Başlangıç / Web sitesinden kazanın / Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Sosyal medya olmadan blog trafiği nasıl artırılır

Pinterest'in pek çok blogcuyu, Pinterest'in aynen onların nasıl patladıklarını söylediğini duyuyorsunuz. Veya blog trafiğini artıran Facebook ya da Instagram.

Yeni bir blogcu olarak, bu yeni bir başarı gibi görünüyor. Belki blogunuzu Pinterest ile hiç pazarlamamışsınızdır veya Instagram için işinizi nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz.

Peki, bir kitleyi çekebilir, okuyucularla bağlantı kurabilir ve sosyal medya olmadan blog trafiğinizi nasıl artırabilirsiniz?

Mümkün mü?

Evet! Ve ne biliyor musun?

Aynı zamanda çok etkili!

Elna Cain blogumda neredeyse 80.000 yandan görünüm ve sadece alır Sosyal trafiğin% 9'u! Bu blog, satışları, e-posta abonelerini ve trafiği tanıtmak için Pinterest'e güvenmiyor.

Henüz bir blog oluşturmadıysanız, ücretsiz blog kursumu okuduğunuzdan emin olun!

Sosyal medyada bir şey yoksa, yeni blogunuz için kullanabileceğiniz yedi taktik!

İşte bir blog yazısı okumaktan daha çok hoşlanıyorsanız videom. Lütfen YouTube kanalıma abone olun!

Sosyal medyayı kullanmadan blog trafiğinizi artırmanın 6 yolu

Blog ziyaretçilerini yeni blogunuza çekmek zor olmak zorunda değil. Şu anda öyle görünebilir, ancak bunun nedeni blog trafiğini oluşturmak için doğru taktikleri veya stratejiyi kullanmamanızdır.

Sosyal medya daha fazla trafik almanıza yardımcı olmazsa, blogunuzun trafiği artırdığından emin olmak için altı sütun taktikleri kullanmanız gerektiğini öğrendim.

1. Bloglarda yorum yapmaya başla

Tamam, bazı blogcular bloglara yorum yapmanın yüksek YG getirmediğini ve bunun zaman kaybı olduğunu söyleyebilir.

Yorumlarınızı blog trafiği için optimize etmiyorsanız ve bunun için çok fazla zaman harcıyorsanız, bu zaman kaybı olabilir. Blog yazılarını okumak zaman alır ve bunu haftada saatlerce yapmak istemezsiniz!

Hayır!

Bunun yerine, üç blog yazısını ziyaret etmek için günde beş ila on dakika veya hatta haftada bir seçim yapın. Oradan başla. Blog gönderisini okuyun ve okuyucuların okuyacakları bir yorum yazın!

Blog yorumunuzla konuşmaya başlamak istemezsiniz ve blog postasına kolayca ekleyebilirsiniz. Örneğin, direk emziriyorsa, döndürünüzü yeni bir uca aktarabilirsiniz.

Diğer ziyaretçiler muhtemelen yorumunuzu okuyacak ve hakkınızda daha fazla bilgi edinmek isteyeceklerdir!

Son olarak, yorumu doldururken blog adınızı adınızın yanına yerleştirdiğinizden emin olun!

Blog isminizi isminizin yanına koyarak, diğer ziyaretçiler meraklı hale gelir. Başkalarının blog yazılarını ziyaret ettiğimde ve yorumları blog adlarıyla gördüğümde, bu blogları ziyaret etmemden daha fazla olduğumu biliyorum!

2. Diğer kişilerin blog yazılarını paylaşın

Blog oluşturma bir topluluktur ve eğer bir blogcunun sırtını çizersen, varsayımsal olarak kaşımanı sağlarlar!

Bu nedenle, başkalarının yayınlarını sosyal medyada, e-posta bülteninizde veya bir Blogger arkadaşınızla paylaşmak her zaman iyi bir bloglama uygulamasıdır.

Gönderilerinizin paylaşılmasını sağlamak için taktiklerden biri, blog postanızda sormaktır! Bazı blog yayınları için, "Lütfen beni sıkıştırmayı unutmayın!"

İnsanların blog içeriğimi sabitlemesini sağlamak için bu yeterli!

3. Değerli ve kaliteli blog yazıları yazın

Tamam! Bu ipucu harika bir ipucu, ama özetleyelim ki –

İnsanlar sadece kendileri için bir şey olduğunda blogları ziyaret ederler. Buna WIIM faktörü denir (bu benim için var).

Blog postanız bir sorunla veya acil bir sorunla size yardımcı olmazsa, Twitter'da görüyorlarsa veya blogunuzda yer alırlarsa blog postanıza yönlendirilmezler. Bu nedenle, blogunuz için hedefiniz, kitleniz için bir sorunu çözen bir blog yazısı oluşturmaktır.

Örneğin, blog nişiniz gençleri eğitmekle ilgiliyse, gençleri olan hedef anne grubunuzu düşünün. Gençleri yetiştirmede en büyük zorluklarınız nelerdir?

  • kabadayı
  • kavga
  • depresyon
  • korku
  • Her zaman yetişkin olmaya hazır
  • Seninle bağlanmak
  • Doğruyu söylemek
  • Kurallara uy
  • Araba kullanmayı öğren
  • Arkadaş

Gençlerinize kitlenize yardımcı olmak için blogunuzda yayınlayabileceğiniz pek çok harika konu var. Bu konulardan birini alın ve paylaşabileceğiniz değerli ipuçlarıyla bir taslakta bölün.

Daha uzun blog gönderileri daha sık paylaşıldığından ve blogunuz için trafik oluşturduğundan, bu yayını uzun biçim bir katkı yapın.

Bu trafik arttırıcı içeriği oluşturmak için yardıma ihtiyacınız olursa, ana sınıfımı okuduğunuzdan emin olun!

4. Konuk Gönderme ve Podcasting'i Başlat

Konuk yazısı, blog girişinizi başka bir kullanıcının blogunda yayınlama fikridir. İdeal olarak, blogunuzla aynı alanda ve sizinkinden daha popüler olan bir blogda (örn. H. More Traffic) konuk olarak yayın yapmak istersiniz.

Bu, markanızı yeni ve geniş bir kitleye erişilebilir kılmanızı sağlar.

Konukların gönderebileceği yerleri bulmak için hızlı bir Google araması yapabilirsiniz. Ben yazdım Eğitim blogları + bizim için yaz,

Bir konuk gönderisini göndermek ve fikirlerinizi paylaşmak istediğiniz blogları bulun. Kabul edildiğinden emin olmak için, en popüler yayınları bulmak üzere Konuk Yayınları Blogunu arayın.

Örneğin, Imperfectly Perfect Mama'da misafir yazısı göndermek istiyorsanız, Buzzsumo'ya gidebilir, URL'ye girebilir ve yayınlarını sosyal medya paylaşımlarına dayalı en iyi performansla görebilirsiniz.

Şu anda en iyi katkıları yaz için çocuk etkinlikleri. Kapalı alandaki çocukların etkinlikleri için neden bir fikir üretmiyorsunuz? Bu, puanınızı kabul etmenin kolay bir yoludur.

5. Bir e-posta listesi başlatın

Trafik oluşturmanın en kolay yollarından biri bir grup sadık takipçiye sahip olmaktır. Bunlar blogunuzu ziyaret eden, yayınlarınızı paylaşan ve başkalarına sizden ve blogunuzdan bahsedenler!

Bu sadık kabileyi bir e-posta listesi başlatarak başlatabilirsiniz!

Burası daha kişisel olabileceğiniz, hikayelerinizi paylaşabileceğiniz ve ziyaretçilerinizle yepyeni bir düzeyde bağlantı kurabileceğiniz yerdir! Ve caddede? E-posta listenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Kazan-kazan!

6. SEO ile başlayın

SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve bu Google Trafik! Bu tür trafik, dayanıklı ve sağlam olduğu için EN İYİDİR. Bu yazının başında belirttiğim gibi, blogum Elna Cain, çoğunlukla Google tarafından ve sosyal ağlar tarafından ziyaret edilmiyor (bu blog için bir Facebook sayfam ve bir Pinterest profilim olmasına rağmen).

Organik veya SEO trafiği toplam trafiğimin% 72'sini oluştururken, sosyal trafik yalnızca% 10'unu oluşturuyor.

Yayınlarımı paylaşmak ve içeriğime bağlamak için içeriğimi anahtar kelimelerle optimize etmeyi ve nişlerimdeki etkileyicilerle güçlü ilişkiler kurmayı başardım. Mesela serbest yazı hakkında röportaj yaptım.

Serbest yazı için iletişim noktası budur!

Zaman içinde bu bağlantılar, blogumun trafiğini artırmaya yardımcı olan ortak projeler üzerinde işbirliğine gitmeme yardımcı oldu!

Bu yüzden SEO'ya odaklanıyorsanız, önce değere ve başkalarına nasıl yardımcı olabileceğinize odaklanın. Niş alanınızdaki etkileyicilerle tanışın, içeriğini paylaşın ve zamanla her ikisi de bir çekilişe girebilir ya da bir blog postasına gönderebilir ve sosyal ağlarda etiketleyebilirsiniz!

Bütün bu sosyal sohbet, blogunuzu öne çıkaracak!

Blog trafiği tarifi var mı?

Evet! Var! Bu her niş ve her blogcu için çalışan kanıtlanmış bir reçetedir! Birçok blog başlattım ve şu anda birçok blogum var! Bu stratejileri test ediyorum ve izleyicimin trafik oluşturmasına yardımcı olmak için yalnızca en başarılı taktiklerimi paylaşıyorum.

Peki ne bekliyorsun?

Bana blogunuzu sosyal medya olmadan nasıl artırabileceğinizi söyleyin!
Source link

Kontrol Ediliyor

Kanıtlanmış Bir Planla Nasıl Para Kazanılır

Kanıtlanmış Bir Planla Nasıl Para Kazanılır

Yeni yıl için bir ana blog başlatmak istiyorsun! Yay! Bloglamaya başladığımda ikizlerim hala bebeklerdi. Yeni …

54 2019’da web sitesi trafiğini arttırmanın kolay yolları

54 2019’da web sitesi trafiğini arttırmanın kolay yolları

Web sitenize gelen trafiği artırmanın basit ancak etkili yollarının olduğunu biliyor muydunuz? Biliyorum – Yeni …

Harika blog gönderileri oluşturmak için blog gönderim şablonum (yeni bir blogcu olarak)

Harika blog gönderileri oluşturmak için blog gönderim şablonum (yeni bir blogcu olarak)

Sıkışmış, bunalmış ve blogunuz için endişeleniyorsunuz. Bir çocuk bir şekerci dükkanında başladığı kadar coşkuyla bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir