Başlangıç / Online işler / Nadir futbol programları koleksiyoncusu ol

Nadir futbol programları koleksiyoncusu ol

Ekstra para kazanmak için yeni fikirler mi arıyorsunuz? Tutkulu bir futbol fanatiği olmak gerekli değildir, ancak yeni para kazanma projeniz olarak nadir görülen futbol programlarını tanıtmak istiyorsanız faydalıdır.

Futbol programları toplamak antikaları almak ve toplamakla karşılaştırılabilir – zamanla öğreneceksiniz. İngiltere merkezli basılı pop-up sağlayıcı, bir başlangıç ​​noktası olarak, sergiler: Nerede Ticaret Alış, aşağıda ifşa eden bir rehber hazırladı …

Futbol programlarıyla ilgili temel bilgilerle başlayalım

1888'de, ilk Futbol Programları, Futbol Ligi'nin başlatılmasıyla birlikte serbest bırakıldı. Bugünün aksine, bir programın amacı puanı tutmak ve takımları ve maç tarihini gösteren tek elden oluşmaktı.

Zamanla futbol programları cep boyutundan A4'e yükseldi, bazı kulüpler daha küçük olanı tercih ederken, bazıları daha büyük formatı tercih etti. Eyer dikişli kitap baskısının mevcudiyeti ve artan popülaritesi, futbol programlarını ilginç, gerçekler, istatistikler ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar içeren kalın, parlak kitaplara dönüştürdü;

Açıklanacak ilk programlardan biri Aston Villa için "Villa Haber ve Kayıt" idi. Kısa bir süre sonra, futbol programı dört ila sekiz sayfalık bir ağırlık aldı ve ön sayfalar daha dikkat çekici ve çekici hale geldi. İkinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında kâğıt sıkıntısı, kulüplerin üretebileceği program sayısını azalttı – ve bugün yayınlanan yayınları çok kolleksiyona soktu.

Bugünkü futbol programı izleyicilere her takımın oyuncuları hakkında önemli bilgiler sağlayarak köklerine sadık kalıyor. Her ne kadar program söz konusu kulüp için bir ağızlık görevi görse de, yöneticiler ve oyuncular görüşmeler ve kulüp bildirimleriyle hayranlarla konuşabilirler.

Nadir futbol programları ne kadar değerli?

Koleksiyonerlere çok para için satılan nadir futbol programlarının birçok örneği vardır. 2012'de, Ipswichli bir aile, evlerinde karşılaştıkları bir dizi futbol programını açık artırmaya sokarak yaklaşık 46.000 £ kazanmayı başardı. Bu, evinizde sahip olduğunuz hazineyi tanımanın ne kadar kolay olmadığını gösterir.

Son zamanlarda, Sotheby'nin New Bond Caddesi, FA Kupası finalinin bilinen eski en eski programı olan Old Etonians – Blackburn Rovers'a 1882'de açık artırmaya başladı – 30.000 £ için Manchester, 1909 FA Cup finaline bir sayfa kesildi United ve Bristol City, 2012 yılında 23.500 £ 'a gitti.

Size yardımcı olmak için, koleksiyoner olarak hangi sürümlere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan bir kılavuz.

Koleksiyoncular ne tür futbol programları arıyor?

Hayranlar için, futbol programları maç günü deneyiminde açıkça büyük bir rol oynuyor – ama ne kadar koleksiyonculuk yapıyorlar ve gerçekten özel bir baskı elde etmek istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz?

İlk 1923 Wembley mezuniyet programı önemli bir koleksiyoner öğesinin mükemmel bir örneğidir. Bolton ve West Ham United arasındaki maçı anlatıyor ve yaklaşık £ 1,000 değerinde. Alternatif olarak, 1927'de FA Cup – Cardiff City – Arsenal'i kazanan ve 1-0 puan alan ve yaklaşık 2.500 £ değerinde kazanan İngilizce olmayan tek kulüp programı var!

1966'daki İngiltere – Batı Almanya programı, muhtemelen spordaki en yüksek puan alan programlardan biridir. Ancak uyarılma; Orijinalin üç basımı vardı, bu yüzden gerçek bir versiyon bulmak zor. Orijinali satın aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, ağırlığı ve rengini kontrol edin. Orijinallerin ön kapağı koyu mavi iken baskılar daha açık renklidir. Orijinal sayfalardaki ekip sayfaları için de farklı kağıt türleri kullanılır, ancak yeniden basılan sürümlerinde kullanılmaz.

Program toplayıcıları tarafından izlenen bir diğer sorun ise, 1958 Münih hava felaketinden (Manchester United vs. Wolverhampton Wanderers) sonra iptal edilen ve yaklaşık 10.000 £ karşılığında ihale edilebilen oyunun sonucudur. Trajedi – 19 Şubat 1958'de oynanan maçta Manchester United ve Sheffield Çarşamba günü. Bu programda kulüp, takım tarafını boş bırakarak felakete katılanlara saygı gösterdi.

Acemi koleksiyoncular için yardım eli: Süper hızlı bir rehber

İyi bir anlaşma yaptığınızdan emin olmak için aşağıdaki üç temel özelliği göz önünde bulundurun:

  • Program yaşı – 50 yıldan daha eski olan her şey en iyi şekilde toplanabilir.
  • Kullanılabilirlik – Çok sayıda varsa, değer düşürülür.
  • talep – Efsanevi futbolcuların kapağında veya ünlü bir oyunun ayrıntılarında yer alan programlar en değerli ve değerlidir.
  • aşınma – Kırışıklıklar, eksik zımbalar ve su hasarı programın fiyatını etkiler. Lütfen ödemeden önce bir fotoğraf isteyin.

Bir FA Cup finalinin her programı ve bir oyuncunun / menajerin kariyerinin ilk veya son baskısı olabilecek kitapçık (her ne kadar David Beckham'ın Manchester United için oynadığı son oyun) olabilir.

Vurgulanması gereken bir diğer nokta ise, belirli takımların program toplama konusunda genellikle diğerlerinden daha yüksek bir parasal değere sahip olmasıdır. Ancak, ekibinizin geçmişinden programlar kişisel olarak sizin için daha değerlidir. Manchester United, Chelsea, Liverpool, Spurs, West Ham ve Arsenal gibi siteler çok rağbet görüyor ve özellikle değerli bir ürüne göz atmaya değer. Futbol Program Merkezi, ciddi bir toplayıcı olmak istiyorsanız iyi bir tavsiye kaynağıdır.

İngiltere’deki birçok taraftar futbol programlarına katılmaktan hoşlanıyor – özellikle de nadir bir baskı buluyorlarsa ya da pazarlık yapıyorlarsa.

Öyleyse neden hobi hakkında daha fazla şey öğrenerek yeni sezona başlayana kadar futbol üzerinde durmuyorsunuz?

kaynaklar:

https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-suffolk-18399222

https://www.antiquestradegazette.com/news/2013/auction-record-for-any-football-programms/

https://www.justcollecting.com/miscellania/top-5-fascinating-football-programme

http://www.footballprogrammecentre.co.uk/football-programme-guide.php

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir