Başlangıç / Online işler / Önemsiz para almak için 5 meşru yolu

Önemsiz para almak için 5 meşru yolu

Bu gönderideki bağlantıların bazıları sponsorlarımızdandır. Bilgilendirme politikamızı okuyun.Hurda metal satan para kazananlar hakkında bir şeyler duymuş veya okumuş olabilirsiniz. Bu gerçek bir yan iş mi? Ve eğer öyleyse, nasıl para kazanabilirsiniz?

Gerçek şu ki, hurda metalden para kazanmanın farklı yolları var. Ancak, hangi metalleri aradığınızı ve bunları nasıl satabileceğinizi bilmelisiniz.

Bu makale, hurda metal kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi ve zamanınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi açıklamaktadır. Ayrıca satabileceğiniz metal türleri hakkında da konuşacağız.

Bugünlerde her türlü yasal yan ürün var. Bunun deneyebileceğiniz başka bir seçenek olup olmadığını görmek için okumaya devam edin.

Hangi hurda türlerini satabilirsiniz?

Farklı hurda türleri, farklı kar fırsatları getirir. İki tür hurda türü vardır: demir ve demir dışı.

Demir metaller

Demirli metaller demir, demir alaşımları, paslanmaz çelik veya benzer metallerden yapılır. Hurdaların çoğu bu kategoriye ait.

Alet ve benzeri ürünler satabileceğiniz demir metallerin çoğunu oluşturur. Soba ve fırınlar, buzdolapları, çamaşır makineleri ve kurutucular vb. Bu kategoriye girer.

Otomobiller, traktörler ve benzeri nesneler de hurda demir kategorisine girer.

Demir dışı metaller

Demir dışı metaller bakır, alüminyum, nikel, kalay, titanyum ve benzeri metallerden oluşur.

Çıplak bakır kabloyu nakit olarak satabilir ve para kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, bakır tel bulmak zor olabilir.

Alüminyum kutular, diğer bir tür demir dışı geri dönüştürülebilir hurdadır, ancak çoğu geri dönüşümcü alüminyum kutular için fazla para ödememektedir. Bununla birlikte, alüminyum kutular da diğer metal türlerinden daha kolay elde edilir. Bu bizim bir sonraki sorumuza yol açar: Satmak için en iyi metal hangisidir?

Hangi tür hurda satış için en iyisidir?

Peki, ne tür hurda satmalısın? Cevap mevcut kaynaklara bağlıdır.

Örneğin, inşaat sektöründe çalışıyorsanız, bakır gibi diğer demir dışı metallere erişebilirsiniz. Bazı müteahhitler büyük miktarlarda bakır tel atıyorlar çünkü geri dönüşüm yapmak istemiyorlar.

Plastik kaplamayı geri dönüşümden önce bakır telden sıyırırsanız daha fazla para kazanırsınız ve şirketler buna zaman bulamazlar. Öyleyse sadece bakır teli at.

Ayrıca çok sayıda alüminyum meşrubat tenekesine erişebileceğiniz bir sektörde çalışıyor olabilirsiniz. Eğer işvereniniz size izin veriyorsa, tenekeleri alıp geri dönüşüme sokabilirsiniz.

Ancak, bu metallere içeriden erişemiyorsanız, büyük ekipman ve diğer istenmeyen metal parçaları geri dönüştürerek muhtemelen en iyi parayı elde edeceksiniz.

Aslında, yasal bir yan ürün olarak metal hurdası alan birçok kişi ekipmanı ve benzeri maddeleri geri dönüştürmektedir. Bu elementlerin bazı örnekleri:

  • Çamaşır makineleri ve kurutucular
  • Su yumuşatıcı ve su ısıtıcı
  • Diğer eski metal aletler

Peki, hurda ile nasıl para kazanırsın? İşte birkaç fikir.

Önemsiz para kazanmanın yolları

Hangi tür hurdaları toplamak istediğinize bağlı olarak, hurdalardan kurtulmanın çeşitli yolları vardır. İşte birkaç fikir.

1. Alüminyum kutular toplayarak para kazanın

Bazı insanlar hurda metalden alüminyum kutular toplayarak para kazanıyor. Evde kullandığınız teneke kutuların yanı sıra çok fazla konserve içecek içen arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz (veya iş arkadaşlarınız) toplayarak başlayabilirsiniz.

Alüminyum kutular geri dönüşüm merkezlerinde çok az para kazandığından, işinizi ve geri dönüşüm merkezine gitmeniz için gerekli olanı yapmak için çok sayıda tenekeye ihtiyacınız olacak. İşyerinde veya başka kaynaklardan toplayabilirseniz daha fazla doz alabilirsiniz. Aşağıda daha.

2. Diğer demir dışı metalleri geri dönüştürerek para kazanın

Bazı insanlar, bakır gibi diğer demir dışı metalleri geri dönüştürerek hurda metalden para alır. Bu, muhtemelen yalnızca istenmeyen bakır borular, kablolar veya diğer demir dışı metallere yasal erişiminiz varsa bir seçenektir.

3. Farklı demir metalleri geri dönüştürerek para kazanın

Bazı insanlar çeşitli demir metalleri geri dönüştürerek hurda metalden para alırlar. Eski ızgaralar veya büyük metal parçalar gibi öğeleri imalat şirketlerinden toplayabilirsiniz.

Veya eski çim biçme makinelerini veya diğer metal nesneleri geri dönüştürürler. Bu seçeneği tercih ederseniz, bunları toplamak için harcadığınız zamanın geri dönüşüm merkezlerinde aldığınız paraya değdiğinden emin olmak önemlidir.

Bu rotayı seçerseniz, geri dönüştürülebilir ürünlerinizde benzin ve diğer sıvı bulunmamasını sağlamalısınız.

4. Eski ekipmanı geri dönüştürerek para kazanın

Hurda metal ile para kazanmanın bir başka yolu da eski ekipmanınızı geri dönüştürmektir. Ücretsiz yol kenarı ekipmanı bulurlar ve geri dönüşüm merkezlerine getirirler.

Ancak, bu seçeneği tercih ederseniz, cihazları taşımak için bir yol gerekir. Bundan sonra daha fazlası.

5. Eski ekipmanı onararak para kazanın

Hurda metal kullanarak para kazanmanın en popüler yollarından biri, eski ekipmanı tamir etmektir. Genellikle başkaları tarafından verilen ücretsiz cihazları bulmanız gerekir.

Eğer tamir edilebilirlerse, onları tamir etmeli ve karlarını satmalısınız. Bu çizgiyi yapmak için, ekipman onarımını bilmeniz veya öğrenmeniz gerekir.

Bazı cihaz onarımları hızlı, ucuz ve kolaydır. Diğerleri yok. Cihazın sahibine sorun hakkında soru sorarak, sorunun çözülmesine neyin yardımcı olabileceğini belirleyebilirsiniz.

Bu, cihazın faydalanabileceğiniz bir cihaz olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Gerekli iş türüne bağlı olarak, ekipmanı tamir ederek para kazanabilirsiniz.

Not: Boyanın temizlenmesi ve onarılması, tamirhaneniz için de faydalı olabilir. Tamir edilebilecek ve yeniden satılabilecek cihazları ararken unutmayın. Cihaz ne kadar güzel görünürse, potansiyel alıcılar için o kadar çekici olacaktır.

Birçok hurda satıcısı yukarıda belirtilen beş yoldan biriyle para kazanır. Ancak hurda metal geri dönüşüm ürünlerini nerede bulabilirsiniz?

Hurda metali satma yolları

Hurda satmanın çeşitli yolları var. İşte birkaç fikir.

Craigslist'i kontrol et

Craigslist genellikle birisinin eski ekipman almasını isteyen insanlar için birçok girişe sahiptir. Bu insanlar tamir etmek istemiyor ya da istemiyor.

Ekipmanı geri dönüşüm merkezine taşımakla ilgilenmek istemezsiniz. Daha da kötüsü, onları bir hurdalığa götürürlerse, bırakmalarıyla suçlanırlar.

İnsanlar hurda kenarı avcıları olduğunu biliyorlar ve serbest hurdaları teşvik ediyorlar, böylece onu alıp sürükleyebilirsiniz. Ek olarak, imalat şirketleri zaman zaman birisinin alabileceği ve ücretsiz olarak taşıyabileceği hurda parçalarını teşvik etmektedir.

Craigslist'in "Ücretsiz" bölümündeki bu tür girişlere bakın.

Yerel imalat şirketleriyle iletişime geçin

Bazen yerel imalat şirketleri hurda ya da metal parçalar satar. Soru sormak için yerel üretim şirketlerini arayabilir veya bırakabilirsiniz. Hurda metalini ücretsiz olarak kaldırabilir misin bir bak.

Bu taktiğin küçük işletmeler için en iyi sonucu verdiğini unutmayın. Büyük şirketlerin genellikle metal hurdalarını kaldırma planları vardır. Ama her zaman arayabilir ve sorabilirsiniz.

İşvereninize başvurun

Daha önce de belirttiğim gibi, hurda metalin daha kolay bulunabileceği bir alanda çalışıyor olabilirsiniz. Yapım aşamasında çalışıyorsanız, yönetime metal hurdayı elinizden alıp alamayacağınızı sorabilirsiniz.

Otomatik satış makineleri olan veya çok sayıda kişiyi soda içen bir şirkette çalışıyorsanız, kafeterya ya da atıştırmalık alana geri dönüşüm kutusu yerleştirip yerleştiremeyeceğinizi kontrol edin.

Kutuları düzenli olarak toplayın ve yerel geri dönüşüm merkezinize götürün.

Aile üyelerine, arkadaşlarına ve komşularına sorun

Hurda metalden para kazanmanın bir başka yolu da aileye, arkadaşlara ve komşulara sormak. Sizin için saklamak istediğiniz alüminyum kutular olup olmadığını sorun. Haftalık bir alım düzenleyin.

Veya kilo vermek istedikleri eski donanıma veya araçlara sahip olup olmadıklarını sorun. Onları almaya ve onları sürüklemeye katılıyorum. Onlara yardım eder ve aynı zamanda para kazanırlardı.

Garajınızı, evinizi veya depolama biriminizi kontrol edin

Mülkünüzde hurda metal olabilir. Eski ekipman ve eski metal raflar gibi öğeler için evinizi, garajınızı ve depolama birimlerinizi kontrol edin.

Bu ürünler genellikle hurda metal geri dönüşümcülerinde nakit para karşılığında alınıp satılır. Ancak hurda metal geri dönüşüm merkezlerinin fiyatı ne kadar?

Hurda metal geri dönüşümcüler hurda metal için ne kadar öder?

Hurda metal alım fiyatları, yerleşim alanına ve geri dönüştürücülere sattığınız metal türüne bağlı olarak değişir. Bölgemdeki hurda metal satış fiyatlarını kontrol ettiğimde aşağıdakileri öğrendim.

Demir metal fiyatları

Ortamımda incelediğim web sitelerinde, ev aletleri ve araba gibi demir metallerin hurda fiyatlarının farklı olduğu tespit edildi. Metal getirmeli veya daha fazla bilgi talep etmelisiniz.

Bazı çevrimiçi fiyatların ton başına 75 $ 'dan otomobil metalleri için ton başına 115 $ ve tarımsal ekipmanların tonu için 120 $ olduğunu gördüm.

Bölgemdeki ekipman geri dönüşümü, pound başına 10 ila 15 kuruşa mal oluyor.

Demir dışı metaller için fiyatlandırma

İşte bölgemdeki demir dışı metallerin ortalama fiyatlarından bazıları. Bölgenizde geri dönüşüm fiyatlarının farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

  • Alüminyum kutular: kiloluk başına 34 kuruş ile 45 kuruş
  • Boş bakır tel: 1,96 – 2,10 $ arası bir pound
  • Pirinç: 1,40 – 1,60 ABD doları

Gördüğünüz gibi, demir dışı metaller geri dönüşüm tesislerine pound başına daha fazla para getiriyor. Bununla birlikte, ev aletleri ve araba gibi demir metallerinde üretilen demir dışı metallerdeki kilo sayısını belirlemek zordur.

Bu metallerin fiyatları para kazanmak için çok fazla metal toplamanız gerektiği anlamına gelir. Hızlı para kazanmanın daha kolay yolları olabilir. Ancak, birçok hurda metaline kolay erişiminiz varsa, hurda metal geri dönüşümü onu güzel bir küçük yan konser haline getirebilir.

Hurdayı nerede satabilirsin?

Hurda metali bir yan hat olarak kullanan çoğu kişi onu yerel geri dönüşüm şirketlerine satmaktadır. Bölgenizdeki geri dönüşümcüler bulmak için bölgemdeki hurda metal geri dönüşümcülerine yönelik bir internet araması yapmanızı öneririz.

Bölgenizdeki her geri dönüşümcüyü aramanız ve her kilo için ne kadar ödediğini görmeniz de önemlidir. Hurda metal için ödemeler her geri dönüşümcü için çok farklı olabilir.

Hurda metalleri eski donanımlar şeklinde satıyorsanız, Craigslist ve Facebook Marketplace muhtemelen en iyi reklam bahisleridir.

Hurda metalleri geri dönüştürmeye karar verdikten sonra, belirli aletlere ihtiyacınız olacaktır.

Hurda metalin geri dönüşümü için hangi araçlara ihtiyacım var?

İhtiyacınız olan hangi araçlar geri dönüştürmek istediğiniz öğe türlerine bağlıdır.

Büyük ekipman ve araçların geri dönüşümü

Büyük aletler, arabalar, makine parçaları vb. Gibi demir metallerini geri dönüştürmeyi planlıyor musunuz? Eğer öyleyse, bir pikap sahibi olmak isteyebilirsiniz. Arabanızın arkasına götürebileceğiniz bir karavan başka bir harika seçenek.

Büyük ekipmanları hurda merkezine taşıyacak kadar büyük bir şeye ihtiyacınız var. Ayrıca cihazın veya römorkun ve cihazın ağırlığını taşıyabilecek bir araca ihtiyacınız olacaktır.

Ek olarak, büyük ekipman gibi demir içeren metalleri geri dönüştürmek için özel aletlere ihtiyacınız vardır. Bazı hurda metal geri dönüşümcileri, hangi metallerden emin olmadığınızı kontrol etmek için küçük bir mıknatıs taşımanızı önerir.

Demirli metaller mıknatısı çeker, demirsiz metaller çekmez. Ayrıca, bir İngiliz anahtarı ve bir tornavida gibi araçlar da yardımcı olur. Bunlar metal olmayan parçaları bir cihazdan çıkarmak için gerekli olabilir.

Ekipmanı onarmak istiyorsanız, ek aletlere ihtiyacınız olabilir. Ayrıca eğitim kaynaklarına da ihtiyacınız olabilir. YouTube, ekipmanların nasıl tamir edileceğini öğrenmek için harika bir kaynaktır.

Alüminyum içecek kutuları gibi demir dışı metalleri geri dönüştürmeye karar verdiyseniz ne olur? Gereksinim duyduğunuz tek şey, kutuları geri dönüşüm merkezine götürmek için aracınızdaki büyük bir bagaj ya da büyük bir bagaj kapağıdır.

Eğer bir toplayıcınız ve / veya römorkunuz varsa, her iki metal türünü de geri dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, hurdaların geri dönüşümü hakkında başlamadan önce daha fazla bilgi edinmeniz gerekecektir.

Bana nasıl ödeme yapılır?

Bulduğunuz hurda metal için ödeme şekli, onunla ne yaptığınıza bağlıdır. Bir geri dönüşüm merkezine getirirseniz, geri dönüşüm merkezinin kurallarına göre ödeme yapılır.

Bazı geri dönüşüm merkezleri yerel olarak ödeme yapar. Diğerleri için, size ödeme yapmadan önce bir veya iki gün beklemeniz gerekir. Daha fazla bilgi için bölgenizdeki geri dönüşüm merkezlerine başvurun.

Ekipmanı tamir edip sattığınızda alıcılarınız tarafından ödeme alırsınız. Daha önce de belirtildiği gibi, eski öğelerinizi Craigslist veya Facebook'ta tanıtın. Ek bir ücret karşılığında teslimat hizmeti de isteyebilirsiniz.

özet

Hurda metalini toplamak, sizin için en kolay şekilde yaparsanız iyi bir seçim olabilir. Bu, alüminyum kutular toplamak anlamına gelebilir.

Veya eski ekipmanların toplanması ve onarılması anlamına gelebilir. Yukarıda anlatıldığı gibi devam ederseniz, hurda metal ile para kazanabilirsiniz.

Hiç hurda ile para kazandınız mı? Eğer öyleyse, hangi yöntemi kullandınız? Yorumlarınızı Facebook sayfamızı paylaşmaktan çekinmeyin.

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Amazon Prime - was bringt eine amazon Prime Mitgliedschaft

Para harcamayı bırak – tekmelemede 6 tuzak gerekir – FİNANSAL HACKER

Bu hatalardan düzenli olarak geçiyor musunuz? Para harcamak için 6 tuzak ve nasıl idare edersin! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir