Başlangıç / Sosyal Medya Kazanç / YouTube videolarınızı optimize ederek %50 daha fazla kazanın

YouTube videolarınızı optimize ederek %50 daha fazla kazanın

Youtube ile para kazanın

YouTube, Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Her gün, videonuz dahil milyarlarca YouTube videosu yüklenir. Sağlam bir YouTube kanalı oluşturmak, markanızın başarının doruğuna ulaşmasına yardımcı olur. En uygun YouTube SEO kanalı, milyonlarca ziyaretçiyle bağlantı kurma ve onlarla etkileşime girme fırsatı sunar. Böylece YouTube’da her zaman daha fazla kazanabilirsiniz.

Cam tavana bastığınızda, internette bağlı kuruluş pazarlama sponsorları aracılığıyla sizinle çalışmak isteyebilecek diğer içerik oluşturucuları uyaracak bir vızıltı var. Peki bu mesleki statü nasıl elde edersiniz? Bu, YouTube videonuzu başlangıçta optimize ederek yapılır.

YouTube videonuzu YouTube SEO’ya göre optimize etmek, videonuzu ilk sıraya yerleştirir. Bu, para kazanma ayarlarınızı yaptığınızda reklamınızı görecek olan izleyicilere verir. Bu makalede, YouTube videonuzu optimize etmek için yöntem ve stratejileri açıklayacağız.

YouTube videolarını optimize etmek için ipuçları

  • Anahtar kelimeleri anlayın

Harika bir video ile işiniz bittiğinde ve yükleme zamanı geldi. Peki seyirciler nerede? Trafik oluşturmak için, anahtar kelimeleri anlamanız gerekir. Anahtar kelimeler, YouTube’da sıkça aranan kelimelerdir. Bir YouTube kullanıcısı rasgele videolar arar ve bu rasgele videolar anahtar kelimelere sahiptir.

YouTube arama motoru optimizasyonunu temel alan en çok aranan anahtar kelimeleri tanıyorsanız, makalenin geri kalanını okuyabilirsiniz. Anahtar kelimeleri aramak için Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı aracını da kullanabilirsiniz.

  • Optimum ve büyüleyici bir başlık edinin

Başlık sınırlı kelimelerden oluşmalı ancak duygusal olmalıdır. YouTube videonuzun başlığı, videonuzu oluşturan ana anahtar kelimeleri içermelidir. Bu anahtar kelimeler, organik YouTube görünümlerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

İşte bir örnek. Asıl amacı “kilo kaybı” olan bir video, ardından YouTube’da en çok aranan anahtar kelimeler olan “kilo kaybı” anahtar kelimeniz var.

“10 günde kilo kaybı” hem optimal hem de hipnotiktir.

  • Açıklamayı asla ihmal etmeyin

Çoğu amatör YouTube içerik oluşturucusu açıklamayı doğru anlamıyor. Ya daha küçük bir açıklama yaparlar ya da açıklamanın kendisini ihmal ederler.Bu, videonuzun genel sıralamasını tehlikeye atar. YouTube videonuza bir açıklama eklemek gerçekten önemlidir. Başka bir YouTube SEO stratejisi.

Ancak, YouTube’a bir içerik kopyası eklemek sıralamayı iyileştirmeyecektir. Tanım etkili ve ilgi çekici olmalıdır. YouTube videonuzun açıklaması bir blog yayınına benzer içerik içermelidir. Asla en az 200-300 kelimelik bir açıklama eklemekten korkmayın.

Açıklamanıza anahtar kelimeler eklemek, videonuzun görünürlüğünü artırır ve YouTube ile daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur.

  • Yorumlar videonuzu yaratıcı yapar

Çoğu yaratıcı, ek açıklamaları beğenmez, ek açıklamalar videolarınızı yaratıcı yapar. Video yorumları, izlemek için heyecan verici videolara etkileşimli yorumlar eklemenizi sağlar. Video yorumları, bir konuşma balonu, not, başlık, spot ışığı oluşturmanıza veya videoyu doğru zamanda duraklatmanıza izin verir. Çoğu YouTube görüntüleyicisi bunu yararlı bulur.

Ek açıklamalar ayrıca diğer videoları, ilgili videoları, oynatma listenizi ve kanalları bağlamanıza da izin verir. Bu, izleyicilerin kanalınızı düzenlerken sağladığınız içerikle bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Aynı içeriğe veya kategoriye sahip bir videoyu her zaman gönderemezsiniz. İçeriği, izleyicinin talebine göre değiştirmelisiniz. YouTube videonuzun içeriğini değiştirirseniz, oynatma listesine ihtiyacınız olacaktır.

Bir oynatma listesi eklediğinizde, videolarınızı ideal bir şekilde yönetirsiniz. Bu, izleyicilerin sorunlarına ve şu anki durumlarına katkıda bulunabilecek belirli bir videoyu incelemelerine yardımcı olur. Oynatma listesi daha fazla izleyici alıyor. Bir videoyu, YouTube SEO ile diğer videoları optimize eden kategorisini belirleyerek optimize edebilirsiniz.

Sosyal medyada bir video tanıtmaktan daha iyi ne olabilir? Sosyal medya, insanların yeni trendlerden bahsettikleri ve fikir alışverişinde bulundukları bir merkezdir. Videonuz sadece farklı olabilir. YouTube videonuzu Facebook, Twitter vb. Sosyal siteler aracılığıyla tanıtmak, YouTube’un YouTube görünümlerini artırır. Ayrıca, kanalınıza daha fazla abone çekmek ve başkalarına katılmak için bir platform sağlar.

Sosyal ağlar aracılığıyla para kazanın

Haberciler bile olayları viral hale getirmek için yeni bir eğilim başlattılar. İnsanlar ayrıca haberci üzerinde içerik paylaşırlar. Bu da bir başka etkili YouTube SEO stratejisidir.

Etiketler, YouTube videonuzu optimize etmede önemli bir rol oynar. Etiketleri iki kategoriye ayırabiliriz
a) Özel etiketler
b) Genel etiketler

Bazı etiketler videonun ana anahtar kelimesini yakalar. Videonuza alakalı etiketler eklemek, YouTube görünümlerinizi artıracaktır.

Ortak etiketler, her gün kullandığımız ortak etiketlerdir. “Trending”, “2017”, “Viral” vb. Gibi etiketler.

Kimse “abcd32_54.mp4” gibi rastgele bir video aramayı sevmez. Bu, izleyiciler için kullanışlı değildir, ancak videonuz için belirli bir adın adlandırılması daha fazla dikkat çekecektir. Videonuzu optimize etmenin en iyi yolu, anahtar kelimeleri kendiniz kullanmaktır.

Keyword.mp4, arama motorunu dosyada ne olduğunu anlamaya zorlayan daha iyi bir addır. Bu hatırlanması gereken son ipucu.

Bu, daha fazla YouTube görüntüsü almanıza yardımcı olacak başka bir YouTube SEO stratejisidir.

Sonuç: Bu ipuçları, YouTube videonuzu optimize etmek için İnternet’teki en iyi ipuçlarını sunar. Umarım her birini uygularsın.

Kontrol Ediliyor

Pinterest bana para kazanmama nasıl yardımcı oluyor?

Pinterest bana para kazanmama nasıl yardımcı oluyor?

Yeni bir blogunuz var mı? Ben yapıyorum Ama bir şey biliyor musun? Blog'umu ve trafiğimi …

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Blog trafiğinizi patlatmak için Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest L-O-V-E kullanırken elinizi kaldırın. Pinterest gözlerim için ziyafet ve Twins Annenin büyümesine yardımcı oldu. …

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Yeni Facebook grubunuzu tanıtmanın 18 yolu

Olanlar için heyecanlı mısın? Yaşa! Yepyeni bir Facebook grubu kurdunuz! Zorluklar, günlük bilgi istemleri, resimler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir