Başlangıç / Online işler / SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama Motoru Optimizasyonu. Yeni bir blogcu olarak bloglar için SEO çok kafa karıştırıcı görünüyor, değil mi?

Blogcular, Google’da sıralanabilmeniz için blog gönderilerinizi optimize etmek ve anahtar kelimeler ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmak için ilk günden itibaren SEO'ya odaklanmanız gerektiğini söylüyor.

Peki SEO nedir ve yeni blogcu nasıl yardımcı olur?

Birkaç yıldır blog yapıyorum ve birkaç blogum var. SEO'yu nasıl geliştireceğimi bildiğim bir şey:

SEO sadece bloglamaya başlamanın ardından en az 6 ay ila bir yıl sonra aktif hale gelecektir.

Bu nedenle, başlamadan önce aylarca, blogunuzda oturmak yerine bir blog başlattıktan hemen sonra içerik yayınlamaya başlamanız çok önemlidir.

Blog yayınlarınızı başlangıçta etiketlemeniz mi gerekiyor? Buna inanmıyorum.

Bloglamanın ilk yılının, bloglamayı anlamak, diğer blogcularla bağlantı kurmak ve izleyicimizin sizin için neye ihtiyacı olduğunu bulmak için harcanması gerektiğine inanıyorum.

Bunların hiçbiri içeriğinizi optimize etmiyor; bu nedenle Google’da 1. sırada yer alabilirsiniz.

Ancak, ilk günden itibaren yazdığınız blog gönderilerinin bir gün Google'da sıralama potansiyeli taşıdığından emin olmanın bir yolu vardır.

Bu rehberin özüne girmeden önce, arama motoru optimizasyonuna nasıl başlayacağınıza dair bir video hazırladım. Bu yazıyı okumak için zamanınız yoksa, bir yer işaretiyle işaretleyin ve videoyu izleyin! Haber bültenime abone olmayı unutma Youtube kanalı!

SEO Nedir?

Birinci Bölüm – On-Page SEO İçin Temel İpuçları

Sayfadaki SEO tanımı, gördüğümüz şeydir ve blogunuzu Google’da sıralamak için önemli bir özelliktir.

Blogcular için SEO’nun ardındaki fikir, birileri Google’da bir şey ararken – Çocukları meşgul tutmak için ipuçları – Blog girişinizin ilk üç sonuçtan biri veya en azından Google’daki bir (veya iki) sayfada.

Arama motoru optimizasyonunun bir başka yönü de, sıralamada kullandığınız ifadenin veya kelimelerin insanların aradığı gerçek kelimeler / ifadeler olmasıdır.

"Çocuk istihdamı" terimi ayda yaklaşık 140 kez aranıyor. Bu düşüktür, ancak yeni blogcular için 100'ün üzerinde bir şey çekebileceğiniz bir şeydir.

Sonuçta, SEO için anahtar kelimeler ararken aranacak en son şey ilgili rekabet.

Bir arama terimi ayda 140 sorgu içeriyorsa, ancak rekabet büyükse – d. H. İlk sayfa büyük bloglardan veya dergilerden ve diğer popüler bloglardan geliyor – blogunuzun sayfa 1'de ve hatta sayfa 2'de sıralanması pek mümkün değil.

Yepyeni bir blogcu olarak, tüm bunları söylediğinizde, ŞİMDİ anahtar kelimelerin temel sorunları hakkında endişelenmenize gerek yok.

Sadece size SEO için anahtar kelimeleri nasıl kullanacağınıza dair genel bir bakış vermek istedim.

SEO'yu blogcular için kullanmanın başka yolları da var,

Google’da sıralanabilmeniz için blogunuz için en iyi dört temel ipucuna göz atalım.

1. insanlar için yazmak

Bununla yapabileceğiniz en iyi şey, blog içeriğinizin çoğunun hedef kitleniz için yazılması ve Google ve sıralama için yazılmaması gerektiğidir.

Google akıllıdır ve doğal olarak blog postanıza ait doğal anahtar kelimelerle yazıyorsanız, terimlerin sıralaması zamanla başlar.

Örneğin, çocuklar için 5 doğal alerji ilaçları hakkında bir inceleme yazmak istiyorsanız, bu blog yazısı konusunu düşünürken ne gibi terimler ve kelimeler düşünüyorsunuz?

 • Mevsimsel alerjiler
 • saman nezlesi
 • Burun çalışan
 • Netti kabı
 • Doğal yerel bal
 • antihistaminikler

Yazınız, alerjisi olanlar için "anahtar kelimeler" ile doldurulacak. Hangi anahtar kelimenin veya anahtar kelimelerin kullanılacağını bulmak için saatler harcamak yerine, yalnızca blog gönderim konunuza özgü olan anahtar kelimeleri kullanmanız gerekir.

Tüm bloglarım için bunu bloglamanın ilk yılında yapıyorum. İzleyicilerimin yararlanabileceği ve öğrenebileceği çok değerli blog yazıları yazıyorum.

Blog içeriğini uzun formda yazmaya da başlayabilirsiniz. Bunlar 1000'den fazla kelimeden oluşan blog yazılarıdır (tercihen 2.000 kelime ve daha fazlası).

Google, uzun vadede içeriği beğendiği için değer gösteriyor. 50 anne saldırısının listesi, 3 anne saldırısının listesinden daha değerlidir, değil mi?

Bu yüzden daha uzun blog gönderileri eklemeyi deneyin (nişiniz izin veriyorsa, örneğin bir el sanatları blogunda her yazı için 2.000 kelimeye ihtiyaç olmayabilir).

Aşağıdaki 2. niş

Birçok anne blogu yaşam tarzı blogudur. Bunlar birkaç atanabilir temalı konulardır. Çok konulu bir blogda Google’a hala ulaşabilseniz de, bu biraz daha zor. Google, beslenme, organizasyon ve hamilelik ipuçlarıyla ilgili blog yazarken blogunuzun ne hakkında olduğunu bilmiyor.

Örneğin, blog URL’mi Google’a eklersem, blog nişlerimdeki şu döküm görünür:

Google, blogumu bir blog başlatma ve blog oluşturmada para kazanma konusunda bir blog yazarı olarak görüyor.

Bu harika! Google’ın blogumun blog oluşturma yardımını ve çevrimiçi yardımda para kazanmanın yollarını ele aldığını bilmesini istiyorum.

İkizler Annesi birden fazla konu hakkında konuştuğu halde, çoğunlukla blog ve para kazanmayla ilgili ipuçlarından bahsediyorum. Google ayrıca ikizlerimin ve ücretsiz fotoğrafların da URL’imin altındaki konular olduğunu biliyor.

Katılıyorum, çünkü insanlara ikizlerim hakkında konuştuğumu ve ücretsiz kaynakları olduğunu gösteriyor!

Düşünmeniz gereken bir şey, Google’ın konuyla ilgili bloglardan en iyi sonuçları göstermeyi sevmesidir. Örneğin, ilk yılda ikizleri nasıl büyüteceğime baktığımda, sonuçlar gibi popüler siteleri gösteriyor Parents.com aynı zamanda ikiz sayfalar gibi İkizler için babanın Kılavuzu,

Böylece blog adınız bir nişi kapatmanıza yardımcı olabilir. Ancak blog adınız bir alıcıysa veya devredilemezse – İkiz Anne! – O zaman blogunuzdaki her içeriğin atanabildiğinden emin olun.

3. İlk 6 ay boyunca içerik yazmaya odaklanın

Blogunuz için bir e-posta listesi başlatmak, bir hediye fikri hakkında düşünmek, bağlı kuruluş pazarlamaya başlamak, Instagram'ı aramak ve bir YouTube kanalını başlatmak gibi yapmanız gereken her şeyi duyduğunuzda çok ezici. vb

Uf!

Çok fazla anne var!

Her şeyi denemek yerine, içeriğin bir kural olduğunu bilmelisiniz. Blogunuzda değerli içeriğiniz varsa, bu 5.000'den fazla Instagram takipçisine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bu nedenle, ilk altı ayda blogunuz için temel oluşturmak önemlidir. Ve bir olasılık tutarlı yazmaktır.

İkiz Anne'ye başladığımda, 6 ay boyunca 2 blog yazısı yazdım. Sonra haftada bir kez düştüm.

Bazen metinlerimi bir araya getirme dönemleri bile ayarladım. Örneğin, bu ay haftada 3 veya daha fazla blog yazısı yazıyorum. Bu, sayfa görünümlerinizi arttırmanıza yardımcı olur.

4. Google konsolunuzu kontrol edin

Google Konsolu, blogunuzun çevrimiçi durumunu korumanıza yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Daha önce sıraladığınız anahtar kelimeleri görüntüler.

Git Arama trafiği > Analytics’i Ara Blog’unuzu bulmak için Google’da ne aradıklarını görmek için.

Akıllı Anne Fikirler için, insanlar arıyor:

 • Yine tarifleri
 • Önceden yemek yap
 • Anneler için çalışma önerileri
 • Evde yürümeye başlayan çocuk yemeği oluşturun

Gördüğünüz gibi, insanlar Smart Mom Ides'i gıda içeriğimi Google’da buluyorlar. Ancak Pinterest'te biliyorum, insanlar hamileliğimi bulur ve pençeleri postalarımdan daha çok postalar.

Bu blogu yiyeceklerden alıp, hamilelik ve doğum sonrası için daha fazla blog yapmak amacıyla canlı içeriği düzenleme ve kaydetme sürecindeyim.

SEO geliştirin

İkinci Bölüm – Anahtar kelimelerle yazın

Tamam, uzun zamandır sizi doğal bir şekilde ve anahtar kelimeler olmadan yazmaya ikna etmek için harcadım.

Ama şimdi yapmanı istiyorum!

Bir yılda yaklaşık 6 ay sonra, anahtar kelimeler hakkında stratejik olarak düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada, Google konsolunu bulduğunuz anahtar kelimelerle kullanma hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bu bilgileri, bu konularla ilgili blog yazıları yazmaya devam etmek için kullanabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri kullanmaya başlamanın üç yolunu inceleyelim.

1. Pinterest kullanın

Pinterest ile blogunuzda tasarruf ve tıklama alabilirsiniz. Popüler pinlerinizle ve Google'daki sıralamanızla bir ilişki var.

Popüler hale gelen bir PIN’iniz varsa, Google bu sosyal sinyalleri ve diğer sinyalleri alacak ve katkınızın PIN / katkı sorunuza en iyi cevap olup olmadığına karar verecektir.

Öyleyse, Google’ın bir sayfasında olabilirsiniz!

Pimleri nasıl popüler hale getirirsiniz?

Pinterest SEO ile!

Pinterest bir arama motorudur! İnsanlar Pinterest'teki en iyi çikolatalı tarifi ya da bloglamada nasıl para kazanılacağını ya da emzirmek için en uygun barı nasıl bulacağına bakıyor.

Giderek daha fazla sayıda anne ve insan, sorunlarına cevap bulmak için Pinterest’i kullanıyor. Bunu, her bir iğnenin arama için optimize edildiğinden emin olarak kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Pinterest SEO ile çalışmaya başlamanın kolay bir yolu, pin açıklamalarınızda anahtar kelimeler kullanmaktır. Bu anahtar kelimeleri Pinterest'teki konunuza bakarak ve ne olduğunu görerek bulabilirsiniz.

Örneğin, Sezaryen bölümlerini geri yüklemek için ipuçları hakkında bir inceleme yazdığınızı varsayalım. Pinterest bölümünü yazın ve ne gibi sonuçlar önerdiklerini görün. Oradan, anahtar kelimenin altındaki döşemelerden daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Bunlar pin açıklamanızda kullanabileceğiniz kelimelerdir.

2. Her yere anahtar kelimeler alın

Anahtar Kelimeler Her Yer, arka planda çalışan bir Chrome uzantısıdır. Etkinleştirildikten sonra Google’a gidin ve bir blog yazısı için kullanmak istediğiniz bir anahtar kelimeyi girin. Bu, yeni olduğunuzda SEO bloglamaya yardımcı olur.

Bu terim – çocukların evde yapması gerekenler – çok az aranıyor ve düşük rekabetle karakterize ediliyor. Bu Chrome uzantısının özel yanı, alakalı anahtar kelimeleri de listelemesidir.

Bu anahtar kelimeleri blog postanızda da kullanabilirsiniz:

3. Katkınızı yazınız

Şimdi aradığınız anahtar kelimeleri kullanma ve bunları blog gönderinize ekleme zamanı. Blog postalarınızda anahtar kelimeler kullanmaya ilişkin bazı genel kurallar:

 • Anahtar kelimenizi başlığınızda kullanın (URL’nizde kullanmanız iyi, ancak bu gerekli değil).
 • Anahtar kelimenizi girişinizde kullanın
 • Anahtar kelimenizi bir alt başlıkta kullanın
 • Blog yayını boyunca alakalı anahtar kelimeler kullanın

Bu blog gönderisini gönderdikten sonra sıralama otomatik olarak başlamaz. 1. sayfadaki bloglar güçlü göstergelere sahip güçlü bir yayın içeriyorsa, Google bu yayınları 1. sayfada tutacaktır.

Ancak, blog postanız için zaman içinde onay alırsanız ve diğerleri blog postanızı paylaşabilirse, Google bunu aşamalı olarak fark edecektir. Ancak, bu her zaman karşılığını vermeyen uzun bir süreçtir.

Bu yüzden her zaman insanlara yazmayı öneririm!

Blogger için SEO Kullanımı

Umarım bu yazı yardımcı oldu! Anahtar kelimeler hakkında hemen endişelenmenize gerek olmadığına kesinlikle inanıyorum. Değerli içeriği başkaları tarafından paylaşılabilecek ve Pinterest'te saklanabilecek şekilde yazın.

Blogunuzda veya blog yayınlarınızda bu "sosyal sohbeti" genişletmek istiyorsunuz. Bu, içeriğinizi yeni insanlarla paylaşacaktır. Tüm bunlar Google’a, katkınızın gerçekten değerli olduğunu söyleyen bir sinyaldir. İnsanlar okur, paylaşır ve bağlar.

Zamanla blogunuz bir sıralama oluşturacak!

Yorumlarda bana ne kadar süredir blog yazdığını ve SEO kullanıyorsan söyle!

Beni aşağı indirmeyi unutma!
Source link

Kontrol Ediliyor

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir