Başlangıç / Online işler / Üniversite diploması olmadan 14 yüksek ücretli iş

Üniversite diploması olmadan 14 yüksek ücretli iş

Dört yıllık bir üniversite diplomasının ciddi bir sezgiden kaynaklanan maliyeti, bugün yirmi yıl öncesine göre beş kat daha yüksektir. Bu şok edici bir istatistik. Öğrencilerin birçoğunun, öğrenimlerinin ödemesini kolaylaştırmak için öğrenci kredileri kullandıkları dikkate alındığında, ödenmemiş krediler için federal borcun şu anda 1,6 trilyon doları aşması şaşırtıcı değildir.

Ancak, adınızın ardındaki üniversite diploması mutlaka mezun olduğunuzda bir iş garantili olduğunuz anlamına gelmez. Birçok öğrenci kendi lisans derecesini bulur. İnsani çalışmalarda ve psikolojide işyerinde çok az pratik değer var.

Sonuç olarak, üniversiteden her zamankinden daha fazla öğrenci, karşılayamayacakları borçları ile mezun oluyor ve geri ödeme kabiliyetine sahip değil. Tüm öğrenci kredileri esasen hükümet tarafından verilen federal krediler olduğundan, öğrencinin ödemeyi geciktirmesi durumunda, vergi mükellefi faturayı kesmek zorundadır. Bazı analistler, kitlesel bir öğrenci kesintisinin bir sonraki mali krizin başlangıcı için tetikleyici olabileceğini söylüyor.

Öğrenci borç istatistiklerini göz önünde bulundurmak

Öğrencilerin mevcut borç durumlarına bakıldığında, Federal Hükümetin mali sağlığına bir bakış sağlar. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrencilere 45 milyondan fazla kredi borçlanıyor ve son çeyrekte yalnızca öğrenci kredileri yaklaşık 30 milyar dolar arttı. Ortalama öğrenci kredisi 37.000 doların üzerinde, bazıları 100.000 doların üzerinde.

Tüm öğrenci kredilerinin yüzde 10’undan fazlası şu anda temerrüde düşmüş veya temerrüde düşmüş, vergi mükellefleri maliyetleri karşılamaktadır. Son 30 gün içinde, hükümet yeni borçlarda 32 milyar dolardan fazla yer ayırdı.

Kredi programına göre öğrenci kredileri borç istatistikleri:

Doğrudan krediler 1.1503 trilyon ABD Doları 34,2 milyon borçlu
FFEL krediler 281,8 milyar dolar 13,5 milyon borçlu
Perkins kredileri 7,1 milyar dolar 2,3 milyon borç alan
Toplam (tüm federal eyaletler) 1.4392 trilyon dolar 42,9 milyon borçlu

Üniversiteye gitmek ne zaman iyi bir fikirdir?

STEM’in bilim, mühendislik, mühendislik ve matematik alanlarına girerken, bu özel MINT kariyer yolunda başarılı olmanız için gereken bilgi için iyi bir temel sağlar.

Bu durumda, eğitim kaçınılmazdır ve gelecekte başarılı olmak için gereklidir. Aday olan öğrenci, seçtiği ders için doğal bir hediye göstermeli ve velileri talep ettiği için üniversiteye gitmemelidir.

Koleji atlamak ne zaman iyi bir fikirdir?

Günümüzün ekonomik ortamında, çocukları üniversiteye götürmek için ebeveynlerden ve kurumlardan daha büyük bir baskı olmadı. Aynı zamanda, nitelikli mezunlar için hiçbir zaman daha az iş fırsatı olmamıştır.

Bu bilmece, bazı potansiyel öğrencilerin, öğrenci partileri ve sınıflardan kaçınmaya özen göstermeleri ve bunun yerine liseden sonra işgücüne girmeleri gerektiği anlamına gelir. Kariyerleri için net bir yönü olmayan öğrenciler, üniversiteden kaçınmalıdır – eğitim alanında kaç mezunun hiç çalışmadığı şaşırtıcı.

İş deneyimini toplamak, yeni nesil çocuklara iyi oldukları bir becerinin bulunmasının değeri ve önemi hakkında öğretmek için en önemli adımdır. Uzmanlık alanıyla ilgili olmayan ve borcunda 37.000 dolar olan bir işi almak için üniversitede dört yıl geçirmek yerine, kişi şirket merdiveni içinde yolunu bulabilirdi.

İş deneyimi, bugünün ekonomisinde bir derece kadar değerlidir ve birçok iş, kariyer basamaklarını yükseltmek için verilen sözlerle, sadece liseden sonra tamamlanan yeni işe alımlar için mükemmel giriş seviyesi paketleri sunar.

Burada, üniversite diploması gerektirmeyen, 100.000 $ ‘ın üzerinde maaşlı, yüksek maaşlı 14 iş örneği bulunmaktadır.

1. İşletme sahibi

Küçük işletmeler Amerikan ekonomisinin can damarıdır. Fikirlerini uygulamaktan yaşamak isteyen girişimciler, tüm ülkeye katkıda bulunan bir iş kurmayı dört gözle bekleyebilirler. Girişimciler istihdamı teşvik eder, vergi öder ve GSYİH’yi artırır. Her topluluğun değerli üyeleridir.

işletme sahibi

Bazı işletme sahipleri vahşi başarılar yaşarken, bazıları ise geçimini sağlar. Ancak, operasyonun ilk beş yılında hayatta kalan girişimciler, her ay yüz binlerce, hatta milyonlarca dolar kazanma şansı ile yüzde 95’lik bir başarı oranını dört gözle bekleyebilirler.

2. Emlakçı

Gayrimenkulden ve satıştan hoşlanıyorsanız, kariyerinizi emlakçı olarak düşünün. Acentenin ortalama maaşları yıllık 30.000 – 180.000 $ arasında değiştiğinden, başkalarının varlıklarını satmak veya kiralamak size iyi bir yaşam sağlayabilir.

Gayrimenkul Ajanlar

Gayrimenkul ticareti bir lisans gerektirir, ancak lise diplomasına sahip olan herkes emlak sınavları için başvurabilir ve bu bir üniversite diploması kadar maliyetli değildir. Başarılı emlakçılar çok çalışıyor ve çoğu hafta sonları ve hafta sonları bile beklemede kalma seçeneğine sahipler.

3. Satış Danışmanı

Yöneticilere ve yetenekli profesyonellere göre, işgücünde en yüksek ücretli işler satış işleridir. Alışveriş merkezindeki Verizon büfesinde çalışıyorsanız, egzotik otomobiller veya özel uçaklar satmak, kısa sürede yılda 100.000 ABD doları kazanmaz.

Verkaufsberaterin

Büyük satıcılar eğitimin değerini anlar. Ücretsiz olarak çevrimiçi olarak erişilebilen başarılı satış eğitmenlerinin yüzlerce YouTube videosu ve satış becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok satış danışmanı bulunmaktadır. Satış eğitiminde yapmanız gereken tek yatırım tam size göre. Ne kadar çok pratik yaparsan o kadar şanslısın.

4. Hava trafik kontrolörü

Hava trafik kontrol cihazlarının üniversite diplomasına ihtiyacı olmadığını öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu insanlar uçakları koordine etmenin stresiyle – temelde kırılgan insanları gökyüzüne taşıyan devasa metal parçalarıyla – mücadele ediyorlar.

Her ne kadar havayolu iş adayları bir dereceye ihtiyaç duymasalar da, işe uygun olmalarını sağlamak için yoğun sınavlara ve psikolojik testlere tabi tutulmalıdırlar. Hava trafik kontrolörü olarak yapabilirseniz, yılda ortalama 150.000 ABD Doları tutarında maaş alabilirsiniz.

5. Sanal Asistan

Sanal bir girişimciye sanal asistan olmak, para kazanmanın harika bir yoludur. İnternet erişimiyle dünyanın her yerinden evden çalışmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu özgürlük düzeyi, şimdiye kadar sahip olduğunuz diğer kişisel asistanlık işlerine benzemez. Bazı durumlarda, işvereninizi görmeyebilir ve onunla yalnızca sanal haber kanalları ve e-postalar aracılığıyla sohbet edebilirsiniz.

Sanal Asistan

Çoğu VA işine çok iyi para ödenmiyor, ancak doğru eğitim ve deneyimle, yılda 100,00 ABD dolarından fazla ödeme yapan bir VA pozisyonu bulmak mümkün.

6. Tesisatçı

Üniversiteyi ticaret yapmak için terk etmek harika bir fikir. Amerika yeni esnaftan yoksundur ve elektrikçiler, makinistler ve tesisatçılar gibi birçok iş kaybedilen bir sanat haline geliyor. Dünyanın her zaman tesisatçılara ihtiyacı olacak – tuvalet tıkandığında ve yerde su varken başka kimi arayacaksınız?

tesisatçı

Nitelikli su tesisatçıları eğitimlerini tamamladıktan sonra yılda 100.000 ABD Dolarından fazla kazanabilirler.

7. İtfaiyeci ya da polis

Liseden sonra topluma geri bir şey vermek istersen, yerel itfaiyeye veya polise kayıt ol. Bu toplum hizmetleri, sınavları geçmeniz durumunda öğrencilere ücretsiz eğitim ve garantili ekip alanı sunar.

Polis ve İtfaiyeci

İlk maaş, deneyimsiz bir polis veya itfaiyeci için olağanüstü olmasa da, lider olmayı seçerseniz, yılda altıdan fazla sayı kazanmayı bekleyebilirsiniz.

8. Site Yöneticisi

Yaz aylarında para kazanmak için işgücüne katılan birçok lise mezunu inşa etmeyi tercih ediyor. Bu meslek, başlangıçta çok zor bir iştir. Bununla birlikte, çoğu müteahhit duvarları yıkmak için bir inşaat mühendisliği derecesi gerektirmez.

yönetici,

Bina zor iş olsa da, başarılı bir müteahhit olmanız için gereken becerileri verir. Liseden mezun olduktan sonra inşa etmeye başlayan çoğu öğrenci, yirmili yaşlarının sonlarına gelindiğinde müteahhit olarak sınıflandırılır.

Yol boyunca, yolculuğunuzun bir parçası olarak site yönetimine dahil olmayı bekleyebilirsiniz. Site yöneticileri yılda 40.000 ile 130.000 dolar arasında kazanıyor.

9. Bilgi Teknolojileri Müdürü

Tech, ABD ekonomisindeki en yüksek ücretli işlerin bir kısmını sunuyor. Facebook, Apple, Amazon ve Google gibi teknoloji devleri sürekli yeni yetenekler arıyor. Pek çok programcı, mesleklerini geliştirmek için üniversiteye gitmiyor ve dünyadaki en iyi programcılardan bazıları 25 yaşın altında.

Bilgi Teknolojileri Müdürü

BT departmanları ağ sorunlarını çözmek için teknisyenlere ihtiyaç duyarlar ve çoğu BT teknisyenine yalnızca yerinde eğitim verilir. Kurumsal bir BT departmanına sahipseniz, yıllık maaşların yılda 50.000 ile 125.000 dolar arasında olmasını bekleyebilirsiniz.

10. Radyolog

Radyologların tıp alanında çalıştıkları göz önüne alındığında, radyolojide bir kariyere başlamak için sadece bir önlisans derecesine ihtiyaç duymaları şaşırtıcıdır. Radyasyon terapistleri bilgi ve deneyimlerine uygun tazminat alırlar ve kıdemli radyologlar yılda 116.000 dolar kazanmayı bekleyebilirler.

radyolog

ABD’de 2018’de 600.000’den fazla ölümden sorumlu olan kanser ile doktorlar 2019’da 1.7 milyon daha kanser teşhisi konacağını tahmin ediyorlarsa radyoterapi büyüyen bir sektör haline gelecektir.

11. Şef

Yemek yapmak için yeteneğiniz var mı? Modaya uygun, lüks bir restoranda nitelikli bir Souses şefi veya şefi olursanız, yılda 150.000 ABD doları maaşla kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, yemek pişirme sanatının öğrencileri, gıda endüstrisinin nasıl yapılacağı da dahil olmak üzere hizmet endüstrisinin karmaşıklıklarını öğrenmek için otel okulunu ziyaret etmeleri gerekebilir.

şef

Bu öğrenciler işgücüne girer girmez, mutfakta önemli bir maaş paketi almanın saatler alabileceğini göreceklerdir. Ancak, aday aşçılar kariyer tercihlerini tutkuyla sürdürdüğü için, çoğu sektörde başarılı olmak için uzun saatler çalışmayı umursamıyor.

12. Serbest yazar

Lisede iyi derecede İngilizce, doğal derecede İngilizce bilgisi varsa, mezuniyet sonrası kariyer yapmak için mükemmel bir yoldur. Çoğu yazar asgari maaşla başlarken, yeteneklerini geliştirirken maaşlarını da artırabilir.

Serbest yazar

Yazar kariyerine devam ederse, her yıl kendisini içeren kendi yazarlık şirketini, blogunu veya hizmetini kurma fırsatı bulabilir. 100.000 dolar veya daha fazla maaş.

13. Profesyonel sporcular

Bazı yetenekli insanlar mezun olduktan sonra profesyonel sporda kariyer yapmayı tercih edebilir. NFL ağında iyi performans sergiliyorsanız veya basketbol sahasında bir şey vaat ediyorsanız, size ücretsiz eğitim veren bir üniversite bursu alabilirsiniz.

Profesyonel atlet

Birçok profesyonel spor takımı mezun olduktan hemen sonra sporcu kiralar ve takımları için oynamak için çok fazla para öderler.

14. Dijital Göçebe

Bazı lise mezunları şanslarını internette bulmaya çalışabilirler. FBA (Amazon tarafından yerine getirme) gibi bir e-ticaret şirketi kurarak, üçüncü taraf ürünleri çevrimiçi olarak satarak çevrimiçi gelir elde edebilirsiniz.

Dijital göçebe

Çevrimiçi bir gelir elde ederek, dünyanın istiridye olduğu bir VA ile aynı konumdasınızdır ve internet bağlantısı olan herhangi bir destinasyondan çalışabilirsiniz.

Sarma – Öğrenci Borç Tuzağından Kaçının

Bu makale, okuyucunun üniversite diplomasının hiçbir değeri olmadığını düşündüğü bir senaryo sunabilir. Ancak, bunun amaçlanmadığını temin ederim. Eğitim amacına hizmet eder, ancak gerçek şu ki, birçok insan gelecekteki kariyerleri için değeri olmayan kurslara katılmaktadır.

Belki de duruma farklı bakma zamanı gelmiştir. İnsanlar liseden on yıl sonra çalışmak ve yalnızca otuzlu yaşlarında ders çalışma fırsatına sahipse? Belki de bu yaklaşım öğrencinin maaşından kredisiz bir şekilde kredisini almak için yeterli tasarruf sağlayacağı anlamına gelirdi.

Aday öğrenci, seçtiği kariyere yarar sağlayan bir kursu incelemek için daha iyi bir konumda olabilir mi?

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmak için

Hiçbir şey elde edemediğinizi hissediyorsunuz ve saat 6:00 oldu mu? Zaten tam bir görev listesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir