Başlangıç / Satış Ortaklığı / SEO'nun iş hedefleri

SEO'nun iş hedefleri

Günümüzün iş dünyasında, küçük bir işletmenin niş alanında rekabet edebilmek için bir dereceye kadar SEO'ya ihtiyacı olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir. o ayrıca genel olarak anlaşılır Bu arama motoru optimizasyonu, basitçe Google arama sonuçlarında daha yaygın olması anlamına gelir. Ancak, arama motoru optimizasyonunun genel değeri ve amacı işletme sahiplerinin bilmesi gerekenlerden çok daha fazlasıdır. arasında,

Bu yazıda S'nin temel hedeflerini tartışacağım.EO ve ne SEO kampanyanızın etkinliğini değerlendirirken bir girişimci dikkatli olmalıdır.

Hedef 1: Geliştirilmiş Çevrimiçi görünürlük

Ana hedefi ve SEO'nun en güçlü sonucu elbette çevrimiçi görünürlüktür.

Bir SEO kampanyası, web sitenizi birçok farklı arama sonuçlarında, web sitelerinde ve platformlarda görünür hale getirir.

Birçok işletme sahibi, hem de SEO’ya yalnızca temel düzeyde aşina olanlar, bunun yalnızca Google arama sonuçları için geçerli olduğuna inanıyor. Ancak, SEO’nun çevrimiçi görünürlükteki erişimi çok daha büyük. Bunlar şunları içerir:

 • Sosyal Medya (Instagram, Facebook, YouTube vb.)
 • Çevrimiçi rehberler (Yelp, 411, Sarı sayfalar vb.) ve;
 • Dış web siteleri (içeriğinize bağlantı, konuk katkıları vb.)

Yukarıdakiler söylediğimiz şeyi yapmak için bir araya getirdi dediOff-sayfa SEOVe arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için birlikte çalış.

Bir SEO stratejisi uygulamak işinizi yapacak optimize edildi İnternette daha sık görünmek, bu da işinize daha fazla müşteri kazandırmaktır.

Hedef 2: İyi içerik

Bazı SEO endüstrisinde, "içerik" ve "SEO" arasında bir ayrım yapıldığına dikkat çekecek. bunların iki ayrı şey olduğunu savunuyorlar. Ancak, SEO ve içeriğin iç içe olduğunu ve içerik pazarlaması olmadan SEO yapamayacağınızı düşünüyorum.

SEO'nun önemli bir amacı da, benzersiz, ayrıntılı, eğlenceli ve elbette iş alanınızla alakalı içerik üretmektir. Bu yönergelere uymak, sosyal medya paylaşımı, Google aramaları ve daha fazlası yoluyla web sitelerinize olan trafiği artıracaktır.

İyi içerik her zaman verimli bir SEO stratejisinin bir parçası olacaktır.

Hedef 3: Daha iyi kullanıcı deneyimi

SEO'nun çoğu zaman gözden kaçan bir yönü değil çok dikkat çeken kullanıcı deneyimidir. Bu bir web sitesi olduğu anlamına gelirpratik, deneysel, duygusal, anlamlı ve kullanıcı için değerli,

Kullanıcı deneyimi, SEO'yu trafiği koruma ve dönüştürme becerisiyle etkiler. Potansiyel bir müşteri daha muhtemeldir dönüştürülmek Gerçek bir müşteriye, eğer bir web sitesine girerse, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı SEO prensiplerine uyarsa:

 • Hızlı yükleme süresi
 • İyi web sitesi mimarisi
 • İyi içerik
 • Web sitesi, müşterinin sorularına veya ihtiyaçlarına cevap veriyor

Yukarıdaki kriterlerin tümü yerine getirilmişse, hemen çıkma oranları düşüktür, oturum süresi uzundur ve dönüşümler daha yüksektir.

Hedef 4: Daha fazla trafik

SEO bir pazarlama olduğu gibi strateji, Taşımacılık kesinlikle önemli bir hedeftir. Ancak, SEO’yu web sitenize çekecek trafik türlerini belirlemek önemlidir.

Web siteniz için Google Analytics’i kurduğunuz takdirde, web sitenize gelen tüm trafiği izleyebileceğinizi biliyorsunuz (neredeyse çok iyi).

Trafiğimizi Google Analytics’in sunduklarıyla sınırlayalım:

 • direkt
 • biyo
 • sevk
 • sosyal

Bir SEO ne yaptığını bilirse, hedefli trafiği sitenize yönlendirerek daha uzun oturum süresi, daha fazla sayfa görüntüleme, daha düşük hemen çıkma oranları ve daha genel kullanıcılar elde etmenizi sağlar. İşletme sahipleri için, bunların hepsinin birlikte kampanyanızın başarısına nasıl katkıda bulunduğunu ve satışları nasıl artırdığını anlamak önemlidir.

Sonuç

SEO’ya gelince, hedefleriniz çok daha kapsamlı ve genellikle bir işletme sahibinin beklediğinden daha fazlasını içeriyor.

Bir SEO kampanyası seçtiğinizde, SEO ile alakalı ve ulaşılabilir olan belirli hedefleri göz önünde bulundurmanız ve işinizin tam olarak ne yapacağını görmek önemlidir. Bu, bu pazarlama hizmetinin gerçek değerini ve YG'niz üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olacaktır.

YAZAR BİYOSU

Dylan Bergum, Toronto merkezli Digital Marketing Agency Two'nun TO Media'nın kurucu ve SEO koordinatörüdür., Odak noktası, Toronto bölgesindeki şirketlerin dijital pazarlama yoluyla çevrimiçi görünürlüklerini ve marka bilinirliklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Komisyon Hunileri Pro - Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – otomatik Süper İş Ortağı Hunilerinin İncelenmesi ürün: Komisyon Huni Pro Oluşturan: …

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme - VEA Evet

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme – VEA Evet

Sanal Girişimciler Derneği İnceleme ürün: Sanal girişimciler Derneği Oluşturan: Daven Michaels Yayın Tarihi: 2019-Ağustos-01 Başlangıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir