Başlangıç / Online işler / Becerilerinizi pazarlayarak para kazanın: Komple Kılavuz

Becerilerinizi pazarlayarak para kazanın: Komple Kılavuz

Her sanatçı, eseri için takdir edilmek ister, ancak sanatıyla para kazanmak çok güzel olabilir.

Sorun şu ki, tüm hayatınıza bir sanatçının geçimini sağlamak neredeyse imkansız olduğu söylendi. Bugünlerde bir sanatçının eserlerinde zengin olmasının bir zorluk olduğuna dair hiçbir şüphe olmasa da, sanatınızı çevrimiçi satarak biraz para kazanmak oldukça kolaydır.

Elbette, kullandığınız platformlarla kendinizi nereye bakacağınızı ve tanıyacağınızı bilmelisiniz ve hepsinden önemlisi, gerçek sonuçları görmeden önce aşağıdakileri yapmalısınız, ancak bu, biraz daha fazla para kazanmak için oldukça kolaydır. Sanatını satıyorsun.

Bunu yapabileceğiniz bazı yollara bakalım.

Satış sanat eseri tam olarak nedir?

Peki bugün online olarak ne satabilirsiniz? İnternetteki sanat eserleri hakkında hatırlamanız gereken şey, çeşitli medyalarda – bazen onlarca medyada – kullanılabileceği.

Örneğin, geçmişteki ressamların, sanatlarını boyamak için sadece bir tuval veya duvarları vardı. Biri sizden duvar boyamanızı istememişse, resminizi satmak istiyorsanız, tuval ile tamamen sınırlandırılırsınız.

Mücevherat, iğne, dikişli kreasyonlar veya diğer zanaat ürünleri gibi daha çok yönlü ürünlere gelince, istediğiniz satış türünü elde etmek için yeterli kitleniz olmadığından, yanıt genellikle oldukça düşüktür.

Ancak internet bunların hepsini değiştirdi. Modern dünyamızda, İnternet ile istediğiniz kadar kişiye ulaşabilirsiniz. Bunun anlamı, yüz kişiden sadece birinin sizin için önemli olan bir şeyi desteklemek için bileziğinizi satın almak istemesine rağmen, gerçekten satış yapmak için yeterli insana ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Sonuç olarak, satılabilir sanat eserleri, bugün yaptığınız tüm sanat eserleridir. Bir fotoğrafını çekip İnternet’te yayınlayıp birisine gönderebildiğiniz sürece, çevrimiçi satılma olasılığı vardır.

Sanat platformlarını kullanmak

Resminizi satabileceğiniz çok sayıda sanat platformu var.

Bunlar, satılık sanat eserleri arayanlar için özel olarak tasarlanmış web siteleridir. Bazıları belirli türden sanat eserlerini araştırıyor ve öğelerinizi orada mı yoksa başka bir yerde mi listeleyeceğinize karar vermeden önce, sunulan her bir web sitesine bakmak zorundasınız.

Birbiri ardına bir göz atalım.

 • Etsy – Etsy, şimdiye kadarki en büyük sanat sitelerinden biri. Etsy sayesinde, birçok insan tam gün yaşamayı başardı. Pek çok kişi basitçe ihtiyaç duyulan ekstra parayı kazanıyor. Bu sitede çok fazla rekabet var ve toplama ücreti alıyorlar, ancak bunlar hemen hemen her türlü sanat için en büyük sitelerden biri.
 • ArtFire – ArtFire, resminizi çevrimiçi olarak hazır bir izleyici kitlesine satmak için gerçekten uygun maliyetli bir çözümdür. Birincisi, web sitesi başlatmak için beş dolar tutuyor. Oradan, yalnızca ayda 5 ABD Doları ve 0,25 ABD Doları’ndan düşük bir giriş ücreti ödersiniz. Daha pahalı olan bazı gelişmiş özellikler var, ancak onlarsız satış yapabilirsiniz.
 • Büyük kartel – Büyük Kartel, teknik nedenlerden dolayı kullanabileceğiniz ve yine de satabileceğiniz web sitelerinden biri. Ayda 30 dolara mal olabilecek fiyatlandırma modelleri var, ancak harika olan şey, sattığınız ürünler için herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmiyor. Onlara yalnızca seçtiğiniz plan için aylık sabit ücret ödersiniz ve sanat eserinizde tüm karı tutarsınız.
 • Storeenvy – Storeenvy’i sanattan ya da müşterilerle sanattan hoşlanan diğer insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yollarından biri olarak görmelisiniz. Bu, sanatınızı ücretsiz olarak satabileceğiniz başka bir web sitesi. Eğer teknolojik olarak meydan okuyorsanız ve bu listedeki diğer sitelerin bazıları tarafından korkutuyorsanız, Storeenvy’i kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız, çünkü kurulumu ve kullanımı kesinlikle kolaydır.
 • ArtPal – ArtPal resim ve ilgili sanat eserleri için harika bir site. Çok düşük% 5 komisyon oranına ve hazır bir izleyici kitlesine sahipler. Tek yapmanız gereken resimlerinizi veya sitenizdeki diğer sanat eserlerini listelemek ve satış için beklemek.
 • zibbet – Zibbet, sanatçılara odaklanmış bir web sitesi tasarım hizmetidir. Kendi sanat web sitenizi oluşturabilir ve pazarına erişebilirsiniz. Herhangi bir giriş ücreti almazsınız, böylece sanatınız istediğiniz tüm parayı kazanabilir ve planlarınız ayda yaklaşık 4 dolardan başlayarak süper ucuzdur.

Evde para çevrimiçi nasıl yapılır

Oku: Evde Nasıl Para Kazanılır: Komple Kılavuz

Sosyal medyayı kullan

Sanatınızı tanıtmak ve satmak için sosyal medyayı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Birçok sosyal medya sitesi var, ancak odaklanmanız gereken sadece birkaç tane var.

Sosyal medyaya daha yakından bakalım ve zamanınızı nerede geçirmeniz gerektiğini görelim.

 • heyecan – Twitter, sanat yapıtını veya satmanız gereken herhangi bir şeyi tanıtmak konusunda Facebook ve Instagram kadar etkili değil. Twitter sadece bu şekilde kurulmamış. Ancak, zaman zaman işletmenizle olan bağlantılara erişmek yararlı olabilir ve bu da gelirle sonuçlanabilir. Ancak bu sizin ana odak noktanız olmamalıdır.
 • Facebook – Ancak Facebook, bir şeyler satmak için tasarlandı. Programınız, yabancılar için kendi takipçilerinizin yanı sıra görüntüler, videolar ve çok daha fazlasını tanıtabilmeniz için kurulmuştur. Facebook’ta reklam vermek aslında oldukça ucuzdur ve insanları resminize çekebilir veya mevcut bir trendde bahis oynatabiliyorsanız, çok para kazanabilirsiniz.
 • Instagram – Instagram, aynı zamanda eserinizi satmaya gelince en iyi sosyal medya sitelerinden biri. Özellikle ne yaratacağınızı görmenizi sağlayan takipçileriniz varsa, o zaman hazır bir müşteri tabanına sahip olursunuz. Bu izleyicilerden bazıları hayran oldukları sanat eserlerini satın almak isteyeceklerdir.

Ayrıca bir Patreon da kurabilirsiniz, böylece hayranlarınız her ay küçük bir bağışta size yardımcı olabilir. Bu bağışlar yalnızca bir dolara mal olabilir veya ödülleri listelemek istediğiniz kadar yüksek olabilir.

Her ay, hayranların sana sanat yapmaya devam etmeni sağlayacak bir gelir sağlayacak küçük bir bağışta bulunuyor. Bağışınız için bir ödül olarak, önceden belirlediğiniz özel tekliflere erişebileceksiniz.

Bu hizmet nispeten yenidir, ancak birçok yumru, sanatçı ve internette izleyen başkaları tarafından kullanılmaktadır. Birçok kişi diğer gelir kaynaklarını biraz destekleyebilir.

Bağışları kabul et

Sanat eserinizi kişisel web sitenizde de yayınlayabilir ve bir bağış butonu alabilirsiniz. Bu, doğrudan PayPal hesabınıza veya kurmak istediğiniz çevrimiçi hesaba gider ve sanat eserlerinden birini satın almak istemeseler bile kullanıcıların bağış yapmalarını sağlar.

Örneğin, birileri resimlerinizden biri için 50 ABD doları ödeyemeyebilir, ancak boyamaya devam ederseniz ve bu nedenle 5 ABD doları bağış yapmaya istekli olursa memnun olur.

Bu küçük bağışlar zamanla önemli ölçüde artırabilir.

Öğrenciler için çevrimiçi işler

Oku: Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Çevrimiçi İşler: En İyi Rehber

Çevrimiçi sanat satmak için daha fazla ipucu

Sanatınızı çevrimiçi satarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı diğer ipuçları.

Bunlar, bir takip oluştururken ve bu takipçileri müşteri tabanınız haline getirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şeydir.

Çevrimiçi resim satan diğer kişilerden ek ipuçları olabilir, ancak bunlar başlamak için yeterli.

 • Hashtag kullan – Hashtag’ler, özellikle Instagram’da, sanatınızdan para kazanabilir. Çünkü hashtag’ler bu sitenin bir haritası gibi. İnsanlar seni Instagram’da böyle buluyorlar. Sanatınızla alakalı ve yoğun trafikte olan doğru etiketleri seçtiğinizde potansiyel müşterileri çekin.
 • Yüksek kaliteli görüntüler yükleyin – Resimleri her zaman mümkün olan en iyi kalitede yayınladığınızdan emin olmak istersiniz. Yapıtlarınız için yayınlarınızda kullandığınız detaylara aynı dikkati kullanmak istersiniz. Hesabınız tam olarak kim olduğunuzu ve yüksek kaliteli görüntüler yayınladığınızda yüksek kaliteli bir sanatçı olduğunuzu gösterir. Resminizin fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, doğal ışık en iyisidir ve her zaman temiz, nötr bir arka plan kullanmak istersiniz. Fotoğraf çekmeden önce telefonunuzun veya kameranızın en yüksek çözünürlüğe ayarlandığından ve netlemenin kapalı olduğundan emin olun.
 • Harika altyazılar oluşturun – Harika altyazılar oluşturursanız, insanların dikkatini çekecek ve sizi tanımıyorsa sanat eserinizi satın almalarını sağlayacaksınız. İnsanlara, yarattığınız bir sanat eseri ile saniyeler içinde belirli bir görüntüyü ya da bir şeyi boyamaları için ilham verdiğinizi söylerseniz, sizinle özel bir şeyler paylaşabilir ve daha fazla satın almak için motive edebilirler. İnsanları hikayeye mümkün olduğunca davet edin.
 • İnsanlara kendilerinden bahset – Kendine ait bir biyografi yarattığından da emin olmak istiyorsun. Eskiden, insanların sattıkları satıcıya sattıkları kapıdan kapıya ürün almadıklarını biliyorsunuz? Aynısı resminiz için de geçerlidir. Senin gibi insanlar, senden almak isteyeceklerdir. Kısa biyografinizde onlara hikayeniz ne kadar fazla anlatırsa, sanat eserinizi o kadar fazla kontrol etmek ve kendileri için bir parça almak isteyeceklerdir.
 • Düzenli olarak yayınla – Ayrıca düzenli olarak gönderdiğinizden emin olun. Düzenli olarak göndermezseniz, insanlar sizi unutacak. Tüm uzmanlar, sosyal medya takipçilerinin anahtarının düzenli olarak yayınlandığı konusunda hemfikirdir. Düzenli olarak göndermezseniz, sahip olduğunuz takipçileri kaybedersiniz ve kazanmazsınız. Her gün göndermeniz gerekmez, ancak yapabileceğiniz iyi bir fikir olsa da, haftada en az birkaç kez göndermeniz gerekir.

Sonuç

Sonuç olarak internette sanat eserinizi satabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz birçok yer var.

İnternetin tüm dünyaya yayıldığı modern dünyamızda, herkes çevrimiçi para kazanabilir ve her şey gibi sanat eserleri satabilir.

Tabii ki, doğru platformu seçmeniz ve müşterileri çekmek ve çalışmalarınızı satın almalarını sağlamak için sosyal medyayı veya bu platformlardaki varlığınızı nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

Etsy gibi bir platformu kendi sosyal medya aktivitelerinizle birlikte kullanmak, sanatınızı çevrimiçi ortamda başarılı bir şekilde satmanın en iyi yoludur.

Mücevher, resim veya makarna diyoması yaparsanız farketmez, her zaman yarattığınız bir eser için bir alıcı olacaktır.

Sadece bugün içinde yaşadığımız dijital dünya olan küresel ağa ulaşılabilir ve bağlı olmanız gerekir.

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir