Başlangıç / Online işler / Para için anketler

Para için anketler

Dünyadaki birçok anne ve baba için en büyük sorun çocuklarına karşı gıda alerjisinin tehlikeleri ve olasılıklarıdır. Bu çoğu zaman çocuklara yepyeni yiyecekler getirmelerini önler. Sorun oldukça anlaşılabilir; Bununla birlikte, bebeklerin belirli yiyecekleri sevip sevmediklerini belirlemenin yolları vardır.

Alerjik reaksiyonlar bağışıklık sistemimiz tarafından yanlış anlaşılmakta ve yararlı bir gıda güvenli olmadığında kabul edilmektedir. Birçok durumda bu tür reaksiyonların belirtileri solunum problemleri, bulantı, kabızlık, kırmızı gözler, boğaz ağrısı, dermatit ve egzersiz eksikliğidir. Bazı durumlarda, bir kişi alerjik şoklarla da ilgilenebilir ve bu ciddi bir durum olarak sınıflandırılmıştır. Alerjik şoklarda dil ve boğaz bireysel kişileri boğacak kadar ateşlenir. Bu durumda, etkilenen kişi hemen tıbbi tedaviye alınmalıdır.

<! – Pinterest.com izniyle

->

Bazı yiyeceklere karşı alerji ile bazı yiyeceklerin uyumsuzluğu arasında bir fark vardır. Bir kişi, yiyecekleri tolere edemediği takdirde sindiremez. Profesyoneller tarafından uygun tıbbi teşhis ile tanımlanabilir. Bebek mamasının uyumsuz olduğu tespit edildikten sonra, anneler ve babalar bebek mamasının hoşlanmadıklarını belirlemek için basit önlemler alabilirler.

<! –

->

İlk olarak, bir bebek 6 aylıktan sonra katı yiyeceklerle beslenmelidir. Bu noktada, bir insan bağışıklık sistemi birlikte çalışacak kadar iyidir. İyi yapmak için, her seferinde bir tür yemek denemek zorundasınız. Cevapları takip etmek için birkaç gün beklemeniz gerekebilir. Bu şekilde, bir defada yalnızca bir tür yiyeceği inceleyebilir ve çocuğunuz iyi görünüyorsa silebilirsiniz.

Bunu yapmanın başka bir yolu da birçok çocuğun sevmediği yiyeceklerden uzak durmak olabilir. Fındık, kabuklu deniz ürünleri, yumurta ve diğer süt ürünleri, glüten, turunçgiller ve benzerleri bu listede tekrar tekrar görünen isimlerdir. Bu, çocuğunuzun belirli yiyeceklerden başka hiçbir şeye alerjik olamayacağı anlamına gelmez. Ancak, çocuğunuzu bu çözüm yollarından biriyle beslerseniz dikkatli olmak zarar vermez.

Alerjiler, özellikle de anneler tarafından kalıtsal olabilir. Eğer anne bir şeyden hoşlanmıyorsa, büyük olasılıkla çocuğun aynı tür yiyeceğe alerjileri olması muhtemeldir. Yine, çocuğunuzun aynı ürünlere alerjisi olacağının garantisi yoktur. Ciddi alerjik endişeleriniz varsa, hamilelik sırasında doktorunuzdan tavsiye almalısınız. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, annenin hamilelik sırasında esas olarak bağışıklık sistemi tarafından karıştırılan yiyecekleri yediğinde, bu tür alerjik olma riskinin azaldığını göstermiştir. Bununla birlikte, her zaman dikkatli olunması gerekir.


Source link

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir