Başlangıç / Satış Ortaklığı / Şimdi verdiğiniz finansal kararlar geleceğinizi nasıl şekillendiriyor?

Şimdi verdiğiniz finansal kararlar geleceğinizi nasıl şekillendiriyor?

Şimdi yaptığımız şey geleceğimizi şekillendiriyor ve bu çoğu zaman kişisel finans dünyasına uygulanıyor. Orada akademik ve profesyonel yıllarımızda yaptığımız seçimler bizi emekli olmaktan bir şekilde etkileyebilir.

Genç yaşta paradan tasarruf etmek, size bileşik faizten yararlanmak ve daha rahat bir emeklilik sağlamak için zaman kazandırır. Satın alma kararlarınızı bilmeniz durumunda tasarruf yapabilirsiniz.

İşte şimdi doğru kişisel finansman kararları almak için bilmeniz gerekenler, böylece daha iyi bir finansal geleceği güvence altına alabilirsiniz.

Nereye okula gidiyorsun? Olur mu

Yüksek öğrenim bugünlerde ve ülke genelinde ucuz değildir Öğrenci kredi krizi hareketsizlik belirtisi göstermez. Ancak, bu bir üniversite eğitiminin veya hatta bir üniversite derecesinin büyük bir yatırım olamayacağı anlamına gelmez. Aslında, akıllı eğitim harcamaları hala istatistiksel olarak finansal açıdan çok daha istikrarlı bir geleceğe giden yoldur.

Saygı arkasındaki uzmanlar RN-BSN programı Diyelim ki anahtar basitçe matematikte. Kredilerinizi geri ödemenizi kolaylaştıracak bir kariyer yaptığınızdan emin olun. Bir okul için fazla para ödemezseniz, çok fazla para kazanmak için burs, çevrimiçi programlar ve başka yollar kullanabilirseniz akıllı olmak önemlidir.

İlk arabanıza ne kadar harcayacaksınız?

Genç yaşta para kazanmak istiyorsunuz, ancak bu büyük alımlardan kaçınabileceğiniz anlamına gelmiyor. Gerçek şu ki, hala konut ve ulaşım gibi pahalı şeyler için endişelenmeniz gerekiyor.

Arabalar, Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğunda seyahat etme şeklimizdir ve yaşayabileceğiniz çoğu yer bir şeyi zorunlu kılar. Ancak, bu bir öğrenci veya genç profesyonel olarak tatlı bir sürüşe ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Nispeten ucuz küçük arabalardan, birçok ucuz araç vardır. kurtarma araçları,

Yetenekli bir tamirci değilseniz, kurtarma aracı muhtemelen biraz fazla uzaktır. Ancak, güvenilir şekilde çalışan kullanılmış araçlardan bazılarını almak için kesinlikle çevrimiçi araç açık artırma sitelerini kullanabilirsiniz. İlk otomobilinizi satın almanızdan tasarruf etmek size daha fazla para kazandırabilir ve geleceğinize yatırım yapabilir.

Öğrenci ya da kariyer başlatıcı olarak nerede yaşıyorsunuz – ve nasıl?

Büyüdükçe, kendimizi yeni bir akran grubuna karşı ölçmeye başlarız. Çocukluğumuzda hayran olduğumuz yetişkinler. Birden biz de yetişkiniz. Bu yüzden dikkatli olun çünkü anne-babalarınız gibi yaşamaya çalışmak ya da maddi istikrarı olmayan eski tanıdıklar finansal bir tuzak olabilir.

Muhtemelen on yıllar sürdü Sen o Şu an içinde bulundukları finansal duruma ulaşmak için birkaç yıl önce mezun olan arkadaşlarınız bile yıllar önce sahip oldukları zenginlik ve yaşam standartlarını biriktirmek için mezun oldular. Yaşınızdaki arkadaşlar genellikle kiraya, eşyalar ve eşyalar için biraz daha az harcarlar.

Bu yüzden başkalarıyla rekabet etmemelisiniz. Bu sadece istikrarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı öncelik sırasına koymaya ve arzularını daha yavaş yerine getirmeye çalışın. Kira maliyetleriniz konusunda da dikkatli olun.

Çoğu durumda, genç insanlar kira için çok fazla para harcıyorlar ve kısa vadeli kredileri bir araya getirmek için kısa vadeli krediler almak neredeyse her zaman uzun vadeli finansmanınızın bir kaybı. Öğrencilerinizin hayatlarını mümkün olduğu kadar düşük fiyatlı tutun ve işyerine girdikten sonra hızlı bir şekilde büyüme arzusuyla mücadele edin.

Küçük kararları doğrultusunda nasıl tutarsın?

Şimdi yaptığınız büyük satın alımların uzun vadeli finansal resminizle ilgisi var. Ama bu da küçük olanlar olacak.

Evde yemek yapmak yerine Starbucks'ta satın aldığınız bu kahveler, gerçekten gerek duymadığınız video oyunları ve yalnızca bir kez giydiğiniz yeni kıyafetler cömert satın almalar...

Finansal geleceğinizi korumak için yapmanız gereken en son ve belki de en önemli şey olduğu için kişisel bir bütçe yap, Harcamalarınızı takip edin, yüksek getirili kredilerin geri ödenmesine öncelik verin ve harcamaları kendi takdirinize göre sınırlayın. do o ve daha iyi bir finansal geleceği hak ediyorsun.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Acemi Bağlı Ortaklık Pazarlama: Bu Gelir Nasıl Yaratılır?

Acemiler için satış ortaklığından para kazanma

Bağlı kuruluş pazarlamasında yeni misiniz? Ana blog yazarı olmak, blogunuz için gelir elde etmenin en …

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir