Başlangıç / Online işler / Zengin olmak için okumanız gereken en iyi 3 kişisel finans kitabı

Zengin olmak için okumanız gereken en iyi 3 kişisel finans kitabı

En İyi Kişisel Finansal Kitaplar: Finansal IQ'nuzu Artırmak İçin Okuyun

En İyi Kişisel Finans Kitapları: Son güncelleme: 14 Temmuz 2018

Zengin olduğunu düşündüğün günler geride kaldı, yoksullar için değil. Şimdi çok para kazanıp zenginleşebilirsiniz.

Ama bu kadar parayla ne yapıyorsun ve nasıl kullanıldığı hakkında hiçbir fikrin yok? Bu durum, nasıl sürüleceğini bilmeden bir arabaya sahip olmaya benzer. Böyle bir yaklaşımla eğlenceyi ve sahip olmanın gerçek önemini özleyeceksiniz.

Daha müreffeh olmak her bireyin hayalidir. Ancak pek çoğu bunu yapamaz.

unutmayın,

reklâmWebhosting "width =" 728 "height =" 90 "border =" 0 "

Ne kadar paran olduğu önemli değil.
ama sahip olduklarını yönetme becerisi …
ve hayatın boyunca nasıl yaşadığını …
bu seni zengin ediyor

Ne kadar kazanırsanız kazanın, güçlü bir finansal IQ'nuz olmadıkça, varlıklarınızı biriktiremez ve borçlarla sonuçlanamazsınız. Güçlü bir finansal IQ finansal koşulların farkında olmak anlamına gelmez, ancak net değerinizi oluştururken karşılaştığınız zorluklar anlamına gelir.

Okuma, her konu hakkındaki bilginizi geliştirmek için en iyi ilaçtır. Bu nedenle, size finansal uygulamaları iyi anlayan ve bölgenizdeki bazı gerçek dünya fırsatlarına yatırım yapmanıza yardımcı olan kitapları okuduğunuzda daha akıllı hale gelirsiniz.

Finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için okumanız gereken ilk 3 kitabı (Kişisel Finans kategorisindeki en çok satanlar) listeledik.

En İyi Kişisel Finansal Kitap - Zengin Baba Zavallı Baba "width =" 750 "height =" 300 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Personal-Finance-Book-Rich- Dad-Poor-Dad.png 750w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Personal-Finance-Book-Rich-Dad-Poor-Dad-300x120.png 300w "=" (maksimum genişlik: 750px) 100vw, 750px

Robert Kiyosaki'nin Zengin Baba Zavallı Baba'nın sloganı "Zengin asla para için çalışmaz, Para onlar için çalışır" dır ve okulunuzda veya kolejinizde asla öğrenemeyeceğiniz şeyleri söyler.

Kitap, finansal özgürlükle ve basit bir para kazanma kavramını anlayarak sekizinci sınıftan ayrılmanın finansal başarıya nasıl ulaştığı ile ilgili.

Kazandığınızdan daha az harcayın.

En iyi kişisel finans kitaplarından biri olarak listelenen Robert, zengin olma yolculuğunda karşı karşıya kalman gereken zorlukları ve onlara sabır ve öğrenme konusunda nasıl ustalaştığını ana hatlarıyla açıkladı. Ayrıca, insanların yaşamlarında başarılı olmalarını engelleyen bahaneler ve kavram yanılgılarını da tartıştı. zengin olmak için neden yüksek bir geliriniz olmadığını açıklar.

Zengin Baba Zavallı Baba, para kazanma konusunda tutkulu olanlar için en iyi kitap, ancak bir iş bulmak için yeterli niteliklere sahip değil. Para kazanmanın ne demek olduğunu bilmenizi sağlayan bir rehber. Finansal IQ'nuzu kesinlikle artıracak ve kapılarınızı finansal eğitim için açacak bir kitap.

Kitabı şimdi alın ve yorumları okuduktan sonra öğrendikleriniz hakkındaki bakış açınızı paylaşın.

Zengin baba zavallı baba Amazon (ABD) üzerinden satın almak.

Zengin Baba Zavallı Baba Amazon at (Hindistan)


Kitap: Zengin Baba Zavallı Baba – Zengin çocuklarına para hakkında ne öğretir?
Yazar: Robert Kiyosaki ve Sharon Thames
Yayın Tarihi: 2001


En İyi Kişisel Finansal Kitap - Zengin Düşün ve Büyümek "width =" 750 "height =" 300 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Personal-Finance-Book-Think- and-Grow-Rich.png 750w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Kişisel-Finans-Kitap-Kitap -Bölüm-veGrow-Rich-300x120.png 300w "=" (maksimum genişlik: 750px) 100vw, 750px

Kişisel favorilerimden biri olan Napolean Hill'in Düşün ve Büyüme Zenginliği milyonlarca insanın hayatta istediklerini elde etmesine yardımcı oldu.

Bu kitap 70 yılı aşkın bir süredir en çok satan kitap olmuştur ve hala talep edilmektedir.

Kitabın tanımının da söylediği kadar güçlü:Ünlü boksör Ken Norton kitabın ilkelerini Dünya Ağır Siklet Şampiyonası'nda Muhammed Ali'yi ortadan kaldırmak için kullandı."

Think and Grow Rich, finansal özgürlüğünüzü bulmak için kendinizi zorladığınız ve küçük adımlarla ustalaştığınız basit görevlerde size yol gösterir. Napoleon Hill, Thomas Edison'dan Ford'a kişisel başarı öyküleri ekledi ve en iyi yanı, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için hala geçerli olmaları.

Kitap, arzularınızı, inançlarınızı ve hayal gücünüzü geliştirmenize, karar verme becerilerinizi geliştirmenize ve güçlü bir kararlılığınız varsa küçük bir fikrin milyonlarca kazanmanıza nasıl yardımcı olabileceğini göstermenize yardımcı olacak ilkeleri kapsar.

Eğer kırıldıysanız, depresyonda hissederseniz, zenginleştirilmiş mutlu bir yaşamı nasıl yaşayacağınıza dair hiçbir fikriniz olmaz ve bundan daha fazlası, gerçek hayatta zengin olmak istersiniz. Bu kitap en iyi okuma ve tüm ilkeleri izlerseniz, başarının sırrının kilidini açmayı kimsenin engelleyemez.

Amazon'dan Düşün ve Zenginleş (ABD) Satın Al

Amazon'dan Düşün ve Zenginleş (Hindistan)


Kitap: Düşünmek ve zengin olmak
Yazar: Napoleon Hill
Yayın Yılı: 1937 (orijinal versiyon)


En İyi Kişisel Finansal Kitap - Milyoner Yanındaki Kapı "width =" 750 "height =" 300 "srcset =" http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Personal-Finance-Book-The- Millionaire-Next-Door.png 750w, http://theflyingpaper.com/wp-content/uploads/2018/07/Best-Personal-Finance-Book-The-Millionaire-Next-Door-300x120.png 300w "=" (maksimum genişlik: 750px) 100vw, 750px

Thomas J Stanley'in The Millionaire Next Door en iyi finansal danışmanlarından biri ve New York'un en çok satanlarından.

Kitap size vaka çalışmaları ve net değerini 1 milyon dolardan fazla kanıtlamış olan Amerikalıların bazı gerçek istatistikleri ile ilgili tavsiye veriyor. Ardından, bir finansal servet inşa etmenin gerçekte ne olduğu konusunda sonuçlar çıkarın.

Kitabın yazarları aşağıdaki gibi sonuçlar buldu:

Önemli servet yaratmanın en iyi yollarından biri serbest meslek ve girişimciliktir.

Serbest meslek size önemli zamanlarda risk almayı ve hiçbir şeyden büyümemeyi öğretir.

Alışkanlıkları benimseyerek ve zengin insanların yollarını anlayarak, kendiniz için bir imparatorluğun nasıl kurulacağı ve finansal hayalinizin nasıl başarılı olacağı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Bunun hakkında kısaca genel bir bakış yayınlayacağım Neden Yanındaki Milyoner'i öneriyorum? sana kitap hakkında daha fazla şey anlatmak için. Şu anda,

Amazon'da Bir Milyoner Yanında Satın Al (ABD)

Yandaki milyoneri Amazon'dan al (Hindistan)


Kitap: Yanındaki Milyoner – Amerika'nın Servetinin Şaşırtıcı Sırları
Yazar: Thomas J. Stanley ve William Danko
Yayın tarihi: 1996 (yeni baskı – 2010)


Bu en iyi üç kişisel finans kitabını okumayı bitirdiğinizde, artık kaynak talep etmeyecek ve kendinizi harekete geçirmeyeceksiniz. Ortamınızdaki finansal meseleleri daha iyi anlıyor ve bir fark yaratma riskini alıyorsunuz.

Borsaya, gayrimenkul veya kripto para birimine yatırım yapıp yapmamanız, ne kadar yatırım yapacağınız ve ne kadar satacağınız konusunda karar vereceksiniz.

Her üç kitabı da okuduysanız, okuduktan sonra ortaya çıkan etkileri bize bildirin. Finansal olarak zengin olmak için başka hangi kitapları önerirsiniz?

Kontrol Ediliyor

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

SEO Nedir? 2019 yılında sitenin sıralamasını al

Yeni bir blogcu olarak duyacağınız ilk şeylerden biri SEO ile ilgili her şey – Arama …

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blog trafiğini artırmak için 8 ücretsiz Google aracı

Blogging’de yeni misiniz? Yakın zamanda bir blog başlattıysanız, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birkaç …

sprit-sparen

Saving Yakıt tasarrufu – Kılavuz: Hızlı bir şekilde para ve gaz tasarrufu hakkında 20 ipucu

Araba kullanırken yakıt ve araç kullanırken nasıl tasarruf edebilirsiniz – 20 tavsiye ve püf noktası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir