Başlangıç / Web sitesinden kazanın / Tıklama başına nasıl para kazanılır?

Tıklama başına nasıl para kazanılır?

Tıklama başına ödeme pazarlaması söz konusu olduğunda, birçok ajans, reklamların yerleştirilebileceği web siteleri ve stratejiler vardır. Tüm bu seçeneklerle, masrafları yönetmek ve en yüksek getiriyi elde etmek için doğru yaklaşımı seçmek zor olabilir. Bu süreçte bir hata çok olumsuz sonuçlara yol açabilir. İşiniz için en iyisini yaptığınızdan emin olmak için bu pazarlama tekniklerini araştırmanız önemlidir. YG’nizi en üst düzeye çıkarmak için yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki ipuçlarını okuyun:

  1. Bir uzmanı işe alın

Arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunan birçok şirket, ayrı ayrı veya bir paket ile birlikte tıklama başına ödeme seçeneği de sunar. Bazen bu şirketler bu alanda gerçekten yardımcı olacak doğru kaynaklara veya personele sahip değillerdir. Ancak, beyaz etiketli bir PPC ajansı, müşterilerinin pazarlama stratejilerinden en iyi şekilde yararlanmaları için akredite tıklama başı ödeme şirketleriyle ortaklık kuracaktır.

Size kaliteli hizmet sunan bir ajans kiralamanız önemlidir. Çünkü dezavantajı, bir şirkete işinizi sadece ihtiyaç duyduğu işi yapmadığını bulmak için kar etmesini sağlamak için vermesi olabilir. Bu, yatırım getirisi ve harcanan zaman için net bir kayba yol açmaktadır.

  1. Doğru web sitelerinde reklam verin

Google ve Bing, PPC reklamcılığı için en popüler arama motorları ve en popüler sitelerdir. Şirketinizin sattığı hizmet veya ürünler, öncelikle reklamlarınızı hangi web sitesinde göstermeniz gerektiğini belirler. Her ikisini de kullanabilirsiniz, ancak sunduğunuz kitle her arama motoru için belirlediğiniz içeriğin oranını belirlemelidir.

Tıklama başına ödeme alan ROI

Google’ın Bing’den daha fazla kullanıcısı olmasına rağmen, bu, tüm işletmeler için en iyisi olduğu anlamına gelmez. Google’ı destekleyen dört milyondan fazla şirket var ve daha fazla trafik olmasına rağmen, daha fazla rekabet var. Google size korkutucu gelebilir, ancak ortalama olarak getiriyi iki katına çıkarır ve müşterilerin tüm kampanya değişkenlerini ölçmesine olanak tanır.

Bing kötü bir arama motoru olmasa da, genellikle Google’dan daha yavaştır. Yaşlı insanlar daha sık kullanma eğilimindedir. Bing’in reklamcılık avantajları, tıklama başına daha düşük fiyatları ve web sitelerini ve yönettikleri müşteri sayısını tanımlayan bir program başlatma becerisini içerir.

  1. Tıklama başına fiyat

Bu açık olmalı. En yüksek YG’yi elde etmek için, tıklamalara herhangi bir varlık harcamadığınızdan emin olun. Tıklama başına birçok web sitesinin fiyatları, dikkat etmeniz gereken şekilde değişir. Ortalama olarak, tıklama başına ne kadar harcama yapmanız gerektiğini hesaplamak için işletmenizin reklam satışlarından ne kadar kazandığını bilmeniz gerekir.

Ayrıca, en ucuzunu bulmak yerine daha geniş bir kitleye ulaşan bir web sitesi kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Bu, geri dönüş potansiyelini en üst düzeye çıkarır ve yatırım maliyetlerini düşük tutar.

  1. Sitenizi oluşturun

Reklam, müşterileri web sitesine çekmek için iyi çalışır, ancak daha da derinleşir. Bir müşterinin dikkatini çeken bir şeye tıklaması ve ardından web sitenize yönlendirmesi için ödeme yaparsınız. Ancak web sitenizi ziyaret ettikleri için satış garantisi yoktur. Hizmetiniz veya ürünleriniz için satın alan onlar olmadan, kar elde edemezsiniz.

Potansiyel satış yapabilecek kadar uzun süre ilgilenen bir web sitesine sahip olmak zorunludur. İyi tasarlanmış bir web sitesi ziyaretçinin olumlu tutumunu koruyacak ve umarız onu satın almaya teşvik edecektir.

Bilinmeyene yatırım yapmak, işini tehlikeye atan herkes için nahoş bir hareket olabilir. Bu ipuçlarını izleyerek, şirketinizin kitlesini en üst seviyeye çıkardığınızdan ve tıklama başına ödeme pazarlaması söz konusu olduğunda en yüksek yatırım getirisini aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Ayda 400 ile 40.000 sayfa görüntüleme arasında yeni bir blog nasıl edindim

Yeni bir blog başlatmak ve blog trafiğini artırmak, büyük bloglar tarafından kullanılan kanıtlanmış bir sistemdir. …

Yeni başlayanlar için blog oluşturma - yalnızca kanıtlanmış ve en iyi ipuçları

Yeni başlayanlar için blog oluşturma – yalnızca kanıtlanmış ve en iyi ipuçları

Bir blog başlattınız! Yay! Ya da bir blog başlatmayı düşünüyorsun. Yay sana anne! Yeni başlayan …

Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Pinterest'in pek çok blogcuyu, Pinterest'in aynen onların nasıl patladıklarını söylediğini duyuyorsunuz. Veya blog trafiğini artıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir