Başlangıç / Online işler / Makalelerinizin kolayca online satışı için eBay gibi 27 benzersiz site

Makalelerinizin kolayca online satışı için eBay gibi 27 benzersiz site

Bu gönderideki bağlantıların bazıları sponsorlarımızdandır. Bilgilendirme politikamızı okuyun.eBay, ürünlerinizi çevrimiçi satmak için en popüler sitelerden biridir. Ancak, eBay'de benzer web sitelerinde satış yapmayı daha avantajlı hale getirebilecek bazı dezavantajlar vardır.

EBay birçok avantaja sahip olsa ve alım satım için sık sık kaynak olarak önerdiğimiz halde eBay ile satışlarınızı olumsuz yönde etkileyebilecek bazı şeyler de var. Birincisi, eBay'in devasa olmasıdır.

EBay'de satış yaptığınızda, sayısız diğer satıcılar arasında girişinizi vurgulamak zor olabilir. EBay'de satış ile ilgili potansiyel olarak olumsuz olan ikinci şey, bazen ücretlerin biraz yüksek olabileceği yönündedir.

İyi haber şu ki, eşyalarınızı satabileceğiniz çeşitli eBay alternatifleri var.

EBay benzeri en iyi siteler

Burada, kullanılmış öğelerinizi çevrimiçi olarak satmayı denemek isteyebileceğiniz eBay gibi sitelerin bir listesi bulunmaktadır.

Her şey için satmak

EBay'de hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Bazı eBay alternatifleriyle belirli ürünleri çevrimiçi satabilirsiniz, ancak bu bölümdeki gibi başkalarıyla hemen hemen her şeyi satabilirsiniz. Her şeyi çevrimiçi satabileceğiniz en iyi bilinen web sitelerinden bazıları.

1. Amazon

Amazon hemen hemen her şeyi satmak için harika bir kaynak olabilir. Mağaza fiyatları ve ücretleri çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

Amazon genellikle yeni veya el yapımı ürünler satmak için en iyisidir.

2. eBid

eBid, eBay'e çok benzer çünkü giyim, spor malzemeleri, sanat, takı, bebek eşyaları ve daha fazlası dahil olmak üzere sitedeki hemen hemen her şeyi satabilirsiniz.

Fark? EBid'deki satışlar için hiçbir zaman% 3'ten fazla ödeme yapmazsınız. Onlar da sonsuza dek istedikleri kadar satış yapmak için ömür boyu 99.98 dolarlık bir satış ücretine sahipler. Şu anda, ömür boyu satış ücretinin yarısı için özel bir teklif teklif edilmiştir.

3. Teklif

iOffer da eBay'e benzer. Web sitesinde istediğiniz şeyi hemen hemen satabilirsiniz (sebep dahilinde) ve işlem tutarına göre son bir değerlendirme ücreti ödeyeceksiniz.

Değerlendirme ücretleri makul; 50 kuruş ile satış fiyatının% 8,5'i arasında. 1500 USD üzerindeki işlemlerde daha yüksek bir ücret ödersiniz: 40 USD artı% 1.5

Sitede Satılık

Eşyalarınızı eBay'de sattığınızda, potansiyel olarak dünyanın her yerinden veya en azından yaşadığınız ülkenin tamamındaki alıcılarla ilgileniyorsunuz.

Eşyalarınızı yerel olarak satmayı tercih ediyorsanız ve satılan eşyaları çok uzakta göndermek zorunda kalmazsanız, bu yerel odaklı alternatifleri eBay'e göz önünde bulundurun.

4. Craigslist

Muhtemelen Craigslist'in nasıl çalıştığını zaten biliyorsunuzdur, ancak eBay'e harika bir alternatif olabilir. Bir dezavantajı, Craigslist'te eBay'de olduğu kadar çok satan izleyicinizin olmamasıdır. Daha önce de belirttiğim gibi, tekliflerinizin denizde kaybedilmesini, diğer pek çok teklif ve satıcıdan da önleyebilirsiniz.

Başka bir bonus Craigslist'in ücretsiz olmasıdır: liste veya satış ücreti yok. Öğelerinizi alıcınıza göndermek istiyorsanız (alıcınızın öğeleri göndereceğini kabul etmediğiniz veya onaylamadığınız sürece) nakliye için ödeme yapmanız gerekecektir. Ancak, bu beklendiği gibi.

Ayrıca, Craigslist'te satış yaptığınızda alıcıyla şahsen tanışmayı da tercih edebilirsiniz, çünkü tanıştığınız potansiyel alıcıların çoğu yerel olarak bulunur.

İlgili Makaleler: Craigslist gibi 18 alım satımın alternatifi.

5. Letgo

Letgo, Craigslist'e çok benziyor. borsa veya satış ücretleri olmayan yerel bir alış ve satış sayfası. Letgo'yu sık sık Craigslist'e tercih etmemin nedenlerinden biri, Letgo ana sayfasını ziyaret ettiğinizde, satılık ürünlerin resimlerini ilk sayfada bulabilirsiniz.

Bunun listeleri potansiyel alıcılar için daha cazip hale getirdiğini düşünüyorum. Craigslist ile, kendi kategorinizi bulmak için birkaç sayfa çevirmeniz gerekir ve bu sayfalar resim içermez. İnsanlar resmi görür görmez satın almaya daha istekliydiler.

Giriş sayfası görüntülerinden bazıları biraz kalabalık görünse de, giriş sayfasının üst kısmında, alışveriş yapanların şu anda sattıklarını kolayca bulmalarına yardımcı olan bir arama çubuğu bulunduğunu unutmayın.

6. OfferUp

OfferUp, insanların yerel olarak ürünler satmasına yardımcı olur ve liste veya satış ücreti almazlar. Site oldukça iyi organize edilmiş ve Letgo gibi ana sayfadaki satılık eşyaların resimlerini çok güzel bir şekilde yansıtıyor.

Ana sayfa listeleri kategorize edilmemiş olsa da, kategorilere göre de arama yapabilirsiniz. OfferUp, eBay, Craigslist ve benzeri sitelerin sunduğu tüm kategorilere sahiptir: Giyim, çocuk ürünleri, ev, araba ve kamyon.

Benzer web sitelerinde olduğu gibi, satıcı olarak da, bir toplantı zamanı düzenlemek yerine, alıcınız tarafından satın aldığı ürünü gönderdiğinde alıcılarla bir toplantı / teslimat süresi ayarlamak ve nakliye maliyeti kurallarını belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır.

7. Facebook

Facebook grubu veya bit pazarları, ürünlerinizi eBay'de işe almanın bir alternatifi olarak yerel olarak satmanın bir başka harika yolu olabilir. Facebook'ta satış yapmak genellikle Craigslist, Letgo veya benzeri sitelerdeki satışlardan daha fazladır, çünkü genellikle kendi şehrinizde veya mahallenizde bulunan bir gruptaki insanlara satıyorsunuz.

Ayrıca sık sık tanıdığınız veya en azından bu tür web sitelerinde satış riskini azaltmak için tanıdığınız insanlara satarlar.

Facebook satış grupları bir liste veya satış ücretine tabi değildir ve toplantının ayrıntılarını doğrudan Facebook üyesi olması gereken alıcınızla belirtirsiniz.

8. Bookoo

Bookoo, yerel olarak alım satım yapmak için nispeten yeni bir web sitesidir. Neredeyse Amerika'nın her eyaletinde ve Almanya ve İngiltere gibi diğer ülkelerde reklamları var.

Bookoo'da liste veya satış ücreti yoktur ve Letgo ya da benzeri sitelerde ne yapacağınızı takas etmek için sadece komşularınızla buluşursunuz – önceden bir nakliye programı üzerinde anlaşma yapmamışsanız.

Bookoo bazı eyaletlerde diğerlerinden daha büyük. Yerel şehir listelerim neredeyse New York eyaletleri kadar değildi.

Bu satıcı olarak sizin için iyi bir şey olabilir. Potansiyel alıcılar, inceleyecek kadar fazla teklif sunmuyor ve daha az rekabet var. Ancak, bu, Bookoo diğer benzer siteler kadar iyi bilinmediğinden, kullanıcıların girişinizi bulmada sorun yaşamalarına neden olabilir.

Kıyafet satışı için

Giyim satan konusunda uzmanlaşmış eBay gibi çeşitli web siteleri vardır. İşte denemek isteyebileceğiniz bazı şeyler.

9. İşaret

Poshmark ile kadın, erkek ve çocuk giyimi, aksesuar ve diğer moda ürünlerini satabilirsiniz. 15 dolardan daha düşük bir fiyatla satılan tüm ürünler için 2,95 $ sabit ücret alınır. 15 USD'lik bir cirodan itibaren Poshmark, satış fiyatının% 20'si kadar sabit bir oran alıyor.

Poshmark ayrıca ön ödemeli bir nakliye etiketi sağlayacaktır. Poshmark testimizde daha fazlasını öğrenin.

10. Vinted

Vinted, kullanılmış kıyafet ve moda aksesuarlarını almak, satmak ve takas etmek için kullanılır. Muhtemelen Vinted'in en iyi kısmı: Burada eşya satmak tamamen ücretsiz.

Öğelerinizi satın alan kişiler PayPal ile ödeme yapabilir veya banka kartı veya kredi kartı kullanabilir. Vinted'in herhangi bir ücret talep etmediğini unutmayın. PayPal veya kredi kartı sağlayıcısı, muhtemelen ödemeleri almanız için bir ücret talep edecektir.

11. Ticaret

Tradesy, kullanılmış tasarımcı kıyafetlerini, çantalarını ve ayakkabılarını satmanıza yardımcı olan bir web sitesidir. 50 $ veya daha fazla bir fiyatla sattığınız her şey için% 19,8 komisyon tahsil edilecektir. 50 Dolardan daha düşük bir fiyata satılan ürünler için 7.50 Dolar komisyon tahsil edilecektir. Ancak, bu maliyetlerin bazı faydaları vardır.

İlk önce, size ücretsiz bir kutu ve ön ödemeli bir nakliye etiketi gönderecekler. İkincisi, öğeniz için bir fiyat belirlemenize yardımcı olurlar. Üçüncüsü, Tradesy sizin için tüm iadeleri yapacak. Tasarımcı ürünlerini harika bir durumda satabileceğinizi öğrenmek için iyi bir site.

Elektronik satışı için

Elektronik cihazlar ile ilgisi olan her şeyi (neredeyse) satabilirsiniz: Örneğin, anakartlar ve diğer elektronik parçalar, elektronik cihazlarınızı bireyler için değil, özellikle bu cihazlar için satmanıza yardımcı olacak bazı web siteleri var.

Bu tür bir sitenin asıl yararı, kullanım kolaylığıdır: Bir alıcıyı beklemeniz gerekmez; bunun yerine doğrudan bir işletmeye satabilirsiniz. Elektronik ve elektronik ürünleri satan en popüler web sitelerinden bazıları.

12. Decluttr

Decluttr, kullanılmış cep telefonları, tabletler, oyun sistemleri ve iPad ve iPod gibi Apple ürünlerini satın alma konusunda uzmanlaşmıştır.

Decluttr'da satış yapmak kolaydır: satmak istediğiniz ürün tipini ve ürünle ilgili bazı detayları girin. Daha sonra sitede bir teklif alacaksınız. Teklifi kabul ettikten sonra, elektronik yazınızı ücretsiz gönderim etiketi ile gönderin.

Belirlediğiniz durumda olduğundan emin olmak için öğeyi inceledikten sonra, PayPal ile ödeme yaparsınız. Maddenin koşulu belirtilenden daha kötüyse, yeni bir teklif alırsınız.

Bonus: Decluttr ayrıca CD'ler, DVD'ler, video oyunları, ders kitapları ve Legolar gibi diğer ürünleri de satar. Evet, Lego tuğlalarınızı bir pound karşılığında alacaklar.

Decluttr gibi web siteleri doğrudan şirkete sattıkları listeleme veya satış ücretlerine tabi değildir. Daha sonra potansiyel alıcılar, buluşmalar ve diğer şeyler için endişelenmeden ürününüzü alıp tüketicilere satarlar.

13. Glyde

Glyde Decluttr'dan biraz farklı çalışır çünkü doğrudan Glyde'e satmazsınız. Bunun yerine, potansiyel alıcılara Glyde üzerinden satış yapıyorsunuz. Glyde ile akıllı telefonlar, tabletler, MacBooklar, iPod'lar ve video oyunları da satabilirsiniz.

Ancak, eBay üzerinden fotoğraf yüklemez veya elektronik eşya satışı gibi açık arttırmaları yönetmezler. Siz sadece eşyalarınızı listeleyin ve Glyde gerisini halledecektir Glyde sattığınız her ürün için% 15 satış ücreti talep eder ve gönderdiğiniz nakliye kitinde (genellikle) 1 ile 6 $ arasında bir ücret talep eder.

Ürünü alıcıya göndermek için kiti kullanıyorsunuz ve Glyde PayPal hesabınıza yaptığınız kar için kredi veriyor (satış fiyatı eksi% 15 ücret ve eksi nakliye maliyeti). Glyde'nin amacı, insanlar için Craigslist veya benzeri web sitelerinde satmaktansa olduğundan daha güvenli bir alım satım dünyası oluşturmaktır.

Glyde ayrıca, sizi yalnızca bir satıcı ve alıcı olarak korumak için güvenilir alıcıların ve satıcıların dahil olmalarını sağlamak için pazarı izler.

14. BuyBackWorld

BuyBackWorld, Decluttr gibi elektronik ürünler satmaya çalışıyor. Bir satış elemanı olarak, sadece satmak istediğiniz ürünler hakkında bilgi girersiniz, size her bir ürün için fiyat teklifi verir, size ücretsiz bir nakliye etiketi gönderir, öğeleri gönderirsiniz ve BuyBackWorld, satın alma ürününü inceledikten sonra size ödeme yapar.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere BuyBackWorld'e çeşitli elektronik ürünler satabilirsiniz:

  • iPhone'lar ve diğer telefonlar ve akıllı telefonlar
  • iPad'ler ve iPod'lar
  • Macbooks
  • Apple masaüstü ve aksesuarları
  • kameralar
  • oyun konsolları
  • Tabletler
  • Akıllı saatler

Ve dahası. Teklifi kabul ettikten sonra, doğrudan bilgisayarınızdan ücretsiz gönderim etiketi yazdırabilir veya ücretsiz gönderim etiketi göndermelerini isteyebilirsiniz. Öğelerinizi paketleyip onları BuyBackWorld'e gönderdikten sonra, öğenin derecelendirilmesinden yalnızca iki gün sonra ödeme bekleyebilirsiniz.

PayPal ile, doğrudan para yatırma yoluyla ödeme yaparsınız veya diğer elektronik ürünleri indirimli fiyatlarla satın almanıza olanak sağlayan BuyBackWorld hediye kartı alırsınız.

Bonus: BuyBackWorld'e satmak istediğiniz ürünler için 30 gün garantilidir. Bu size gerçekten satmak istediğinizden ve ürünlerinizi acele etmeden göndermek için zaman ayırdığınızdan emin olmanız için zaman verir.

15. NextWorth

NextWorth, akıllı telefonlar, tabletler ve Apple akıllı saatler gibi elektronik ürünlerinizi satmanıza yardımcı olur.

Decluttr veya BuyBackWorld ile benzer şekilde çalışır: elektronik cihazınız veya elektronik cihazlarınız hakkında bilgi girersiniz, size bir teklif sunarlar ve oradan teklifi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Teklifi kabul ederseniz, NextWorth size ücretsiz bir nakliye etiketi gönderir ve ürünlerinizi onlara gönderir. Eşyalarınız puanlandıktan sonra size ödeme yaparlar.

Web siteleri, cihazınızı almaları ve PayPal ile ödeme yapmaları veya size bir çek göndermeleri yaklaşık bir hafta sürüyor.

Kullanılmış elektronik satın alan çoğu şirket gibi NextWorth'un yeniden satmadan önce cihazınızdaki tüm kişisel bilgileri sileceğini unutmayın.

16. Swa ppa

Swappa, kullanılmış akıllı telefonlarınızı, tabletlerinizi, video oyunlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı, akıllı saatlerinizi, sanal gerçeklik kulaklıklarınızı ve daha fazlasını satmanıza yardımcı olan bir web sitesidir.

Pazarınız, kırılmış eşyaların satışını yasaklayarak korunmaktadır. Swappa ücretleri biraz farklı.

Satış ücreti yoktur, ancak Swappa bir giriş ücreti alır. Aradaki fark, liste ücretinin liste fiyatına dahil edilmesi ve alıcı tarafından satın alma sırasında ödenmesidir. Satıcı olarak nakliye masraflarını siz ödersiniz, ancak Swappa bu masrafların liste fiyatına da dahil edilmesini önerir.

Alıcılar için Bonus: Swappa için ödeyeceğiniz maksimum teklif ücreti, ürünün ne kadar pahalı olduğuna bakmaksızın 50 $ 'dır. Ek olarak, tüm ödemeler hem alıcı hem de satıcı olarak sizi koruyan PayPal ile gerçekleştirilir.

El yapımı ve / veya vintage eşyaların satışı için

El işi ve vintage ürünler de web sitelerinin satışında oldukça popülerdir ve bu tür ürünleri tanıtması gereken bazı web siteleri vardır.

17. Etsy

Etsy muhtemelen el yapımı ürünler ve el sanatları malzemeleri satan en iyi bilinen sitedir. Ayrıca, Etsy'de vintage ürünler satabilirsiniz – en az 20 yaşındalarsa. El yapımı eşyaların satışında neyin "el yapımı" olduğunu belirleyen bazı kurallar olduğunu unutmayın. Daha fazla bilgiyi Etsy web sitesinde bulabilirsiniz.

Etsy'nin satışı için 20 sentlik bir tahsil ücreti ödersiniz. Satıştan sonra% 3,5 işlem ücreti ve% 3 işlem ücreti (artı 25 kuruş) ödersiniz.

Etsy size ödemeler konusunda yardımcı olduğu için, PayPal üzerinden sattığınız ürünlerden, kredi kartlarından, banka kartlarından, Google Pay'dan ve daha birçok şeyden para almayı seçebilirsiniz.

18. Bonanza

Bonanza, satıcılardan herhangi bir liste ücreti, aylık mağaza ücreti veya diğer "el altından" ücretleri talep etmemesi bakımından benzersizdir. Bonanza'da satış yaptığınız zaman, sattığınız ürün için sadece% 3,5 taban bedelini ödersiniz. İsterseniz, sağlayıcının reklamcılık programını seçerseniz ek bir ücret ödeyebilirsiniz.

Bonanza'da satış için slogan "sıradan dışında her şeyi bul" dır. Başka bir deyişle, burada sattığınız ürünlerin mutlaka el yapımı veya vintage olması gerekmez, ancak başka hiçbir web sitesinde bulamayacağınız benzersiz şeyleri arayın.

Bonanza ile bay ve bayan giyim ve aksesuarlarını, ev ve bahçe eşyalarını, sağlık ve güzellik eşyalarını, koleksiyon ve sanatı, mücevherleri, el çantalarını ve daha fazlasını satabilirsiniz. Bonanza'da hem yeni hem de kullanılmış ürünler satabilirsiniz.

19. Ruby Lane

Ruby Lane, insanlara bebek, sanat, mobilya, aydınlatma, mücevher, cam, porselen ve daha fazlası gibi kaliteli vintage eşyaları satma konusunda yardımcı oluyor.

Ruby Lane ile satıcılar, bir kereye mahsus olmak üzere 100 $ 'lık bir kurulum ücreti, makale başına 19 sentlik işlem ücreti ve daha sonra listelediğiniz öğeye bağlı olarak aylık 69 $' lık bir mağaza ücreti veya öğe başına bir ücret ödüyorlar.

Bu, sadece birkaç ürün satmak isteyenler yerine, vintage satış oyununa gerçekten girmek ve bir anlaşma yapmak isteyenler için daha fazla bir şey.

20. DaWanda

DaWanda, web sitesine göre, "benzersiz, el yapımı ve özelleştirilebilir" ürünler için bir pazar yeridir. DaWanda'da giyim, oyuncak, mücevher, mobilya sanatı ve daha fazlası gibi çeşitli eşyaları satabilirsiniz.

Özgün ve orijinal ise, satabilirsiniz. Genellikle bağbozumu kategorisine girmediği sürece üretilen ürünleri satmanıza izin vermezler.

DaWanda, ürünün perakende fiyatına göre küçük bir düzeltme ücreti ve ürünün satışına ilişkin% 9.5'lik bir komisyon talep eder. Bu komisyon oranı nakliye ücretlerine sayılmaz. Siz de bir satıcı olarak tekliflerinizi tanıtmak için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

21. DePop

DePop ile "eşsiz ve ilham verici" şeyler satabilirsiniz. DePop'ta, hem kullanılmış hem de yeni öğelere izin verilir, öğenin kullanıldığını belirtmeniz ve sevkıyattan önce yıkamanız gerekir. Satılan ürünler için DePop% 10 ücret almaktadır. Ancak, bir PayPal ücreti de ödeyebilirsiniz.

DePop, bir alışverişçinin başka bir yerde bulamayacağı bu eşsiz kıyafet ve aksesuar ürünlerini satmak için iyi bir yer olabilir.

22. Artfire

Artfire kendisini "el yapımı ürün alım satımında lider pazar" olarak nitelendiriyor.

Artfire, mücevher, düğün eşyası, ev ve ev eşyası, zanaat malzemeleri, oyuncak ve giyim gibi çocuk eşyası ve çok daha fazlası için kıyafet satabilirsiniz. El yapımı malzeme satmadığınız sürece, tüm ürünler el yapımı veya eski (20 yaş veya daha büyük) olmalıdır.

Artfire, açmak istediğiniz işletmenin büyüklüğüne bağlı olarak satış ücretlerini talep eder. Ayda 4.95 dolarlık standart bir mağaza seçeneği, ayda 20 dolarlık popüler bir mağaza seçeneği ve ayda 40 dolarlık özel bir mağaza seçeneği var.

Her mağaza seçeneği ayrıca son değerlendirme ücretlerini de içerir.

23. El işleri

Ustalık işleri biraz farklı kılar; Bitmiş ürün satmak yerine, burada örnek ve ürün kitlerini satabilirsiniz. Örneğin, birisine ev yapımı bir battaniyenin nasıl yapıldığını gösteren bir model satabilirsiniz.

Craftsy, talimatlarınızı web sitesinde satmanın herhangi bir giriş veya satış ücreti ile sonuçlanmadığını belirtir.

Ev aksesuar ve mobilyalarının satışı için

Ev dekorasyonu ve mobilya satışı konusunda uzmanlaşmış web siteleri de vardır ve eBay'e iyi bir alternatif olabilir. İşte en popüler web sitelerinden ikisine genel bir bakış.

24. Sandalye

Chairish'te klasik mobilyalar ve aydınlatma, sanat, halı ve daha birçok ev aksesuarını satabilirsiniz. Bu web sitesi genellikle mükemmel durumda olan ve farklı veya benzersiz olan öğeleri arar.

Başkanın liste ücreti yoktur. Ancak, ne kadar ürününüzün veya eşyalarınızın satıldığına bağlı olarak% 20'ye kadar satış komisyonu ödersiniz. Başkan ayrıca, gönderim ve ödeme düzenlemeleri dahil, ayrıntıları alıcınızla koordine etmenize yardımcı olur.

Başkanın, satmak istediğiniz ürünleri listelenmeden önce onaylaması gerekir. Ayrıca, Chairish, tekliflerinizin çekiciliğini en üst düzeye çıkarmak için fotoğrafları geliştirmenize yardımcı olur. PayPal üzerinden teslimattan sonra ödenir ve tüm alıcılara sunulan 48 saatlik bir iade süresi alırlar.

25. Trove Marketplace

Trove Marketplace, kendisini "kullanılmış mobilya çevrimiçi satın alma ve satmanın en iyi yolu" olarak nitelendiriyor. Trove'de, giriş ücreti yoktur ve eğer alıcınız para öderse, ücretsiz olarak da satabilirsiniz.

Ancak, alıcınız kredi kartıyla ödeme yapıyorsa, Trove, kredi kartı işlemlerini ve diğer masrafları karşılamak için satıcı olarak% 10 işlem ücreti talep edecektir. Bir alıcı kullanılmış mobilyalarınızı satın almak için bir kredi kartı kullandığında, Trove doğrudan size ödeme yapar.

Sattığınız veya alıcınızla buluştuğunuz ürünleri şahsen teslim etme seçeneğiniz vardır. Ancak, Trove size nakit olarak ödeme yapmadığı veya Trove'den işlemin tamamlandığına dair bir bildirim almadığınız sürece öğeyi kabul etmemenizi önerir (yani, bize kredi kartınızı borçlandırma iznini verdiniz).

Trove'de kullanılmış mobilya satmanın yanı sıra, burada sanat ve diğer ev aksesuarlarını da satabilirsiniz.

Kitap satışı için

Bazı web sitelerinde çevrimiçi kitap da satabilirsiniz. Öncelikle ve en önemlisi, bu web siteleri kullanılmış ders kitaplarının satışıdır. Satın aldıkları ders kitapları ile biraz para kazanmak isteyen öğrenciler veya veliler için mükemmeldir.

26. Kitabevi

Bookscouter şu şekilde çalışır: Satmak istediğiniz kitapların ISBN numaralarını girersiniz ve Bookscouter sizden kitapları satın almak isteyenlerin ve ödeme isteklerinin bir listesini oluşturur.

Tedarikçilerden birinin teklifini kabul ettikten sonra, Bookscouter size ücretsiz bir gönderim etiketi gönderir. Kitaplarını topla ve gönder.

Kitaplar alındıktan ve durumları kontrol edildikten sonra, genellikle sizden kitapları alıp incelemekten sonraki üç gün içinde, kitapları sizden alan satıcı tarafından ödenecektir.

Bookscouter, her satıcı için bir derecelendirme ve derecelendirme sistemi kullanır, böylece kitaplarınızı hangi satıcıya veya satıcılara sattığınız konusunda bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

27. Cash4Books

Cash4Books, diğer satıcılardan tekliflerinizi göstermek yerine, kitaplarınızın doğrudan satın alınması dışında, Bookscouter gibi çalışır.

Ayrıca, kitaplarınızda göndermek için kullanabileceğiniz ücretsiz damgalı bir nakliye etiketi de gönderirler. Kitaplarınızı aldıktan ve durumu değerlendirdikten sonra, size çek veya PayPal ile ödeme yapacaklardır. ne seçersen.

Bu site, belirli koşullar altında CD’deki diğer kitap ve kitapları da satın alabilir.

özet

Gördüğünüz gibi, her türlü ürünü satmak için eBay'e iyi bir alternatif olan birçok web sitesi var.

Hiç bu web sitelerinden herhangi birini sattınız mı? Veya satın aldı? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir