Başlangıç / Satış Ortaklığı / Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yorumlara blogumda net ve SEO dostu bir şekilde nasıl yanıt verebilirim?

Yani liseden beri blogunuzu yaratmayı hayal ediyordunuz ve üniversitedeyken bir blog üzerinde çalışmaya bile başladınız.

Blogunuzun faydalı ve ilginç olmasını istersiniz. Bloglar genellikle bilgilerini veya tutkusunu bir şeyler paylaşmak isteyen kişiler tarafından oluşturulur. Başkalarının deneyimlerinden öğrenmek, birçok yeni ve yararlı bilgi bulmak ve tüm tipik hatalardan kaçınmak için harika bir yoldur. Ancak, bir blog için yazma ile ilgili asıl sorun, hedef kitlenizi nasıl bulacağınız ve ona ulaşacağınızdır.

Blogunuz için yazmaya başladığınızda dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Ancak, yorum bölümünün okuyucularınızla konuşması önemlidir.

Blog yorumlarına cevaplar

Söz konusu konuya gelince, önce yorumlara cevap verme şeklinizin bir okuyucu için anlaşılabilir olması gerektiği belirtilmelidir. Özellikle blogunuzun yeni bir okuyucusuysanız, sizi karıştırabilecek terimler veya belirli kelimeler kullanmaktan kaçının.

Asıl amacınız sizinle birlikte kalmalarını ve blog yayınlarını okumalarını sağlamak. Bir şey açık değilse, bir sorunu daha iyi açıklayan başka bir yazıya veya makaleye bağlantı göndermek isteyebilirsiniz. Anlatmak yerine gösterme fırsatınız olduğundan, video bloglamanın karmaşık bir şeyi açıklamaya çalışırken gerçekten yararlı olduğunu unutmayın.

Bu nedenle, kesinlikle isterseniz blogunuza video eklemeyi düşünmelisiniz. Aynı zamanda daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

SEO dostu yorumlar

Blogunuzdaki yorum bölümünü daha SEO dostu hale getirme yolları göz önüne alındığında, işte dikkat etmeniz gereken bazı fikirler. Bir yoruma yanıt verirken anahtar kelimeler kullanmaya çalışın. Elbette, tüm yorumun hala mantıklı olduğundan emin olmak için organik bir şekilde yapmalısınız.

Google, yorumların ne olduğunu ve blogunuzda nerede olduklarını anlasa da, bu yorumları yanıtlamak geri dönen ziyaretçi sayısını artırabilir. Ayrıca, bu ziyaretçiler büyük olasılıkla bağlantıyı arkadaşlarıyla paylaşacak ve bu da trafiği artırabilir.

Yorum bölümünde birçok soru varsa ve konu oldukça uzunsa, bu konuda ayrı bir yazı oluşturmak en iyisidir. Bu yazının bağlantısını, asıl sorunun kaydedildiği yorum bölümüne dahil ettiğinizden emin olun.

Yorum türü

Blogunuzda ele alacağınız çeşitli yorumlar vardır. Her soruya nasıl cevap vereceğinizi bilmeniz gerekir. Bir okuyucu yayınladığında olumlu geribildirimBöyle yorumlara her zaman cevap vermelisin. Bir okuyucu, yorumunun takdir edildiğini görürken, başkalarının görevinizi okumaktan zevk aldığı için mutlu olursunuz.

Tabii ki dikkat etmelisin Olumsuz geri bildirim de. Birisi ırkçı veya saldırgan bir yorum yazarsa, bu tür yorumlara hoşgörülü kalmamalı ve hemen bunları silmelisin. Birisi sizinle aynı fikirde değilse veya ürününüz veya hizmetinizle ilgili olumsuz deneyiminizi ifade ediyorsa, kibar olun, onu neyin üzgün veya üzgün yaptığını öğrenin ve durumu iyileştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Siz ve okuyucularınız birbirinize saygı duydukları sürece, yorum bölümünüzdeki bir tartışmada yanlış bir şey yoktur.

Ayrıca çok olacak Spam Açıklamalar. Ne yazık ki, kaçınılmazdır. İnsanlar genellikle yorumlarındaki bir bağlantıya tıklamak için spam yorumları yazarlar. Bu çok ortalama ve oldukça başarısız bir reklam tekniğidir.

Bir spam filtreniz olduğundan emin olun. Bu işe yaramazsa, spam yorumlarını silebilir veya engelleyebilirsiniz. Ele alacağınız son yorum türü: Konu dışı yorumlar, Her ne kadar bu tür yorumlar o kadar da kötü olmasa da, konuyla ilgisi yoktur, bu da ele almayı zorlaştırır.

Ayrıca, konunun dışındaki yorumlar, özellikle ilgisiz bir konuda uzun bir yorum yazarsa, SEO'nuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu, bir arama motorunun bu sayfanın ne hakkında olduğunu bulmasını zorlaştırır.

Konuyla ilgili olmayan yorumu ele almanın iki yolu vardır: Bir okuyucunun ne dediğini fark ettiğinizi açıklayan samimi bir cevap yazın, ancak hemen silmeniz veya silmeniz gerekir. Yorumları silmeden önce okuyucunuzla konuşmak ve konuşmak, daha makul görünüyor.

Son sözler

Bugünlerde blogunuzda ne yazmak istediğinizi seçebilirsiniz. Aklınızda bir konu varsa ve yazmaya ihtiyacınız varsa hemen tereddüt etmeyin ve blog oluşturmayın. Değilse, sizi ilgilendiren konuları veya çok fazla tecrübe edindiğiniz alanları düşünün.

Kişisel finans makalesini mükemmel ve kısa sürede nasıl yazacağınızı açıklayan bir blog bile başlatabilirsiniz. Bu şekilde, finans yazarlarının günlük olarak uğraştığı en önemli noktalara bakabileceğiniz bir platform elde edersiniz. Ek olarak, okuyucularınıza finansal görevler için çeşitli çözümleri tanıtabilirsiniz.

Sonuç olarak, blog oluşturmak harika bir fikir, özellikle belirli bir alanda hem bilgi birikiminiz, hem de deneyimleriniz varsa ve bir dizi blog yazısı ile konuşma konusunda zaman ve eğilim varsa. Blog yazmak için belki de en iyi tavsiye, onu ciddiye almaktır. Tedavi edeceğiniz konular hakkında düşünmek için çok zaman ayırın.

Bir yorum bölümü oluşturun ve bu yorumları yanıtlamak için zaman ayırın. Bu, hikayelerinizi daha fazla okumak için geri gelen okuyucularınızla yakın bir ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde, izleyicilerinizi bulabilir ve değerli bilgileri aynı ilgi alanlarını ve değerleri paylaşan bir grup insanla paylaşabilirsiniz.


Source link

Kontrol Ediliyor

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

İlk ortak satışını yeni anneler için bir blogcu olarak yap

Geçenlerde bir anne bloguna başladın mı? Ne kadar heyecan verici anne! İkizler Annesini ilk kurduğumda, …

Komisyon Hunileri Pro - Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – Otomatik süper ortaklık hunilerinin gözden geçirilmesi

Komisyon Hunileri Pro – otomatik Süper İş Ortağı Hunilerinin İncelenmesi ürün: Komisyon Huni Pro Oluşturan: …

Ev satın almak için aile üyelerinin ve arkadaşlarının başarılı kredisi (lehte ve aleyhte olanlar dahil)

Ev satın almak için aile üyelerinin ve arkadaşlarının başarılı kredisi (lehte ve aleyhte olanlar dahil)

Bir ev, onu nasıl gördüğünüz önemli değil, büyük bir yatırımdır. Bir evin varsa, artık kira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir