Başlangıç / Satış Ortaklığı / SEO sonuçlarını artıran 7 şey

SEO sonuçlarını artıran 7 şey

Çoğu işletme sahibi gibiyseniz, bir ölçüde arama motoru optimizasyonu (SEO) kullanıyorsunuzdur. Bazıları için bu, akıllıca çevrimiçi yayınladığınız blog yazılarının başlıklarını seçmek ve en iyisini ummak anlamına gelir. Diğerleri için bu, profesyonel bir ilişkiye yatırım yapmak anlamına gelir SEO ajansıve işi daha fazla arama sorgusu oluşturacak şekilde optimize etmek.

Bu spektrumda nerede olursanız olun, muhtemelen daha iyi sonuçlar almak ve nihayetinde yatırım getirinizi (YG) iyileştirmekle ilgileniyorsunuzdur. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

SEO sonuçlarınızı iyileştirin

Bu stratejiler ve yaklaşımlarla, SEO kampanyanıza nasıl yaklaşırsanız bakın, daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilirsiniz:

1. Hangi "sonuçları" elde etmek istediğinizi tanımlayın

SEO'nun ana amacı arama sıralamanızı iyileştirmektir. Ancak çoğu optimize edici için bu sonuç değildir.

Bunun yerine odaklanırlar artan organik trafik (arama motoru sonuç sayfalarından veya SERP'lerden gelen trafik) veya daha fazla dönüşüm elde etmek veya rekabetin çıkarlarından yararlanmak için.

"Sonuçlarınızı" iyileştirmek istiyorsanız, öncelikle bu sonuçların ne olduğunu ve stratejide hangi hedefleri takip ettiğinizi resmi olarak tanımlamanız gerekir. Bu şekilde, işarete çarpıp çarpmadığınızı objektif olarak ölçebilirsiniz.

2. Bir SEO ajansı ile çalışın

Bir SEO ajansıyla çalışmak, markanız için atabileceğiniz en iyi adımlardan biridir.

Özellikle işi alternatif olarak yaptığınızı düşünürseniz pahalı görünebilirler, ancak ödediğinizin karşılığını alma eğilimindedir. SEO ajansları, SEO uzmanlarının tüm ekiplerine erişebilir ve genellerden ziyade konu uzmanlarıdır.

Ayrıca, daha fazla kaynağa erişimi var, daha uzun yıllar web sitesi optimizasyonu deneyimi var ve işler ters gittiğinde hataları düzeltebiliyorlar.

3. Niş malzemesi oluşturun

SEO anahtar kelimeleri genellikle iki ana boyutta göz önünde bulundurulur: arama hacmi (arama sorgusu için arama yapan kişilerin sayısı) ve rekabet (terim için sıralamaya çalışan rakiplerin yoğunluğu).

Birçok acemi yoğun trafik nedeniyle ateş ediyor, ancak denemek genellikle daha iyi Belirli bir niş kullanın, Bu, izleyiciyi sınırlayabilir ve sitenize gelen potansiyel ziyaretçi sayısını azaltabilir, ancak bu terimleri sınıflandırmayı da kolaylaştırır.

Sanitasyon gibi geniş bir sektörde çalışıyorsanız, bir niş oluşturabilir ve yavaş yavaş diğer nişleri fethetebilirsiniz: B. Ticari sıhhi sorunları veya eski moda sıhhi sistemleri gizlememek.

4. Odak kaliteye değil, miktara

SEO çalışmalarınızın sayısını artırmak için bir avantaja sahiptir. Daha fazla blog yazısı arama motorunuzun gayrimenkulünü artıracak ve aramanızı daha fazla anahtar kelime için optimize etmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla bağlantı, kendi yolunuzla daha fazla trafik ve yetki sağlar. Ancak, daha az kaynağa daha fazla kaynak yatırmak genellikle daha iyidir.

Örneğin, uzun ve iyi yazılmış bir blog yazısı, bir düzine kısa, kötü yazılmış makaleden çok okuyucular için çekici. Yüksek profilli bir yayıncıdaki güçlü bir bağlantı, hiç kimsenin duymadığı bloglardaki birden çok bağlantıdan daha değerlidir.

5. Yarışmadan bakın ve öğrenin

Hem arama motoru sıralaması hem de içerik pazarlamasında ve bağlantı kurmada kullandıkları taktikler açısından rekabetinizi incelemek için biraz zaman ayırın.

Bağlantı Gezgini gibi araçlar veya SEMRush En iyi rakiplerinizin nerede bağlantı kurduğunu ve ne tür içerik ürettiklerini görebilirsiniz.

Bu bilgiden bilgi edinin, stratejilerini mutlaka taklit etmeyin, ancak her durumda güvenlik açıklarından yararlanın ve güçlü yönlerinden yararlanın.

6. Çevresel, tamamlayıcı stratejileri bütünleştirmek

SEO, kısmen diğer pazarlama stratejileriyle iyi çalıştığı için güçlü bir pazarlama stratejisidir. İçerik pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve hatta e-posta pazarlaması gibi taktikleri olan etkileyici sinerjiler sunar; çünkü bu kanallar içeriğinizin görünürlüğünü (ve bağlantı kazanma yeteneğinizi) artırır.

Bu diğer karşılıklı etkili stratejiler üzerine inşa ederek SEO stratejinizin etkinliğini artırabilirsiniz.

7. Her şeyi ölçün ve analiz edin

Son olarak, kampanyanızın tüm yönlerini düzenli olarak ölçmek ve analiz etmek için zaman ayırın.

Aldığınız trafiğe, sıralamalarınızın nasıl geliştiğine ve ne kadar zaman ve para harcadığınıza dikkat edin. Sadece nesnel veri noktalarıyla, stratejilerinizin etkili olup olmadığını ve nerede geliştirebileceğinizi anlayabilirsiniz.

Bir şeyleri sarsmak

SEO tutarlılık gerektiren bir stratejidirama bu onun zayıf yönlerinden biridir; çok sık SEO uygulayıcıları bir çıkmazda kalmışlardı, kör olarak aynı stratejileri takip ediyorlar ve asla yeni toprakları fethetmiyorlardı. Gerçekten etkili olmak için, sonuçlarınızı iyileştirmek için deneme yapmaya ve ince ayar yapmaya devam edin.

Yeni fikirlere ve bakış açılarına açık olduğunuzdan ve bu yeni stratejilerin karşılığını aldığınızdan emin olun.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Komisyon Hunileri Pro - Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – otomatik Süper İş Ortağı Hunilerinin İncelenmesi ürün: Komisyon Huni Pro Oluşturan: …

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme - VEA Evet

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme – VEA Evet

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme ürün: Sanal girişimciler Derneği Oluşturan: Daven Michaels Yayın Tarihi: 2019-Ağustos-01 Başlangıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir