıyorsa veya masada çalışıyorsa, o kadar az öğrenci bölümlere girer. Kaynakçı ya da makinist olma fikrini seviyorsanız, sonsuz iş fırsatı ile başarılı bir kariyer için sabırsızlanıyorum.

Geçmişte, esnaf bir diploma almak için ticaret okuluna gitmek zorunda kaldı. Bu okullara devam eden kişilerin sayısındaki düşüşle birlikte birçok atölye ve el sanatları çıraklık programının bir parçası olarak eğitim vermektedir.

tesisatçı

Mesleğinde çalışırlar ve pratik görevlerde tecrübe kazanırlar. Sonunda, işi izleyen hiç kimse olmadan işi kendi başınıza yapabileceğiniz bir yeterlilik seviyesine ulaşırsınız. Zanaatkarlar, yeteneklerine bağlı olarak yılda 30.000 ile 120.000 dolar arasında kazanıyorlar.

10. yemek yap

Mutfakta sihirbaz mısın? Yemekle çalışmayı seviyorsanız, mutfak sanatlarında bir iş sizi bekliyor. Şef olmak büyük bir sorumluluktur. Sadece mutfağın düzgün çalışmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda misafir ve personelinizin sağlık ve güvenliğini de sağlamak zorundasınız.

şef

Aşçıların çoğu, mutfak işinin temellerini öğrenmek için aşçılık okulunu birkaç aylığına ziyaret eder. Ancak, deneyimi olmayan insanlar için birçok boş yer var. Kariyerinize scullery’de başlayabilir ve daha sonra restoranın şefi olarak işe başlamadan önce kendinizi yemek hazırlamaya ve nihayet bir şef aşçı pozisyonuna ayırabilirsiniz. Bu iş ile, uygulamalı deneyim kazanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yerel Burger King’de çalışıyorsanız, büyük bir ödeme paketi alamazsınız. Aşçı veya aşçı seviyesine ulaşan kişiler, yeteneklerine ve restorana bağlı olarak yılda 100,00 dolar kazanabilirler.

11. Barmen veya barista

Çalışmaktan ve yeni insanlar tanımaktan hoşlanıyor musunuz? Bir barmen ya da barista olarak çalışmak sizin için mükemmel bir iş olabilir. Barmenler ve baristalar işi almak için çok fazla eğitim veya deneyim gerektirmez. Bununla birlikte, bazı işverenler sizden içeceklerin nasıl döküleceğini ve barın nasıl çalıştırılacağını öğreten kısa bir kursa katılmanızı isteyebilir.

Barista

Bu kursların çoğu birkaç gün sürer ve işveren kursu öder. Arka barda başlayabilir ve garsonlar için içki alırken barın nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. Barda yolunuzu bulduktan sonra, Fronthouse ekibine geçin ve müşterilerle çalışın.

Meşgul bir barda çalışmak çok yüksek bir baskı ortamıdır ve saatlerce ayaklarınız üzerinde çalışırken size bağırıp bağlayan insanlara nasıl davranacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Bir barmen veya bir barista olmak, ancak, sizin için birçok fırsat açabilir. Şirketinizi binlerce kişi ziyaret edebilir. Bilgili ve arkadaş canlısıysanız, bir girişimcinin şirketi için çalışmanızı isteyebileceğini asla bilemezsiniz.

Barmenlik ya da Barista işleri size yılda 13.000 ila 45.000 dolar arasında bir gelir elde eder.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir