Başlangıç / Online işler / Uzaktan çalışmanın üretkenliğinizi artırabilmesi için 3 basit neden

Uzaktan çalışmanın üretkenliğinizi artırabilmesi için 3 basit neden

Olağanüstü bir yaşam deneyiminin yanı sıra dünya çapında seyahat etmek için çalışmak ve işbirliği yapmak, daha üretken, motive ve içerik kazanmak için gerçek bir fırsattır.

Bunun kanıtı, ünlü Amerikan araştırma kurumu J. Walter Thompson Intelligence tarafından yürütülen 2018'de The Future 100: İzlenecek Trendler ve Değişim başlıklı bir çalışma.

Çoğu için, etiketlerden farklı olarak, dijital göçmenlerin çoğunun genç "30 yaşın altında" bulunmadığını, dünyanın dört bir yanındaki omuzlarda sürekli bir sırt çantasıyla yaşamadıklarını, ancak yalnızca bekarlardan ve çalışmalardan oluştuğunu bilmek sürpriz olabilir. sadece bir serbest meslek sahibi olarak değil.

Mayıs 2016'da (ve zaten üç yıl geçti), dünya çapında 500'den fazla dijital göçebe örneği üzerinde yapılan bir anketten elde edilen veriler bu inancı reddetmeye yardımcı oldu.

Aslında, bu anket bunların yalnızca% 29'unun 26 ila 30 yaş arasında olduğunu, dijital göçebelerin% 33'ünün 30 yaşın üzerinde (31-36 yaş) ve şaşırtıcı bir şekilde% 18'inin% 37 ile 45 yaş arasında olduğunu göstermiştir. ve 70 yıl.

Ankete katılanların çoğu (% 64) serbest çalışma yapmadıklarını, her zaman seyahat etmediklerini, ancak uzun süre bir ülkede (birkaç ay) kaldıklarını ve her zaman çalışacakları bir “tabanı” olduğunu belirtmişlerdir. ,

Neden tüm dünyada giderek daha fazla insan dijital göçebeler olmayı seçiyor?

Alan kısıtlamaları olmadan çalışmak, çalışmak istediğiniz yeri seçebileceğiniz ve aynı zamanda yeni deneyimler edinme, yeni ülkeler ve kültürleri tanıma ve bizi bir hale getirecek yeni yaşam türlerini deneyimleme fırsatı bulabileceğiniz anlamına gelir. daha özgür ve daha mutlu hissediyorum.

Sadece değil Farklı yerlerden uzak çalışmak, yalnızca olağanüstü bir yaşam deneyimi değil, aynı zamanda iş ve yaşam tarzımızla daha üretken ve mutlu olmak için gerçek bir fırsattır.

Kanada'nın kuzeyindeki aşırı soğuk bölgelerde yaşayabilirler, bazı şehirlerde sıcaklık inanılmaz bir -50 ° C'ye ulaşabilir. Su hatlarının donmasını önlemek için HeatLine.com gibi bir sistem kurduğunuzu hayal edin. Veya tüm yıl boyunca sıcak sıcaklıkları yaşayabileceğiniz güneşli Florida'yı seçin. Oraya taşınmayı (birkaç ay bile olsa) hatırlıyorsanız, Bradenton'da harika hareket edenlerin olduğunu unutmayın.

Dijital göçebe olma olgusuyla ilişkilendirilen diğer bir avantaj, “uzaktan çalışmayı” kullanan şirketlerin, bulundukları yer ve ülkeden bağımsız olarak, dünyanın en iyi insan kaynağına ve dünyanın en iyi yeteneğine erişmek için birincil çalışma yöntemi olarak kullanmalarıdır. bulunmadan veya yerel olarak mevcut olmadan.

Dünyada herkesin tercih ettiği yerden özgürce çalışabileceği daha fazla “uzaktan-dostu” şirket var.

Uzaktan çalışma neden verimliliğinizi artırabilir?

Başka bir yere gitme ve dünyayı bir ofis olarak seçme özgürlüğü, sürekli işte her zaman istikrar, güvenlik ve istikrar arayanlar ve ofisi her zaman bir iş yeri ideal olarak görenlere paradoks gibi görünebilir!

Gerçek şu ki, esneklik ve sabit ve garantili bir yerin artık varolmadığı gibi olağan klişelerden öte, fikir aynı masada veya şirkette bir ömür boyu çalışmak, daha güncel ve güncel olmamaktır. Bugün çoğu insanın neyi arzu ettiği.

İşin aslı, birçok insanın geleneksel işlerin getirdiği katılık ve kısıtlamalardan, katılığa bağlılıktan, zaman çizelgelerinden ve katılımdan kurtulmaya muhtaç olması gerektiğidir.

Özellikle gençler, kişisel projeleri hayata geçirme konusunda güçlü bir içsel dürtü hissederler, kendilerini test etme, uluslararası deneyim kazanma, kişisel ve mesleki gelişim, yeni gerçeklikler tanıma ve diğer insanlarla iletişim kurma gereksinimi duyarlar.

Uzaktan çalışma bu eğilimi güçlendirmiştir, çünkü uzaktan çalışma yalnızca evden çalışmak değil, aynı zamanda her yerden de çalışmak anlamına gelir.

Uzaktan dijital göçebe olarak çalışmak ve harika bir yaşam deneyimi neden işimizle daha üretken ve daha memnun olmamıza yardımcı olabilir?

1. Özgürlük

Gittikçe daha fazla insanı geleneksel bir işin kısıtlarından kurtarmaya ve uzaktan çalışmaya iten temel motivasyon, öncelikle ve daha özgür hissetme arzusudur.

Yaşamlarını organize etmekte, yeteneklerini ifade etmekte özgür, çalışacak yer ve zamanı seçmekte özgür, ideal yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına göre modellemekte özgürler.

Özgürlük birçokları için önemli bir değerdir.

Tamamen tatmin olmak ve elinizden gelenin en iyisini vermek için daima rehberlik değerlerinize göre yaşamalı ve hareket etmelisiniz. Özgürlük önemli bir değer olduğunda, ne olduğunuzu ve ne olmak istediğinizi bastırmakla tehdit eden rutinden gerçekten kurtulmanıza izin veren deneyimleriniz olmalıdır.

Aynı yerde yaşamak, günde 8-10 saat aynı yerde çalışmak, ister evde, ister ofiste, bu durumda pek farketmez. Kesinlikle özgürlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi yol değil.

Aksine: farklı yerlere gitmek, fiziksel ve zihinsel sınırlarımızın içinde ve ötesine geçmek, gün içinde zaman geçirmek, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak, farklı kültürlerle uğraşmak ve yerlere yeni güçlendirici ilişkiler geliştirmek, Bu işlemi kolaylaştırmak, özgür hissetmenin en iyi yoludur.

Özgürlük ihtiyacınızı yerine getirirken, kendinize olan saygınızı önemli ölçüde arttırır ve yaptığınız işte daha güvende ve daha iyi hissedersiniz.

2. mutluluk

Mutluluk ve üretkenlik arasında açık ve net bir bağlantı vardır.

Olumlu duyguların işyerinde üretkenlik kalitesini ve miktarını artırabileceği kanıtlanmıştır.

İşyerinde mutluluktan bahsederken, göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı husus vardır. Üzerinde çalışılacak yer ve mekanlardan biri şüphesiz bunlardan biri.

Gerçek şu ki, verimliliğinizi artırmak ve daha iyi yaşamak için her zaman daha mutlu hissettiğiniz yerlerde çalışmalısınız.

Uzaktan çalışma size her yerde çalışma fırsatı sunar. Ev, ortak çalışma alanı, deniz, dağlar, kırsal yerler, şehir, bu mutlu yerler statik değildir, ancak yaşadığınız döngüye göre değişir.

Doğru zamanda doğru yerde olmak, rahat olmanız gerekenleri, kendinizle ve kendinizi bulduğunuz çevre ile uyum içinde nasıl dinleyeceğinizi bilmek anlamına gelir. Bu durumda, daldığınız doğa ve ekosistem doğru kullanılırsa harika bir kaynak olabilir.

Geçmişte çok rahat hissettiğiniz yerler hakkında bir an düşünün. Bu şekilde, hangi yerlerin daha iyi çalışabileceği, daha mutlu ve daha üretken olabileceği hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

3. Yaratıcılık

Yaratıcılık, bugün olmadan yapamayacağınız bir beceridir.

Günümüz işgücünün yaratıcı düşünce ve teknolojiyi farklı ama giderek artan şekilde bağlantılı endüstrilerde birleştirebilecek profesyonel kişilere ihtiyacı vardır.

Ocak 2016'da, Dünya Ekonomik Forumu, işyerinde 2020'ye kadar esas olacak becerileri ortaya koyan "İşlerin ve Becerilerin Geleceği" başlıklı bir rapor yayınladı.

İlk üç yerde bulacaksınız: karmaşık problem çözme (sorunları çözmek için özerk davranma yeteneği), eleştirel düşünme ve yaratıcılık.

Psikologlar ve sinirbilimciler, yeni fikirler geliştirmenin, yaratıcılığı teşvik etmenin ve eleştirel düşünmeyi geliştirmenin farklı yerlerden geçmek, seyahat etmek, yeni insanlarla ve yeni kültürlerle etkileşimde bulunmak için önemli bir adım olduğunu göstermiştir.

Nedeni basit: Yaratıcılık nöroplastisite veya beynimizin değişme kabiliyeti ile ilişkilidir. Sinirsel yollar çevre ve alışkanlıklardan etkilenir, bu da değişimlere karşı duyarlı oldukları anlamına gelir.

Yeni manzaralar, yeni sesler, kokular, diller, zevkler, yeni duygular ve bakış açıları beyninizdeki farklı sinapsları tetikler ve zihninizi canlandırabilir. Yaratıcılık sadece daldırma, katılım ve yeni deneyimlere adaptasyon ile gelişir.

Bunlar uzaktan çalışmanın üç ana nedeni. Farklı yerlerde olmak iş ve yaşam tarzınızla daha üretken ve mutlu olmanızı sağlayabilir.

Bununla birlikte, herkesin ihtiyaçlarının bir parçası olduğu ve yapıcı ve güçlendirici ilişkiler kurma ihtiyacı olduğu için, göz önünde bulundurmanız gereken başka önemli bir husus vardır.

Bu nedenle, evinizde farklı yerlerde hissetmenize, basit bir şekilde yapmanıza ve her şeyin motoru olarak ilişkinin gücünü harekete geçirmenize izin veren yeni bir paradigma geliştirmek gereklidir.

Ve sen, uzaktan çalışıyor musun?

Lütfen deneyiminizi burada paylaşın ve yorumlarınızı aşağıya bırakın, teşekkürler!

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir