Başlangıç / Online işler / Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası

Benzin fiyatlarının sürekli arttığı bir sır değil. 1999'da 86 sent ödediyseniz, bu 2018'e benzer bir pazarlıktı, şimdi ortalama 1.44 € fiyatımız var. 2012 yılında sahip olduğumuz en yüksek gaz miktarı litre olarak 1.65 €. Yakın gelecekte bu fiyatı ve daha fazlasını görmeyeceğimiz göz ardı edilemez. Bu yüzden, yakıt ikmali ve araç kullanabileceğiniz 20 yoldan oluşan bir liste hazırladık. Para ve yakıttan tasarruf edin can.

Sürüş davranışınızı sürerken paradan ve yakıttan tasarruf edin

1. Daha az sürün ve yalnızca

Ücretler ve maaşlar aynı kalıyor ancak yakıt maliyetleri artıyor. Bunu daha az sürerek önleyebilirsiniz. Bu, şimdi “arabanızı bırakıp mümkün olanı çalıştırmanız gerekir” gibi akıllıca bir şey olduğu anlamına gelmez. Bunda yanlış bir şey yok, ama kim yapışır ki? Ancak, yeni bir plan yapsanız, ayrılmadan ve fazladan turlar yapmadan da tasarruf edebilirsiniz.

Örneğin, işten hemen sonra araçla gidebilir ve iade edilebilir şişeleri ve alışveriş sepetini almak için eve gidemezsiniz ve daha sonra, tercihen geldiğiniz yönde tekrar araçla gidebilirsiniz. İsterseniz, benzin harcamalarınız üzerinde uzun vadeli bir etki yaratabilirsiniz.

2. Arabanızı çok uzun süre sıcak tutmayınız.

Hepimiz biliyoruz ve hepimiz ondan nefret ediyoruz. Sabahın erken saatlerinde soğuk bir arabada kalkarken. Ne yapılıyor Motor çalışan bir motorda birkaç dakika serbest bırakılır.

Aracınızın 30 saniyeden daha uzun bir süre çalışmasına izin vermemenizi öneririz (aşırı durumlarda, en fazla 1 dakika). Çevreye karşı iyi olmak modern arabalardır.

3. Araca doğru zamanda yakıt doldurun

Doğru zaman söz konusu olduğunda, 2 şeyi bilmeniz gerekir. Birincisi, gün boyunca yapabilirsiniz Para biriktirmek Eğer sabahın erken saatlerinde veya akşam geç saatlerinde yakıt ikmali yapacaksanız. Ayrıca haftanın hangi günü ve gününde yakıt ikmali yapıyorsunuz.

Genellikle, yakıt fiyatları pazartesi günleri en düşük seviyededir ve hafta sonlarına daha fazla yaklaşıyoruz. Tavsiyemiz Pazartesi sabahı veya Pazartesi gecesi ne sıklıkta gerçekleşeceğidir.

Fotoğraf Juan Fernandez Unsplash'ta

4. Gazı kapatın ve düzenli olarak sürün

Hızlı sürüş eğlencelidir, bu sorunun ötesindedir, ancak her şeyi biliyoruz – eğlence maliyetleri.
Size yakıt tasarrufu yaparsanız, sürüş tarzınızı kişiselleştirmek istediğinizde önerebiliriz.

5. Tahmini sürüş ile yakıttan tasarruf edin

Aşırı fren ve hızlanma, benzini boşaltacak ve fren balatalarını yıpratacaktır. Bu para tasarrufu sağlayan sürüş, siz ve önünüzdeki araç arasında yeterli güvenlik mesafesi varsa azaltılabilir. Bu şekilde daha az yavaşlamanız gerekir.

Önünüzdeki araca biraz daha mesafeniz varsa, trafik ışıklarından önce yaklaşırken veya viraj alırken bu fark edilir. Genellikle böyle kırmızı bir ışığı alıp durdurabilir ve sonra tekrar hızlanabilirsiniz. Şehir içi şehirlerde az miktarda sürüş söz konusu olduğunda en verimli sürüş stilini buluyoruz.

6. Motoru kapatın

Araba sürerken motoru çalıştırmayarak araba kullanırken paradan tasarruf edebilirsiniz. Özellikle beklerken ve demiryolu geçitlerinde veya birileri alınacaksa, gaz çok sık boşa harcanır.

7. Hava direncini azaltın

Açık bir araba penceresi çok uzun bir süredir, yani paranız. Tavan rafları ve bisiklet rafları ayrıca aracınızın hava direncini değiştirir ve yakıt tüketiminizi artırır. Kullanılmayan braketleri ve braketleri ihtiyaç duymadığınızda çıkarın.

8. Benzin istasyonlarından kaçının ve otoyollarda dinlenmeyi bırakın

Otoyol dolum istasyonlarının diğer benzin istasyonlarından çok daha pahalı olduğu bilinmektedir. Çünkü operatör tankınızın olup olmadığını bilir. Doğrudan bir karayolu üzerinde olmayan bir benzin istasyonunda uzun bir yolculuktan önce yakıt ikmali yapın.

9. Tankınız boşalana kadar beklemeyin

Birçoğu, depodaki benzin sadece birkaç mil yetecek kadar yakıt ikmali yapmakta tereddüt eder. Kendi içinde önemli değil, Sorun, bir dahaki sefere yakıt ikmali yapabilmenizdir. Size şunları öneriyoruz: Benzin ucuz mu, sonra grev!

10. Gerekmiyorsa klimayı kapatın

Klimanı sevdiğin kadar, gaz çalıyor. Bu nedenle, mümkün olduğunca kapatmanızı öneririz. Arabanızı soğutmak için, gölgeye park edebilir ve havayı dolaştırmak için camı bir çatlaktan aşağı yuvarlayabilirsiniz.

Araç bakımı ile paradan tasarruf edin

yakıt tasarrufu - benzin tasarrufu

Unsplash'ta Logan Meis fotoğrafı

11. Lastiklerinize dikkat edin

Yanlış lastik ile lastik Lastikten en iyi şekilde yararlanmak için kullanılan lastik basıncı Doğru lastik basıncıyla tahrik edilen lastiklerin lastikle daha az sürtünmesi vardır Yol ve sana başka bir menzil ver.

Bununla birlikte, sıcaklık dalgalanmaları lastik basıncının dalgalanmasına neden olabilir. Ayrıca lastik basıncınızı düzenli olarak kontrol ediniz. Bu soğuk durumda ölçülecektir, i. 10 kilometreden daha uzun bir mesafe kat edilmedi.

Kış lastikleriyle kışın seyahat ediyorsanız, bu ilkbaharda tekrar düşmeniz gerekir. Kış lastikleri, kurutma yüzeylerinde daha yüksek sürtünmeye neden olur ve böylece yakıt tüketimini arttırır.

12. Motor doğru ayarlandı mı?

Otomatik motorlar doğru ayarlanmalıdır. Mükemmel çalışan bir motor daha az benzin kullanır. Tam olarak hatırlamıyorsanız, motorunuzun ayarlarını hatırlayabilirsiniz.

13. Filtre değişimi

Filtrelerinizi düzenli olarak kontrol edin – Özellikle tozlu bir alanda yaşıyorsanız, bunları hızlı bir şekilde tıkayabilirsiniz. Temiz filtreler aracın daha ekonomik olmasına yardımcı olur.

14. Doğru motor yağını kullanın

Doğru motor yağını kullandığınızdan emin olun. Ne tür bir araca ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, üreticinin kılavuzunu okuyun veya çevrimiçi bilgi arayın. Sahte bir motor kullanımı orada olabilir, motorun kötü çalışması ve egzoz gazlarının sebep olması.

Daha verimli hareket ettiğiniz yedek yakıt maliyetleri

15. Devre tipi önemlidir

Düz şanzımanlı araçlar otomatik şanzımanlı araçlardan daha ekonomiktir. Seni kurtarmak için sadece sürüş tarzını ayarlamak ve erken ve yukarı geçmek zorunda. Kırmızı bir ışıkta iken rölantiye geçin, sadece benzin ölmekle kalmaz, aynı zamanda vites kutunuzdaki yükü de azaltır.

16. Yakıt tasarrufu yaparken rahat sürüş

Otomatik şanzımanlı bir araba kullanıyorsanız, hız ayarını mümkün olduğunca sık kullanın. Bir yandan hızınızı ayarlamak için kullanabilirsiniz, diğer yandan yakıt tasarrufunu frenlemek ve hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Planlama yarı ranttır – iyi planlanmış bir sürüşle para tasarrufu

17. En iyi rotayı seçin – küçük yollardan yakıttan tasarruf edin

Mümkün olduğunda, en az trafik ışığına ve durma işaretlerine sahip olan rotayı seçmelisiniz. En kısa rota her zaman en az yakıt tasarruflu değildir, çünkü Durdur ve Kalk yakıt tüketiminizi arttırır ve yakıt maliyetlerinizi arttırır. Ayrıca, bir Bypass kullanmak şehir içinde durmak ve fren yapmaktan daha az streslidir.

Beyin ile bir yolculuğa 18 Tank

Tatile arabayla gidiyorsanız ve gideceğiniz yer dizel ve benzinliyse, o zaman da buraya inmelisiniz. Kalkıştan ötürü tanka, benzininin daha ucuz olduğu komşu bir ülkede iyi ve stressiz bir hal alıyorsunuz. Dönüş yolculuğunda, aracınızın sınırından kısa bir süre önce ucuza yakıt almalısınız. Hala teneke kutu bir yer varsa, o zaman bunu da doldurun.

19. Yakıt tasarruflu bir araç almayı mı düşünüyorsunuz?

Gaz verimli bir araba almayı düşünmelisiniz, ancak hibrit ve elektrikli arabalar çok pahalı mı yoksa sadece sizin için bir seçenek değil mi? Bunun için panik yapmayın, bir çözümü var. Çoğu otomobil üreticisi, yakıt tasarruflu çözümleri ve motorlarını eski motor teknolojileriyle gerçek birer kumbara haline getirmek için uyarladı. Ayrıca, hangi araçların size uygun olduğunu ve ardından hangi araçların sizin için uygun olduğunu temel alarak öğrenin.

20. Yakıt alırken tasarruf edin ve benzinli bir uygulama indirin

Bir akıllı telefon uygulamasının kullanımı, benzin istasyonunda para kazanmak için gerçekten yardımcı olabilir ve daha az para harcamak – bazen litre başına 0,10 Euro'dan fazla olabilir. Yalnızca iPhone için değil, Android, Blackberry, Windows Phone ve diğer işletim sistemleri için de çeşitli uygulamalar kullanılabilir.

Kaynak: Petrol fiyat geçmişi
Source link

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir