Başlangıç / Online işler / Şu anda başlayabileceğiniz 10 kişiyi borçsuz kişi

Şu anda başlayabileceğiniz 10 kişiyi borçsuz kişi


Birçoğumuz için borçsuz olmak bir hedef. Ve size söyleyeyim, bu son ödemeyi kredi kartınızla, araç kredinizle veya hatta ipoteğinizle yapmak zorunda olduğunuza dair bir his yok (bu olay bir partiyi hak ediyor!).

10'un üzerinde borçsuz alışkanlık edin

Karşı karşıya kaldığınız borcun seviyesine bakılmaksızın borcunuzu başarıyla gidermenize yardımcı olabilecek 10 basit alışkanlık vardır.

1. Bütçe oluşturun


Bütçe olmadan borçsuz kalamazsınız. B kelimesi sizi korkutuyorsa, bunu bir harcama planı olarak düşünmeye çalışın.
Hepsi bu kadar – paranızın gittiği bir plan. Böylece tüm ödemelerinizi ve borçların geri ödenmesi de dahil olmak üzere diğer yükümlülüklerinizi yerine getirebilirsiniz.

Bütçeyi de dahil olmak üzere birçok farklı yol vardır. Bütçe 50/30/20 Her kategoride harcayabileceğiniz gelir yüzdesini hesapladığınız Sıfır tabanlı bütçe her bir doların sizin için çalışabileceği ve daha fazla yükleyebileceğiniz (favorim dahil) geriye doğru bütçe).

2. Düzenli bir harcama çılgınlığı başlatın

Para tasarrufu borcun tam tersidir. Bankada birikiminiz varsa, eksiklikleri karşılamak için borcunuzu artırmanıza gerek yoktur.

Bu nedenle koruyucular çok borçlu kişilere göre daha az stres altındalar. Kenarlarından hatalı bir çamaşır makinesi olmadığını biliyorsunuz.

başlangıç düzenli bir miktar tasarruf Her ne zaman ödeme alırsanız – sadece 5 dolar olsa bile – hesap bakiyenizin çok hızlı büyüdüğünü göreceksiniz.

3. Fedakarlık yapmaya hazır olun

Etrafında bir yol yok. Borçlarını ödemek için harcamalarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Bu, bir ay boyunca et yemek zorunda olmamanız veya araba kullanmak yerine yaya ya da bisikletle çalışmaya gitmeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Bu zor görünebilir, ancak insanlar uyarlanabilir varlıklardır ve fedakarlık yapmaya hazır olduğunuzda aklınızdaki her şeyi kesinlikle yapabilirsiniz. daha Burada tasarruflu hayat ipuçları

4. Gelirinizi arttırmanın yollarını bulun

Bazen bütçeniz o kadar dardır ki borç için kullanılabilecek başka bir dolar bulamazsınız. Bu durumda, gelirinizi arttırmanız gerekir.

Bu, işte maaş zammı istemek, terfi başvurusu yapmak veya tamamen işlerini değiştirmek anlamına gelebilir.

Benim için en kolay yol, bir tane inşa etmekti. sayfa telaş, Evden fazladan para kazanabileceğim çevrimiçi görünümleri seviyorum. İşte bazı fikirler >>

5. Para ve borçlardan bahsedin

Arkadaşlarınız ve aileniz size kahve sunmadığınızı veya yakın zamanda bisiklete binmenin bir sevinç aracı olduğunu keşfettiler. Öyleyse onlarla konuş.

Ne yaptığını ve nedenini bul. Tecrübelerime göre insanlar para, tasarruf ve borçlardan her söz ettiğimde aydınlatıyor.

Bu sadece yeterince konuşmadığımız bir şey ve hikayenizi paylaşarak, kendilerini daha iyi bir finansal pozisyona getirmek için başka birinin bu adımı atmasına yardımcı olabilirsiniz.

6. fiyatları pazarlık ve satın


Artık paranızı borçla mücadelede güçlü bir silah olarak görüyorsunuz. Masraflarını acımasızca halletmenin zamanı geldi.

Burada Yeni Zelanda'da hepimiz Pak & # 39; Save'de (kivi olmayan okuyucular için ahır gibi ucuz bir süpermarket) alışveriş yapmanın New World'de (keyifli, ama daha pahalı bir süpermarket) daha ucuz olduğunu biliyoruz. ).

Daha ucuz bir süpermarkette, haftalık alışveriş faturanızdan kolayca 20-30 ABD Doları tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca, elektrik faturanızı keserek daha az harcayabilirsiniz (Electric Kiwi kullanıyorum ve ücretsiz elektrik saatimi maksimum kullanıyorum), çevrimiçi alışverişlerde geri ödemeli siteler kullanıyor ve hediye olarak ücretsiz hediye kartları alıyorsunuz.

Yeni bir ürün denemek istiyorsanız, satın almadan önce üreticiden ücretsiz bir ürün numunesi istemek iyi bir fikirdir.

Borcu olmayan insanlar harcamalarını bir yaşam tarzı olarak kurtarır ve azaltır.

7. Daha fazla borç almaktan kaçının

Öncelikle, bir tasarruf planı uyguladıktan, gelirinizi arttırmanın yollarını bulduktan ve harcamalarınızı azaltmaya başladığınızda, daha fazla borç almaktan kaçınmalısınız.

Bu şimdi zor, çünkü ödeme yaptığınız için kredi kartı limitleri otomatik olarak düşmüyor.

Fon harcamaya başlamanızın muhtemel olduğunu düşünüyorsanız, borçlarınızı borç bakiyesi azaltılmış bir bakiye ile konsolide etmek ve plastiği bir kez ve herkes için kesmek faydalı olabilir.

Borç almamak için yapmanız gerekenleri yapın. Borçsuz yaşamayı unutmayın, burada amaç budur.

8. Kendine büyük bir hedef belirle

Motivasyon düştüğünde, bir hedef belirleyin Tatile gitmek ya da belki ilk evini al seni tekrar yola sokabilirmiyim Evde, üzerinde çalışacak ve takıntılı bir şekilde tasarruf edecek bir şeyimiz olmalı.

Yurtdışında bir tatil yapmayı planlıyorsak, yerel para biriminde biriktirdiğimiz her bir doları düşünmeyi seviyoruz. Kocama, "Meksika'da, bir taco için yeterli olan on peso" derim. Her doların önemli olduğunu hatırlamamıza yardımcı oluyor.

9. Sabır bir erdemdir

Borçsuz yaşayan çoğu kişi borçtan çıkmanın kolay olmadığını bilir.

Borçlu olmayı kabul etmenin ve borçları geri verirken hayattaki ücretsiz şeylerin tadını çıkarmanın yollarını bulursanız, daha zor zamanlarda ustalaşacaksınız (birçokları olacak).

10. Kilometre taşlarını kutlayın


Çok yol katettin bebeğim! Başarılarının saçmalıklarını kutla. Beş basamaklı borçlarınız varsa veya sadece bir ödemeyi iptal etmek istiyorsanız.

Piknik ya da iyi bir şişe şarapla ne kadar ileri geldiğinin farkındaysanız, ya da Salı günü sinemaya bile giderseniz, bir sonraki seviyeye ulaşabilirsiniz.

Emma

Selam, ben Emma. Oğlum doğduğunda 2012 yılında finansal özgürlük kazanmaya başladım. O zamandan beri borçlarım geri ödendi, para biriktirdim ve çevrimiçi ve pasif gelir akışları oluşturdum. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Emma

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Amazon Prime - was bringt eine amazon Prime Mitgliedschaft

Para harcamayı bırak – tekmelemede 6 tuzak gerekir – FİNANSAL HACKER

Bu hatalardan düzenli olarak geçiyor musunuz? Para harcamak için 6 tuzak ve nasıl idare edersin! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir